Şimdi Ara

GTX 460 ve 400W Power Supply ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar gtx 460 alacağım ancak power supply'ım 400w'lık bir FSP. Bunu değiştirmem şart mıdır? Değiştirmeden önce kaldırıyor mu diye bir denesem olabilecek en kötü şey nedir? Yani bir zarar falan söz konusu olu rmu yoksa en kötü ihtimal çalışmaz veya oyunlarda vs takılmalar falan mı olur?

sistemde şunlar var:

e8400, 1066'lık 2x2gb ram, 4 hdd, 2 dvd writer, asus ses kartı ve 8800gt (bunun yerine gtx 460 gelecek işte)

650'lik corsair almayı düşünüyorum eğer yetmeyecekse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabonis -- 14 Kasım 2010; 10:26:20 >

• Bu güç kaynağının bu ekran kartıyla sorun çıkartabilir. Oynadığın oyunda vs herhangi bir şeyde ekran kartın tam yük çalıştığında epey bir enerji kullancaktır. Bence seninde söylediğin gibi ekstradan Cosair ın 600W üzeri herhangi
    bir modelini alabilrisin...

Ben senin için bir tane buldum..

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_33886_CORSAIR_CMPSU-620HX__620W__APFC__12_cm_Fan__Guc_Kaynagi.html
  • yav o kadar kişi bakmış bir cevap veren çıkmadı? arkadaşlar 1 saat içinde dışarı çıkacağım da PSU da almam şart mıdır onu öğrenmeye çalışıyorum. bi yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaş, en az 600W lık (gerçek) bir PSU al bence.
  • Kaldırmasa'da sistem açılır çalışır fakat oyun masaüstüne atabilir/ oyun'da ekran donabilir / oyun'da pc restart atabilir v.s.

Gigabyte X5 kasa'da kasaya ait gigabyte 400W (kasa içinde gelen pek iyi sayılmaz) PSu ile gigabyte G41 full onboard 1 anakart, Q9400 2.66Ghz. o.c lu halde @3.20Ghz. (voltaj yok) 2x2gb 1066 ddr2 , 2 HDD, 1 DVDRW+, 1 kart okuyucu'lu sistem'de leadtek GTX 460 normal hızları fabrika çıkışı ufaktan 725/3600 şeklinde o.c olarak sorun çıkartmayınca kartı 800/4000 (voltaj yok) şeklinde yaklaşık 3 aydır kullanan arkadaşım var.

Sen kartı alıp denersin sorun çıkartırsa PSU değişimine veya direk PSu değişimine gidersin, çünki uzun vade'de ne olur bilinmez ama çalışır.

Edit :sisteminle oyunlarda herhangi 1 sorun yaşamazsan , kartı o.c ile özellikle voltaj vererek o.c ile kullanmamanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 14 Kasım 2010; 11:01:41 >
  • 183 Lira: XLİENCE 750W MODÜLER GAMING SERIES

İşi sağlama al derim.
  • Atladığım kısım olmuş ; Kullandığın PSU'dan 1x 6 pin pci-ex güç bağlantısı çıkmıyorsa yeni PSu alman şart olur, umarım çıkmamış ve bu kısmı okumuş olursun.
  • teşekkürler yanıtlar için. muhtemelen dhante'nin dediği gibi önce deneyeceğim bir problem çıkması halinde 600 veya 700w corsair alırım.

psu'mda 1 tane 6pin var. ikincisi de dönüştürücü olarak ekran kartının yanında geliyor. tek ihtiyacım olan 2 4pin tane çoğaltıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabonis -- 14 Kasım 2010; 11:40:03 >
  • gerçek bile olsa yetmez en az gerçek 500w lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabonis

teşekkürler yanıtlar için. muhtemelen dhante'nin dediği gibi önce deneyeceğim bir problem çıkması halinde 600 veya 700w corsair alırım.

psu'mda 1 tane 6pin var. ikincisi de dönüştürücü olarak ekran kartının yanında geliyor. tek ihtiyacım olan 2 4pin tane çoğaltıcı.

