Şimdi Ara

GTX 285 POINT OF VİEW,AXLE GT430,INNO3D GT240 ve arızalı XFX 8800gt AlphaDog edition

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Muğla İlan Türü #Satılık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Makinamda daha önce 790 anakart ve 955 işlemciyle susoğutma ile kullandığım gtx 285 1Gb ekran kartım ve innovatek soğutma bloğu satılıktır.En hızlı tek GPU DX10 karttır.Kart 2,5 yıl susoğutma sonra 6ay kadarda hava soğutma ile kullanıldı.Kart fabrikasyon O/C li EXO modelidir.
    Kart 1 adet pci ex power kablo ve 1 adet çevirici ve istenirse innovatek soğutma bloğuyla yollanacaktır.
    Kart su soğutma ile kullanıldığı süre içinde hiç 45 C ı geçmedi.Sorusuz çalışıyor.Fatura ve garanti belgesi yoktur.

[simage]
     GTX 285 POINT OF VİEW,AXLE GT430,INNO3D GT240 ve arızalı XFX 8800gt AlphaDog edition
    [/simage]

http://www.donanimhaber.com/NewsPrint.aspx?Id=12471

FİAT kart soğutma bloğuyla alınırsa 170 TL bloksuz alınırsa 140 TL dir.Pazarlık ve takas yoktur.

AXLE GT430 2Gb. 128 bit pciex ekran kartı SATILDI @usb2.0

Fiat:SATILDI @usb2.0

INOO3D GT240 1GB 128 bit
    Kart yurtdışından alınmadır.1 yıl kadar ATI 6990 ile birlikte physix kartı olarak kullanıldı.Benim gtx 580 soğutma sıvısı kaçağından arızalanınca ben 1 hafta kadar ekran kartı olarak kullandım.Bunun dışında kullanılmadı.Kart sıfırdan farksızdır ve sorunsuz çalışıyor.

http://www.inno3d.com/products/graphic_card/gtx200/gt240.html

Fatura ve garanti belgesi yoktur.Sadece kart yollanacaktır.
    Fiat: 60TL. pazarlık ve takas yoktur.

XFX 8800gt Alpha Dog

Biosda Kart çalışıyor ancak windowsa girince resimde çizgilenmeler oluyor.Sanırım ramlardan birinde arıza yada lehim atması var.
    Kart onarılabilir yada sadece cooler ı için alınabilir.

http://xfxforce.com/en-us/Features/8800GTAlphaDog625.aspx

Sadece kart yollanacaktır.
    FİAT: 20 TL

Pazarlık ve takas teklif eden pmleriniz cevaplanmayacaktır.
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apple59 -- 30 Kasım 2013; 13:30:52 >

• hocam fiyattaki eleştiriyi makul görünüz...

gtx 275 ler ve gtx 260 s.o.c.(özel model) gibi modeller 100 liradan satılıyorlar.

özel soğutmalı gtx 460 lar 150 liralardan satılırken, kimse gtx 285' e 140 lira vermez, SLI derdi yok ise...

bu arada, İnno 3D gt 240, gddr3 mü? gddr5 mi?
  • Sn.ironblood19
    Gt 240 GDDR 3
    Eğer özel soğutmalı gtx 460 lar 150 liralardan satılıyorsa ondan daha hızlı olan gtx 285 in 180 tl civarı satılması gerekirdi.
    Tabii Dx 11 desteği olsa idi.
    İşte Bu yüzden 140 tl yazdım.
    Haa bu arada fiat daha aşağı inermi derseniz bir süre sonra iner tabiiki.
    Ama biraz daha ucuza almak isteyenler biraz daha bekler.Hatta 3-4 yıl kadar sabrederlese 50-60 tlye alma şansları olabilir
    Burada sorun zaman ve para değerlendirmesi.
    Tabii birde almak isteyenlerin yaklaşım tarzı önemli.
    Ben ürünü almak istiyorum biraz indirim yaparmısınız demek başka ürüne (rakam hiç önemli değil).şu kadar veririm yada şu kadar eder veya o fiatı etmez diye yaklaşan ölücülerden olmak başka.
    Zaten pm den ölücü olduğu belli kişilere cevap yazma zahmetine katlanmıyorum.
    Bende forumdan zaman zaman alım yapıyorum.gtx 580 ekran kartım rakor contası sıvı kaçağı yüzünden arızalandığında forumdan 2. el bir 580 almıştım.
    Buda benim kartı satana almak için yolladığım mesajın kopyası:

Merhaba,
    Ufak bir indirim yaparsanız Kartı almak istiyorum.
    Sanırım kart ilk çıkan referans tasarım model.
    Elimdeki sogutma bloğu ref.tasarımlar için.
    Bodrumdayım
    Detayları bildirirmisiniz.Orijinal faturası varmı?Genel durumu nasıl?Forumda kimden aldınız vs.
    Selamlar...
    Hakan Edman

Not:dün sıvı soğutma ile kullandığım MSI tf 2 580i sıvı Kaçağı yüzünden kaybettim.
    Yastayım.

