Şimdi Ara

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.033
Cevap
22
Favori
129.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim kardesimde o grupta çalışıyor.%3 dediler dogrumudur.?
  • ben %2 diye biliyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravocan

ben anadolu grubu calisani oldugum icin sizin alacaginiz fiyatlardan daha uyguna aldim, o yuzden fiyati soylemem dogru olmaz.... ancak full dizeli 43 bin gibi bir fiyata alabilirsiniz....

fancy dizeli dediğin rakamdan en az 2.5bin tl düşük bi rakama aldık..sade vatandaş sıkı pazarlık
  • bugun teslim aldim arabayi.... gercekten 10 numara olmus arac.... eski rio ya gore arac 8 gomlek gelismis..... biraz kullanayim daha detayli yazarim buraya....
  • quote:

bugun teslim aldim arabayi.... gercekten 10 numara olmus arac.... eski rio ya gore arac 8 gomlek gelismis..... biraz kullanayim daha detayli yazarim buraya....

Hoca Bekliyorum Yorumlarını Malzeme Kalitesi Motor Yol Tutuşu Vesaire.
  • dizel fancy modelini kullanıyorum 1000km oldu şu ana kadar bir sıkıntı olmadı çok memnunum araçtan. bana göre eksik noktaları,

- arka cam küçük olduğundan görüş biraz sıkıntılı
    - donanım olarak cruise kontrol ve kararan dikiz aynası eksik olan noktalar
    - araç sınıfındaki diğer araçlara kıyasla ağır (~1260kg , 1.4 Yaris ~1090kg, 1.6 Polo 1160kg). dolayısıyla yakıt tüketimi biraz fazla(yol bilgisayarı: 5.6lt) ama yol tutuşuna olumlu bir katkısı oluyor henüz ESP'yi devreye sokamadım :)
  • 36 ay vadeyle alan arkdaşlar % kaç faizle aldığını yazabilirlermi? bayinin telden dediği lafla %1.15 bankanın yaptığı(koç finans) %1.25...bi katakülle var gibi geldi banada...hakta zor aranır bu satten sonrada araba teslim alındı çünkü...sözleşmeyi dikkatli okuyunca gördük...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Aralık 2011; 14:40:38 >
  • Aracımdan birkaç resim...

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<<

• evet arkadaşlar bende dün itibariyle bej gri dizel fancy alarak aranıza katıldım. dün akşamki yaklaşık 60 km lik sürüş izlenimlerim kısaca şöyle: kia bu sefer yapmış.
  • bugün teslim aldık 30 km filan yaptık :) gördüğüm eksiler...
    araba spor bi model genç arabası denecek bi araba halk diliyle..
    yani 4 kişilik anca 5 kişiliği pek kaldırmaz
    arka cam çok küçük görüşü engelliyo yan arka camlarda ufak..
    bi genç yada yeni evli çift için süper araba ama 4+ kişilik bi geniş aile için çok ideal değil bence...!
    bide alırken faiz oranlarını ii konuşun 1.15 dediler 1.25 den verdiler 36 ayı hakkımı arıyorum sözleşmeye yorgun argın giden babam pek bakmadığı için yedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Aralık 2011; 20:49:23 >
  • Arkadaşlar biz de bugün bir arkadaşa almak için kia bayisine gittik. Ama hava kararmıştı. Geç kaldık yani. Test sürüşü yapamadık. Pazar günü de açıkmış. O gün detaylı inceleyeceğiz. Alan arkadaşlar orta donanımı (fancy) hangi bayiden kaç liraya aldıklarını yazarlarsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

quote:

bugun teslim aldim arabayi.... gercekten 10 numara olmus arac.... eski rio ya gore arac 8 gomlek gelismis..... biraz kullanayim daha detayli yazarim buraya....

Hoca Bekliyorum Yorumlarını Malzeme Kalitesi Motor Yol Tutuşu Vesaire.

yol tutus cok iyi diyebilirim.... 17 jantin etkisi cok buyuk tabi.... donanim olarak cok ustun, sinifinda bu kadar dolu arac yoktur... ceed concept aracimi verip bunu aldim... donanim olarak ondan bile ustun....

motoru gucsuz gorunsede, 220 nm tork ile sizihic uzmuyor.... zaten kg olarak hafif bir araba.... ha hala yetmiyorsa, bir yazilim yardimiyla 115 hp / 285 nm degerlerine ulasabiliyorsunuz ki bu degerler bir cok arabayi uzmenizi gatanti eder....

en buyuk eksisi aractan gelen trim sesleri.... ozellikle on konsolun elden gecirilmesi gerek bence....

onlarin haricinde cok iyi bir arac, alanin pisman olmayacagi bir arac.....

