Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
7.987
Cevap
432
Favori
1.798.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2023
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 56
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 46 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Favoriye Eklediklerim 432
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • prokopi (810 mesaj) acizcool (483 mesaj) Mrt008500 (172 mesaj) blaster2005 (136 mesaj) Alicanarslann (98 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2742 mesaj) Mobil (2474 mesaj) Tablet (193 mesaj) (2 mesaj) Mini (163 mesaj) Uygulama (197 mesaj)
  • @
90 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    1783 Mesaj

400-500 liraya 1.75 yakını göremeyen birine gözlük olarak ne tavsiye edersiniz? Sürekli kitap okuyor,ekrana bakıyor vs.

• Yüzbaşı
    925 Mesaj
    Arkadaşlar 100 tl ye gözlük alabilirmiyim? Çerçevesi siyah asetat falan olan bi gözlük 3.5 numara?
    Devlet yardımıyla direk gözlük alabiliyomuyuz hiç para koymadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    925 Mesaj
    Atasun optikte numaralı gözlük alabilirmiyim 100 150 tl ye yoksa mahalle optikçilerinemi gideyim? 3.5 miyop çerçevesi asetat tarzı olursa iyi olur, illa 300 400 mü vermek lazım

• Teğmen
    201 Mesaj
    Selamlar,
    Ilginc bir sorunum var . Yeni aldığım gozluğu kullanıyorum sağ gözde sorun yok fakat sol göz uzaktan yaziyi bulanik görüyor FAKAT kafami camın sol üst kismindan bakacak sekilde eğersem yazi netleşiyor .. sorun ne acaba

• Er
    6 Mesaj

Orijinal gibi duruyor ama nasıl emin olabilirim. Resimdekinin aynısı bu arada.

Ayrıca plaketler burnumu çok rahatsız etti acaba daha büyük plaketlerle değiştirebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darqtitanQ -- 21 Kasım 2020; 18:45:18 >
    |
    |
    wquzun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    201 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dejavu177

Selamlar,
    Ilginc bir sorunum var . Yeni aldığım gozluğu kullanıyorum sağ gözde sorun yok fakat sol göz uzaktan yaziyi bulanik görüyor FAKAT kafami camın sol üst kismindan bakacak sekilde eğersem yazi netleşiyor .. sorun ne acaba

Qrkadaslar bu durumun sebebi makine goz numarami

-1.75

-2.0

-1.75

-1.75

Okumasina ragmen göz doktorun bana 1.5 vermesinden kaynaklaniyormuş.

Acaba -0.5 lik fark goze sorun yaratir mi degistirsem mi

|
    |
  • Er
    2 Mesaj

Sürekli ekrana bakıyorsanız blue cut camlardan kullanmanız gerekiyor. Cam olarak Hoya blue control tavsiye ediyorum ancak dediğiniz rakamlara sadece bir çift cam alabilirsiniz. Bütçenizi aşamayacaksanız kodak camlarını öneririm fiyat performans camlarıdır. Daha detaylı bilgi için @ehiloptisyen instagram sayfama ulaşabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    gmfaruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

Hayır, direkt devletin vermiş olduğu rakamların karşılığı olan cam ve çerçeve yoktur. “Kullanabileceğiniz” bir cam çerçeveyi devlet nezdinde hakkınız var ise 120 TL’ye mâl edebilirsiniz. Bu arada ekstra bilgi. Devlet ortalama olarak cam için 12 TL çerçeve için 30-35 TL öder ve bu durum 3 senede bir olur.

|
    |
    Ara-sıra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

Bahsettiğiniz firmadan alabilirsiniz ya da diğer optik mağazalarından. Ancak kullanılan camlar önemli olan. Ayrıca benim müşterilerimin büyük bir çoğunluğunu kurumsal firmalardan tiksinip gelen insanlar oluştuyor. Nedeni ise 89 liraya satılan camdan yüksek beklentilere sebep olan beyanları. Kullanamadıktan sonra isterse 50 TL olsun sonuçta bu para çöpe atılmış oluyor. Bilginize...

|
    |
  • Er
    2 Mesaj

Hemen söyleyeyim. Camın odaklarıyla sizin odaklarınız uyuşmuyordur. İşin ehli olmayan insanların bu sektöre girmesinden dolayı bu sorunlar aldı başını gidiyor. Geçmiş olsun...

|
    |
    dejavu177 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

PM atamıyorum @ehiloptisyen instagram sayfamdan ulaşabilirsiniz

• Er
    0 Mesaj

Merhaba.

nerden çıkarttınız hazır cam diye. Araştırın bu camın ne olduğunu ona göre göre yorum yapım insanları yanlış Bilgi vermeyin lütfen

|
    |
    Gokhanersoylu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1684 Mesaj

Selamlar.. bir şey merak ediyorum gözlük camları nasıl numaralandiriliyor?fabrikadan size mi öyle geliyor yoksa siz mi işlem yapıyorsunuz.

|
    |
    abrkylcn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

Selamlar. Fabrikadan bize numaralı ancak tam yuvarlak olarak gelir bizler de çerçeveye uygun bir şekilde odaklama, kesim, montaj işlemini yaparız ve kullanıma hazır hale gelir.

|
    |
    ßyİsMaİLCaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    925 Mesaj

Ne gibi yüksek beklenti? Atasun optikte 89tl ye cam ve çerçeve alabilirmiyim? Fazla bi beklentim yok sadece düzgün görüyüm yeter

|
    |
  • Binbaşı
    1142 Mesaj
    Bulunduğum ilçede Bir daha ne gözlük alırım nede tanıdık eş dost akrabaya aldırırım. Perşembe göz doktoruna randevum var reçeteden sonra eski 2 gözlük öncesi kullanıdıgım fujima camdan almak istiyorum hoyadan memnun kalmadım. Yardımcı olan gözlükçü arkadasım vardı burada bir kaç yıl olmuştur. Kendisi ulaşırsa reçetedeki gözlük camı ve çerçevesini almak istiyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1142 Mesaj

Hoya ve fujima cam kullandım. Fujima daha iyi görüş sağladı
    Fujima cam ve çerceve gerekli reçete ekteki gibi. Fiyat verecek arkadaşlar iletişime geçerse sevinirim.

|
    |
  • Er
    2 Mesaj

Anlayacağınız dilden konuşayım. Piksel cinsinden 480 p mi istiyorsunuz 720 mi 1080 mi 2 K mı 4 K mı. Atasundan alacağınız gözlükle görürsünüz ancak o 89 lira dediğiniz camdan alacağınız kalite 480 p olur
    |
    |
  • Yüzbaşı
    925 Mesaj

O kadar farkediyo diyosun yani? Millet çinden gözlük getiriyo yorumlarını okudum gözlüğün gayet net gördüklerini söylüyolar? Gözlüğün camları dahil plastik cam bile değil.

|
    |
  • Er
    2 Mesaj

Evet o kadar fark ediyor diyorum. Gözleri bozuk biri ufak bir iyileştirme karşısında memnun kalabilir. Diyelim ki gözlerin -3.00 numara -1.00 numaralara sahip bir gözlük taksan görüntüde bir iyileşme söz konusu olacak ve memnun olacaksın. Ancak -3.00 senin mükemmel görmeni sağlayacak. Bunun gibi düşün. Bu arada plastik cam yoktur organik ve mineral camlar vardır. Mineral camlar çabuk kırıldığı ve çok ağır olduğu için artık piyasadan silindi.
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
Ekonomi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bebek Oyunları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.