Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (8 Mobil) - 3 Masaüstü8 Mobil
5 sn
7.962
Cevap
432
Favori
1.793.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 2018
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 56
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Favoriye Eklediklerim 432
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • prokopi (810 mesaj) acizcool (483 mesaj) Mrt008500 (172 mesaj) blaster2005 (136 mesaj) Alicanarslann (93 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2734 mesaj) Mobil (2456 mesaj) Tablet (193 mesaj) (2 mesaj) Mini (163 mesaj) Uygulama (197 mesaj)
  • @
89 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    2 Mesaj

O camda bunu yaşamaman lazım aslında. Odak noktalarını montajdan önce aldılar mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    brainiac58 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

Bu durum normal sayılır daha büyük bir ışın topluluğu var diye düşündüm. Çerçeve yüzünüze tam yerleşmiş konumdayken de bu görüntü oluşmuyor değil mi?

|
    |
  • Çavuş
    48 Mesaj

Aslında kafamı tam kaldırıp odak noktasına getirince sıkıntı yok ama biraz aşağıdan filan bakınca görünüyor normal midir

|
    |
    abrkylcn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    48 Mesaj

Tmmdır hocam teşekkür ederim cevabınız için

|
    |
  • Er
    2 Mesaj

Genel olarak camda bir problem yok gibi odaklar düzgün alındıysa bir problem yaşamazsınız. Rica ederim iyi akşamlar

|
    |
  • Er
    0 Mesaj

selamlar,

hoya 1.67 bi asiferik 1700 TL

seiko 1.67 bi asefrik 1500 TL fiyat aldım.

hangisini önerirsiniz?

bi asiferik olmasının bir avantajı olur mu? asiferik yeterlimidir?

teşekkürler..

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f4/79/fd/f479fdb3e30a4398701cca4a3a04e40d.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |

Geçen hafta Mall Of İstanbul Opmar gözlükçüye bir gözlük yaptırdım.

Yaptırırkende kendi gözlüklerimle en geniş kanal olduğunu ve en ölü noktalara kadar görebildiğimi söyledim.

Kendileri de kendi ürettikleri camlarda da en geniş kanal yapabildiklerini söylediler ve görüş açısının çok iyi olacağını taahhüt ettiler.

Siparişini verdim ve gaflete kapılıp tüm parasını peşin ödedim.

Gözlüklerim geldi.

Fakat bu yeni yapılan gözlüklerle görmediğimi ilettim.

Kendilerini biz geri gönderelim ve camlarınızı değiştirsinler dediler.

Gözlük camları ertesi hafta yeniden geldi diye aradılar ve taktım ki hiçbir şey değişmeden vermeye kalktılar. Aynı cam bunlar dediğim halde seslerini çıkartamadılar. İnsanı saf yerine koyuyorlar.

Yeniden görmediğimi söylediğim halde iade alamayacaklarını ve hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler.

Siz bana sipariş alırken en geniş kanal olacağını taahhüt ettiniz dememe rağmen bir şey değişmedi. Çerçeveyi aldım ama hakkımı helal etmiyorum.

Yani beni kandırdılar. Aman siz kanmayın. Opmar dan gözlük almayın. Yoksa Çöpe atarsınız...

• Herkese merhaba.

Geçen hafta Mall Of İstanbul Opmar gözlükçüye bir gözlük yaptırdım.

Yaptırırkende kendi gözlüklerimle en geniş kanal olduğunu ve en ölü noktalara kadar görebildiğimi söyledim.

Kendileri de kendi ürettikleri camlarda da en geniş kanal yapabildiklerini söylediler ve görüş açısının çok iyi olacağını taahhüt ettiler.

Siparişini verdim ve gaflete kapılıp tüm parasını peşin ödedim.

Gözlüklerim geldi.

Fakat bu yeni yapılan gözlüklerle görmediğimi ilettim.

Kendilerini biz geri gönderelim ve camlarınızı değiştirsinler dediler.

Gözlük camları ertesi hafta yeniden geldi diye aradılar ve taktım ki hiçbir şey değişmeden vermeye kalktılar. Aynı cam bunlar dediğim halde seslerini çıkartamadılar. İnsanı saf yerine koyuyorlar.

