Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
11.461
Cevap
593
Favori
2.275.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 göz 6.5 1 göz 5 numara miyop. %60 inceltilmiş en kaliteli camlar kaça çıkar? essilor la seiko arasında çok fark var mı acaba kalite açısından? Seiko zeiss ve hoya dan iyi mi acaba?
  • İyi güzel hepimiz birşeyler yazıyoruz da.

Bu alınan camların, orijinal olup olmadığını nasıl anlayacagiz?

Sadece sertifika yeterli mi? Bu sertifikayı çek edeceğimiz bir yer yok mu firmaların?

Kısacası gözlük kullanıcısı açıkçası Allah'a emanet

Mesela benim sözde essilor prevencia camlarda, camda gösterilen hologram yok.
    Şimdi o zaman bunlar sahte mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 3 Nisan 2019; 18:22:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en kalite camıda alsan en geç 2seneye çizik içinde kalıyor. nikonda kullandım rodenstokta. antirefleye bişey olmuyor ama çiziliyor işte. bu sefer aliexptesten almayi düşünüyorm fiyatlar uygun. gumrukte sıkıntı olurmu ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorion S kullanıcısına yanıt
    Seıkon tavsiye ederim. Ömür boyu kaplama garantisi olması sizin için bir avantaj teşkil etmez. Ya 2-3 senede camlarınızın numarası değişir. Veya camınız çizilir camlarınızı değiştirmek zorunda kalırsınız.

• Merhaba,
    Hawk plus viola 1.56 gozluk camiyla -2.0 miyop ile 20 mt civarindaki sokak tabelasini net goremiyorum. Biraz yakindan net oluyor ama mesela evdeykende 50 inch tvde 3 metrede keskin bir gorusum yok malesef. Ankarada doktor tavsiyesi olan var mi ve hangi marka cam almaliyim. Evde otururken kocaman tvde bile net goremiyorum. Guncel Cam ve doktor tavsiyelerinizi alabilirim.

• Değerli forum üyeleri,
    Gözlüğümü alırken titanyum çerçeve tercih etmiştim. Alırken optikçimde gri renkli stepper marka faset bir çerçeve görmüştüm, fakat orta kısmında köprü değil aynı kemik çerçeve modeli gibi plaket mi deniyor o malzemeden vardı.
    Daha sonrasında aklımda bu çerçeve kaldığı için gittim fakat satıldığını söyledi optikçim. Resmini çekmekde aklıma gelmedi.
    Böyle bir model bilen gören varmıdır?
    Teşekkürler.

• hugo_ramirez kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı gibi kart veriliyor. Onla beraber internet sitesine girip camı sorgulayabiliyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Atasunun cam kalitesi nasıl acaba. En iyi platin olarak geçen camlar %60 inceltilmiş 400 lira civarında.
    Camlar sferik -3.25 silindirik -2.5 aks 10
    Bir de sanırım tüm numaralar atasunda aynı fiyat

• m@spir M kullanıcısına yanıt
    Atasunda bir arkadaşıma altın kaplama diye %45 inceltilmiş camı 280 TL ye satmışlardı. Numarasıda 0.25. Piyasada 100 TL ye satılan camları şişirerek veriyorlar dikkat ediniz.

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Söylediğiniz model bu mudur?

• Sanki böyleydi hocam, sap kısımları daha ince ve gri renkliydi. Aynı modelin siyah rengide vardı sanırım.

• 3 hafta kadar önce gözlüğümü değiştirdim hem çerçeve hem cam. İlk gün kullandım sıkıntı yoktu sadece çerçevenin burun kısmı biraz baskı yapıyordu gözlükçü de yakındı zaten ertesi gün götürdüm hemen. O kısmı düzelttiler ama camda sıkıntı oldu bu sefer de. Tam gün batımıydı güneş ışıkları resmen dalgalanıyordu baya ellediler parmak izi falan mı diye düşündüm sonra evde sildim baya ama çıkmadı. Yanında özel solüsyon verdiler onla sildim ama değişiklik yok. Sonra yakında led fener tuttum bir baktım ki camların belli kısmı komple çizik. Camlar da Essilor Crizal çizmeye karşı garantili camlar. Gözlükçüye götürdüm kendileri de iyice temizlediler falan ama yok aynı sonra servise yollayalım dediler 3 hafta oldu az önce sonuç geldi camlarda sorun yok dediler. 3 tane fotosunu yüklüyorum alt kısma sıkıntı bende mi onlarda mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

10-15 yıldır gözlük kullanıyorum ilk defa aldığım bir şey değil bu alttaki fotodaki de 2 yıllık gözlüğüm 2 yılda bu kadar çizilmiş. Yukarıdakiler de 1 günde yere düşürme çarpma vb. olmadan çizilmiş gözlük camı.

