Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (4 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil
5 sn
11.494
Cevap
597
Favori
2.279.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sektörün sizin gibi bilinçli insanlara ihtiyacı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

Muayene olduysanız numaralarınızı yazın, size olabilecek gözlükler için tavsiyede bulunalım.

Eğer daha önceki yazdığım mesajları okuduysanız görmüşsünüzdür. Evet, gözlükçüyüm.

merhabalar size bir konuda danışmak isterim göz muayenesinde vitrum cylindr o.d -1.0 axis 25 o.g vitrum cylindr -0.50 axis 150 çıktı bu sonuca göre doktor birşeyler söyledi ama tam anlıyamadım ben astimat mı oluyorum ayrıca gözlükçüye gittim 1.50 filtreli cam için normalde 140 tl ama kampanya var diyerek 50 tl istedi 1.56 filtreli cam için ise 70 tl istedi bu rakamlar normalmi 1.5 ile 1.56 arasındaki fark nedir ayrıca fiyatlar normalmi daha doğrusu cam markalarınında çin malı olan varmı var ise bunları yazarsanız ona göre haraket ederiz cevap için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: zkerey

quote:

Muayene olduysanız numaralarınızı yazın, size olabilecek gözlükler için tavsiyede bulunalım.

Eğer daha önceki yazdığım mesajları okuduysanız görmüşsünüzdür. Evet, gözlükçüyüm.

merhabalar size bir konuda danışmak isterim göz muayenesinde vitrum cylindr o.d -1.0 axis 25 o.g vitrum cylindr -0.50 axis 150 çıktı bu sonuca göre doktor birşeyler söyledi ama tam anlıyamadım ben astimat mı oluyorum ayrıca gözlükçüye gittim 1.50 filtreli cam için normalde 140 tl ama kampanya var diyerek 50 tl istedi 1.56 filtreli cam için ise 70 tl istedi bu rakamlar normalmi 1.5 ile 1.56 arasındaki fark nedir ayrıca fiyatlar normalmi daha doğrusu cam markalarınında çin malı olan varmı var ise bunları yazarsanız ona göre haraket ederiz cevap için şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun,

Daha önceki mesajlarımızda 1.5 ve 1.56 arasındaki farkları anlatmıştık. Bir bakın derim. Satış fiyatları da farklı oluyor piyasada.
    Cam olarak yine önceki mesajlarımızda bahsettiğimiz camlardan Hoya Stellify, Tora Skyline, Essilor Crizal alabilirsiniz. Bunların indeksleri 1.56 onlarlar sizin için uygun olanlardır. Bu tarz camların kaplamaları standart antireflelerden daha üstündür. Camlarınızı sipariş verdikten sonra cam zarflarını ya da cam garanti belgenizi istemeyi unutmayın. Böylelikle markasız cam alma şansınızı ortadan kaldırırsınız. Bu camların fiyatları da aşağı yukarı 60-80 liraya alınabilir vaziyette görünmekte şu anda piyasada.

• quote:

Orijinalden alıntı: zkerey

quote:

Alıntıları Göster
    istenen fiyatlar normal ve sizin numaralarınız için 1,5 index yeterlidir ve camın çin malı olup olmadığını pek anlama şansınız yok gözlükçünüze güvenin çin malı olsada o camlarda kötü değil neticede fda onaylı

• quote:

Geçmiş olsun,

Daha önceki mesajlarımızda 1.5 ve 1.56 arasındaki farkları anlatmıştık. Bir bakın derim. Satış fiyatları da farklı oluyor piyasada.
    Cam olarak yine önceki mesajlarımızda bahsettiğimiz camlardan Hoya Stellify, Tora Skyline, Essilor Crizal alabilirsiniz. Bunların indeksleri 1.56 onlarlar sizin için uygun olanlardır. Bu tarz camların kaplamaları standart antireflelerden daha üstündür. Camlarınızı sipariş verdikten sonra cam zarflarını ya da cam garanti belgenizi istemeyi unutmayın. Böylelikle markasız cam alma şansınızı ortadan kaldırırsınız. Bu camların fiyatları da aşağı yukarı 60-80 liraya alınabilir vaziyette görünmekte şu anda piyasada.

