Şimdi Ara

>>Inno3D GeForce GTX 1050 Ti Compact İncelemesi Ekran Kartlarının Matruşkası<< (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
6.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaand12@

quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

O aslinda islemciden daha çok düşük ram hizlarindan dolayi oluyor. 1333 mhz ile 2133 mhz farkı hissediliyor.

Kesinlikle, yoksa bırak 6. Nesli, 4. Nesil i3 ler falan rahat kalkar diye düşünüyorum. Pentium g4560 testleri bize piyasadaki oyunların %99 da darboğaz yaşatmadığını gösterdi. Sıkıntı ram lerde olmalı (1600mhz vs 2133mhz)

benim ramler 2400mhz yada 2200mhzde overclocklu kullaniuorum kopek gibi.masallah akiyor oyunlarda suttering hicbir iyunda yasamadim!bf1 haric hicbir iyunda darbogaz yapmiyor islemcim!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses var mı ses en önemli nokta o. Ben de 1050 kullanıyorum tek fan ses yok

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Ses var mı ses en önemli nokta o. Ben de 1050 kullanıyorum tek fan ses yok

incelememde sessiz oldugundan basetmistim yine solim arada fanlarin dondugunu gormesem diycem acep bozuk calismiyormu kart die

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    O kısmı atlamışım demek ki.

• Öncelikle inceleme için teşekkürler şuanda 3 kart arasında kaldım Msı alırsam ram 4ten 8e çıkarıcam diğer ikisinden birini alırsam aynı kalıcak işlemci i3-4170 ne yapmamı önerirsiniz? MSI-http://www.nanokatalog.com/MSI-GTX-1050-2G-OC-Ekran-karti-PCI-2048-MB-GDDR,PR-102118.html Inno3D-http://www.nanokatalog.com/Inno3D-N105T-1SDV-M5CM-GeForce-GTX-1050-4GB-GDDR5-Ekran-karti,PR-101151.html GALAX-http://www.nanokatalog.com/GALAX-GeForce-GTX-1050-Ti-OC-Ekran-karti-PCI-4096-MB-GDDR,PR-101431.html?gclid=CjsKDwjw0cXIBRCxjqnE3K3sHhIkAL1LezQGN6umiuiNnOoMg3iaBhZX65aD9JvpafKNesaGl6FoGgJjO_D_BwE

• yararlı bir inceleme
  • TheSanta kullanıcısına yanıt
    Hangisi ucuzsa onu alın hocam 1050 ve ti modelleri isinan bir kart değil hiçrrbir modelinde fan sesinden muzdarip olucağınızı yada kartin isinacağini sanmam kaldiki fansiz modelleri dahi mevcut
    Performansa gelince %3lük en fazla performans farki var genel olarak kartlar arasinda o.c modellerden bahsediyorum bunuda oyunlarda pek fark anlamazsiniz zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ravenolou

yararlı bir inceleme

Sağolun hocam daha iyisi sizin olsun
  • Residentevil7,Riseoftombrider ve gta5 testlerim.
    Yalnız belirtmek isterimki cpuya aşırı banan oyunlarda kartı overclocklu kullandığım zaman darbogaz yapıyor işlemci overclocksuzken ekran kartim ucu ucuna yetiyor denebilir

>>Inno3D GeForce GTX 1050 Ti Compact İncelemesi Ekran Kartlarının Matruşkası<<

Tomb raider hangi ayarda high preset ve overclocklu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Tomb raider hangi ayarda high preset ve overclocklu mu ?

Overclocklu hocam herşey ultrada vakit bulunca videosunu atarim
    Tomb Raider da sanırım high preset seçili. Ultra ayarlarda o kart 52 fps alamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Tomb Raider da sanırım high preset seçili. Ultra ayarlarda o kart 52 fps alamaz.

Ultrada aldim die hayirliyodum ama bakarim yine vakit bulunca video koyarim
    Aşşağida ayarlarda yaptim testi veryhigh ultra oluyordu sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 11 Mayıs 2017; 21:16:48 >

• Kartın gpu çekirdek hızını 2000 mhz seviyelerine nasıl getirebildiniz ?

Normalde sınırlama var demişsiniz, bir çok video izledim bende 1949 mhz hızını geçen görmedim.

Karta bios mu attınız açıklıyabilirmisiniz kendinize özel bir durum değilse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Martin

Kartın gpu çekirdek hızını 2000 mhz seviyelerine nasıl getirebildiniz ?

Normalde sınırlama var demişsiniz, bir çok video izledim bende 1949 mhz hızını geçen görmedim.

+1 bunu ben de merak ettim.
  • quote:

Bios atmak biraz riskli önemli olan şanslı çipe denk gelmek çip iyi overclock oluyorsa zaten o hızların üstüne çıkabiliyorsunuz fakat sabit o hizda kalmak isterseniz bios atabilirsiniz tabikide
    Ben sadece bu hızlara kartın çıkabildiğini göstermek adina msi after burner ile overclock edip kullandım!
    Nvibitörle sabit bios denedim olmadi nvidbitör birtürlü açamadim nedense windows10'da
    Yoksa aklımda yok değil 2000mhz üstü bios atip kullanmak

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

Bios atmak biraz riskli önemli olan şanslı çipe denk gelmek çip iyi overclock oluyorsa zaten o hızların üstüne çıkabiliyorsunuz fakat sabit o hizda kalmak isterseniz bios atabilirsiniz tabikide
    Ben sadece bu hızlara kartın çıkabildiğini göstermek adina msi after burner ile overclock edip kullandım!
    Nvibitörle sabit bios denedim olmadi nvidbitör birtürlü açamadim nedense windows10'da
    Yoksa aklımda yok değil 2000mhz üstü bios atip kullanmak

Aslında bios ile 2.000 Mhz yada 2.100 Mhz sabitleyip kullanıcaksın performans anlamında inanılmaz farkedicektir.

Ama bu bios işlerine biraz yabancıyım hayatımda denemedim sanırım kartı götürme riskide var.

Biraz yabancı forumlarda araştıralım bakalım normalde Gtx1050 modeli youtubeda Aris kanalında sabit 2000 Mhz hızında çalıştırabilmişler.

Gerçekten size gelen gpu çekirdeğinin iyi olmasından kaynaklı bir durum bu sanırım.

• Jack Martin kullanıcısına yanıt
    Pc bileşenlerin hepsi için bu geçerli hocam eğer overclock yapıcaksanız birazda şansınızın yaver gitmesi gerekiyor iyi bir çip denk gelirseniz çok düşük voltajlarda çok yüksek değerler yakalayabiliyorsunuz golden diyorlar bu çiplere üretim sürecinde bazen böyle fırından iyi çıkan işlemci bulurlarsa overclock yarişmalarına gönderiyorlar sıvı azotla rekor denemeleri için
    İşte bizede 1000/1 kalan denk gelirse geliyor şans aşşağidaki videoda sanırsam anlatıyor bu olayı işlemciler fırına sürüyorlar gpu için ram için ce cpu için hep ayni diye biliyorum fırından iyi çıkanları kategori haline veriyorlar i3 i5 i7 gtx 1050/60/70 diye
    Gunluk alt videomdaki şekilde sorunsuz kullanıyorum ekran kartimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 26 Haziran 2017; 17:29:21 >

• Gta5 oynanış videosu 4x msaa full ultra detay!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 13 Temmuz 2017; 20:44:47 >

• Yeni bechmark taze taze
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.