Şimdi Ara

===> SE Xperia™ arc | 4.2' BRAVIA® - 8MP Exmor R™ HD - 8.7mm <=== (788. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.905
Cevap
13
Favori
613.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 786787788789790
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osman.by

Ben iki senedir kullanıyorum bataryada ölüm gibi durumlar olmadı. Hiç sanmıyorum bir senede batarya ölsün, batarya kalibrasyonu vs benzeri işlemleri uygula düzelmesi lazım.

"batarya kalibrasyonu vs benzeri işlemler" nedir, nereden bulunur?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

quote:

Ben iki senedir kullanıyorum bataryada ölüm gibi durumlar olmadı. Hiç sanmıyorum bir senede batarya ölsün, batarya kalibrasyonu vs benzeri işlemleri uygula düzelmesi lazım.

"batarya kalibrasyonu vs benzeri işlemler" nedir, nereden bulunur?
    Teşekkürler.

Cihazında root yetkisi varsa bataryasını tamamen bitir ve cihaz kapanmadan batarya verilerini sil, ardından bataryayı çıkar tak cihaz tam dolana kadar sarj et. Batarya kalibrasyonunun çeşitli yöntemleri var ama ben bunu yapıyorum.

Edit: Yukarda maviufuklar farklı bir yöntem anlatmış onu da deneyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi make.believe -- 14 Nisan 2013; 13:56:47 >

• quote:

Cihazında root yetkisi varsa bataryasını tamamen bitir ve cihaz kapanmadan batarya verilerini sil, ardından bataryayı çıkar tak cihaz tam dolana kadar sarj et. Batarya kalibrasyonunun çeşitli yöntemleri var ama ben bunu yapıyorum.

Root yetkisi yok, kurcalamak istemiyorum, pek anlamam çünkü.
    m.ufukların yazsınız okumuştum, deneyeceğim.
    Rootlamadan tavsiye edeceğiniz, bildiğiniz bir yöntem, program(apk) var mı?
  • quote:

quote:

Root yetkisi yok, kurcalamak istemiyorum, pek anlamam çünkü.
    m.ufukların yazsınız okumuştum, deneyeceğim.
    Rootlamadan tavsiye edeceğiniz, bildiğiniz bir yöntem, program(apk) var mı?

Root olmadan bildiğim yukardaki yöntemden başkası maalesef yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu romda arama tuşuna bastığımda yaklaşık 4-5 saniye bekliyor. Kişiler, arama kayıtları çok geç açılıyor yani. Bu da acil birisini aramanız gerektiğinde çok can sıkıcı oluyor. Açılma süresini hızlandırmanın bi yöntemi var mı acaba?
  • yaa arkadas bu telefonların bu mıllettten cektıgı nedır.. Yok su oyunu oynamıyor bırı pes yukler bırı counter yukler sonra telefonum ısınıyıror..Adamlar ne vcıkarsa bızım millete yetmezz. 1 sene olucak xperıa arc S kullanıyorum tel foto cek muzık dınle görüş herseye bangır bangır yetıyor .face de gırıyorum twitte atıyorum 1 gun sarjda yetıyor. Ama root mus bılmem neymıs abuk subuk seylerle telefonların ömründen ömür alıyorsunuz. Ne için gerekıyorsa onun için kullanalım. Bu aletlere sonra dan verılken paralara yazık,zorunuz nedir de aldıgınız özellikler size yetmiyorsa telefon kullanmayın. Unutmayım kı ada ustunde telefon yani iletişimi sağlıyor gerisi teferruattt ! Adamlar foto çekıyor yok o telefonun görüntüsü daha iyi yok çözünürlüğü kötü. Sanki gözlerinde sensör var ölçüp biçiyor göz kararı artık teknik detay verir olduk. Herkes telefona bakınca birbir yorum yapıyor herkes mühendis olmuş...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica
    Birden düşüş olduguna göre bataryan ölmüş.

Aha!
    Buyrun cenaze namazına.

1 senede pil ölür mü yahu?
    Ne kadarda özenli kullanmıştım.

Peki orj. pil mi tavsiye edersiniz, fiyatlar ne civarda acaba?