Alıntıları Göster
    cevabınız için teşekkürler iyi çalışmalar

• quote:

Geçmiş olsun,

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Mrb.
    S.S.K. emeklisiyim, İZMİR'de ikamet ediyorum.
    Şu anda 1.6 KODAK PRECISE KRZ cam kullanıyorum. Memnun değilim, kaplaması çok çabuk bozuldu ve çok kolay çiziliyor.
    S A Ğ :
    SPH: PLN CYL: -1.50 AX : 110 ADDITION : 2.25

S O L :
    SPH: PLN CYL: -2.00 AX : 80 ADDITION : 2.25

YENİ MUAYENE OLDUM VE REÇETE DEĞERLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.
    S A Ğ (uzak ) :
    Sferik Cam : - 0.25 Silendirik Cam: -1.5 Aks : 105

S A Ğ (yakın) :
    Sferik Cam: +2.5 Silendirik Cam : -1.5 Aks : 105

S O L (uzak ) :
    Sferik Cam : +0,25 Slendirik Cam : -2,00 Aks : 80

S O L (yakın )
    Sferik Cam : +3,00 Slendirik Cam : -2.00 Aks : 80
    Hangi marka ve Nasıl bir cam tavsiye edersiniz, fiyatı ne kadardır. Bilgilendirirseniz memnun olurum.
    Alttan misinalı PRADA marka çerçevem var .
    AYRICA REÇETENİN YAPTIRILMA SÜRESİ NE KADARDIR.

• quote:

Orijinalden alıntı: BURHAN48

Arkadaşlar Mrb.
    S.S.K. emeklisiyim, İZMİR'de ikamet ediyorum.
    Şu anda 1.6 KODAK PRECISE KRZ cam kullanıyorum. Memnun değilim, kaplaması çok çabuk bozuldu ve çok kolay çiziliyor.
    S A Ğ :
    SPH: PLN CYL: -1.50 AX : 110 ADDITION : 2.25

S O L :
    SPH: PLN CYL: -2.00 AX : 80 ADDITION : 2.25

YENİ MUAYENE OLDUM VE REÇETE DEĞERLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.
    S A Ğ (uzak ) :
    Sferik Cam : - 0.25 Silendirik Cam: -1.5 Aks : 105

S A Ğ (yakın) :
    Sferik Cam: +2.5 Silendirik Cam : -1.5 Aks : 105

S O L (uzak ) :
    Sferik Cam : +0,25 Slendirik Cam : -2,00 Aks : 80

S O L (yakın )
    Sferik Cam : +3,00 Slendirik Cam : -2.00 Aks : 80
    Hangi marka ve Nasıl bir cam tavsiye edersiniz, fiyatı ne kadardır. Bilgilendirirseniz memnun olurum.
    Alttan misinalı PRADA marka çerçevem var .
    AYRICA REÇETENİN YAPTIRILMA SÜRESİ NE KADARDIR.

Alıntıları Göster
    Sektördeki en ince cam markası ve modeli nedir acaba? Tabii bu kıyaslamayı organik cam ve 1.74 indeksli aynı değerlerdeki camlar için soruyorum.

• Arkadaslar bu konu icin hakkaten tesekkurler 20 senedir gozluk takiyorum herseyden haberim var su gozluk olayindan haberim yok. Ders calisan biriyim su anda kullandigim gozluk eski gozlugumden takma oldugu icin odak noktasindan nile supheliyim sali gunu doktora gidicem yazilari okurken gozumde bulaniklasma ve oluyor 4 miyop 0.50 astigmat var demisti gecwn doktor bakalim yazacam buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

Arkadaslar bu konu icin hakkaten tesekkurler 20 senedir gozluk takiyorum herseyden haberim var su gozluk olayindan haberim yok. Ders calisan biriyim su anda kullandigim gozluk eski gozlugumden takma oldugu icin odak noktasindan nile supheliyim sali gunu doktora gidicem yazilari okurken gozumde bulaniklasma ve oluyor 4 miyop 0.50 astigmat var demisti gecwn doktor bakalim yazacam buraya
    Merhaba arkadaşlar foruma daha yeni üye oldum. Gezinirken tamda ihtiyacım olan bir yere denk geldim. Bilgiler çok aydınlatıcı, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ben üniversite okumak için İstanbul'dan Ankara'ya geldim. Şu sıralar gözlüğümü ve camlarımı burada verilen bilgiler ışığında değiştirmek istiyorum. Fakat, Ankara'da kaliteli bir çerçeveyi ve camı nereden temin edebileceğimi bilmiyorum. Sizden ricam, kaliteli bir çerçeve ve camı rahatlıkla ucuz ve güvenli bir şekilde nereden temin edebileceğimi bana bildirmenizdir. Cam numaralarım, sol cyl -3.50 sph -1.00 ax 180, sağ cyl -2,25 sph -1,75 ax 180. Bu numaralara en uygun cam hangi markadan olur? Verebileceğim maksimum miktar (çerçeve ve cam için) 500 tl dir.
    Cevap veren ve ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osmanrefik

dostum ben progresif multifokal gözlük kullanıyorum. Bir önceki gözlüğüm visionart sirius mini modeliydi.İnanılmaz memnun kaldım. Göz numaramın değişmesinden korkuyordum korktuğum da başıma geldi.Çok sevdiğim optisyenim yeni gözlüğümü quadro mini 1.61(R+2.50 +4.50 L+1.75 - +3.75) yaptı. Ancak ben bu gözlükle odakları ya tıutturamadım ya da alışamadım. Hala 0.50 farka rağmen eskileri kullanıyorum. Bir fikir verebilir misiniz? Şu anda İstanbul Beşiktaştayım.

