Şimdi Ara

Gpu fan problemi hakkinda... (donanim tecrubesi yüksek arkadaslarin tavsiyesine ihtiyacım var)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar. Internetten arastirmama ragmen tam olarak sorumun cevabini bulamadim. Bu yuzden eger yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Asus strix gtx 1070 oc edition gpu ya sahibim. Genelde masaustundeyken oyuna baslamadan once asus tweak 2 uzerinden mode secimi (Oc.gamimg.silent..
    Gibi) yaparak oyuna girerim. Dun bunu yapmayi unutarak 2 saatlik oyun deneyimim oldu. Oyunu kapatıp masaustune geldigimde gpu nun 92 dereceye geldigini ve buna ragmen hala fanlarinin calismadigini farkettim. Tweak uzerinden mode secimi yapip uyguladiktan sonra jet motoru misali fanlarin calistigini ve gpu yu 55 dereceye kisa surede dusurdugunu gordum. Bu sorunun neyden kaynaklandigi hakkinda bilgisi olan var mi. Dun gece bir suru test yaptim. Herhangi bir problem olmamasina ragmen bu durum midemi bulandirdi.

Konu hakkında birebir ayni problemi olan bir paylasim buldum
    https://gamefaqs.gamespot.com/boards/916373-pc/74510782?page=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katharsis1537 -- 14 Mart 2018; 19:29:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapmadiysaniz hiç gpunuzun vbiosunu güncelleyin yeni sürüm geldiyse.

• nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    Vbosu guncellemistim

• katharsis1537 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bios güncellemesi problem yaratmış gibi gözüküyor bios güncellemesi yaptıktan sonra sistemde bulunan bütün driver ve uygulamaları silip tekrar yükleme yaptınız mı? Çözüm olmuyor ise eski sürüme geri dönmeyi deneyin.. En kötü senaryo manuel olarak ayarlayıp oyunlara girerek kullanacaksınız yada teknik servis yolu gözüküyor garantisi devam ediyor ise fabrikasyon flash atılacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbilker1907 -- 15 Mart 2018; 9:47:46 >
  • fbilker1907 kullanıcısına yanıt
    Garanti devam ediyor. Oncelikle asus tweak 2 uygulamasini silip bir kac kez denicem. Devam ederse dediginizi yaparim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.