Şimdi Ara

gtx 1050 ti aldım yardım edin [SS] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    işlemci yüksek performansta hdd de sıkıntı yok ssd kullanıyorum zaten dediğin olaylar olmuyor. asıl sormak istediğim bunlara nasıl o.c yapıcam. bir ara yapmıştım unuttum yaklaşık 1 sene oldu
  • Ravenolou kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bahsettiğin düzeyde bir düşüşün oc ile çok fazla çözülmeyeceğini düşünüyorum. Kullandığın ekran kartının tam modeli ne. Asus strix 1050ti, asus expedition asus e sport gibi yada daha basit bir ismi olması lazım. Model tam olarak ne ?
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    1050 Değil Sapphire R7 370 2gb nitro O.c
    Ha ben seni başlığı açan arkadaş sandım.
    http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=06D0611B-8A1A-4916-986E-F899F5BA8835&lang=eng

En altta utilitysi içinde trixx diye bir oc utility si vermiş. Üstteki 5.2.1 yeni sürüm olan. Onunla ekran kartına oc yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 10 Mayıs 2017; 17:39:1 >
    kardeş ekran kartına değil işlemci ve ramlere yapıcam O.c
    bir şey daha sorucam beni ramlerde memory frequency 931 yazıyor normalde 1866 mhz ama yarısınımı kullanıyor acaba ?
    O 1866 aslında mhz değil ram'in bant genişliği ile ilgili bir birim. Ram'in gerçek mhz'i 1866 değil başka bir değer oluyor.

DDR3 lerde cpu-z'nin memory kısmında dram frequancy olarak gösterdiği bölümün iki katı olarak hesaplayıp DDR3-XXXX kısmını buluyorsun. Aktif çalışma durumunu çözersin.

CPU-Z de SPD kısmında slotlara tek tek bakarsan ram takılı slotları görürsün. max bandwith kısmında ram'in kaçlık model olduğunu gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 10 Mayıs 2017; 18:14:30 >
    amd overdrive indirdim şimdi videolara bakıyorumda hiç biri acıklama yapmamıs ama herkez buradan o.c yapmış biliyomusun ?
    o anakarttan anakarta değişen bir konu. seninle aynı anakartı kullanan yada o anakartı bilen birileriyle görüşmende fayda var.
    anakartım a68 hm v-33 3.7 ghz den 4.3 e çekicem suanki voltaj değeri 1.4125
    overclock pek alanım değil zaten. bu konuda daha bilgili olanlara danışabilirsin.
    tamam hallettim şuan 4.3 kullanıyorum denicem bakalım kasıcakmı
    kırmızı ekran verdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ravenolou

quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

öylesine girdim konuya Bendede aynı sorun vardı Msa kapalıymış bende 4X yaptım artık kasmıyor allah razı olsun senden

İsterseniz bir göz atabilirsiniz benim 1050ti model kart incelemem

https://forum.donanimhaber.com/inno3d-geforce-gtx-1050-ti-compact-incelemesi-ekran-kartlarinin-matruskasi--126111267

test e baktımda yorumlarıda okudum bende athlon x4 860k var oyunlarda darboğaz yapıyor acaba ramler ilemi alakalı bilemedim.

Hem ram hemde işlemci hocam ikisinide overclock etmelisiniz yoksa güçkleri yetmediği için gpu taşimaya darbogaz yapıyor tam gpu performansı kullanamiyorsunuz haliyle fps düşmeleri yaşiyorsunuz böle oluncada.
    4xmsaa yada 8xmsaa açarak deneyin birde hocam gpuya daha fazla yük bindirinki cpu biraz rahatlasin darbogaz azalsin ozaman fpsniz articaktir

evet gpu kendini max %70 kullanıyor fakat işlemci hep %100 de ve ani fps düşmesi oluyor o.c nasıl yapıcam işlemci ve ramlere bilgin varmı acaba ?
    anakartım : MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI ...

overclock icin assagida belirttigim linkte detayli rahber mevcut birebir uygula

https://www.google.com.tr/amp/s/www.technopat.net/sosyal/konu/fx-4100-overclock-rehberi.21349/%3Famp%3D1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    farklı bir şekilde hallettim hocam saol
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.