Şimdi Ara

GTX 1050Tİ nasıldır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir ekran kartı alıcam biraz araştırdım 1050ti buldum nasıldır oynadığım oyunlar rainbow-pes 2021-cs-eu4 oynuyorum işlemcim FX-8300 darboğaz yapar mı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 1050ti çoğu oyunu hâla ortada açabilecek güçte bir ekran kartı. Ancak yinede elinizde imkan varsa 1050ti yerine RX 570 ya da RX 580 almanız yönünde tavsiye vermek istiyorum. Çünkü 1050ti şu an gereksizce pahalı ve eski kalmış bir kart.

Darboğaz konusunda yetkin değilim. O konu hakkında bilgi sahibi birileri varsa ve bilgilendirirlerse daha doğru olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • limitlesss61 kullanıcısına yanıt
    Normalde Rx570 alıcaktım ama aralarında 2 bin tl fark var

2.el rx570 alsam fx 8300 işlemcim yetincek mi

• MrPhoenix kullanıcısına yanıt
    8 gb rx570 şu an mining dolayısı ile cidden pahalı bir konumda. Aslında piyasa tamamen btc mining yüzünden çıldırmış. Temiz bir 2. El kart almak daha mantıklı gibi şu zamanlarda. 4 gb rx570 ile 4 gb 1050ti ı karşılaştırdım. O kadar fiyat farkına değer mi diye düşünüyorum şu an.

https://www.epey.com/ekran-karti/karsilastir/102539-566378/msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4g_xfx-amd-radeon-rx-570-rs-4gb-xxx-edition/

Bana göre sisteminiz uygunsa -rx570 için güç gereksinimi 1050ti dan daha fazla- 2. El rx 570 almak 0 1050ti dan daha mantıklı geliyor. Yinede karar sizde hocam.

Hocam çok sağolun çok araştırmışsınız korkularımdan biride yazdığınız gibi güç kaynağının yetmeyeceği

O konu sorun teşkil ediyor. Şu an kullandığınız sistemde psu hangi markanın ve değerleri ne?

Darboğaz için böyle bir site buldum. Sizin koşuları sağladım ancak sadece değerler üzerinden bir veri sunduğu için tam olarak %100 bilgi vermeyebilir

https://pc-builds.com/calculator/FX-8300_Eight-Core/Radeon_RX_570/0tr0Yl28/8/100

Hocam bide rx570 radeon için soğutması sıkıntılı diyolar doğru mu

Thermaltake 500W

Bu konu hakkında pek bilgim yok ancak eski nesil amd sistemlerde genellikle sorun oluyor ısı muhabbeti. Özellikle işlemcilerle zamanında çok fazla dalga geçilmişti. Bunda da aynısı olabilir. Tam emin değilim ancak performans yanında sıcaklığı da getirecektir.

570 icin gerekli nitelikleri karşılamıyor maalesef. Sizin için en iyi tercih yine de 1050ti gibi geliyor bana. Mümkünse 2. El temiz kullanılmış bir kart bulmaya çalışmanız daha iyi olur. Çünkü mining sonucunda perte çıkmış kartları piyasaya salıyorlar. O sıkıntı yaratıyor. Garantisi olan varsa garantili olanı. Yoksa da direkt ürünü görebileceğiniz ve deneyebileceğiniz bir yerden almanız daha uygun olur. Çünkü çok fahiş fiyatlarla karşı karşıyayız.

Hocam sağolun

Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun hocam. İyi forumlar.

• Bende var. Gta5, rainbow six, battlefield 5, world of tanks, dying light falan oynatıyor rahatça. Bir Metro'nun son oyununda biraz sıkıntı oldu. O da karttan mı oyundan mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanakgl -- 22 Haziran 2021; 14:44:48 >
  • sinanakgl kullanıcısına yanıt
    Hocam sisteminizi atabilir misiniz

Pc'de nerden buluruz tüm bilgileri her şeyi hatırlamıyorum çünkü.

https://www.webtekno.com/bilgisayar-ozelliklerine-nasil-bakilir-h97552.html

• İ3 8100 3.60 ghz
    8 gb ram kingston idi galiba
    Anakart asus h310m pro
    Ekran kartı msi 1050ti

Hocam o oyunlarda kaç fps alıyosunuz

• Şu anda sadece pcde wot var. Ona bakabilirim. Eğer steamdan eski performans verilerine bakabiliyorsak ötekilere de bakabilirim rainbowa mesela.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.