Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba tekrar. Numaralarım ise sol +3.25 ve sağ -2.25, bi-asiferik cam yaptıracağım. Acaba güncel fiyat nedir Novax özelinde? Bir de iki tarafı da mı bi-asiferik yaptırmalıyım? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kitaplarınfısıltısı -- 26 Mart 2024; 10:56:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • faith_388 F kullanıcısına yanıt

-6 miyop

+1 astigmat

Şimdi iki göz de böyle.

Bunları kaliteli camları en son kaça olur.

• Hocam her optik mağaza farklı marka ve fiyat verecektir.

Öncelikle stokta bulunma şansı yüksek camları söyleyelim.

%55 ince olarak ;

Nikon 1.67 AS ECC UV : 5.170₺

Nikon 1.67 DAS ECC UV : 6.875₺

Essilor 1.67 Crizal Rock : 5.600₺

%40 ince olarak ;

Essilor 1.61 Crizal Rock : 3.900₺

Nikon 1.61 ECC UV : 3.245 ₺

Hoya 1.61 HVLL : 3.660₺

Bunlar liste tek cam fiyatı optik mağazanın iskonto oranına göre fiyat değişir.

Essilor nikondan daha mı iyi hocam.

• Nikon daha üst segment ama her markanın kendine göre iyi camları da var. Ben satarken cam tercihimi reçeteye göre yapıyorum.

• Arkadaşlar küçük bir sorum var. -1.75/+0,50 ve 0,50 astşgmat için bir optikçi astigmat nedeniyle görme gücü 2,25 olarak söyledi.

Yeni gözlük numarası -1,5/+0,50 astigmat yok. Bu durumda netlik azalmış mı olacak anlamadım.

Son sorum colormatik ve drive özellikli bir cam mı iyi olur. Ya da başka cam önerir misiniz?

• Sayın @faith_388  ve @xLegendary  hocalarım, önceki tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim. Yaklaşık aşağıdaki şekilde bir fiyat aldım. Sizce makul müdür? Saygılar,selamlar

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Üstteki Reçete:

Humphrey’s Çerçeve 5000 

Hoya 1.67 Cam 7000

Essilor Güneş Gözlüğü Cam (1,67 değil daha az inceltilmiş) 6000

Alttaki reçete

Smexa Çerçeve - 4.000

Hoya 1.74 Cam - 9.000

Novax Güneş Gözlüğü Cam (1,67 veya 1,61 tam hatırlamıyorum) - 5.500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi see-saw -- 29 Mart 2024; 8:58:56 >

Hocam bilmediğim için soruyorum çerçeve ve cam seçimi bağımsız olamıyor mu acaba birbiri ile alakalı şeyler mi? Örneğin ben çerçeveleri Ali express üzerinden getiriyorum optik de her çerçeveye aynı markayı takıyor kafasına göre.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mexalon M kullanıcısına yanıt
    Sadece uzak gözlüğü alacakzanız ve dereceleriniz özel üretim gerektirmeyecek, düşük numaralarda ise (-3 +3 arası diyebiliriz) çerçeveyi görmeden cam siparişi verilebilir. Camlar standart 65-70 çap büyüklüğünde geliyor gözlükçüler montajını yapıyor. Eğer dereceleriniz çok yüksekse çerçeveye göre bir şeyler yapılması gerekir.

• xLegendary kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Arkadaşlar, çift taraflı asiferik camda Novax mı yoksa Hoya mı tercih edilebilir. Dışarıdan olabildiğince doğal görünmesi ve büyük/küçük görünmemesi için? Yoksa çok fark yok mu?

• kitaplarınfısıltısı K kullanıcısına yanıt

Hocam hoyayla novaxı karşılaştırmak mercedesle fiatı karşılaştırmak gibidir

• optisyen26 O kullanıcısına yanıt

Haklısın Hocam, şu açıdan sordum. Göz tembelliği var +3.25 diğeri -2.25. Acaba gözlerimin birbirine yakın büyüklükte görünmesini daha fazla mı sağlar Hoya ? Temelde yine farklı görünecekler dışarıdan bakıldığında ama olabildiğince gerçek boyutuna yakın istiyorum. Teşekkür ederim yanıtın için.

• vandalkepceopratoru V kullanıcısına yanıt

Çiftinin fiyatı mı bu

Seiko fiyat sordum çifti 20 bin dedi kaçtım doğru mu bu hocam

• see-saw S kullanıcısına yanıt

Seiko 6.00 1.00 astigmat %60 için 10 bin lira fiyat verdiler. Senin fiyatlar iyi gibi.

• Seikonun hangi camına 20 bin tl dediler önemli olan o çünkü seikonun 3-4 bine camı da var 40-50 bine de

Azone du hocam. Beni trolledi gibi geldi.

Hemen yapıp verebilir misiniz dedim. he he 20 bin ver yaparım dedi. Ben de bıraktım ilginç bir esnaftı.

6. Miyop 1 astigmat yüzde 60 inceltilmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F6E4D667 -- 3 Nisan 2024; 16:25:17 >
  • Dün Doğubank' ta bir esnaftan Serengeti marka güneş gözlüğü aldık eşime. Aklımdaki bütçe max 3 bin lira iken 10.000 TL nakdi bırakıp çıktık. Neymiş bu Serengeti herkes öve öve bitiremedi! :))

• xLegendary kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkürler,başka hastaneye gittim durumu anlattım,doktor ilgilendi güzelce testleri yaptı ve yeniden gözlük yaptık şimdi cam gibi görüyorum. yanlış ölçüm yapan bayrampaşa hastanesi aradı,dedi ameliyat olmayı planlıyordunuz ne oldu,dedim sizde tırnaklarımı kestirmem bile,ne ameliyatı,sizin yüzünüzden yeniden gözlük parası verdim 8 bin tl ekstra param gitti, bayan mahçup ,aa öylemi çok üzüldüm nasıl oldu,zırvaladı durdu,para kazanacaklar ya bizden ameliyat ederek,paltayı taşa vurdu,telefonu bir an önce kapatıp benden kurtulması lazım ama şaşırdı kaldı,beceremiyorda konuyu sonlandırmayı,neyse böyle rezil bir hastane en iyi doktoruna gittim birde,bir sürü makinaya girdik çıktık,hepsi hikaye,para tuzağı bütün makineler,standar göz doktorundaki cihazlar daha sağlam sonuç veriyor haberiniz olsun,çok makineye girmek sizi memnun eder ama sonuç hüsran olabilir benim gibi.

• 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.