Şimdi Ara

Gpu Sıcaklığı ve Kullanım Yüzdesi Yardım Edin Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle yeni bir üyeyim ve böyle bi konu var mı varsa nasıl öğrenirim bu konuyu açmam yanlş mı bilmiyorum şimdiden özür dilerim. size bi konuda danşmak istiyorum. öncelikle bilgisayarım hakkında bilgi vereyeim İntel(R) Core(TM) i7-3632@M CPU @2.20GHz 3.40GHz x64 bit 32GB RAM NVIDIA GeForce GT 730M 4096 MB 128 bit 17.3' Acer Notebook kulanıyorum win10 . güncel bi çok oyunu ultra da olmasa da oynatıyor bana. son zamanalrda steam üzerinden Paladins adında bir oyun oynuyorum. oyunu ilk yüklediğimde kendi otomatik ayarları ile ultra da açtı 100 ün üzerinde fps veriyordu bana. ama aradan 10-15 dakka geçince düşmeye başlıyor hatta abzen fps ler 25 e 30 a kadar düşmeye başladı sonra 40-50 arasında artıyor dalan. sonra ben msı afterburner indirdim. bana şöyle veriler verdi ; gpu scaklığı 95 lere çıkıyor bu normal mi. ilk açtığımda gpu kullanımı %98 lerde iken sonra dan %35 lere düştü sürekli bu değüerde kalmıyor 60 lara çıkıyor ama 35 lere neden iniyor. (bunun nedeni darboğaz mı yoksa gerek mi duymuyor anlamıyorum. ekran akrtımın 725 MHz çekirdek hızı , 1800 - 2000 MHz bellek hızı var diyor özelliklerinde ama oyunda çekirdek hızı 500 lere düşüyor ve bellek hızı sabit 900 de kalıyor. bunun yanında mem1 bellek kullanımı 138 mb lara ulaşıyor bu nedir bunu da anlamadım. bir oyunu 120 fps ler de ultra da açan bir ekran kartı neden aradan bir süre geçtikten sonra fps lerde düşüş yapıyor ve gpu kullanımının %30 lara düşmesi kötü bişey midir yardım ederseniz çok sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.