Şimdi Ara

Grip aşısı alabilecek kişiler e-Nabız sisteminde açıklandı: İşte grip aşısı fiyatı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
7.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aşıyı reçete ettirmek için illa mhrs üzerinden mi randevu alacağız ? Normal gidip sıra alarak olmuyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen sağlık ocağında bedavaya yapılan aşı için 400 TL istiyorlar muhakkak ozellessin ki iyice .... milleti. Hee aşınında bir maliyeti yok muayene edeceklermis aşı yapmadan önce 400 liraya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperepla -- 22 Ekim 2020; 0:51:29 >
  • Balon ya da değil ben olmak istiyorum ücretini de ben verecem 80, 90 neyse. Bir zahmet ben karar vereyim olup olmayacağıma devlet değil. Aşıyı temin etsinler onlar.

• antique kullanıcısına yanıt

28 den 70 küsure çıkmasının sebebi aslında dolar, piyasa vs değil. 28 ile 70 olan farklı aşılar. Biri 3 lu biri 4lu olan. Yani fazladan bir tip gripte daha etkili. Yani aslında ürün 28 den 70 e değilde arıyorum 50 den 70 e çıktı. 3lu de getirmediler geçen sene. Zaten dso da grip aşısının artık 4lu olması gerektiğini söylüyordu.

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt

Sağlık ocağına gitmeyecek misiniz reçete için. Randevu kısmı sağlık ocağınizin nasıl çalıştığı ile alakalı. Kimi randevu açıyor kimi hiç açmıyor direk gidiyorsun kimi belli bir saatten sonra randevusuzlara da bakıyor mesela 2 den sonra. Arayıp bilgi alın en iyisi ancak önce e nabizdan bakın hakkınız var mı diye.

• Bu aşı olayını akşam haberlerde görev ve e-nabız nedir bilmeyen eş dost akraba telefona sarılıp benden yardım istedi, akşamdan beri e-nabız nedir nasıl girilir izah etmeye çalışıyorum. Bu mesajı yazarken de hala telefonum mesaj dolu durumda.

Öncelikle sisteme girip bakan hiç kimse 1. öncelikli durumda değildi bunu belirteyim yani kimse aşı alamıyor.

Yardımcı olduklarım içerisinde;

* Pandemi hastanesinde sağlık çalışanı olarak çalışan kişi var,

* Engelli raporu bulunup Ağır Engelli olan var,

* Kalp krizi geçirmiş ve kalp yönünden takipli hasta var,

* Yüksek tansiyon hastası var,

* Daha önce ileri derece zatürre atlatmış hasta var.

Normal yaşlıları hiç saymıyorum bile. Bu sistemi kim yaptıysa bir yerde hata yapmış, umarım bu hatadan en kısa sürede dönerler.

• 70tl aşı yerine 70tl d3 vitamini daha fazla koruma sağlayabilir .Doktor arkadaşlar fikirlerini söylerse sevinirim :)

• kimse aşı olmasın gripli gezsin :) o zaman bedavaya döner benden söylemesi. devlet insanlar hastayken işe gidemeyeceğinden heleki korona ile karışma riski var kendi panik olur. Kendi bindiği dal. Vergi alamayacağından iş kaybı olacağından toplumsal bulaşıcılığı olduğundan, ... ona bakmakla yükümlüdür. bakarsan bağ olur hesabı. Ne eker ise onu biçer devlet. üstelik bunu para ile satması bile ayıp ötesi.(bide arada bir sinyale çıkıyorlar 10TL var mı birader? sigarayıda 15ten giydirmeyi biliyor bir yandan tekelide rothschieldlera satmayıda biliyor keriz miyiz leyn biz! Devlet görevini unutmuş. Artık ne yapacağını hatırlatacak bir gençlik geldi bile. Sesiniz çıksın kardeşim ! inletin !

