Şimdi Ara

GRUNDIG GNB 1150 B1 N2 Trendbook Kullanıcıları Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.860
Cevap
59
Favori
110.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 aydır kullanıyorum 8 Gb Ram ve 120 Gb SSD ile bütün günlük işlerimi rahatlıkla görüyor.
  • Arkadaslar bence konuyu acan arkadas cok aktif sekilde pc ile.ilgileri ilk sayfada paylaamali diye dusunuyorum ve bu paylasimlari yaparkende soru cevap seklinde gerekli bilgileri yazip ve paylasimlari yapip hareketli ve yardimci bir konu olmasinda yardimci olmasi gerektigini dusunuyorum.herkes icin hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JoNeST

5 aydır kullanıyorum 8 Gb Ram ve 120 Gb SSD ile bütün günlük işlerimi rahatlıkla görüyor.

Hocam bende 8gb ram 120gb ssd taktırmayı düşünüyorum hangi marka ve model uyumludur link atabilirmisiniz kendinizinkini satın alacamda uyumsuz birşey almıyayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Başbakan Pirlo

quote:

Orijinalden alıntı: JoNeST

5 aydır kullanıyorum 8 Gb Ram ve 120 Gb SSD ile bütün günlük işlerimi rahatlıkla görüyor.

Hocam bende 8gb ram 120gb ssd taktırmayı düşünüyorum hangi marka ve model uyumludur link atabilirmisiniz kendinizinkini satın alacamda uyumsuz birşey almıyayım

Buyrun aldığım ürününleri linki.

http://www.n11.com/kingston-kvr16ls118-8gb-1600mhz-ddr-iii-cl11-lv-notebook-bellek-P36783027

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-120gb-hyperx-fury-sata-30-cache-ssd-okuma-500mb-yazma-500mb.html

• odanedemek
    Teşekkürler ancak sıkıntı tam o noktada :)
    İlk resimde alt kısımda yer alan seçenekler bende çıkmıyor. Bios sürümleri muhtemelen farklı.
    Biosa F2 ile giriyorum. Bazı pclerde gelişmiş bios var. Bundada öyle birşeymi varmı acaba ? ancak sanmıyorum.

Bendeki bios sürümü 1.03.01TAKT

ReCKLeSS17
    Cihaz modelinden tam emin olmadığım için bios ile uğraşmak istemiyorum açıkcası. Windows 7 veya 8 kurulamaz değil :) kurulur anca uefi uyumlu usb hazırlamak gerekiyor. Rufus ile oda halledelir ancak benim sıkıntım sanıyorum net anlaşıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dukeabilisim -- 12 Temmuz 2015; 6:42:06 >
  • JoNeST kullanıcısına yanıt
    güle güle kullan.

bu fan sesi konusunda yorumun yok mu? bir kere tam hıza geçtimi bir daha susmuyor demişler, sen de durum nasıl?

yaza girdik ondan mı hızlandı fan, kışın daha mı sessiz?
  • dukeabilisim kullanıcısına yanıt
    şimdi baktım benim bios'da aynı sürüm 1.03.01TAKT yani.Bendede arkadaşlardın bahsettigi boot menüsü altında uefi disabled mevcut degil umarım bir şekilde açılıyordur bu yoksa sanıyorumki windows 7 felan kurmak zor gibi gözüküyor
  • arkadaşlar bilgisayar ilk açıldığında sizin de masaüstünüz resimdeki gibi mi?? test yazılımı açılıyor bende pc'yi açtığımda, arkada cmd falan var. Bir de açtıktan 1-1,5 saat sonra cızırtılı bir fan sesi gelmeye başlıyor, normal mi bu durum? fan sesinden şikayet eden arkadaşlar, sizinkiler de cızırtılı mı?
     GRUNDIG GNB 1150 B1 N2 Trendbook Kullanıcıları Kulübü
  • Selamlar arkadaslar, gunluk islerde kullanmak isteyenlerde siddetle linux kurmalarini tavsiye ederim. Linux a yabanci arkadaslar icin linux mint veya ubuntu, windows a asina olsun derseniz ilk tercih linux mint olur. Cihaz cok stabil ve duzgun calisiyor, linux altinda herhangi bir performans kaybi yasamadim. Kumak isteyenler olursa burdan yarcim ci olurum, ingilizcesi olanlara link paylasabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

güle güle kullan.

bu fan sesi konusunda yorumun yok mu? bir kere tam hıza geçtimi bir daha susmuyor demişler, sen de durum nasıl?

yaza girdik ondan mı hızlandı fan, kışın daha mı sessiz?

