Şimdi Ara

GSS Borcu Olan Sağlıktan Yararlanamıyor (Durumunu Sorgula) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
23.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşsiz adama sağlık sigortası kesiyorlar ya. İşsizlik maaşı ver o zaman da ödeyelim. Gelir yok bu halde iliği izi sömürüyorlar. Hastaneye gidersek ödeyelim parayı böyle saçmalık mı olur. Hastaneye gittiğimiz yok zaten.
  • TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Sgk müdürlüğüne gidip işe girdiğinizi bildirmeniz gerekiyor. Bazen sistem işe girişleri görmüyor ve borç devam ediyor. Siz bildirimde bulunun işe giriş tarihi itibari ile borcunuzu düzeltirler.
  • Bende borç gözükmüyor ama sağlık sigortam da gözükmüyor
  • Bunun adı ücretsiz sağlık hizmeti işte.

Ekranlarda, meydanlarda " milletimiz bedava sağlık hizmeti alıyor. eskiden kuyruklarda ölürlerdi" diyorlar deli gibi.

Ne gidip muayene olabiliyorsunuz, ne yakın tarihe muayene alabiliyorsunuz ne de ücretsiz bir hizmet alabiliyorsunuz.

Halk da işte " hastaneler düzeldi " diyor. Es kaza akciğer kanseri olsanız en yakın randevu 3 ay sonrasına. artık ölmezseniz.
  • Adama her ay borç takıyorlar da, adam işsiz, nasıl ödesin? Adam işe girerse borç çalışmaz ama çalışmadığı sürece borçlandırmaya devam ediyor.Bu sistemi çıkaranlarda nasıl bir mantık var anlayan beri gelsin.
  • Borç Bilgileriniz
    Borç Tutarı
    0,00 TL
    Tahsil Edilen Borç Tutarı
    0,00 TL
    Kalan Borç Tutarı
    0,00 TL
    Tahsilinden Vazgeçilen Tutar (Geçici 69'uncu Md.)
    1.199,00 TL

Durum
    Müstehaktır, provizyon alabilir.
  • Genel sağlık sigortası tescil işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için en yakın sosyal güvenlik il müdürlüğüne/sosyal güvenlik merkezine müracaat ediniz.

provizyon alabilir miyim arkadaşlar ben?
  • Seçimden 3-4 gün önce kanun çıktı. Borcunuz olsa bile yıl sonuna kadar hizmet alabileceksiniz. Ben her ay düzenli ödüyorum, sonra toplu birikirse zor olur
  • öğrenci olmama rağmen sene başından beri gss borcu görünmüş bende. 2 hafta önce farkettim, ancak borcum varken de hastaneye gitmiş ve sağlık hizmetinden yararlanmıştım. borç varken de yararlanılabiliyor yani.

not: öğrenci belgemle sgk'ya gidip borcu 0ladım
  • MotosikletPilotu kullanıcısına yanıt
    Yaşınız 25'ten küçük o zaman?
  • phorever kullanıcısına yanıt
    evet
  • 18 Yaş Altı 01.10.2008 23.05.2009 gelir durumu boş ne oluyor şimdi ölecekmiyim
  • Arkadaşlar merhabalar. Bir ay önce kayıtlı olduğum yüksek lisans programından kaydımı aldırdım. 3 Eylül’de yeni programa kayıt olacağım. Bugün doktora gittiğimde provizyon alamadım. Okula kaydolduktan sonra kaç günde provizyon alabilirim bilgisi olan var mı?
  • Borç yok
    Tahsilinden vaz geçilen 4300 küsür
    Sağlık hizmeti alamıyorum tescil ettirin diyor öğrenciyim ve 25 i yeni geçtim.

Edit: Hastaneye gitmesem haberim olmayacaktı sgk ya gittim 25 yaştan dolayı öğrenci de olsam borç yapılıyormuş ancak e devlet gss borç sorgulama da görünmeyen borç orada 627 Tl gözüktü. Hiçbir haber verme uyarma yok üstelik borç sıfır görünüyor ama aydan aya faiziyle işliyor.
    Mecbur ödedim ciddi ameliyat olmasaydım ödemezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Perturbator -- 3 Eylül 2019; 13:25:8 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

eşim sigortalı olarak çalışıyordu, çocuk olunca işten ayrıldı. geçenlerde devlet hastanesine gittiğinde sigortalı gözükmediği söylenmiş. Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama yaptığımızda 900 küsür tl borcu gözükmektedir.

sormak istediğim;

ben sigortalıyım eşim de benim üzerimden otomatikman sigortalı olmuyor mu? ben sigortalı çalışmama rağmen eşimin bu gss yi ödemesi gerekiyor mu?
  • 2020 sonuna kadar yararlanılacak denildi ama kesmişler sigortayı ilaca fazla para verdik provizyon verilmedi uyarısı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 7 Nisan 2020; 14:59:43 >
  • Her sene yıl sonuna kadar GSS borcu olanlar sağlıktan yararlanabilecek diye haber yapıyorlar. Her sene borcun var denilerek geri çevriliyoruz. Paran yoksa yaşama diyorlar.

• Patolojik Bulgur kullanıcısına yanıt

hocam bu borcunuzu nereden kontrol ediyorsunuz link atabilir misiniz birde son durumu yazabilirsiniz :)

• kırılanhayaller kullanıcısına yanıt

alah alah ne zaman sıfırladı ya çevremizde o kadar borçlu var. en fazla faizi silmişlerdir yanlışınız var

• gss borcum var binlerce tl. bu sene 2 kere hastaneye gittim. 2 sinde de 6 tl para ödettiler. bu para ne için diyorum düzgün cevap verebilen yok. 20 lira versen bozuk yok diyor. git bozdur gel diyor birde. parayı odemeden muayene olamıyorsunuz. randevu saatini kaçırma riski doğuyor. hastane içinde para bozdurmak için dolanıyorsun. saçma sapan işler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.