Yeniden görmediğimi söylediğim halde iade alamayacaklarını ve hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler.

Siz bana sipariş alırken en geniş kanal olacağını taahhüt ettiniz dememe rağmen bir şey değişmedi. Çerçeveyi aldım ama hakkımı helal etmiyorum.

Yani beni kandırdılar. Aman siz kanmayın. Opmar dan gözlük almayın. Yoksa Çöpe atarsınız...

|
    |

• Er
    2 Mesaj

Selamlar. Bi asferik camlarda - numaranın etkisi olan etrafı küçük görme ya da dışarıdan bakan kişilerin gözlerimizi küçük görme durumunu en aza indirgersiniz. 5 ve üzeri numaralarda ben bi asferik öneriyorum ancak numaralar tam sınırda çok büyük estetik kaygı gözetmiyorsanız asferik işinizi görecektir. Camlara gelince ikisi de güzel camlar yıllarca hoya sattım hiç şikayet gelmedi. Tek dezavantajı hammaddeyi gerçekten kaliteli ve organik kullanıyorlar uzun kullanımda çok hafif gözün zor seçebileceği bir sararma yapıyor bu da yaklaşık 4 senelik bir kullanımda ortaya çıkar.

|
    |
    tobari kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    @dreamstream gsm kayıtlı olmadığı için PM atamıyorum 5326488004 buradan ulaşabilirsiniz

|
    |
  • Er
    0 Mesaj

teşekkür ederim..

|
    |

hocam geze geze buldum çok teşekkürler

|
    |

zeiss camlı gözlük aldım. sertifikada birkaç kısalma var ZEISS TO 1,53 AS TR GR BP

AS adaptive sun, BP blueproteck diğerlerini anlayamadım bilgisi olan var mı ?

|
    |
    Atasun Optik’ten gözlük alacak olup bu konuya balan arkadaşlara tavsiyem camlara mavi ışık koruması yaptırmayın. Geçen hafta sipariş verdiğim gözlüğü bugün teslim aldım. Mavi ışık koruması olduğu için gözlüğe arkadan ışık vurduğunda mavi yansımalar gözü rahatsız ediyor. Karşıdan ışık geldiğinde çıkan mavi mavi noktalar rahatsız ediyor. Karşıdan bakıldığı zaman sanki mavi renkli gözlük varmış gibi parlıyor. Eğer bu hususlar sıkıntı yaratmayacaksa alabilirsiniz. Ben memnun kalmadığım için bugün değişim için başvurdum. Tavsiyem mavi ışık korumasını başka optikçilerden deneyerek yaptırmanız olacaktır. Saygılar, iyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

yakını göremiyorum. Doktor astigmat falan yok dedi. 1,25 yakın gözlüğü yazdı.

|
    |

Bunun doğrultusunda 380-440 dalga boyundaki ışınlardan çok daha az zarar görmek istiyorsanız mavi ışın filtreli camları tercih etmeniz gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj

Teşekkürler. Yorumunuz icin.25 gündür kullanıyorum.Şimdilik çok memnunum.Diğer arkadaş neye göre ve hangi bilgi ve tecrübesi ile markasiz, cam dedi bilemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

yaklaşık 8 senedir aynı gözlüğü kullandığım için güncel herhangi bir bilgiye sahip değilim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

4.75 miyopum var her iki gözde. emektar gözlüğüm kırıldığı için yenisini alacağım ama çok ciddi fiyatlardan ve cam marklarından bahsedilmiş.

çoğunlukla lens kullanıyorum, arada bir geceleri gözlükçüyüm.

optikçileri gezeceğim ama 1000-2000 TL çıkarmak gerekiyor anladığım kadarıyla, optikçiler kredi kartına taksit falan yapıyor mu ateş pahası olmuş camlar :') tahmini ne kadar gözden çıkarmalıyım?

numaram büyük olduğu için inceltilmiş kullanmam gerekecek yine %40 veya %55 dediler bunun için de. filtresi şusu busu derken epey masrafa gireceğim galiba.

Tamamıyla seçeceğiniz cam ve çerçeve kalitesine göre değişecek bu durum. Bu numaralarda 400 liraya da mal edebilirsiniz 4000 liraya da.

|
    |
    gaian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Radyo Dinle
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,016
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.