Bilmiyorum ama beni çok fazla rahatsız etmiyor fan sesi. Cihazın işlemcisi belli üstüne kaldıramayacağı kadar yük binerse çıkardığı ses gayet normaldir. Ama ben gayet memnunum dediğim gibi günlük işlerimi kolaylıkla karşılıyor.
  • Arkadaşlar HDMI ile görüntüyü TV ye aktaramadım
    Yapanlar varsa yardımcı olsun lütfen
    Algılamamızı nedense
    Bendeki belki de donanımsaldır

• quote:

Orijinalden alıntı: I-qut

arkadaşlar bilgisayar ilk açıldığında sizin de masaüstünüz resimdeki gibi mi?? test yazılımı açılıyor bende pc'yi açtığımda, arkada cmd falan var. Bir de açtıktan 1-1,5 saat sonra cızırtılı bir fan sesi gelmeye başlıyor, normal mi bu durum? fan sesinden şikayet eden arkadaşlar, sizinkiler de cızırtılı mı?

Arkadaşlar şu sorumu evet ya da hayır şeklinde yanıtlayabilir misiniz? eğer anormalse ona göre değişim/iade isteyeceğim

• HDMI takınca çalışıyor TV HDMI çıkışını seçmek gerek bende hdmi2 programdan makinenin ekranının kapata biliyorsunuz bide TV takınca çözünürlüğü 1920 getirmeyi unutmayın normalinden gelmiyorsun bu seçenek TV algilayinca alıyor kolay gelw

• quote:

quote:

arkadaşlar bilgisayar ilk açıldığında sizin de masaüstünüz resimdeki gibi mi?? test yazılımı açılıyor bende pc'yi açtığımda, arkada cmd falan var. Bir de açtıktan 1-1,5 saat sonra cızırtılı bir fan sesi gelmeye başlıyor, normal mi bu durum? fan sesinden şikayet eden arkadaşlar, sizinkiler de cızırtılı mı?

Arkadaşlar şu sorumu evet ya da hayır şeklinde yanıtlayabilir misiniz? eğer anormalse ona göre değişim/iade isteyeceğim

fan sesini soruyorsanız genelde olan bir şey size özel degil yani.Açılan test programını soruyorsanızda o normalde olan birşey degil,sizde neden o tarz birşey çıkıyor onuda bilmiyorum.

• Yok normal kurulum aşamaları geliyor sonunda grundig yazanmasa ustune düşüyor bende böyle bi ekran hiç gelmedi.

• Şu bios güncelleme adımlarını Türkçeleştirecek bir arkadaş var mı acaba? Bios Güncelleme işlemi biraz karışık gibi duruyor. Birde bios güncellemenin dışında "UEFI-Shell EC Firmware Update SOP" diye bir güncellemede yapmak gerekiyor sanırım.

W510TU BIOS+TXE Update SOP(1.03.12)

Update BIOS + TXE from Win8.1 version to Win7 version (use tools fpt64.efi, AfuEfix64.efi, and MeSetx64.efi)
    a. Prepare a blank USB drive, unzip all files to USB drive.
    b. Plug-in AC power.
    c. Boot up machine, press F7 key to call boot device menu.
    d. Choose ¡§UEFI: Build-in EFI Shell to enter UEFI-Shell environment.
    e. Type MeSetx64 then system will reboot automatically, press F7 key to call boot device menu.
    f. Choose ¡§UEFI: Build-in EFI Shell to enter UEFI-Shell environment.
    g. Type flashtxe
    * System will use fpt64.efi to update TXE block, it is a normal phenomenon to appear below warning message.
    Warning: Not all of the file data will be written to flash because
    the file is longer than the flash area to be written to!
    File: "W54XTUXX.bin"
    File Length: 8388608
    Write Length: 3145728
    * System will run AfuEfix64 to update BIOS block.
    h. System will auto power off when the update procedure is finished.
    i. Press power button to power on system (please note the system will auto power off/on for several times to initial TXE), repeat step d and step c to enter UEFI-Shell environment.
    j. Type EOL to lock TXE block.
    k. Enter CMOS setup to check BIOS version, to load system defaults and save changes then reboot system to finish BIOS+TXE update.

