Şimdi Ara

GTX 1070'e uygun işlemci tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle şu an mevcut olan sistemi yazayım.
    AMD9590
    Asus Formula Z
    16 gb ddr3 ram
    Zotac gtx1070
    Raidmax 850 watt gold

Görüldüğü gibi işlemci ekran kartına dar boğaz yapıyor.Bir çok oyunda 1070'in yarı performansını bile göremiyorum. En çok oynadığım oyun bf5.. Ve bu oyunda bazı haritalarda low detayda bile 40 fps'leri görüyorum.Fps çok düşüyor, anlık takılmalar oluyor. O yüzden en azından sabit 60 fps alabileciğim bir işlemci düşünüyorum.Ne alınabilir fiyat performans olarak. Tabi burda anakart ve ramlerde değişecek. O yüzden tavsiyelerinizi anakart modellerinide ekleyerek yapabilirsiniz. Benim kafamda ryzen 5 2600x var. En azından 9590'dan çok daha iyi performans alacağımı düşünüyorum.

• Ryzen 2600 (Özellikle soğutucusu olan birinin X işlemci almak için inanın hiçbir sebebi yok. Ama aksi takdirde de yok çünkü ikisi de aynı işlemci. X olanlarında soğutucu bir tık daha iyi geliyor ama fiyatına değmiyor.) + MSI B450 Tomahawk (elinizdeki AM3 soğutucuyu kullanabilmek istiyorsanız imzamdaki anakarttan almanızı öneririm. AM3 soğutuculara desteği var. Ben nanokatalogdan almıştım.) İntel olacaksa B360 (model öneremem çünkü b360 anakartlara hakim değilim) anakart + i5 8400 (9400F önermiyorum. Sırf 100 mhz %3 lük bir artış için dahili gpu dan vazgeçmenin anlamı yok. Bir gün bir süreliğine ekran kartsız kalmanız gerekirse hayat kurtarıyor çünkü.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 24 Mayıs 2019; 14:35:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Ryzen 2600 (Özellikle soğutucusu olan birinin X işlemci almak için inanın hiçbir sebebi yok. Ama aksi takdirde de yok çünkü ikisi de aynı işlemci. X olanlarında soğutucu bir tık daha iyi geliyor ama fiyatına değmiyor.) + MSI B450 Tomahawk (elinizdeki AM3 soğutucuyu kullanabilmek istiyorsanız imzamdaki anakarttan almanızı öneririm. AM3 soğutuculara desteği var. Ben nanokatalogdan almıştım.) İntel olacaksa B360 (model öneremem çünkü b360 anakartlara hakim değilim) anakart + i5 8400 (9400F önermiyorum. Sırf 100 mhz %3 lük bir artış için dahili gpu dan vazgeçmenin anlamı yok. Bir gün bir süreliğine ekran kartsız kalmanız gerekirse hayat kurtarıyor çünkü.)
    Hocam i5 8400 aklımda yoktu.Youtube'dan bf5 testlerine baktım.2600'den daha yüksek fpsler almış. O yüzden onuda listeme ekledim.Peki siz ne dersiniz 8400 mü? 2600 mü?

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Şuan 2600 ün vatanda 985 liraya satılması ve üzerine oyun hediyesi olmasıyla (hediyeden emin değilim) i5 almak büyük hata olur bence. Ama marka takıntılı olma ihtimalinize karşı (çünkü amd nin en rezil serilerinden birini kullanıyorsunuz) intel de söyledim. Bu arada sağlam bir overclock ve hızlı ram seçimiyle ryzen 2600 i5 8400 den bir tık daha güçlü bir işlemci haline geliyor. Ayrıca yüksek sayıda izlek barındırmasından ötürü oyunlarda i5 lerdeki gibi bir stutter problemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 24 Mayıs 2019; 15:20:57 >
  • Temmuz'da Ryzen 3000 serisi işlemciler satışa çıkacak.

Onların testlerini görmeden upgrade yapma derim.

Zaten her türlü anakart değişecek. Formula Z de güzel kart :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Şuan 2600 ün vatanda 985 liraya satılması ve üzerine oyun hediyesi olmasıyla (hediyeden emin değilim) i5 almak büyük hata olur bence. Ama marka takıntılı olma ihtimalinize karşı (çünkü amd nin en rezil serilerinden birini kullanıyorsunuz) intel de söyledim. Bu arada sağlam bir overclock ve hızlı ram seçimiyle ryzen 2600 i5 8400 den bir tık daha güçlü bir işlemci haline geliyor. Ayrıca yüksek sayıda izlek barındırmasından ötürü oyunlarda i5 lerdeki gibi bir stutter problemi yok.
    Haklısınız hocam. Vatanda baya inmiş fiyatı. O zaman bu işlemciye MSI B450 TOMAHAWK anakartı alsam, ram olarak ne tavsiye edersiniz.Bir de sıvı soğutucu alacam, onda da bir öneriniz var ise memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Temmuz'da Ryzen 3000 serisi işlemciler satışa çıkacak.

Onların testlerini görmeden upgrade yapma derim.

Zaten her türlü anakart değişecek. Formula Z de güzel kart :)
    Anakart iyi de işlemci berbat. Valla 64 kişilk bf5 haritalarında, low da bile 30-40 fpsleri görüyorum.O yüzden bir an önce kurtulmak istiyorum bu işlemciden.
    Madem acil, aşağıdaki 3'lüyü vatandan alabilirsin.

Ryzen'lar bellek konusunda biraz seçicidir. Aşağıdaki ram sorun yaratırsa başkasıyla değişirsiniz orada.

