Şimdi Ara

GTX 460 ve 400W Power Supply ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sabonis

geldim bağladım. çalışıyor gibi yapıyo ama ekrana hiç görüntü gelmiyor. monitörün ışığı yanıp sönüyo sinyal ararmış gibi. hatta bilgisayar açılırken "bip" de etmiyo =) ekran kartının fanı çalışıyo bu arada güç alıyo yani.

kısacası yetersiz kaldı herhalde psu değil mi?

Merhaba aynı sorunu bende yaşamıştım (8800gts) 300W powerim vardı kartı bi hevesle taktım fakat monitör ışığı yanıp sönüyor ekran kartı fanı dönüyor herşey dogru şekilde bağlı güç girişleri vs.

Herneyse, diğer gün arkadaşın 350w lık psu lu pc sine taktım ve görüntü verdi sonra gittim 450W lık bir psu aldım ve mutlu son sorun psu danmış. Yalnız sana önerim görüntü gelmiyorsa bekleme boşuna karta hasar verebilrisin Allah korusun. PSU alana kadar takma ozaman kartı bence. Bende bu aralar bir kart almayı düşünüyorum aklımda msi gts450 cyclone var.

• ADEM 1990 750W verdi. Yok mu arttıran?
  • quote:

geldim bağladım. çalışıyor gibi yapıyo ama ekrana hiç görüntü gelmiyor. monitörün ışığı yanıp sönüyo sinyal ararmış gibi. hatta bilgisayar açılırken "bip" de etmiyo =) ekran kartının fanı çalışıyo bu arada güç alıyo yani.

Kartın PSU'dan kaynaklı açılmama ihtimali düşük, güç bağlantılarının yerlerini değiştir 1 dene istersen CPU'da o.c işlemi varmı ? Eğer varsa düşür yoksa HDD ve DVD yi tek e indir dene, 1'de anakart modelini verirsen iyi olur.

@X-FI
    Karta 1 şey olmaz korkutma insanları .

EDit: Gerekirse bütün donanımların + fanların güç bağlantısını kes sadece anakartının ve o kartın bağlantıları kalsın sistem güç ile ilgili açılışta 1 sıkıntı çıkarıyormu onu anlıyalım (1'den 400W a asılamaz o kart,) bunları yaparlen pc fişini çekmeyi unutma , inş. kartı ilk yuvaya takarken pc fişi çekili veya varsa güç butonu off konumundaydı.

Edit 2:
    quote:

1'de E. kartının güç girişlerini bağlamazsan'da aynı tepkiyi verir bu tip nVidia kartlar , sistemdeki bütün fanlar döner fakat sistem boot etmez (açılmaz) çevirici ile bağladığın soketin psu'dan gelip çeviriciye eklediğin kısımların tam oturup oturmadığını kontrol edebilirsin , kablolardan tutarak ittirip birleştir bu uçları, soketin içindeki pinler 1-1 'ine düzgün geçmemiş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 14 Kasım 2010; 16:29:36 >

• p5q pro anakart
    e8400 işlemci oc'siz

hep kaparım arkadan power supply'ı ya bişe takıp çıkarırken bilgisayara.

ama 4 hdd'den 3'ünün power'ını çıkardım, 2 dvd writer'ı da salladım, sadece ses kartı ve ekran kartı kaldı. yine aynı şey olmaya devam ediyor.
  • Bak son olarak şu ses kartını ve o tek HDD yi, varsa fanları'da çıkart 1 dene, yani güç ile alakalı sistemin boot etmemesine hiç mahal kalmasın sadece açılıp açılmadığına bak, açarsa gidip 1 PSU alırsın açmazsa 1 PSU alsan bile açmıyabilir, belki anakartını veya biosunu sevmemiş olabilir.

senin aldığın gtx 460 model kartın fabrika çıkışı o.c'li olduğunu biliyordum fakat platinyum modelin'de kartın başlangıç voltajıda normalinden yüksek ayarlanmış , yani fabrika çıkışı voltaj arttırımlı o.c işlemi var kartında ha sen yapmışsın ha fabrika bende o PSu ile bunu yapmamanı tavsiye etmiştim fakat buna rağmen en azından sistemin boot etmesi ve masaüstüne çıkması konusunda halen 1 problem çıkmıycağından eminim, sebebi 400W gigabyte kasa içinde gelen PSU'dan daha iyi durumda olması gerekn 1 PSU kullanıyor olman.

Edit : Bak bahsettiğim arkadaşım şu videoyu ekliyen şahıs, daha öncede GTX 260 c216 Twin FrozR kullanıyordu aynı sistemde , PSU GTX 460 ile sorun çıkartırsa değiştiricekti sorun çıkmayınca ramlerini değiştirip yükseltti.

