Şimdi Ara

gözlükkk takmaya basladımmm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni başlayınca her lekeyi farkediyosun sonra alışmaya başladınmı önünü göremesen bile temiz geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: SimoneKSK

gözlüğü kirli iken direk bezle falan silme sakın çizer mahvedersin suyun altına tut bi oyle sil bi de mumkunse yumusak bir pecete ile sil

gözlükçü özell bır bez verdı bana bununla silsen yeterlı dedi.. baska herhangı bır madde kullanırsan sılmek ıcınn cızersın demıstıı .. oyuzden gozlukcunun verdıgınle sılıyorum ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: glad2

1 sene boyunca süreklı evde taksam acaba küçülme falan olur mu.??. benım bır tanesı 0,75 dger gözum 0,50

o75 o50 de bısey mı? Ben ılk okuldan bu yana takıyorum. 2.00 1.75
    Yas oldu 25.
  • 2 seneden beri takıyorum.Bu arada bilgisayar bozdu gözlerimi demişsin.Benim göz doktorum bir prof. ve bilgisayar ve televizyonun göz bozulmasına önemsenmeyecek bir katkısı olduğunu,ailede bozukluk yoksa problem yaratmayacağını söylüyor.

Not:Şu an gözlük sadece evin içinde dışarda lens kullanıyorum.
  • 6 yıldır gözlük kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: engnnn

Aramıza hos geldin.Astigmat düzelmiyor diye biliyorum astigmatda geceleri daha kötü görüyor işde ısıklar buyuyor falan uzağı net olarak göremiyosun

Lazer ameliyatı yok muydu ya
  • Bende de miyop var geçici gözlük takacağım sonra ameliyat düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Millennium

quote:

Orjinalden alıntı: engnnn

Aramıza hos geldin.Astigmat düzelmiyor diye biliyorum astigmatda geceleri daha kötü görüyor işde ısıklar buyuyor falan uzağı net olarak göremiyosun

Lazer ameliyatı yok muydu ya

Astigmatta gece kötü gördüğümü bilmiyordum demek bu yüzdenmiş ben herkesi öyle zannediyordum gerçi çok kötü değil tabii ama farklı biraz. Ayrıca lazer ameliyatla düzelir astigmat

• lazer ameliyatı simdi dününmüyorum ancak iş hayatında süreklı iş te gözlük takmak istemem belki ozaman düşünebilirim ...
    suan gözlüge alıstım cok hemde
  • bendede miyop+astigmat var 7 senedir kullanyorum gözlüğümü ve numarası 4.50 ye 5.00 inşallah 18 yaşımdan sonra lazer amelyatı olacağım ama inşallah o zamana kadar fazla artmazve yaşım 15 daha

• bende bugun astigmat oldugumu ogrendim 1 e 1.50 cıktı artık bende takmaya baslıcam
    bu arada ne kadar sure takarsam azalır yada 2 yi gecmez di mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokobill -- 2 Eylül 2008; 19:07:31 >
  • bende takmaya başşladımmm
    hep bu pc yüzünden
  • quote:

Orjinalden alıntı: kokobill

bende bugun astigmat oldugumu ogrendim 1 e 1.50 cıktı artık bende takmaya baslıcam
    bu arada ne kadar sure takarsam azalır yada 2 yi gecmez di mi ?

Sürekli bilgisayar kullanıyorsan ne yapsan yap durduramazsın diye biliyorum.
    Ben de 1.25 gibi birşeyle başladım, şimdi 2.50'ye kadar geldim (birkaç ay önce öyleydi şimdi daha da ilerlemiştir).
  • Gözlükçülerin verdiği bez falan hikaye belli bir süre sonra sildiğin yerdeki izi dağıtıp dahada mahvediyor.Ben camın üzerine güzelce şu yeşil ve sıvı olan deterjanlardan döküp elimle bastırmadan hafifçe yayıyorum.Daha sonra suyu altına tutup yine hafifçe deterjanın gitmesini sağlıyorum ve sonuç:Gözlük yeni gibi!
  • yav bıktım artık varya nasıl bir takıntı var bende ellerim kopuyor silerken illaki pırıl pırıl olucak

gözlüğü değiştirmenin zamanı geldi
  • gözlük takıncada basım agrıyor takmayıncada nasıl iş bu anlamadım
  • İlk Zamanlar Öyle Yapar.Benim Dinlendiricide Yapıyordu.Alıştım Sonuçta 2-4 Güne Kalmaz Ağrılar
  • bende yeni başladım 1.75 astigmat var ama 1,25 gözlük kullanıyorum.. bilgisayar başında astigmat ilerlermi?

@ tpt_hf

hocam yıkadıktan sonra kurulamıyomusun? tanecikler kalmıyormu açıklarmısın?
  • ben gözlüğü ilk takmaya başladığımda kendimi çok garip hissediyodum allahtan alıştım şimdi evde pc başında ve tv izlerken fln hiç takmamazlık etmiyorum direkt elim gidiyo zaten gözlüğe silme hastalığım var benim de hep siliyorum günde 20 kez siliyorumdur gözü bozuk olanlar ihmal etmesin gözlük takmayı hemen büyüyo numarası valla benim baya küçüktü 2 küsür oldu ikisi de genetik işte napcan

• Dotum bede 7 sınıfta takmaya başlamıştım senle aynıyız.
    İlk taktıgımda numaralar sağ 1.5 sol 2.5 miyom astigmattı.
    Yaş kaç bilmiyotum ama 18 altındaysan numaran artacak söyleyim astigmat öle.
    Sonr auzun süre takmaya başlayınca normal görüşünün dahada kötüleştiğini fark edeceksin.
    düşürecen çarpacan kıracan 1 sene ozr geçer sonra alışırsın
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.