O yüzden, parçaları oradea bir testini yaptırman iyi olur. Bu belleklerle Ryzen sistem toplamıştım daha evve, ama ne olur ne olmaz bir denetirsin orada.

Su soğutmaya da gerek yok bu arada. Ryzen FX'ler kadar ısınmıyor. Stok fan bile yeter. Ha, sesten rahatsız olursan ucuz yollu hava soğutma yeterli.

MSI B450 TOMAHAWK AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz(O.C.) USB3.1 Anakart
    AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 Dual Kit Ram

İşlemci bir yere kadar artış sağlar. Daha fazlası için GPU yükseltmesi de yaparsın bir ara.

AMD Navi'yi bekleyebilirsin. Ağustos - Eylül'den bahsediliyor bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 24 Mayıs 2019; 15:39:20 >
  • quote:

Madem acil, aşağıdaki 3'lüyü vatandan alabilirsin.

Ryzen'lar bellek konusunda biraz seçicidir. Aşağıdaki ram sorun yaratırsa başkasıyla değişirsiniz orada.

O yüzden, parçaları oradea bir testini yaptırman iyi olur. Bu belleklerle Ryzen sistem toplamıştım daha evve, ama ne olur ne olmaz bir denetirsin orada.

Su soğutmaya da gerek yok bu arada. Ryzen FX'ler kadar ısınmıyor. Stok fan bile yeter. Ha, sesten rahatsız olursan ucuz yollu hava soğutma yeterli.

MSI B450 TOMAHAWK AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz(O.C.) USB3.1 Anakart
    AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 Dual Kit Ram

İşlemci bir yere kadar artış sağlar. Daha fazlası için GPU yükseltmesi de yaparsın bir ara.

AMD Navi'yi bekleyebilirsin. Ağustos - Eylül'den bahsediliyor bakalım.
    Şu nasıl hocam. https://www.vatanbilgisayar.com/crucial-16gb-2x8gb-ballistix-sport-lt-gray-ddr4-3000mhz-cl16-1-35v-pc-ram.html

Uyumluluk olarak Corsair daha iyi olabilir, daha önce denediğimden tavsiye ettim.

Crucial da olabilir tabi ki. Ama dediğim gibi, bellek uyumundan dolayı sistemi orada bir test ettirmen iyi olur.
  • quote:

Uyumluluk olarak Corsair daha iyi olabilir, daha önce denediğimden tavsiye ettim.

Crucial da olabilir tabi ki. Ama dediğim gibi, bellek uyumundan dolayı sistemi orada bir test ettirmen iyi olur.
    Nasıl test ettireceğiz, neye bakacağız tam olarak.
    Bir de bendeki Phanteks PH-TC14PE_BK 140mm UFB soğutucu bu yeni nesil anakartlara uyar mı?
    Sistemi kuracaklar hocam, Boot ediyorsa sıkıntı yoktur ram tarafında demektir.

PH-TC14PE sitesinde AM4 uyumu var yazıyor
  • quote:

Sistemi kuracaklar hocam, Boot ediyorsa sıkıntı yoktur ram tarafında demektir.

PH-TC14PE sitesinde AM4 uyumu var yazıyor
    Tamam hocam tavsiyeler için teşekkür ederim. Soğutucuyuda denerim bakalım olacak mı?
    Phanteks'in sitesinde AMD4 uyumu var yazıyor. Dene bakalım hocam
  • quote:

Phanteks'in sitesinde AMD4 uyumu var yazıyor. Dene bakalım hocam
    Hocam sistemi aldım. Phanteks soğutucu ayakları uymadı. Bende stock fani taktım. Bf5 inmeden single player moduna girip hemen deniyeyim dedim ama , yine düşük fps ler aldım. Gpu kullanımı %98'lerden % 40 lara düşüyor, o arada fps droplar görüyorum. Daha oyun inmediği için multiplayerı deneyemedim. Acaba problem nedir.
  • Son sürüm Windows.
    Driverlar.
    Eski HDD varsa sorun olabilir.
  • Yazılımsal bir sorun gibi duruyor. Eski işletim sistemi ile devam etmiyorsun umarım ?

Driver'ı da güncel tut ekran kartının.
  • quote:

Yazılımsal bir sorun gibi duruyor. Eski işletim sistemi ile devam etmiyorsun umarım ?

Driver'ı da güncel tut ekran kartının.
    Sistemi yeni kurdum. En son güncel windows 10'ü kurdum. Driverlar son sürüm. Gerçi pc yi restart yaptıktan sonra fps gayet iyi duruma geldi. Ama arada fps droplar yasıyorum. Nedeni nedir bilmiyorum. Ama en sonunda gpu kullanımı 1080p'de %99'larda seyrediyor. 2 yıl boyunca amd 9590 ile gtx1070'i yarı gücünde kullanmışım. Ona yanıyorum. :) Şu arada olan fps drop olayını çözebilirsem çok iyi olacak.
    Şu videodaki olayı deneyecem. Belki düzelir bu sayede.
    https://youtu.be/vqNXVxZfflU

Bu arada işlemci bf5'te stok soğutucu ile, 3.9 ghz'de 76 dereceleri görüyor. Umarım normal bir değerdir. Phanteksin, am4 uyumlu soketleri varmış ama onları nasıl bulabiliriz bilmiyorum.

• Sonunda soğutucuyu kendi imkânlarım ile monte etmeyi başarabildim.

GTX 1070'e uygun işlemci tavsiyesi.

Stok soğutucu ile oyunda 76 dereceleri gören işlemci, 50 dereceyi geçmiyor şimdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.