Satan arkadaş sağolsun %5 gibi bir indirim yapmıştı ve bende almıştım.
    Ha birde ciddi ciddi alacakmış gibi detay sorup 2-3 mesajdan sonra iyide ben şu kadar veririm diyenler var.Onlara diyecek birşey yok istediğim fiatı verselerde artık alışveriş yapmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apple59 -- 5 Aralık 2013; 19:03:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apple59

Sn.ironblood19
    Gt 240 GDDR 3
    Eğer özel soğutmalı gtx 460 lar 150 liralardan satılıyorsa ondan daha hızlı olan gtx 285 in 180 tl civarı satılması gerekirdi.
    Tabii Dx 11 desteği olsa idi.
    İşte Bu yüzden 140 tl yazdım.
    Haa bu arada fiat daha aşağı inermi derseniz bir süre sonra iner tabiiki.
    Ama biraz daha ucuza almak isteyenler biraz daha bekler.Hatta 3-4 yıl kadar sabrederlese 50-60 tl alma şansları olabilir
    Burada sorun zaman ve para değerlendirmesi.
    Tabii birde almak isteyenlerin yaklaşım tarzı önemli.
    Ben ürünü almak istiyorum biraz indirim yaparmısınız demek başka ürüne (rakam hiç önemli değil).şu kadar veririm yada şu kadar eder veya o fiatı etmez diye yaklaşan ölücülerden olmak başka.
    Zaten pm den ölücü olduğu belli kişilere cevap yazma zahmetine katlanmıyorum.
    Bende forumdan zaman zaman alım yapıyorum.gtx 580 ekran kartım rakor contası sıvı kaçağı yüzünden arızalandığında forumdan 2. el bir 580 almıştım.
    Buda benim kartı satana almak için yolladığım mesajın kopyası:

Merhaba,
    Ufak bir indirim yaparsanız Kartı almak istiyorum.
    Sanırım kart ilk çıkan referans tasarım model.
    Elimdeki sogutma bloğu ref.tasarımlar için.
    Bodrumdayım
    Detayları bildirirmisiniz.Orijinal faturası varmı?Genel durumu nasıl?Forumda kimden aldınız vs.
    Selamlar...
    Hakan Edman

Not:dün sıvı soğutma ile kullandığım MSI tf 2 580i sıvı Kaçağı yüzünden kaybettim.
    Yastayım.

Satan arkadaş sağolsun %5 gibi bir indirim yapmıştı ve bende almıştım.
    Ha birde ciddi ciddi alacakmış gibi detay sorup 2-3 mesajdan sonra iyide ben şu kadar veririm diyenler var.Onlara diyecek birşey yok istediğim fiatı verselerde artık alışveriş yapmam.

mesajınızda tek katılmadığm nokta, gtx 285' in gtx 460 dan "daha hızlı" ibaresidir.

eğer %2 için diyorsanız haklısınız ama bugün için %2 yi test hata payı olarak bile alabilirsiniz.

standart hızlarındaki gtx 460 vs gtx 285
    http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_460_1_GB/31.html

iyi o.c. edilmiş gtx 460 vs gtx 285: => 100 / 84 = %19 fark....
    http://www.techpowerup.com/reviews/Point_Of_View/GeForce_GTX_460_TGT_Beast/28.html

başka bir test sitesi, hiç bir oyunda gtx 460 gerisinde kalmamış:
    http://www.anandtech.com/bench/product/520?vs=542

iyi overclocklu gtx 460 ile gtx 285 (standart hızlarındaki) güç çekimi karşılaştırması: o.c. li olduğu halde hemen hemen aynılar.
    http://www.techpowerup.com/reviews/Point_Of_View/GeForce_GTX_460_TGT_Beast/26.html

bu kadar fark olması da normal; birisi 336 shader lı, diğeri 240 shader üniteli.

gtx 285 de o.c. oluyordur ama ne kadar oluyor? 648' den 720-730' a kadar max. hal böyle olunca da gtx 460 her türlü üstün oluyor

daha ısınıp, daha az güç çekip, daha çok o.c. oluyor...
  • Sn.ironblood19
    Siz Gtx 285 i yada gt 240 ı almak mı istiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apple59

Sn.ironblood19
    Siz Gtx 285 i yada gt 240 ı almak mı istiyorsunuz?

GT 240' ı eğer gddr5 olsa idi, arkadaşıma almayı düşündüm...

gtx 285 i almayı düşünmüyorum, teşekkür ederim. almayı düşünmüyorsanız ilanımı baltalamayı bırakın tripine gireceğinizi tahmin etmiyorum.

Gerçekler acıdır
  • Rica ederim.
    Öyle düşünsem cevap yazmazdım
    Siz öyle düşünüyorsanız bilmem ama mesajınız benim fiatımı ve satış şeklimi değiştirmez.
    Sonuçta yeşil biberde acıdır ama tüm gerçekler yeşil bibere çıkmaz.
    Bu arada hoş sohbetiniz içinde teşekkürler,selamlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.