• aşıyı karneyle yani.. :)

• İşsize bile ayda GSS adında borç kitliyorsun, çalışandan bir dünya SGK kesintisi yapıyorsun, aldığın her nefeste vergi kesintisi yapıyorsun, sağlık sistemiyle övünüyorsun sonra da basit bir grip aşısını 72 TL'ye ve şartlı olarak satıyorsun. İnsanda biraz utanma, biraz vicdan, biraz ahlâk olur.

• ya arkadaş şunu çok merak ediyorum her ay maaşımızdan devlet vergi, sgk primi vs. envai çeşit ücret kesiyor niye hastanede ilaç yazıldığında, yada grip aşısı için ekstra ücret ödüyorum. en sonunda işverenden talep edicem yatırmasın yeter ya madem herşeye para ödeyeceğiz zaten emekli olabileceğime daha doğrusu o yaşları görebileceğime dair inancımda kalmadı o parayı bana versin

• 9 tl lik aşıyı 80 tl yapmışlar artı bugüne kadar kimse yaptırmazdı şimdi grip aşısı reklam oldu 😂 puajaj bir boka faydası yok o aşıların hatta içersinde ne vardır insanlars neyi aşılıyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alperepla A kullanıcısına yanıt
    Yok avengers gibi 10 tane birden çak aşı ☺️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • monacomen kullanıcısına yanıt

Bu işler böyle üyem, 22 k az 50 k almanın önünü açma durumları. Neden forum köşelerinde sabah akşam yazıyor sanıyorsunuz.

• skywalkercry S kullanıcısına yanıt

Bilgisizliğin bile esprisi var :)

Alıntı

metni:
    2019-2020 mevsimsel grip aşısına kadar her yıl trivalan (üçlü) ve tetravalan (dörtlü) aşılar üretilmekteydi. Trivalan aşılar üç tip grip virüsüne karşı korunmak için hazırlanır; bu virüslerin ikisi influenza A (H1N1- H3N2) virüsü ve biri de influenza B virüsüdür. Tetravalan aşılar ise dört virüse karşı koruyucudur; bu aşılar trivalan aşılara ek olarak bir influenza B virüsü antijeni daha içerirler.
    Son günlerde kamuoyunda grip aşısına erişilememesi nedeniyle başlayan tartışmaların kaynağında 2019-2020sezonunda, daha önceki yıllardan farklı olarak yalnızca tetravalan aşıların üretilmesi yatmaktadır.

• Fatih Altaylı ve Muharrem Sarıkaya yazmış bugün.
    Yarım akciğeri olan 75 yaşında kanserli adam bile risk grubunda değil çıkıyormuş.

Anladığım kadarı ile sadece AKP üyelerine vekillere falan yapılacak.

• Ben hep 50 liralık aşı oluyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Fatih Altaylı ve Muharrem Sarıkaya yazmış bugün.
    Yarım akciğeri olan 75 yaşında kanserli adam bile risk grubunda değil çıkıyormuş.

Anladığım kadarı ile sadece AKP üyelerine vekillere falan yapılacak.

benimde korkum o test bile saray her gün yaptırıyor ama pozitif hastalara evde kal ve 10 gün sonra yok

ilk partiyi kendi çevrelerine sonra halka verecekler gibi.

millet ve muhalefet şu itirafları bile gündeme getirmiyor sorgulamayan bir millet ..

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ndan itiraf gibi 'test kıyağı' açıklaması: "Her gün Koronavirüs testi oluyoruz. Mutlaka mesai öncesi test yapılıyor. Hamdolsun şu ana kadar iyi getirdik"

Türkiye’ye ilk grup test kiti 20 Mart’ta geldi. Demek ki sadece İbrahim Kalın o günden bugüne 200’e yakın Korona testi olmuş. Sarayda 2 bin 374 kişi çalışıyor. Toplam 500 bine yakın test sadece saraya mı yapıldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanhan68 -- 23 Ekim 2020; 9:59:19 >

• Kılıçdaroğlu'nun batırdığı ssk yüzündendir .....................................................

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.