Şimdi Ara

GT5 için püf noktalara ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son zamanlarda online da yarışlar yapıyoruz, bakıyorum benim freni köklediğim virajlardan herkez fren lambaları bile yanmadan dönüyor. Bir yerde yanlış mı yapıyorum? Ben de gireyim diyorum hafif frenle, yalnız gazı bırakarak, el freni ile deniyorum. Yok. Başka bir şey var bu işte.
    Ben Gamepad ile oynuyorum. Rakip direksiyon ile oynasa bu derece bir fark olabilir mi?
    Bir değil iki değil. İlk hafif virajda (ki hafif virajlarda fren bile yapmıyorum) Sanki araçlar arasında 300 hp fark var gibi hissettiriyor, halbuki araçlar aynı güçte.

Dediğim gibi araçlar aynı güçte ama düz yolda bile geçiliyorum, geçilmekle kalmıyor geçen araç bir de uzuyor.
    Tamam acemiyim, rakipler de usta. Ama düz yolun da ustalığı mı olur?

İstediğim usta arkadaşlardan ipuçları. Virajda şunu yap, şöyle dönmeyi dene veya herhangi bana faydalı olacak bir şeyler.
    Google da da araştırdım ama genelde hangi araçla hangi yarışa girilir tarzı konular var.
    Şimdiden teşekkürler.

• Viraja girerken gaz verme virajını tam aldıktan sonra gaza köklemeyi dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Shakespeare

Arkadaşlar son zamanlarda online da yarışlar yapıyoruz, bakıyorum benim freni köklediğim virajlardan herkez fren lambaları bile yanmadan dönüyor. Bir yerde yanlış mı yapıyorum? Ben de gireyim diyorum hafif frenle, yalnız gazı bırakarak, el freni ile deniyorum. Yok. Başka bir şey var bu işte.
    Ben Gamepad ile oynuyorum. Rakip direksiyon ile oynasa bu derece bir fark olabilir mi?
    Bir değil iki değil. İlk hafif virajda (ki hafif virajlarda fren bile yapmıyorum) Sanki araçlar arasında 300 hp fark var gibi hissettiriyor, halbuki araçlar aynı güçte.

Dediğim gibi araçlar aynı güçte ama düz yolda bile geçiliyorum, geçilmekle kalmıyor geçen araç bir de uzuyor.
    Tamam acemiyim, rakipler de usta. Ama düz yolun da ustalığı mı olur?

İstediğim usta arkadaşlardan ipuçları. Virajda şunu yap, şöyle dönmeyi dene veya herhangi bana faydalı olacak bir şeyler.
    Google da da araştırdım ama genelde hangi araçla hangi yarışa girilir tarzı konular var.
    Şimdiden teşekkürler.

selam dostum bazıları düz vites oynadığı için hafif viraja motor freni ile giriyor bide yardımları patinaj abs hariç hepsini kapalı alış diğerleri çok yavaşlatıyor virajlarda eğer fazla viraj olmayan yollarda arka rüzgarlığı düşürmeyide unutma eğer varsa araçta...

• bunun en buyuk nedenı yardımların acık olması ozellıkle TCS vırajlarda bu senı baya hızını keser sen gaz versen bıle arac yemez araba toparlayana kadar ondan canına sıkma bıde yol cızgını kapayarak oynamaya alıs bazen cok gereksız yerlerde kırmızı cızgı verıyor bosuna frene basıyon hafıf gaz keserek cıkacagın vıraj aslında
  • Yardimlari ve yol cizgilerini kapatarak alismaya calisacagim.
    Bugun F40 in tum yardimlarini kapatip denedim, arabayi yolda tutmakta bayagi zorlandim ama madem ki cozum bu, alisacagiz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • f40 zor bır aractır ozellıkle yardımları kapalıyken buna alısırsan senı kımse tutamaz
  • Birdenbire f40 ile girme bence. Önce hergün sokakta gördüğümüz normal arabalarla antreman yaparak güçlü arabalara yumuşak geçiş yap. Pist olarak satın aldıysan eğer Spa'yı öneririm. Bıkmadan usanmadan pistte dönmekten başka yolu yok alışmanın. Direksiyon alma imkanın varsa kesinlikle al derim.

• Logitech marka direksiyonum var aslinda ama surekli kurup kaldirmak istemedigim icin hic alismak istemiyorum. Gamepad daha pratik. Ama bu gidisle dediginiz ve bir kac yerde de okudugum gibi direksiyonu da deneyecegim.

@shad
    Bu takinti/hirs senin oynayisin sayesinde bas gosterdi, ne guzel kendi yagimda kavruluyordum.

• Her gece en kötü üç günde bir azimle ve zevkle GT5 oynamaya devam ediyoruz. Odamıza herkesi bekleriz. Odanın yaş aralığı 28-45 arası, sevgi saygı çerçevesi içinde muhabbetin bol olduğu bir ortamda yarışmak isteseniz eklemeniz gereken psn leri pm atarım. GT5 oynamadığımız zamanlarda da aynı kadro BF3 oynuyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Her gece en kötü üç günde bir azimle ve zevkle GT5 oynamaya devam ediyoruz. Odamıza herkesi bekleriz. Odanın yaş aralığı 28-45 arası, sevgi saygı çerçevesi içinde muhabbetin bol olduğu bir ortamda yarışmak isteseniz eklemeniz gereken psn leri pm atarım.

hocam kimin lobisinde toplanıyorsanız psn alabilrmiyim?
    organizasyonu nerden paylaşıyorsunuz?

http://www.facebook.com/groups/142942002524318/

geçende bunu kurdum belki yarışacak bi ekip bulurum ümidi ile

• Kaç yıldır GT5 oynuyorum, kötü de oynamıyorum, ama onlineda acemi yok, yada ben hiç denk gelmedim, herkes pro, hata yapan yok, daima sonuncuyum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Kaç yıldır GT5 oynuyorum, kötü de oynamıyorum, ama onlineda acemi yok, yada ben hiç denk gelmedim, herkes pro, hata yapan yok, daima sonuncuyum,

gt5 onlinede pilotaj haricinde aracın ince ayarlarını yapman gerek.. ben aylarca g27 direksyonu yalnış ayarlı oldugu için gt5 onlineyi girmiyordum çünkü zevk alamıyorumdum.. şimdi küçük bir ayar ile mütiş keyifli oldu şimdi pisti hisediyorum ama bu seferde rakabetci ayarlarım yok.. ve birde pistleri iyi bilmen gerek ve her piste göre aracın ve ayarların olması gerek.. spa pistini iyi bilirsin ama ayarın yoksa şansın olmuyor haliyle..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.