Şimdi Ara

>>>> Hamam Böcegi <<<< OHaaa diyeceginz bilgiler! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
5
Favori
225.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

Orijinalden alıntı: Barbar

quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

Orijinalden alıntı: Barbar

Raid-Sheltox ve türevleri bu böcekler için havagazı niteliğinde. Bu spreylere maruz kalan böcekler kimi zaman ölmüyor çünkü bağışıklık kazanmış oluyorlar. Üstelik tek bir böceğe defalarca sıkmanıza rağmen ölmesi dakikalar sürmekte. Eğer evinizde hamam böceği sorunu var ise TEK ÇARESİ ;

>>>> Hamam Böcegi <<<< OHaaa diyeceginz bilgiler!

Hazırlanışı da çok basit. Çiçeklere de kullanılan fıs fıslar vardır. Yanılmıyorsam 1 litre hacmi var o fıs fısların. 1 litrelik fıs fısa resimde görülen şişenin kapağını dolduracak kadar koyup üstüne su ekleyerek 1-2 dakika kadar çalkalıyoruz. Daha sonra evin her yerine (özellikle kapı eşikleri, dolap arkaları ve üstleri, perdeler, yatak altları vs) sıkıyoruz. İnsana zararı yok kesinlikle o yüzden perde, döşeme gibi yerlere sıkmanızda bir sakınca yok. Etki süresi yaklaşık 20-30 saniye. Anında gebertiyor. Bunun dışında en önemli avantajı 6 ay kadar etkisi olması. Yani ilacı sıktığınız bölgeden 6 ay içinde geçen her böcek nalları dikiyor. O ilaçlı bölgeye temas etmesi yeterli.

Bu ilacı da bana babam tavsiye etmişti, kendisi ziraat mühendisidir 40 yıllık. Herkese tavsiye ederim.

Sunan nerede bulabiliriz İstanbul da hocam

İstanbul için önereceğim yer Karaköy tünel girişinin yanında zirai ilaçlar satan bir dükkan var orada bulabilirsin.

Tskr ederim. Git gel 10 TL Avcilar esenyurt civarinda yoksa hepsi burada.com da var alacagim

Alıntıları Göster
    Bayerin K-Othrine ilacı gerçekten çok çok etkili hiç af etmiyor, başka da ilaca gerek yok.
    Bir ara bizim evi hamam böcekleri, ufak sarı böcekler istila etmişti, hep zemin katta ki tatlıcıdan geliyorlardı. Son zamanlar öyle bir hal almıştı ki mutfağa girmeğe çekiniyordum, gece mutfağa girdiğim vakit onlarcası her tarafta cirit atıyordu. Dolapların içi, masanın altı üstü, tabaklar her tarafı dolu... Neler neler denedim olmadı, Raidler yapma ilaçlar hepsi boş.. En sonunda bu ilaçla tanıştım, tarifi üzerine seyrelterek fıs fıs tabancaya doldurdum. aklıma gelen her yere, dolap arkaları, kapı eşikleri, pencere eşikleri, balkon giderleri aklınıza neresi geliyorsa her tarafa sıktım. Allah sizi inandırsın ertesi günü faraşla böcek topladım, hepsinin kökünü kuruttu. O günden sonra evde Bir tane bile böcek kalmadı. Hem etkisi hemen geçmiyor yıkansa bile aylarca devam ediyor.

• Dunyadaki yasama insandan bile once baslamis bir canlidan bahsettigimizi bilelim. dunyanin hamamboceklerine ait oldugunu bizim onlarim dunyasini elinden almis oldugumuzu dusunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

Dunyadaki yasama insandan bile once baslamis bir canlidan bahsettigimizi bilelim. dunyanin hamamboceklerine ait oldugunu bizim onlarim dunyasini elinden almis oldugumuzu dusunuyorum

Allahtan zeki değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrMehmet015

Gece su içmeye kalkınca beni korkudan öldüren böccek türüdür.
    Not: Beni susuz dahi bıraktığı olmuştur
    Pis haşere

Birşey yapmazlar ki
  • Su ayısı daha dayanıklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

Su ayısı daha dayanıklıdır.
    bir gece kalktıp kapıda duruyor. öldüremedim vicdanım elvermedi. dedim poşetle yakalayayım dışarı atarım ama nasıl kacıyor !!! gercekten çok hızlılar. neyse yakalayamadım. epeydir görmedim. saklanıyordur bir yerlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xedar

quote:

Kabuğunu yeni değiştirmiş bir hamamböceğinin rengi beyaz, göz kısmı siyahtır. Kabuk 8 saat sonra normal rengini kazanır.