• otomatik modelleri 137 tork'mus sanirim. o biraz az geldi.

benzin harcamasinin 7nin altinda olacagina inansam kesin alirdim. ama uzerine 10000daha verip c4 e-hdi mi alsam kararsiz kaldim.
  • benzinli model turbo olmadigi icin torku dusuk....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

benzinli model turbo olmadigi icin torku dusuk....

turbo olmamasinin ne gibi dezavantaji var?
  • dezavantaj demiyelim...... turbo motorlar son yillarda tum araclarda gormeye basladigimiz bor teknoloji.... aslinda uzun yillardir vardi, ancak herkesin erisebilecegi araclarda spn bes yillidir siklikla gorulmeye basladi....

bundan 10/15 yil once 2.0 motorlardan 130-150 hp gucler alinirken, simdi 1.4 motorlardan bu ve daha fazla guc aliniyor... bunu bize saglayanda turbo....

turbo ayrica ekonomide yapmamizi sagliyor, birde araclarimizin ara hizlanmalari yuksek torkun verdigi avantaj ile turbosuz araclara gore daha iyi oluyor....
  • bugün plaka nerdeyse düşüyomuş öndeki araç uyarmış komedi bu avcılar bayisinden 2ci memnuniyetsizliğimiz çıkardık arabanın içinde şu an nasıl takmışlarsa artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Aralık 2011; 20:35:52 >
  • Arkadaşlar arabalara meraklı olduğum için devamlı araba dergilerini incelerim,ama bu dergilerde baya araba fanatikliği yapıyor.Alman patentlimidirler ne bilhassa alman arabalarını önceliklede volkswageni fazlasıyla abartıyorlar.Bunu yazmamın nedeni vokswagen kötü arabadır diye değil,hatta kalite olarak hala en üstlerde ancak fiyat-performans olarak bence tercih edilecek bir araba değil. Bazen bende ya bu kadar övülüyorsa alıp bir deneyeyim diyorum ama zaten satıcıların elinde araba yok.Yazılacaksın bekleyeceksin fiyatları istedikleri gibi artıracaklar sana bir iki ay sonra sıra gelince piyasadaki aynı donanımlılarına göre 10-15 k daha fazla vereceksin ve alacaksın.Bana bu hiç uymuyor.Birde geçmişte yine aynı mantıkla sırayla alınan polo classic lerden sıfır fiyatına 3000 km de ikinci el alıp pekte memnun olmadığım için bu markaya pek sıcak bakmıyorum.Ama yinede bu kadar fanatik varken beklemeden satış yaparlarsa jetta tdi yi denemek istiyorum. Neyse uzatmayalım benim asıl konum dergilerin fanatikliği, bugün adı önemli değil bir araba dergisi Kia Rio 1,4 dizel fancy modelini denemiş ve fiyat performansta 3,79 puanla en sonlara yerleştirmiş.Arabada birçok şey standart ve kendiside pek bir sorun bulamamış ama araç baz fiyatta iddialı değilmiş! O zaman dördüncü sıradaki polo 1.2 tdı ın orada ne işi var? Rio dan az donanım,Daha hantal motor ve daha yüksek fiyat.Arada tam 1450 tl fiyat farkı var.Yani polo 1450 tl daha pahalı.Donanımları inceleyin kia çok daha fazla dolu.Ama birkaç hafta önce yine aynı dergi vw nin golf bluemotion aracını ne anlattığı belli olmayan yarım sayfadan fazlası resim ve grafiklerden oluşan bir test sayfasıyla hoop birinci yaptı.Yani buradanda bana göre niyet anlaşılıyor.Bu araçta kendinden çok daha dolu modellere göre yaklaşık 10 k gibi bir fazlalıkla müthiş bir fiyat performans sergiliyor demekki.
    Birde kullanım maliyetleri hesaplanırken 30000 km de yakılan yakıt üreticilerin deklere ettikleri yakıt değerine göre hesaplanıyor.Ancak bu testlerde vw araçlar diğer araçlara göre fabrika verisinden genelde daha yüksek yakıt yakarlerken bu hiç dikkate alınmıyor. Mesela bugünkü Kia rio fabrika verisi ortalama tüketim değerini sadece 0,9 lt aştığı halde,polo bluemotion 1,3 litre aşıyor golf bluemotion ise 1,4 litre aşıyor.Arada 0,5 lt var.30000 km de 150 lt eder.Buda 575 tl eder.İnsan düşünmeden edemiyor.Ne diyeyim.

• tarafsiz olmadiklarini billdigim icin bu tarz testlerinde dediklerini kale almiyorum.....

Turkiye de o farki verip arabayi alan o kadar kiside var tabikide.... O da ayri tartisma konusu....
  • Kusura bakmayın ama bilmemnenin tanıdığıyla, kalfa mantığındaki adamları dergi editörü-yazarı yapmışlar, cümle kurmayı adam gibi beceremiyorlar, ne bekliyorsunuzki, ayrıca neden dikkate alıyorsunuz ki?
    Bizim aklımız göz zevkimiz yok mu? Elbet var, o zaman dergilerin puanlamasını lütfen dikkate almayalım, tanıdıklarımıza, kendi tecrübelerimize inanalım, şunu unutmayalım ki kimse o dergilerde bedavaya yazı yazmıyor!!!
    Burası Türkiye, bara parası yoksa, sponsor, reklam olmadan hiçbir yere gelemezsin.
    Syg.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.