Selamlar, (Nihayet bir progresif kullanıcısı)

Progresif camlar o kadar detaylı ve teferruatlı bir konu ki, burda size cevap vermek inanın çok zor. Ayrıca bir konu açılsa yeridir yani.

Genel olarak kısa koridorlu camlarda rahatlık yaşanmaz; fakat siz bu rahatlığı yakalamışsınız (umarım normal koridorlu camları kullandıktan sonra bunu söylüyorsunuzdur) ve numaralarınız değişene kadar da bu böyle gitti. Camlarınızı değiştirdiğinizde normal rahatsızlıklar yaşanabilir; ama siz anormallik hissetmeye başladıysanız sebepleri şunlar olabilir:

1- Sirius, Quadro'ya göre daha üstün bir cam. Rahatsızlığın temel sebebi bu olabilir.
    2- Aynı çerçeveyi kullandıysanız sizden yeniden odak almak yerine eski camlarınızın odakları yapılmalı, yapılmamış olabilir.
    3- Çerçeve ayarlarınızda bir sorun olabilir.
    4- Numara değişikliği sizin için alışması zor bir durum.
    5- Yanlış reçete yazımı ya da tespiti.
    6- Daha önceki camlarınızın indeksi 1.5 ise şimdikiyle arasında abbe değeri olarak fark var. Oradan da yadırgama yapmış olabilirsiniz.

Daha sıralayabilirim bunlar dışındaki binde birlik ihtimalleri.

Şunu da tam olarak bilmek gerekiyor tabii ki; sizin sorununuz gözlüğü taktığınızda nerede oluyor? Yakına bakarken mi, uzakta mı, ara geçişlerde mi yokda genel olarak hiç rahat değil misiniz?

Ben kesinlikle kısa koridor cam tavsiye etmiyorum; zira genel bir memnuniyetsizlik hakim. Bu saatten sonra geri dönüşü olmayan bir yola girmiş bulunuyorsunuz. Ya camlarınıza, alışamadığınızı varsayarak söylüyorum, alışmaya çalışacaksınız ya da çok sevdiğiniz optisyeninize gidip bu sorunu bir an önce çözmesini isteyeceksiniz.

Dediğim gibi, tam sıkıntınız nedir onu söylerseniz çözümü bulmak daha rahat ve hızlı olur.

Saygılar...

Alıntıları Göster
    Dostum yanıtınıza önce teşekkür ederim. Benim sorunum özellikle yakın bakışta oluyor. Uzak ve orta mesafelerde zaten bu camlarda hiçbir sorun yaşamadım. Yakın görüşü sağlayan zonun küçüklüğü benim için sorun. Visionartın camlarında bu yakın alan derinliği veya genişliğinin en geniş olduğu cam hangisi acaba ben ondan yenileteyim.. Özellikle progresif camlarla ilgili bir forum bölümü açılırsa memnun olurum.Teşekkürler

• quote:

Dostum yanıtınıza önce teşekkür ederim. Benim sorunum özellikle yakın bakışta oluyor. Uzak ve orta mesafelerde zaten bu camlarda hiçbir sorun yaşamadım. Yakın görüşü sağlayan zonun küçüklüğü benim için sorun. Visionartın camlarında bu yakın alan derinliği veya genişliğinin en geniş olduğu cam hangisi acaba ben ondan yenileteyim.. Özellikle progresif camlarla ilgili bir forum bölümü açılırsa memnun olurum.Teşekkürler

bende miyopum yakında zorluk cekiyorum hangi camlar yakın goruste daha iyidir.... bulutlu goruorum ben :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

quote:

bende miyopum yakında zorluk cekiyorum hangi camlar yakın goruste daha iyidir.... bulutlu goruorum ben :)

Alıntıları Göster
    http://urun.gittigidiyor.com/saglik-kozmetik/ben-x-104-c06-kemik-optik-gozluk-cercevesi-48052756#aciklama

Linkteki gözlüğü almayı düşünüyorum. Şu an kullandığımla değiştire değiştire kullanırım, kemik çerçevelere merakım var.