Biz kücükken bunları yakalardık yüzükoyun yatırırdık sonra mercekle güneşin önünde kararıncaya kadar yakardık

Alıntıları Göster
    bocekgillerin hepsi protein deposu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi New Ottoman Teacher -- 25 Nisan 2015; 20:56:33 >

• Hergün 5-6 tane öldürüyorum îlaca yatırdığım para ; 50 tl ! Ölmüyor ilaçla ne bayer ne jel gram yaramıyor. 6 aydır toplam elimle öldürdüğüm sayı 50 vardır. Namussuzları görünce 1-2 laf edip öyle öldürüyorum. Bu yazıyı gören yetkili bilgili abilere sesleniyorum. Yardımcı olun akıl verin :(

Bayer'in suyla karıştırılan ilaçını ve 2 tane 5 gramlık jel'i olan böcek yemini kullandım
    Bunun yanı sıra 2 farklı suyla karıştırılan böcek ilacını kullandım.
    Evin köşelerine karbonat koydum.

Şuan Elimin altında 5'er liraya almış olduğum 2 tane chrysa fibron jel var, bunları kullanacağım 1 hafta içinde, eminim bu alt kademe olan jel hiçbir işe yaramayacak.
    Bunun yanı sıra karbonat + pudra şekeri yada borik asit düşünüyorum bunlardaaa olmazsa, çıkacam a.koduğ... evinden.

Ne jel ne ilaç ne karbonat yarıyor, öldürdüğüm kadarının 2 katı çıkmıştır bunlar. Daha önce odamda, yeni doğmuş hamam böceği gördüm bembeyaz karınca gibiydi. Hamile hamam böceği gördüm zor yürüyordu öldürmesem bi 30 tane daha gelecekti. Bunlar hafif sarımsı olan türden ve EN ÇOK YAVRULAYAN cinsiniden. cinsini s....ğim.

A,B,C,D planlarım tutmadı. E'de tutmayacak gibi, F,G ve H kaldı, H ise belediye çağırmak. I planım evden çıkmak olacak. Alfabe biter bunlar bitmez namıssızlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dert Sahibi -- 16 Haziran 2015; 13:43:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asparanda

Hergün 5-6 tane öldürüyorum îlaca yatırdığım para ; 50 tl ! Ölmüyor ilaçla ne bayer ne jel gram yaramıyor. 6 aydır toplam elimle öldürdüğüm sayı 50 vardır. Namussuzları görünce 1-2 laf edip öyle öldürüyorum. Bu yazıyı gören yetkili bilgili abilere sesleniyorum. Yardımcı olun akıl verin :(

Bayer'in suyla karıştırılan ilaçını ve 2 tane 5 gramlık jel'i olan böcek yemini kullandım

Şuan Elimin altında 5'er liraya almış olduğum 2 tane chrysa fibron jel var, bunları kullanacağım 1 hafta içinde, eminim bu alt kademe olan jel hiçbir işe yaramayacak.
    Bunun yanı sıra karbonat + pudra şekeri yada borik asit düşünüyorum bunlardaaa olmazsa, çıkacam a.koduğ... evinden.

Ne jel ne ilaç ne karbonat yarıyor, öldürdüğüm kadarının 2 katı çıkmıştır bunlar. Daha önce odamda, yeni doğmuş hamam böceği gördüm bembeyaz karınca gibiydi. Hamile hamam böceği gördüm zor yürüyordu öldürmesem bi 30 tane daha gelecekti. Bunlar hafif sarımsı olan türden ve EN ÇOK YAVRULAYAN cinsiniden. cinsini s....ğim.

A,B,C,D planlarım tutmadı. E'de tutmayacak gibi, F,G ve H kaldı, H ise belediye çağırmak. I planım evden çıkmak olacak. Alfabe biter bunlar bitmez namıssızlar.

Tiksindim artik. Lanet yaratik. Pis igrenc. Bisey yapmas biliyorm ama huzurunu kacirmiya yetiyor insanin. Imkan olsa da soyunu kurutsak soysuzlarin...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozandrl

quote:

Hergün 5-6 tane öldürüyorum îlaca yatırdığım para ; 50 tl ! Ölmüyor ilaçla ne bayer ne jel gram yaramıyor. 6 aydır toplam elimle öldürdüğüm sayı 50 vardır. Namussuzları görünce 1-2 laf edip öyle öldürüyorum. Bu yazıyı gören yetkili bilgili abilere sesleniyorum. Yardımcı olun akıl verin :(

Tiksindim artik. Lanet yaratik. Pis igrenc. Bisey yapmas biliyorm ama huzurunu kacirmiya yetiyor insanin. Imkan olsa da soyunu kurutsak soysuzlarin...

baya uğraştım ben bunlarla ve izne gitmeden önce 1 hafta evde olmayacaktık ve bunu kullandım.

