Şimdi Ara

gtx 1060 3gb'ya upgrade'lemelimiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu an gtx 1050'im var 16gb ram ve amd a12 9800 işlemcim var eğer ekran kartı değiştirirsem işlemciyide değiştirmem şartmı ne yapmalıyım?
    gtx 1060 3gb almaya karar verdim çünkü gtx 1060 6gb 2500ün üstünde 3gb ise sadece 1300

• islemcinin de degismesi lazim... 1800 liraya rx 580 var gtx 1060 6gb ayarinda fakat islemcinin yetip yetmeyeceginden süpheliyim. gtx 1060 3gb alasiya, rx 580 al. Darbogaz ile islemcinin sundugu max performans kadar kullanirsin. ileride de islemcini upgrade yaparsin. Anakartin AM4 öyle degil mi? islemci degisikligi sorun olmaz. Yada birak böyle kalsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 18 Ekim 2018; 13:47:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

islemcinin de degismesi lazim... 1800 liraya rx 580 var gtx 1060 6gb ayarinda fakat islemcinin yetip yetmeyeceginden süpheliyim. gtx 1060 3gb alasiya, rx 580 al. Darbogaz ile islemcinin sundugu max performans kadar kullanirsin. ileride de islemcini upgrade yaparsin. Anakartin AM4 öyle degil mi? islemci degisikligi sorun olmaz. Yada birak böyle kalsin :)
    eğer rx 580 alırsam güç kaynağı sorun olabilir amd çok deli güç istiyor nvdia ekran kartlarına kıyasla
  • AppropriateName A kullanıcısına yanıt
    gtx 1060 135w, rx 580 180w istiyor bildigim kadariyla. Yani arada cok deli bir fark yok aslinda :) benim nvidia gtx 770 280w istiyor, simdi hangisi cok deli güc istiyor :) saka bir yana eski nvidialarda cok güc isterdi. Amd nin yeni kartlarinda da iyilesme var ama tabiki nvidia her alanda önde olmayi sürdürüyor... islemcini degistirmeden yapacagin herhangi bir gpu degisikligi sana pek bir sey kazandirmayacak gibi düsünüyorum. Sence de öyle degil mi? PSU marka model nedir? Bunu biz bilmiyoruz söylememissin. Ben mantik olarak baktim olaya diger sebebler sende hoca..
  • kesinlikle alınmaz nvidia suanlık hem pahalı hemde yetersiz çünkü bilindigi üzere driver güncellemeleri ike elinizdeki kartı kötü hale getiriyor ayrıca 3gb vram ilerisi için çok düsük kalıyon suanda bile son demleri diyebiliriz rx580 8gb uzun süreli kullanımda fiyat performans anlamında iş görücektir eger vatan pc den alırsan 400 tl lik oyun kodu sahibi oluyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

kesinlikle alınmaz nvidia suanlık hem pahalı hemde yetersiz çünkü bilindigi üzere driver güncellemeleri ike elinizdeki kartı kötü hale getiriyor ayrıca 3gb vram ilerisi için çok düsük kalıyon suanda bile son demleri diyebiliriz rx580 8gb uzun süreli kullanımda fiyat performans anlamında iş görücektir eger vatan pc den alırsan 400 tl lik oyun kodu sahibi oluyorsun
    biliyorumda o ekran karti benim kasaya uyarmi bilmiyorum psu sormus bana ustteki arkadas nerden bakabilirim ona?
    ben zaten çok yeni oyunları oynamıyorum tek oynamak istedigim yeni oyun kingdom come deliverance onda suan 30-50fps arasi aliyorum oyuzden yeni ekran karti alinca oynamaya devam etcem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppropriateName -- 18 Ekim 2018; 20:3:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

rx 580 8gb 1450 tl
    https://www.hepsiburada.com/asrock-phantom-gaming-x-rx580-8gb-o-c-256bit-gddr5-dx12-ekran-karti-ph90ga000000uanf-p-HBV00000CNI70
    @konu sahibi, ohoo fiyata bak, dieci numero :) biraz sesli calisir diyorlar aman calissin 400 liraya en kral sogutucuyu alirsin 45-55 eu arctic twinturbo iii extreme falan... 1800 liraya tas gibi kart olur. Ama sogutucu degisimi garantiyi bitirir zannedersem. Ama kartin sicaklik sebebiyle bozulmaz. Psu ve anakart nedir?