• Essilor markayı yanlış bilmiyorsam atasun getiriyor. Geçen hafta bakmıştım baya baya övmüşlerdi. Şimdi diyorum ki övdükleri mal bu mu?
    Üstelik sattıkları malın arkasında da durmamışlar. Ben çiziği burdan görüyorum. Adamlar eline alıp da görememişlerse atasun'u radarımdan çıkartırım.

• Essiolarlarda birde yerli montaj muhabbeti mi var ? öyle bir şey demişti satıcı bana

• Kütahya'da Optik dükkanda çalışıyorum..

Gözlük ve camlarla ilgili sorularınızı cevaplayabilirim..

Ayrıca diplomalı optisyenim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hct18116 -- 13 Nisan 2019; 21:33:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akustika

Essilor markayı yanlış bilmiyorsam atasun getiriyor. Geçen hafta bakmıştım baya baya övmüşlerdi. Şimdi diyorum ki övdükleri mal bu mu?
    Üstelik sattıkları malın arkasında da durmamışlar. Ben çiziği burdan görüyorum. Adamlar eline alıp da görememişlerse atasun'u radarımdan çıkartırım.
    Hocam Atasun cam firmalarıyla çalışıyor ama Kendi ürettiği camlarda var..genellikle kendi ürettiği camları satıyorlar ve bu cam olsun kaplaması olsun çok adi malzemeler...

Elinizde camla ilgili kart bilgisi var mıdır?

SGK sistemine giriş yaptılarsa taktıkları camları pazartesi günü işteyken TC kimlik numaranizla bakabilirim

Özelden TC kimlik numaranızı atabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hct18116 -- 13 Nisan 2019; 21:53:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

3 hafta kadar önce gözlüğümü değiştirdim hem çerçeve hem cam. İlk gün kullandım sıkıntı yoktu sadece çerçevenin burun kısmı biraz baskı yapıyordu gözlükçü de yakındı zaten ertesi gün götürdüm hemen. O kısmı düzelttiler ama camda sıkıntı oldu bu sefer de. Tam gün batımıydı güneş ışıkları resmen dalgalanıyordu baya ellediler parmak izi falan mı diye düşündüm sonra evde sildim baya ama çıkmadı. Yanında özel solüsyon verdiler onla sildim ama değişiklik yok. Sonra yakında led fener tuttum bir baktım ki camların belli kısmı komple çizik. Camlar da Essilor Crizal çizmeye karşı garantili camlar. Gözlükçüye götürdüm kendileri de iyice temizlediler falan ama yok aynı sonra servise yollayalım dediler 3 hafta oldu az önce sonuç geldi camlarda sorun yok dediler. 3 tane fotosunu yüklüyorum alt kısma sıkıntı bende mi onlarda mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

10-15 yıldır gözlük kullanıyorum ilk defa aldığım bir şey değil bu alttaki fotodaki de 2 yıllık gözlüğüm 2 yılda bu kadar çizilmiş. Yukarıdakiler de 1 günde yere düşürme çarpma vb. olmadan çizilmiş gözlük camı.
    Çizilmeye karşı dirençli camlar var ama hiç bir firma çizilmeye garanti vermez hocam..

Kazakla sildiyseniz kazaklar camı çok çiziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

İyi güzel hepimiz birşeyler yazıyoruz da.

Bu alınan camların, orijinal olup olmadığını nasıl anlayacagiz?

Sadece sertifika yeterli mi? Bu sertifikayı çek edeceğimiz bir yer yok mu firmaların?

Kısacası gözlük kullanıcısı açıkçası Allah'a emanet

Mesela benim sözde essilor prevencia camlarda, camda gösterilen hologram yok.
    Şimdi o zaman bunlar sahte mi?
    Hocam SGK ya giriş yapıldıysa sistemden TC kimlik numaranizla bakabilirim..özelden yazabilirsiniz

• Sizede sorayım,
    Gözlüğümü alırken titanyum çerçeve tercih etmiştim. Alırken optikçimde gri renkli stepper marka faset bir çerçeve görmüştüm, fakat orta kısmında köprü değil aynı kemik çerçeve modeli gibi plaket mi deniyor o malzemeden vardı.
    Daha sonrasında aklımda bu çerçeve kaldığı için gittim fakat satıldığını söyledi optikçim. Resmini çekmekde aklıma gelmedi.
    Böyle bir model biliyormusunuz?
    Teşekkürler.

• Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, fakat gerek kalmadı. Essilor ile iletişime geçtim skype üzerinden. Hem camın resmini, hem de kart resmini gönderdim ve orjinal teyidini aldım. Artık biraz daha rahatladım. İşte geç farkedilen bir göz olduğu için mübarek, kıymete bindi şimdi :))
  • 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.