Şimdi Ara

Google Play kitap satma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
15.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • google kitap olayı resmen piç oldu gitti !

neden mi !?
    öncelikle tam anlamıyla bağımsız yazarların var olabileceği bir ortamı tam sunacakken
    birden piyasanın büyük oyuncularına olay kaydı !
    ve yine ekonomik açıdan dar bütçeli bağımsız yazarlar gene ortada kaldı !

özetle şu an her telefonda android market çakılı geldiği için
    insanlar ekstradan bir uygulama indirmeden bu kitap olayını görüyordu !

farklı uygulamalar üzerinden de kitap okunuyor ama kullanıcı alışkanlıkları açısından
    google üzerinden kitap satılmaz ama en azından fiziksel kitap basıp satmak için güzel bir
    referans ve reklam tanıtım anlamıyla güzel bir başlangıç olabilecekken !

birden projenin ipini çektiler ! bu sadece TR ile ilgili bir durum değil !
    google yardım forumlarında tüm dillerde aynı şikayet söz konusu !

tüm dünyada pazarı paylaşan 100 tane büyük tekel olmuş yayın evi var
    diğer taraftan ise 100 milyon tane bağımsız yazar kendi adıyla kitap yazabileceken
    bu google ın yaptığı en büyük salaklıklardan biri oldu !
    2 yıldır onay bekliyorum ama onay vermiyor !

büyük bir ihtimalle sadece fiziksel baskısı olan kitapların e-kitap projeleriyle ilgileniyor.

• fiziksel baskı işi çözüyorsa, bir tane basım yaptırabiliriz.
  • Arkadaşlar merhaba. Reklam diye düşünmeyin sakın. Ben önerdiğim için söylüyorum.www.ucuzkitapal.com Kitap arıyorsanız en yeni ve yayın evleri çok olan kitaplar burada. Adrese teslim tavsiye ederim. Bilginize. İyi günler...
  • İlk kitabı (fast fiction) yayınladım. Bazı bilgiler vereyim:

● ISBN numarası yoksa google kendisi bir numara atıyor. GGKEY-XXXXXX şeklinde bir numara.
    ● İlk yayınlama şablon onayından dolayı geç olabilir sonrakiler aynı şablon üzerinden hemen yayınlanıyor.
    ● Fiyat otomatik kurlara çevriliyor.
    ● Kendiniz ayrıca indirim ekleyebiliyorunuz. İndirim ve tarih aralığını belirten bir excell dosyası yükleniyor.
    ● Kitap içerik ve kapak vs güncelleyebiliyorsunuz Kitabı kaldırmaya gerek olmuyor.
    ● Ben pdf ve epub yükledim. Sizde bunlardan birini kullanabilirsiniz. Word olarak direk yüklenmiyor.
    ● DRM koruması var ama bu ne işe yarar bilmem. Kitabı korumanız için ocr karşıtı bir güvenlik kullanmanız gerekebilir. Ancak her halükarda kopyalanır.
    ● kitabı alan kişi geri iade edebiliyormuş. Aklınızda bulunsun.
    ● 20 tl kazanınca parayı çekebiliyorsunuz. Ben Kuveyttürk banka hesabımı kaydettim. Hesap onayı içinde hesabınıza biraz para yükleyip miktarı soruyor. Mesela bana 0,30 TL yüklemiş, rakamı girince onaylanıyor hesap.
    ● Kitabı kategorilere kayıt edebiliyorsunuz ancak sadece bir tanesinde çıkıyor benim kitabım. Onu da neye göre seçti bilmiyorum. Bu görünürlük meselesi hakkında mesaj yazdım, geri bildirim olunca paylaşırım.
    ● Kitap hakkında raporlar alabiliyorsunuz ama bende 3 rapor tipinin ikisi boş dosya indirdi, bir tanesinde de ilk deneme dosyasının verileri çıktı.
    ● promosyon yaparken şablona GGKEY girmeden önce L harfi varsa onu i yapın yoksa hata verir. Yine hata alırsanız bütün ifadeleri küçük yapın.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Kitabım 3 günlüğüne ücretsiz. İndirip, yorumlarsanız sevinirim.

Google Play kitap satma

https://t.co/I6gXSBjflT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr Geyik Reoman -- 12 Ağustos 2017; 14:25:13 >

• Konu hakkında yeni farkettiğim bir ayrıntı var. Türkçe yazanlar için önemli değil ama yabancı dilde yazmak isteyenler için önemli.

Yazdığınız yabancı eser, ilgili dili kullanan ülkenin google play books mağazasında ulaşılabilir ancak kategorilerinde görünmüyor gibi. Mesela macera kategorisinde ingilizce bir eser paylaştınız. İngiltere'den aynı kategorinin yeni çıkanlarında görülmüyorsunuz.
  • Dr Geyik Reoman kullanıcısına yanıt
    2014 den bu yana alım yokkken siz kitabı yayınlamayı nasıl başardınız hocam. Daha önceden mi iş ortaklığınız kaydınız vardı?
  • cansas55 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, mesajı yeni gördüm kusura bakmayın.

Üyelik tarihim 2014'den sonra tam hatırlamıyorum. Üye alım kapalı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr Geyik Reoman

Merhaba, mesajı yeni gördüm kusura bakmayın.

Üyelik tarihim 2014'den sonra tam hatırlamıyorum. Üye alım kapalı değil.
    Dostum özel mesaj atacağım sana bir konu hakkında bana yardımcı olur musun?
  • Merhaba, hesabın henüz onaylanması mesajı var. Buraya kadar getirdim burdan ileri gidemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google bir şekilde kitap yayınlamayı engelliyor gibi geldi. Yapılacak herşeyi yaptım ama önüme vergi numarası gibi bölüm koydu onu da onayladı ama uyarı olarak kaldı. Sonrasında ise hesabımı devre dışı yaptı. Birçok yöntem denedim ama olmuyor. Bilmediğim ya da görmediğim birşey varmış gibi duruyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.