Hocam tuşlardan *#*#7378423#*#* tuşlayın. Sonra configuration menüsünden altta battery health teste tıklayın. Good,no need to replace derse batarya iyidir. Ayrıca orda mah kapasitesi yazıyor. İlk aldığınızda 1500 mAH idi galiba. Ona göre kıyaslayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blacktree

quote:

quote:

Aha!
    Buyrun cenaze namazına.

Hocam tuşlardan *#*#7378423#*#* tuşlayın. Sonra configuration menüsünden altta battery health teste tıklayın. Good,no need to replace derse batarya iyidir. Ayrıca orda mah kapasitesi yazıyor. İlk aldığınızda 1500 mAH idi galiba. Ona göre kıyaslayabilirsin.

Benimki 1335 e inmiş

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aha!
    Buyrun cenaze namazına.

Benimki 1335 e inmiş

Normaldir herhalde. Benim neo v de 17 aylık. Şu an 1155 mah diyor. Ama hala good diyor. Orjinal bataryada 72 tl civarı imiş. İyice ölürse alıcaz mecburen.

• Benim arc 1500 mah da hala 1.5 seneyi gecti hala ayni batarya

• quote:

İng. olarak "pili değiştirmeye gerek yok" dedi. Yine 1500000Ah olarak değeri verdi.
    Pili iyice boşaltmış ve şarj etmiştim, bir hafta oldu şu an %6da.
    Galiba normale döndü.
    Teşekkür ederim. Bu komutu bir yere not etmek gerek.@Mr. Blacktree
  • quote:

quote:

İng. olarak "pili değiştirmeye gerek yok" dedi. Yine 1500000Ah olarak değeri verdi.
    Pili iyice boşaltmış ve şarj etmiştim, bir hafta oldu şu an %6da.
    Galiba normale döndü.
    Teşekkür ederim. Bu komutu bir yere not etmek gerek.@Mr. Blacktree

Hocam aklında kalmazsa *#*#service#*#* diye aklında tutabilirsin.

• quote:

Hocam aklında kalmazsa *#*#service#*#* diye aklında tutabilirsin.

Ooo, bu daha iyi, tekrar teşekkürler.
  • telefonu 2.5 senedir aktif olarak kullaniyorum ve son 1 yildir telefonu pc ye baglayip modem olarak kullandm hemde her gun. Her ay ayda 6 gb indirmisimdir en az. Yukarida arkadasin verdigi battery health testini yaptim batarya ölmustur diyodum. 150000 mah diyor ve good, no need to replace it diyor. Sasirdim acikcasi. Bu batarya ölmediyse kimseninki ölmemistir

• Facebook kaldirinca telefonu donduramiyorum cok guzel calisiyor fb cok zorluyo telefonu hemde sarjida daha iyi gidiyor marketide kaldirip devre disi birakin anlarsiniz cok memnunum telefonumdan suan

• ARC'ın en çok şikayet edilen özelliği bu...
  • Uçak modunda FM radyonun çalışmaması ilginç bir özellik.

Çok da önemli değil ama radyonun internetle veya GSM sinyaliyle ne alakası var ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

telefonu 2.5 senedir aktif olarak kullaniyorum ve son 1 yildir telefonu pc ye baglayip modem olarak kullandm hemde her gun. Her ay ayda 6 gb indirmisimdir en az. Yukarida arkadasin verdigi battery health testini yaptim batarya ölmustur diyodum. 150000 mah diyor ve good, no need to replace it diyor. Sasirdim acikcasi. Bu batarya ölmediyse kimseninki ölmemistir

Belki ram le alakalı sıkıntılar yasiyoruz ama kullanılan malzeme bence çok sağlam.

• ARC'adaşlar yardım lütfen,telefondaki watsapp ı güncellemeye çalışıyorum ama devamlı ''yeterli depolama alanı yok'' diye error veriyor.Oysa bellekte 52.14,sd kartta 2.3 GB boş yer var.Cach i temizledim kapatıp açtım ama değişen birşey yok.Sebebini ve çaresini bilen varsa yardım lütfen..
  • Telefonu geçene hafta servisten (5 oldu) aldım. HDMI kapağını ve tuş takımını değiştirdim. Rootlayıp gereksiz uygulamaları da kaldırdım. Baya hızlandı ve güzel göründü şu an. 26 Haziran'da garantisi bitiyor. Acaba o zamana kadar tekrar bir arıza verir mi?
  • 
Sayfa: önceki 786787788789790
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.