dostum pc özellikleri nedir

power vs de kasanın içini açıp power ın fotosunu çekip atın ona göre yorum yapabiliriz hehalde
  • quote:

dostum pc özellikleri nedir

power vs de kasanın içini açıp power ın fotosunu çekip atın ona göre yorum yapabiliriz hehalde
    Ben sadece pc parçalarının ismini biliyorum dostum kasa açma parça değiştirme falan riske atmak istemiyorum çünkü hiç bilmiyorum cidden o işleri hazır hp kasa aldım zaten

hp pavillion desktop pc 570-p0xx diyor anakart modelini bunu arıyarak bulma şansın var
    işlemci amd a12 9800 radeon r7 12 cores 4cpus 3.8ghz
    16gb kullabilir ram
    windows 10 pro 64 bit geforce gtx 1050
    monitor AOC 2260 75hz

ona göre abartı tavsiyelerde bulunmayın hepsini çöpe at 10000 tl'lik pc alın gibi çünkü eğer 1060 rx 580 seviyesinin üzerinde bir ekran kartı alsam tüm sistemin değişmesi lazım tahminen ona hem param yetmez hemde uğraşmak istemem ve hp 2 yıllık garantimde bozulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppropriateName -- 19 Ekim 2018; 12:18:32 >

• quote:

https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-pc570-p018nt-amd-a12-9800-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-freedos-masaustu-bilgisayar-pm-HB0000045Y5Z

elinizdeki pc bumu hocam
    evet bu

hocam tam özelliklerine bakın eger bu ise gayet iyi

çünkü ddr4 ve am4 soket barındırıyor demekdir
  • quote:

hocam tam özelliklerine bakın eger bu ise gayet iyi

çünkü ddr4 ve am4 soket barındırıyor demekdir
    evet doğru aynısı sadece tb farki var ne öneriyorsun bu konu hakkinda?
    iyi demene sevindim çunku ben bu kasayi 2700e aldim ekonomi sapitmadan simdi 4000tl :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppropriateName -- 19 Ekim 2018; 12:31:40 >
    hocam bu demek oluyorki upgrade edilebilir

suanda 16 gb ramler 1000 tl üstü

1050 hak eza 800 lere satılıyor

birde am4 soket olması güncel ryzen işlemcileri takabilirsiniz demek

ama emin olmak için

https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

zip english olarak indirin

https://ibb.co/dLqakf am4 yazıyorsa ryzen işlemci takabilirsiniz bios güncellemesi yapıp

https://ibb.co/kav85f bunlar varsa tamam

• 1060 6 GB modelimi satıp Rx 580 8 GB modelini aldım iyi bişi yaptığımı düşünüyorum hem ileriye biraz yardım olur hemde para olarak kâr yaptım. Rx 580 biraz fazla güç çekiyor ama olsun :)
  • quote:

hocam bu demek oluyorki upgrade edilebilir

suanda 16 gb ramler 1000 tl üstü

1050 hak eza 800 lere satılıyor

birde am4 soket olması güncel ryzen işlemcileri takabilirsiniz demek

ama emin olmak için

https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

zip english olarak indirin

https://ibb.co/dLqakf am4 yazıyorsa ryzen işlemci takabilirsiniz bios güncellemesi yapıp

https://ibb.co/kav85f bunlar varsa tamam
    evet ryzen almak baya uygun fiyatları çok ucuz ama çok modeli var hangisi benim için iyi olur emin değilim ryzen 5ler baya sağlam mesela ama hangi modelini alıyım rakamları büyük olunca en iyisimi oluyodu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Unstoppable

1060 6 GB modelimi satıp Rx 580 8 GB modelini aldım iyi bişi yaptığımı düşünüyorum hem ileriye biraz yardım olur hemde para olarak kâr yaptım. Rx 580 biraz fazla güç çekiyor ama olsun :)
    benim power supply 300 woltmuş rx 580 rahat olur gibi
    300 wolt degil 300 watt

power degişmesi gerekiyor

ve bios update yaparak ryzen 5 2600x ve rx 580 ikili kombosu gayet optimal olur ve elindeki işlemciyide satarsın canavar olur

rx 580 i vatan pc den alırsan 400 tl lik oyun hediyesi var

işlemciyi de vatan pc den alıp vatanda kasaya hem bios update atıcaklar hemde takıcaklar sende ugraşmıcaksın en mantıklısı bu şekilde oluyor

power ekran kartı ve işlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 19 Ekim 2018; 13:37:1 >
  • quote:

300 wolt degil 300 watt

power degişmesi gerekiyor

ve bios update yaparak ryzen 5 2600x ve rx 580 ikili kombosu gayet optimal olur ve elindeki işlemciyide satarsın canavar olur

rx 580 i vatan pc den alırsan 400 tl lik oyun hediyesi var

işlemciyi de vatan pc den alıp vatanda kasaya hem bios update atıcaklar hemde takıcaklar sende ugraşmıcaksın en mantıklısı bu şekilde oluyor

power ekran kartı ve işlemci
    power değiştirmek pahalımı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.