Her numara cam takılabilirmiş. Bende 1,5 miyop var. Ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: börülcan34

Merhaba arkadaşlar foruma daha yeni üye oldum. Gezinirken tamda ihtiyacım olan bir yere denk geldim. Bilgiler çok aydınlatıcı, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ben üniversite okumak için İstanbul'dan Ankara'ya geldim. Şu sıralar gözlüğümü ve camlarımı burada verilen bilgiler ışığında değiştirmek istiyorum. Fakat, Ankara'da kaliteli bir çerçeveyi ve camı nereden temin edebileceğimi bilmiyorum. Sizden ricam, kaliteli bir çerçeve ve camı rahatlıkla ucuz ve güvenli bir şekilde nereden temin edebileceğimi bana bildirmenizdir. Cam numaralarım, sol cyl -3.50 sph -1.00 ax 180, sağ cyl -2,25 sph -1,75 ax 180. Bu numaralara en uygun cam hangi markadan olur? Verebileceğim maksimum miktar (çerçeve ve cam için) 500 tl dir.
    Cevap veren ve ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederim.

yukarı

Bu arada poşetçay mağazanızın ismini ve adresini bilinen yerler üzerinden tarif edebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

http://urun.gittigidiyor.com/saglik-kozmetik/ben-x-104-c06-kemik-optik-gozluk-cercevesi-48052756#aciklama

Linkteki gözlüğü almayı düşünüyorum. Şu an kullandığımla değiştire değiştire kullanırım, kemik çerçevelere merakım var.

Denediniz mi çerçeveyi? Bence bir gözlükçüye gidin ve orada BenX'in 5633430 çeşidinden birini beğenin. Bu tarz çok çerçevesi var BenX'in. Hiç internetten çerçeve alıp gözlükçülerde harap olmayın cam kestirmek için aldığınız çerçeveye. Gözlükçülerde de aşağı yukarı aynı fiyata satılıyor çünkü.

• quote:

quote:

Denediniz mi çerçeveyi? Bence bir gözlükçüye gidin ve orada BenX'in 5633430 çeşidinden birini beğenin. Bu tarz çok çerçevesi var BenX'in. Hiç internetten çerçeve alıp gözlükçülerde harap olmayın cam kestirmek için aldığınız çerçeveye. Gözlükçülerde de aşağı yukarı aynı fiyata satılıyor çünkü.

Hocam 200 liralık gözlüklerle arasında çok fark oluyor mu bunların? Daha iyi bir markaya mı yönelsem?

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar meraklı olanlar için bulduğum İngiizce bir kaynak linki sunuyorum. http://www.opticampus.com/cecourse.php?url=progressive_lenses/

• quote:

quote:

quote:

Hocam 200 liralık gözlüklerle arasında çok fark oluyor mu bunların? Daha iyi bir markaya mı yönelsem?

Bence çok rahat. Şikayet edeni görmedim. Kırılma ihtimali de çok zor; zira hammaddesi çok farklı, çok esnek. Ayrıca Türkiye üretimi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence çok rahat. Şikayet edeni görmedim. Kırılma ihtimali de çok zor; zira hammaddesi çok farklı, çok esnek. Ayrıca Türkiye üretimi.

Gözlük 100-150 liranın altındaysa insanda dandiktir gibi bir algı oluşuyor işin doğrusu. Demek ki 30-40 liraya da alınabiliyormuş. Teşekürler bilgiler için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gözlük 100-150 liranın altındaysa insanda dandiktir gibi bir algı oluşuyor işin doğrusu. Demek ki 30-40 liraya da alınabiliyormuş. Teşekürler bilgiler için.

Alıntıları Göster
    Sayın acizcool ben internetten beğenmiş olduğum Porsche marka bir çerçeveyi neredeki bir optikçide bulabilirm? Şimdiden teşekkürler. Model:

http://eyeglasses.go-optic.com/store/eyeglasses/details.asp?id=49252

• quote:

Orijinalden alıntı: hand

Sayın acizcool ben internetten beğenmiş olduğum Porsche marka bir çerçeveyi neredeki bir optikçide bulabilirm? Şimdiden teşekkürler. Model:

http://eyeglasses.go-optic.com/store/eyeglasses/details.asp?id=49252

Alıntıları Göster
    Sn acizcool cevaplarınızı okudum ve bu konuda aslında ne kadar acemi olduğumu anladım bilgileriniz ve yardımlarınız için teşekkürler. Benim bir sorum daha olacaktı.
    reçete:

tanı: astıgmat
    sağ: sph(D)->+0,50 cyl-> -1,25 axıs-> 180
    sol: sph(D)->+1,75 cyl-> -2.00 axıs->180

bu değerlerdeki bir göz için hangi camı önerirsiniz? Okuduğum kadarıyla ve okuduğumu anladığım kadarıyla organik cam benim için daha iyi bu bağlamda hangi markayı, üzerinde hangi kaplamalarla birlikte alırsam daha verimli olur benim için tavsiyeniz nedir yardımcı olursanız çok sevinirim..

--Bu arada çerçeve yarım çerçeve olacak. Zamanımın çoğu kitapla ve bilgisayarla geçirmekteyim. Antrefle kaplama mutlaka olcak buna ek olarak hangi kaplamalar olmalı?--

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.