Şimdi Ara

GTX 1050 Ti 4GB Overclock Performansı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
16.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: No Way Out

Ek güç girişi olmayan 1050ti ile oc yapanlar pci exp slotuna zarar verebilir.

Yok daha neler hocam ben 2200mhz yakın bi değer overclockladım bana misin demiyor onlar hurafe hocam inanmayin böyle şeyler zaten overclock başarısız olursa kart görün vermeyi kesti uyarisi alırsınız ayrica zaten fazladan güç veremiyorsunuzki karta ek güç girişi olmadiği ve 75watt tdp değeri olduğu için ısınan bi kart olmadiği için öıkabildiği en yüksek değerde gönül rahatliğiyla kullanabilirsiniz

İncelemem bir göz atin isterseniz bu arada çoğu yerde 1900mhz üstüne çıkan yok 1050tilerde ben 2000mhz üstünde stabil kullanıyorum üstelik tek fanlı compact model olduğu halde şans işte ne dersin

https://forum.donanimhaber.com/inno3d-geforce-gtx-1050-ti-compact-incelemesi-ekran-kartlarinin-matruskasi--126111267

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Slota zarar vermez. Ben tdp degerlerini kontrol ederek dün biraz oc yaptım.

Memory ye +1000 bastım. Gayet stabil çalıştı. Daha sonra core da +76 bastım yine stabil. Sonra 76dan 100e çıkardım. Max 1911 mhz gördü. 1 dk içinde siyah ekran verdi. Tdp değeri %98.5'u gördü.

Performans %8 arttı. Mafia II de avg fps 95.8 den 104.3 e, dirt shawdown da avg fps 77 den 85 e, min fps de 58 den 64 e yükseldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memory clock +1000mhz kart stabil çalışıyor. Günden2 saat çaluşan sadece oyun için kullanılan pc. 2 yıllk ömrü gözğmde ekran kartının. 7000 +1000mhz mi 3500+1000mhz mi oluyor. Core clock max +140 yapabildim ekstra voltajla daha fazla değerlere gelirmi. Kart tek fan zotac mini 1050 ti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagatayKhan -- 21 Haziran 2017; 13:43:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CagatayKhan C kullanıcısına yanıt
    Normalde bellekleri 3500x2=7000mhz ken, yazılımdan +500 yaptıysan 3500+500=4000x2=8000mhz, eğer yazılımdan +1000 yaptıysanda anlayacağın üzre 3500+1000=4500x2=9000mhz olrk çalışır.
    Genelde voltaj ile arttacağı değerler pek getiri sağlayacak seviyede olmaz yani voltajla bu seviyedeki kartları fuzuli ısıtmaya/hırpalamaya hiç gerek yok çünkü değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 21 Haziran 2017; 14:6:13 >
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Laptop ekran kartı overcloclu kullandım, vram in bukadar sorunsuz yüksek overcöock olduğunu gördüm. 500, 800, 1000nyaptım bir haftadır 2 şer saat oynuyorum hiçnbir sıkıntı yok, görğntğde bozulma vs. Başka benşm gibi kullanan varmıdır acaba? 3500 del 1750 mhz artı 1000 de olabilirmi? 😂oyunlarda yüzde 10 - 15farkeidyor. Deymez değil 50 fps alıc an yerde 60 fps alyorsun. Kartın 45 dereceyi geçtiğini görmedim. Vram ısı larını gpu z prohramı ölçüyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagatayKhan -- 21 Haziran 2017; 14:22:11 >
    Benim bahsettiğim durum yapılan o.c üzerine voltaj arttırarak devam etmesi durumu yani o.c yaptın bu şekilde bir değer ve haliyle bir performans artışı yakaladın ancak değerleri daha ileri taşımak için voltaj vererek devam etmen durumunda kayda değer getiri sağlanamamsı durumu, kısaca bu seviyedeki kartlarda voltajsız çıkılan değer kâfidir +voltajla bu değerin dahada üzerine koyulacak değer voltajsız koyduğun kadar yüksek olamaz haliyle de fuzuli artacak olan ısı ve gpu nun voltaj yüzünden dahada hırpalanmasına karşın artacak extra 1-3fps için gereksiz bir hareket oluşu üstelik her kart voltaj arttırımıyla dahada yukarı yürüyecek diye kesin bir şeyde yok.

Belleğe +1000 koyabiliyorsan daha zorlamaya gerek olmaz ama daha üzeride koyuluyorsa sen oyun esnasında fps götsrgen açıkken oyunu alta atıp arttımı yapıp o anda ekrandaki getirisine kendin bakıp gerekli yada gereksiz tespitini kendin yaparsın ancak şunuda bilmek lazım e. kartlarında bellek en kolay bozulan bileşendir dolayısıyla belleğe hızaşırma uygularken bunu gözününde bulundurmak gerek.