2. çevirici kartın kutu içeriğinde vardır onu kullanırsın , dediğim gibi o.c işine o PSu ile girmen risk'li olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 14 Kasım 2010; 12:27:52 >
  • girmemem diil girmem riskli olur heralde =P

bu arada kendinden OC'li bi model aldım palit platinum gtx460. diğer bütün 460'ları geçiyor kendinden oc'li olduğu için.

bu arada arkadaşlar eksa kapalıymış bugün, eksen de kapalı galiba. yazıcıoğlu'nun civarında hiçbi yer var mıdır çoğaltıcı bulabileceğim? yoksa vatan'a kadar mı gitmem gerekecek
  • @sabonis

Doğru.

güç girişi için 4 pin'i 6 pin'e çevirici, VGA kartların kutularında standart hale geldi eğer, çoğaltıcıdan kastın oysa almana gerek yok.
  • Hayırlı olsun kartın umarım sorunsuz bir şekilde idare eder seni o psu Dhanteye katılıyorum karta gereken bütün çeviriciler kutudan çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DhanTE

@sabonis

Doğru.

güç girişi için 4 pin'i 6 pin'e çevirici, VGA kartların kutularında standart hale geldi eğer, çoğaltıcıdan kastın oysa almana gerek yok.

yok palit'ten sadece 1 tane 4 pin'den 6 pin çevirici çıkıyor ama karta iki tane gerekiyor anladığım kadarıyla. bir tane de power supply'da var.

çoğaltıcıdan kastım şuydu. power supply kablosu yoktu bu çeviricinin girebileceği, 1 erkek 2 dişi ile çoğaltacağım yani dişileri. onu demek istedim.
  • Kutulara şunlardan koysalar daha pratik olurdu.
     GTX 460 ve 400W Power Supply ?
    Çok satılıyor bunlar.
  • sakınnn haaa PSU at çöpe hemen.
  • geldim bağladım. çalışıyor gibi yapıyo ama ekrana hiç görüntü gelmiyor. monitörün ışığı yanıp sönüyo sinyal ararmış gibi. hatta bilgisayar açılırken "bip" de etmiyo =) ekran kartının fanı çalışıyo bu arada güç alıyo yani.

kısacası yetersiz kaldı herhalde psu değil mi?
  • umarım yetersiz kalmıştır...... diğer ihtimalle kartı yakmışsındır

edit: denemek için bile olsa o kartı o psuya bağlamzdım derhal PSU çöpe atardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 14 Kasım 2010; 14:59:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DhanTE
    Gigabyte X5 kasa'da kasaya ait gigabyte 400W (kasa içinde gelen pek iyi sayılmaz) PSu ile gigabyte G41 full onboard 1 anakart, Q9400 2.66Ghz. o.c lu halde @3.20Ghz. (voltaj yok) 2x2gb 1066 ddr2 , 2 HDD, 1 DVDRW+, 1 kart okuyucu'lu sistem'de leadtek GTX 460 normal hızları fabrika çıkışı ufaktan 725/3600 şeklinde o.c olarak sorun çıkartmayınca kartı 800/4000 (voltaj yok) şeklinde yaklaşık 3 aydır kullanan arkadaşım var.

bende Gigabyte 470w PSU var, q6600i 1.3voltajla 3000Mhz hizinda, 1 HDD, 1 DVDRW+, 2 CM fan ama tam sinirda, ne islemciyi 3200ye getirebiliyorum ne de ekran kartima o/c yapabiiliyorum

kasalarla gelen PSUlar genelde daha verimli oluyor ama o kadar da degil yani

ekran kartinda minimum ne yaziyorsa onu al
  • 400w lık FSP marka psu'yu çöpe atmak israftan başka bişey değildir ama o karta o PSU yetmemiş gibi gözüküyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.