UEFI-Shell EC Firmware Update SOP(1.03.06)

Update EC firmware (use tools ifux64.efi and ecpweoffx64.efi)
    a. Prepare a blank USB drive, unzip all files to USB drive.
    b. Plug-in AC power.
    c. Boot up machine, press F7 key to call boot device menu.
    d. Choose ¡§UEFI: Build-in EFI Shell to enter UEFI-Shell environment.
    e. Type ecflash to start EC firmware update.
    f. Power off system when the update is finished.
    g. Plug off AC power, wait for 5 seconds then plug in AC power.
    h. Power on system, enter CMOS to check the EC version.

Cihazı sökme işlemlerinin anlatıldığı pdf dosyası:http://repo.palkeo.com/clevo-mirror/W510TU/W510TU_ESM.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 12 Temmuz 2015; 16:59:25 >

• demirdemirel kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim, muhtemelen değişim isteyeceğim
  • Arkadaşlar bendeki cihaz biraz hantal, güncelleştirmeler dışında hiçbir şey yapmadım. Bazı arkadaşlar optimizasyondan ince ayarlardan falan bahsetmiş bu ayarlar neler? bazı arkadaşlar bios güncelliyor, sebebi nedir, gerekliyse nasıl yapılır vs bilgileri ilk mesajda toplasak konu sahibi arkadaşa yük olacak ama, mümkün müdür?
  • evdeki beko televizyona hdmi kablo ile bağlıyorum ancak 3 çözünürlük seçmeme izin veriyor. bu 3 seçeneğin hiç birinde de tam ekran yapmıyor. sağdan soldan kırpılmış oluyor ekran. nasıl ayarlayabilirim acaba ? 1e1 yapmamın var mı yolu yordamı ?
  • odanedemek kullanıcısına yanıt
    a. Bos bir USB surucu (flash disk) hazirlayin ve tum dosyalari USB surucuye unzip yapin (acin).
    b. Guc adaptorunu baglagin.
    c. Makinayi baslatin (boot yapin). Boot menusunu acmak icin F7'ye basin.
    d. ¡§UEFI'yi secin: UEFI komut dizini ortamina (shell) girmek icin EFI komut dizini
    e. MeSetx64 yazin ve sistem otomatik olarak yeniden baslatilacaktir. Boot menusunu acmak icin F7'ye basin.
    f. ¡§UEFI'yi secin: UEFI komut dizini ortamina (shell) girmek icin EFI komut dizini .
    g. flashtxe yazin.
    * TXE blogunu guncellemek (update) icin sistem ftp64.efi'yi kullanacaktir. Asagidaki mesajin gorunmesi normal bir durumdur.
    Warning: Not all of the file data will be written to flash because
    the file is longer than the flash area to be written to!
    File: "W54XTUXX.bin"
    File Length: 8388608
    Write Length: 3145728
    * BIOS blogunu guncellemek icin sistem AfuEfix64'yi calistiracaktir.
    h. Guncelleme islemi tamamlandiginda sistem otomatik olarak kapanacaktir.
    i. Sistemi acmak icin guc tusuna basin (İlk TXE'de sistemin birkac kez otomatik olarak kapanip acilabilecegini unutmayiniz). UEFI konut dizini ortamina girmek icin d ve c asamalarini tekrar ediniz.
    j. TXE bloklarini kilitlemek icin EOL yaziniz.
    k. CMOS ayarlarina girerek BIOS surumunu (versiyonunu) kontrol ediniz. Sistem on ayarlarini (default) yuklemek ve BIOS+TXE guncellemesini tamamlamak icin degisiklikleri kaydedip sistemi yeniden baslatiniz.

Hicbir sey anlamadim :(

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.