Vram ısısını ölçebilmek için yazılımdan önce kartın o bölümünde ısı sensörü olmalı sensör yoksa hiç bir yazılımla ölçümde haliyle mümkün olmaz ki genelde vrm vram v.s. gibi gpu dışındaki bölümlerde sensör bulunduran modeller hep en üst seviyelerde görülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 21 Haziran 2017; 16:58:13 >

• +1000 tehlşkeli mi sizce, çok sayıda kulkanıcı var mı böyle uygulayan onu merak ettim

bende 1-2 saat oynadıktan sonra dıt sesi ve siyah ekran gelmişti. %10 için kartın anasını ağlatmaya değmez.
  • Arkadaşlar temmuz ortası gibi 1050 ti almayı planlıyorum. Bu kart için max 700 vermeyi düşünüyorum. Ama bir sürü marka ve model var. Bu konuda da oc hakkında tartışmalar gördüm. Şimdi anladığım kadarıyla her modele oc yapılabiliyor ve bu durumda 600 liralık kart alsam bile , 900 tl civarındaki gaming x modeline yakın performans alabilir miyim? Eğer olmuyor ve arada performans farkı çoksa bütçeyi malesef arttıracağım. Yardımcı olursanız sevinirim. Hangi marka konusunda kafam çok karışık
  • Overclock şans işi, evga superclocklusunu alıcana 1060 almak her zaman fiyat/performans oranınını artırır. 1060, 1050 ye gmre 1.5 kat iyi performans verir. Enkral overcloclu 1050 ti max yüzde 5 fazla oerformans verir. 1060 da dahil ısınmayan kartlar,. Palit fln bulursan ne kadar ucuzsa okadar mantıklı.

• 1)Karanlık alanlarda özellikle source oyunlarda renklerde bozulma (artifact gibi ,kırmızalaşma ,yeşilleşme) yada çok hareketli sahnelerde(ilk başlarda 1050 ti nin vramlarini yediğimi düşündüm.) Overclock +1000 ndeydi.

2) Onboarda 610 ekran kartıan geçtim aynı sorun var

3)PC yi tv ye bağladım sorun yok.

4) Monitor normal video izlerken vs sorunu , garanti için ne yapmalıyım. Bir ara sol ve sol alt kısmı anlamsız şekilde sıcaktı monitorun.

***Hala acaba ekran kartımı diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagatayKhan -- 25 Haziran 2017; 16:12:56 >
    Ocdan dolayı renk bozulmasi hiç yasamadim. Monitör kaynaklidir

• Çok overclock yaparsın saçılmış noktalar şeyler olur yaşadınızmı biraz ona benzetmiştim

hayır. oc dan sonra herhangi bir görüntü bozulması olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

hayır. oc dan sonra herhangi bir görüntü bozulması olmadı.

en son laptobuda bağladım yine aynı sorun sıkıntı direk monitor. Keşke dvi kablosu fln olsa dedim ama yok vga kablosuyla bağladım laptoba aynı sıkıntı. imdi servise git derdini anlat ,inş değişim olur.12 günlük pc.
  • quote:

Memory ye +1000 bastım. Gayet stabil çalıştı. Daha sonra core da +76 bastım yine stabil. Sonra 76dan 100e çıkardım. Max 1911 mhz gördü. 1 dk içinde siyah ekran verdi. Tdp değeri %98.5'u gördü.

Performans %8 arttı. Mafia II de avg fps 95.8 den 104.3 e, dirt shawdown da avg fps 77 den 85 e, min fps de 58 den 64 e yükseldi.

Hocam eminmisiniz memory +1000 ve stabil kulandığınızdan ddr5xlerde bile okadar memory artiramiyorsunuz
    +500 dür o hocam bende o şekil kullanuyorum toplama vurunca 1000mhz artiş oluyor toplamda 7000den 8000'e çıkıyor bellek hızı sanırım bunu demek istediiniz artiş olarak 500 ama toplamda 1000

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    3508 , +1000 %28 lik bir artış.%15 lik artış yeter hadi hadi %20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagatayKhan -- 26 Haziran 2017; 18:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

Hocam eminmisiniz memory +1000 ve stabil kulandığınızdan ddr5xlerde bile okadar memory artiramiyorsunuz
    +500 dür o hocam bende o şekil kullanuyorum toplama vurunca 1000mhz artiş oluyor toplamda 7000den 8000'e çıkıyor bellek hızı sanırım bunu demek istediiniz artiş olarak 500 ama toplamda 1000

9 ghz memory clock ve 1898 mhz core clock değerlerinde kısa sayilmayacak bir süre kullandım ancak bir kere çalışmayı durdurdu hatası aldım. bir kez de kasadan dıt sesi geldi. Bende fazla zorlamamak için default ayarlara geri döndüm.

Tabi bu aldigim hatalarin oc ile alakasi olmayabilir veya core clock yüzünden hata da vermiş olabilir. Çünkü core clocku +100 bile yapamamistim ancak memoryi sonuna kadar rahatlikla dayiyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CagatayKhan

3508 , +1000 %28 lik bir artış.%15 lik artış yeter hadi hadi %20

ben videoda +500 verip kullanıyorum.
    ilginç +1000memory clock artirdiğinda bile sendeki kartin sorunsuz çalişmasi demekki sendeki kartin bellekleri daha iyi
    Ama bence tam stabil değil senin bellekler +800 ve alti değerlerde tam stabilete yakalarsin gerçi onlarda çok iyi değerler bende 600 üstü belleklerde artifact alıyorum!
    İşlemci maşallahi var 230 stabil 250dede bazen artifact veriyor 230 hiçbir oyunda sorun yaşamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 26 Haziran 2017; 19:6:51 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.