Şimdi Ara

Gözlerde ışık çakması, kıvılcım, güneş yansımalı aydınlıkta zor görme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gözlerde ışık çakması, kıvılcım, güneş yansımalı aydınlıkta zor görme sorunu yaşan var mı? Tavukkarası (gece körlüğü) hastalığım var ama bu yaşadığım ışık çakmaları ayrı bir duruma benziyor sanırım.. Yaklaşık 2 hafta önce özel bir hastanede göz doktoruna gittim ama boşu boşuna.. Doktor bir şey önermedi, boş yere 400 TL harcadım sadece makula iğnesi yaptırırsam az bir şey düzelme olur dedi ama o da ışık çakmasıyla alakalı değil sanıırm.

Işık çakması derken, gözünüzün içinde şimşek çakıyor gibi beyaz kıvılcımlar çıkıyor mu? ve her gün tekrar mı ediyor? maalesef bende 2010 yılında başladı ara sıra oluyordu artık çoğaldı, körlüğe gittiğini hissediyorum her geçen yıl daha kötü görüyor gibiyim. Bu rahatsızlığı yaşayanlar bilgi verirse seviniirim.

• iki ayda bir falan oluyordur, genellikle bayır çıkarken. ama gözlerimde bildiğim bir sorun yok, aksine iyi görürüm. aydınlıkta zor görme sorunum da yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhafız. kullanıcısına yanıt
    Maalesef bende her gün oluyor, doktora durumumu anlatamıyorum çünkü nasıl anlatacağımı bilmiyorum çok problemim var gözlerimde. Gece körlüğü + ışık çakmaları + göz etrafında kaşıntılar + Mart ayından beri karıncalı ve çapak varmış gibi beyaz bulanık görme artmış durumda +bir yere baktığım zaman gözümün sağ ve sol köşeleri sanki çalışmıyor ama en sağ ve en sol çalışıyor .. Anlatmak zor, bir doktora word'den yazıp bu konu hakkında bir dosya hazırlayayım ben en iyisi :(( Bu aralar göz kapağını çekiyorum , sık sık gözlüklerimi temizliyorum belki çapak vardır diye gözlerimin etrafını temizlemekle uğraşıyorum psikolojik de olabilir ama sanmıyorum.. Görme kalitem düştü geçtiğimiz aylara göre..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrOy1907 -- 22 Temmuz 2016; 13:09:40 >
  • Retina dekolmanı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .Aslan. kullanıcısına yanıt
    Ben de böyle düşünmüştüm ama retinada yırtık çıkmadı, ya da onlar bulamadılar.. 2010'dan beri birkaç kez gittim doktora hatta bir tanesi retina yırtıklığından şüphe etti kontrol ettikten sonra retinada yırtık yok dedi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrOy1907

Ben de böyle düşünmüştüm ama retinada yırtık çıkmadı, ya da onlar bulamadılar.. 2010'dan beri birkaç kez gittim doktora hatta bir tanesi retina yırtıklığından şüphe etti kontrol ettikten sonra retinada yırtık yok dedi..

Göz migreni veyahut üveit olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Aslan.

quote:

Orijinalden alıntı: TrOy1907

Göz migreni veyahut üveit olabilir.

Göz migreni benzer bir durum ama baş ağrısı falan yok. Üveit gibi bir şey oldu 2010'da. 2010'da site tasarımımla ilgilenirken sol gözümde aniden büyük bir ışık çakması oldu. Yanımda pencere olduğundan ilk başta dışarıda meydana gelen elektrik patlaması gibi bir şey hissettim bu ışık çakması ilk ışık çakmasıydı ertesi gün sol gözüm kızardı çok fena ağrımaya başladı 2 gün böyle idare ettim ağrı geçmedi. Sağlık ocağına gittim tabi bana bir damla verdiler işe yaramadı sonra rahmetli ablam eczaneden aldığı bir damla sayesinde o gözümdeki ağrıyla beraber kızarıklar da gitti. Çapa'ya gittim bana tekrar böyle bir şey olması durumda hasarın sağ gözüme de geçeceğini ve görme kaybının artacağını söylediler bir daha öyle kızarıklık olmadı ama ışık çakmaları o gündür halen devam ediyor bugünler çok çoğaldı hatta bulanık görme durumu da başladı moral bozucu bir durum maalesef.

• Işık çakması varsa göz tansiyonu olabilir. Sakın ihmal etme kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HolyC

Işık çakması varsa göz tansiyonu olabilir. Sakın ihmal etme kardeşim.

Haklısın kardeşim ihmal etmemek lazım, az önce bir araştırma hastanesinden randevu aldım. Makula iğnesi yaptıracağım tanıdık bir doktorun tavsiyesi üzerine.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.