Şimdi Ara

GTA V PC Kaplama Sorunu, Msaa ve FPS artışı [Çözüm] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
23.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • benim ram 8 ekran kartı 2 gb tek sıkıntı işlemci hızının 2.30 GHz olması oda çok bir fak koymuyor ortaya 4 çekirdekli yani düşüncelerin neler michelde kaplama geç yükleniyor fraklinde öyle bişi olmadı nasıl düzeltirim :((( şimdiden teşşekkürler :D
  • 1080p de şehir dışında otluka çıkmadan 40-50arasındayken,otlara dalınca 27 lere düşüyor.
    Otları düşürünce de oyun san andreas gibi oluyor.
    Her zaman otlara çıkmadığım için otları kısmaktan vazgeçtim.
    900p çözünürlüklü olunca otlarda kasma olmuyor ama o da gözümü acıttı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi bende 2 gb ekran kartı var ama oyunda 1024mb diye gösteriyor bunun sebebi nedir acana lütfen yardım edermisin ????!!....
     GTA V PC Kaplama Sorunu, Msaa ve FPS artışı [Çözüm]
  • Arkadaşlar PC nizi temizletin termal macunu yenileyin. Isınmadan dolayı FPS'niz düşebilir. Anlık donmalar takılmalar olur.
  • Floki46 kullanıcısına yanıt
    benım sıkıntım MSAA acınca sol alt kosedekı harıta kayboluyor

GTX780 Tİ EKRAN KARTIM 32 GB RAM İ7 İŞLEMCIM VAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanylmz1982

benım sıkıntım MSAA acınca sol alt kosedekı harıta kayboluyor

GTX780 Tİ EKRAN KARTIM 32 GB RAM İ7 İŞLEMCIM VAR

Bu sistemde sıkıntı varsa biz çözüm aramıyalım ya kaplamalar halen geç yükleniyor
  • bu kaplama sorunu son iki güncellemeden sonra geldi arkadaşlar. açıkçası benim daha sorunum yoktu. hem online hem story mod'da kasmadan oynayabiliyordum ama şu an kaplamalar bitik durumda. arabalar falan havada gidiyormuş gibi oluyor bende. sistem zaten ok iyi değil laptop'dan oynuyorum. gt 740m 2gb - 8gb ram - i5 4. nesil işlemci var tamam ama ilk çıktığında oyun yağ gibi akıyordu.
  • 775 soket e6500 3.6 ghz de ve r9 270x ile kaplama sorunu ve anlik takilmalari hic bir sekilde cozemedim.ve sonunda xeon e5440 islemci aldim 2.83ghz. Sorunsuz olarak 3.7 ghz cikardim dahada giderdide remler engel oldu. Sonuc : ne kaplama sorunu ne de anlik takilma hic birsey kalmadi. Inanilmaz guzel oldu. 126 tl ye aldim islemciyi ve 775 sokette son noktaya ulastim gibi 1066 mhz remlerle 4.0 4.2 ghz gibi bi hiza cikabilirim diye dusunuyorum.

• galiba oyunun patch leriyle alakalı bu olay.önceden korsan oynuyodum bu oyunu.ilk çıktıgı sıralar para olmadıgı için korsan almıştım.60 fps sabit oynuyabiliyordum[arada düşmeler oluyodu ama en fazla 55] birkaç gün önce steam daki indirimden orjinal olarak aldım ve aldıgıma pişman oldum.fps 30 da ve anlık düşmeler oluyo.hatta 1-2 dakikalıgınada olsa 7 fps de oynadıgım oldu.sanırsam sonradan gelen patch ler işin içine sıçtı.ve bunu yine düzeltebilecek olan şey patchlerdir.yani burda bunları boşuna konuşuyoruz.ancak v-sync açarsanız fps yi sabitledigi dogru.
  • Benim Pc 15.6 inç 2014 model CasperNirvana (bende 2015 martta aldım) özellikleri:

İşlemci:Intel(R) Core(TM) i5-4210M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz

Yüklü bellek(RAM):4.00 GB

Sistem türü: 64 bit işletim, x64 tabanlı işlemci

Ekran Kartım:Nvidia GeForce 2GB GT840M

oyunda tüm ayarlar high ta iken 35-50 fps arası alıyom texture normal yapınca 55-60 oluyo ama map yüklenmeyince anlık donma oluyo eğer gitmeye devam edersem tamamen donuyor ve 20 saniye sonra düzeliyor ve bende çıkmak zorunda kalıyorum başkaları benim sistemimle başkaları çok güzel oynuyor fakat ben oynayamıyorum lütfen yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoraC35 -- 6 Ağustos 2016; 16:49:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoraC35

Benim Pc 15.6 inç 2014 model CasperNirvana (bende 2015 martta aldım) özellikleri:

İşlemci:Intel(R) Core(TM) i5-4210M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz

Yüklü bellek(RAM):4.00 GB

Sistem türü: 64 bit işletim, x64 tabanlı işlemci

Ekran Kartım:Nvidia GeForce 2GB GT840M

oyunda tüm ayarlar high ta iken 35-50 fps arası alıyom texture normal yapınca 55-60 oluyo ama map yüklenmeyince anlık donma oluyo eğer gitmeye devam edersem tamamen donuyor ve 20 saniye sonra düzeliyor ve bende çıkmak zorunda kalıyorum başkaları benim sistemimle başkaları çok güzel oynuyor fakat ben oynayamıyorum lütfen yardım

Driverdan kaynaklanıyor. Güncel driverda bende de kasıyor. Ama 364.42 versiyonlu driverda yağ gibi çalışıyor. Yüklerken özeli seç ve temiz kurulum yaparak yükle. Yükledikten sonra nvidia denetim masası-3d ayarlarının yönetilmesi-tercih edilen grafik işlemciyi nvidia olarak değiştirmeyi unutma.
    Windows 10 için:http://tr.download.nvidia.com/Windows/364.72/364.72-notebook-win10-64bit-international-whql.exe
    Windows 7-8-8.1 için:http://tr.download.nvidia.com/Windows/364.72/364.72-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ht1baron -- 7 Ağustos 2016; 2:46:34 >

• Konuyu hortlatma gereksimi duydum. Eğer zevkli ve iyi bir oyun deneyimi istiyorsanız vsync yi açmanızı önermem. Çünkü hem half vsync de hem de normal vsync de mouse ve klavyede tuş gecikmesi oluyor. İsterseniz deneyin test edin 5 dakika boyunca sürekli araba kullanın vsync açık olsun. Sonra vsync yi kapattiginizda mouse u rahatladigini oyunun daha akıcı oldugunu farkedeceksiniz.

30-60 arası fps düşüşlerini tercih ederim o berbat gecikmeyi yaşayacağıma.

• quote:

Orijinalden alıntı: fearlestorm

Konuyu hortlatma gereksimi duydum. Eğer zevkli ve iyi bir oyun deneyimi istiyorsanız vsync yi açmanızı önermem. Çünkü hem half vsync de hem de normal vsync de mouse ve klavyede tuş gecikmesi oluyor. İsterseniz deneyin test edin 5 dakika boyunca sürekli araba kullanın vsync açık olsun. Sonra vsync yi kapattiginizda mouse u rahatladigini oyunun daha akıcı oldugunu farkedeceksiniz.

30-60 arası fps düşüşlerini tercih ederim o berbat gecikmeyi yaşayacağıma.

gta 5 e MSAA pasif açamıyorum bu nedendir sence ?
  • hsenx kullanıcısına yanıt
    Gta 5 te msaa acinca en guclu kartlarda bile 20 30 fps birden düşürüyor. Sadece fxaa yı açsan yeterli olur.

• quote:

Gta 5 te msaa acinca en guclu kartlarda bile 20 30 fps birden düşürüyor. Sadece fxaa yı açsan yeterli olur.

FPS derdinde değilimki MSAA inaktif onu çözmeye çalışıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

quote:

FPS derdinde değilimki MSAA inaktif onu çözmeye çalışıyorum

İ7 4200 2gb gtx 860M , 8gb ram Monster notebook var ama oyunda herşeyi normal ayarlara çevirmeme rağmen donma yapıyor.Ayarları kısmaktan deli olacağım. Ayarlar ekranında üstte 1100/2000 ekran kartı yazıyor ama halen donuyor.Ayarları ne yapmam lazım acaba arkadaşlar.(Steamden oynuyorum)
    Bir de ayrıca dün oynarken herhangi bir tuşa basınca sanki Alt+Tab tuşuna basmışım gibi küçük pencelerin olduğu ekrana atıyor.Bu neden kaynaklı olabilir arkadaşlar?

• iCankat İ kullanıcısına yanıt
    Driverlarınız güncel mi?Oyununuz orijinal mi?Soğutmanız varmı veya iyi soğutuyor mu?Bunlar doğrudan FPS'yi etkileyen etkenler.

• soulfly1 kullanıcısına yanıt
    Makinanız çok ısındığı için FPS düşüyor.Bu oyun gelmiş geçmiş en iyi optimizasyonlu oyunlardan biridir.

• her zaman bunlar yeterli olmayabilir 2 3 hafta önceye kadar bende bu sorun + aşırı kasma problemi vardı bütün ayarları düşürebildiğim kadar düşürdüm dx9 a aldım çözünürlük düşürdüm yine 5 fps in üstüne çıkmadı daha sonra windows 10dan temiz format yöntemiyle windows 7ye geçtim hiç bir sorun kalmadı yüksek ayarlarda 55-60 fps yani sorun işletim sisteminizde de olabilir bunlar çözmüyorsa son çare yeni windows kurun

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.