Artık evde yiyecek bir şey olmadığından mıdır yoksa harbi işe yaradığından mıdır bilmiyorum. Gözle görülür bir fark oluştu ve hiiç irdelemedim, yuvada varsa orada kalsın bu ırzını zittiklerimin.

http://urun.n11.com/hasere-oldurucu/hamambocegi-jeli-chrysamed-fibron-gel-hasere-5gr-P67806366?cid=604001&gclid=CKLrjrjOpMcCFYvHtAodTWoO5A

• Hamam böcekleri dünyanın en temiz (hijyen) hayvanlarındandır!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozandrl

quote:

baya uğraştım ben bunlarla ve izne gitmeden önce 1 hafta evde olmayacaktık ve bunu kullandım.

Artık evde yiyecek bir şey olmadığından mıdır yoksa harbi işe yaradığından mıdır bilmiyorum. Gözle görülür bir fark oluştu ve hiiç irdelemedim, yuvada varsa orada kalsın bu ırzını zittiklerimin.

http://urun.n11.com/hasere-oldurucu/hamambocegi-jeli-chrysamed-fibron-gel-hasere-5gr-P67806366?cid=604001&gclid=CKLrjrjOpMcCFYvHtAodTWoO5A

Inceledim urunu. Yarin bulabilirsem elden alip memlekete gitmeden once uygulayacam. Bir ay falan eve ugranmaz.bakalim.

• quote:

quote:

Kabuğunu yeni değiştirmiş bir hamamböceğinin rengi beyaz, göz kısmı siyahtır. Kabuk 8 saat sonra normal rengini kazanır.

Biz kücükken bunları yakalardık yüzükoyun yatırırdık sonra mercekle güneşin önünde kararıncaya kadar yakardık

Alıntıları Göster
    Bu tip hayvanlardan huylanıyorum nedense sevmiyorum. Zaten dün mü ne banyoda gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Denizkabuğu Kulübesi

Bu tip hayvanlardan huylanıyorum nedense sevmiyorum. Zaten dün mü ne banyoda gördüm.

Alıntıları Göster
    Ya kafayı yicem bu hayvana neden hamam böceği deniyor internette ufak bi araştırdım herkes neden kara fatma dendiğinin derdinde sanki neden hamam dendiği çok açık bir bilen yardımcı olursa çok sevinicem
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Eğer evinizde veya yakınlarınızın evinde bu böceği görürseniz öz böcek ilaçlama ile irtibata geçin tek kurtuluşunuz :)

• Eğer evinizde veya yakınlarınızın evinde öz böcek ilaçlama görürseniz öz öz böcek ilaçlama ile irtibata geçin tek kurtuluşunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Eğer evinizde veya yakınlarınızın evinde öz böcek ilaçlama görürseniz öz öz böcek ilaçlama ile irtibata geçin tek kurtuluşunuz :)
    Bir hamam böceği yuvasında bulunan yazı

Eğer bir ilaçlama sizi Gördüğü Zaman Durmadan İlaçlıyorsa, Bilin Ki O Acemidir...

İlacının Bitmesini Bekleyin... Bittiği Zaman Gidin Ve Kafasını Isırın...

Eğer Sadece Sizi Gördüğü İlaçlıyor Saklandığınız Zaman Duruyorsa O Bir Profesyoneldir...

Kaçın Ve Canınızı Kurtarın...

Eğer Sizi Gördüğü Zaman Ortadan Kaybolmuşsa Ve Etraf Sessizce Bilin Ki O Öz Böcek İlaçlamadır...

Merak Etmeyin O Sizi Bulur...
  • Eğer evinizde veya yakınlarınızın evinde bu böceği görürseniz kimseyle irtibata geçmeyin kurtulamazsınız :)
  • Bir rivayete göre zengin bir hamamböceği kizinin ilaçlanacağini öğrenir. Hiç bir ilaçlama şirketinin aşamayacaği bir denizin ortasina kule yaptirir. Kizini oraya gönderir. Bir gün hediye meyvelerin sunulduğu bir sepet, kizin bulunduğu kuleye çikarilir. Sevimli böcek kizimiz meyveleri tadar fakat zehirlenerek ölür. Sepetten çikan not manidardir: öz böcek ilaçlama.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    ya millet bunlar kaç günde büyüyor ?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.