Yani 400W PSU ile kullanılıyor bu kartlar fakat donanımlar önemli, 1 sorun çıkarsa açılışta değil oyunda çıkması gerekir.

Edit 2: Olmazsa ve anakartın buysa şurdan download sekmesinden bios sürümünü kontrol et, becerebilirsen bios güncelleme yazılımıda orada mevcut son bios sürümünü'de indirip deniyebilirsin, 2 adet VGA slotu varmış kartı diğer slota takıp deniyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 14 Kasım 2010; 17:17:46 >

• puahaha bilgisayarla haşır neşir olmayalı o kadar süre geçmiş ki komik bişey oldu.

gittim 750'lik corsair aldım. taktım. bu sefer boot ekranının gelmemesini falan geçtim, tık etmedi alet. ala ala dedim noluyor. sonra baktım 8-pin 12V ATX güç girişinin yarısı kapalı, ezelden beri 4'lük olarak kullanmışım. bi deneyeyim bakiim diye çıkardım yarısındaki kapağı, 8'lik taktım komple. bastım power'a ve ta daaaaaa çalıştı

şimdi ben boşuna mı aldım power supply :D 400'lük FSP ile de 8-pin'i kullansaydım yine çalışacak mıydı? eskisiyle de denemeye çok üşendim açıkçası şimdi, bilen biri fikrini söylerse sevinirim =)

ama boşuna aldıysam bile pişman değilim. en azından "ucu ucuna yetiyor, bir gün başıma bela olmasın bu power supply" diye bir endişem yok artık.
  • Yani boot etmeme sebebini bulmuşsun, zaten anlattığın olayda fanlar dönüyor bot etmiyor dediğin an güç girişleriyle ilgili 1 sorun olduğunu tahmin ettim hatta o kendin combine edip bağladığın 6 pin çevirici molexi kontrol etmeni söyledim belki pinler geçmemiş olabilir diye düşündüm, eksik güç bağlantısı varmış gibi tepki vermişti sistemin, üşenmezsen dene çalışıcak o ayrı mesele'de yeni PSU'yu boşuna almış sayılmazsın çünki voltaj arttırım'lı o.c 1 model kart almışsın bu durum'da o psu ile oyunlarda sorun çıkartma ihtimali'de vardı, 4 adet hdd + 2adet dvd + ses kartı fln bekleme konumunda bile olsalar o PSu'yu etkiliycek kadar güç çekeceklerdi ucu ucuna yeticek power'dan, kısaca şu durumda ii olmuş zaten PSU almak durumunda kalıcakmışsın, hata 1'azda bende olmuş sistem bileşenlerini bile sormamışım sana nasıl olsa yetmez ise daha üst model 1 PSU alıcak diye düşünüp.

Yeni kartın ve PSU hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 15 Kasım 2010; 0:01:15 >

• quote:

puahaha bilgisayarla haşır neşir olmayalı o kadar süre geçmiş ki komik bişey oldu.

gittim 750'lik corsair aldım. taktım. bu sefer boot ekranının gelmemesini falan geçtim, tık etmedi alet. ala ala dedim noluyor. sonra baktım 8-pin 12V ATX güç girişinin yarısı kapalı, ezelden beri 4'lük olarak kullanmışım. bi deneyeyim bakiim diye çıkardım yarısındaki kapağı, 8'lik taktım komple. bastım power'a ve ta daaaaaa çalıştı

şimdi ben boşuna mı aldım power supply :D 400'lük FSP ile de 8-pin'i kullansaydım yine çalışacak mıydı? eskisiyle de denemeye çok üşendim açıkçası şimdi, bilen biri fikrini söylerse sevinirim =)

ama boşuna aldıysam bile pişman değilim. en azından "ucu ucuna yetiyor, bir gün başıma bela olmasın bu power supply" diye bir endişem yok artık.

Kafanıza göre iş yaparsanız daha çok düşünürsünüz.

• http://www.vatanbilgisayar.com/high-power-hp-650-g14c-absolute-power-650w-moduler-kablolu-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=34433

Şöyle bir şey olsa güzel olurdu

HIGH POWER ABSOLUTE POWER 650W MODÜLER KABLOLU GÜÇ KAYNAĞI

Böyle kartınızın besinini tam sağlamış olursunuz.
  • iyi hayırlısı olsun fazla güç göz çıkarmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygtsrn

iyi hayırlısı olsun fazla güç göz çıkarmaz

almışken GTX580 çakın tam olsun
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.