Şimdi Ara

Google modüler telefon konseptini 50$ seviyesinden satışa sunacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • google lider konumunda görünüyor gibi olabilir ama android zorunluluğu olacağı kesin değil. yani mobil cihaza istediğimiz OS'i kurabilme imkanımız olabilir.

• düşünce güzel, kötü tarafı işletim sistemi akla hayale gelmeyen donanim kombinasyonlarına bile destek vermek zorunda kalacağı için çok şişecek.

• Herkes yazilima takmis ama o isin en kolay kismi. Pc pazarina bakin anlarsiniz. Her donanim ureticisi bir yazilim ekibi kurar kendi donanimina ait suruculeri hazilar bizde pc lerde oldugu gibi suruculeri kendimiz yukleriz. Google da sadece isletim sistemini hazirlar. Geri kalani donanim ureticileri ve kullanicilar halleder.
    Kisaca isin yazilim tarafi dn kolay kismi. Zor olan parcalarin universal kaliplarda uretilmesi ve o ufacik kasa icine sorunsuz monte edilebilmesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut çevik bu proje kickstarter da mnevzu olmuşken hayalden öteye gitmez diyordu

• Bu resmen dünyaya acilmak demek ve bu projeyi ilk defa okudum gerçekten cok onu acik gelecek vaad eden bir proje.. Evrensel bir kitle olusturuyor ve ozgun olarak herkesin yeteneklerini kullanabilmesini sagliyor.. Bu projelerin neler getirecegini cok merak ediyorum. .:)

• google telefon piyasasının IBM'i olma peşinde.

• telefon piyasası pc dünyasına dönecek driver sorunları uyumsuzluk update falan sıkıntı burda androide çok iş düşüyor üretiçi bagımsız driver ve update yapıla bilmeli

• Toplama PC ne zaman dogru duzgun ragbet gordu ki bu gorsun ? Tamam geek tayfasi toplamak ister, ancak normal kullaniciya kabul ettirmek zor. simdilik premature dogmus bir bebek gibi; insanlarin bilgi seviyesi henuz jazir degil, adapte olunabilir ise is gorebilir. ancak android ile bu is olmaz; google stok isletim sistemini donanim ureticisine verdikten sonra donanim ureticisi uzerinde bircok degisiklik (sucuru olarak) yapip oyle piyasaya suruyor, ve bunda bile sorunlar yasanirken. stok uzerinde degisiklik yapma gorevini kullaniciya vermek cok da kabul edilebilir birsey degil. Bundan sonra "telefona format atilir; 50 TL" gibi telefoncu cami yazilari gormeye baslariz artik.

• herkes 720p ekran sp toplama niyetindeyken üreticilerin piksel aşkı ne tuhaf.

not: artık bilgisayar yerine pc dediğimiz gibi telefon yerine de sp (smart phone) deriz herhalde :)

• çok iyiymiş.

• Donanımhaber'in eskiden olduğu gibi donanımla ilgili haberler yapmasına vesile olacak gelişme...
  • Telefonlar bu şekilde parça parça alınabilirse ithalattaki vergiden de kurtulur daha ucuza telefonu maledebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nehuse

Telefonlar bu şekilde parça parça alınabilirse ithalattaki vergiden de kurtulur daha ucuza telefonu maledebiliriz.

Merak etme sim yuvasının olduğu parça %300-500 vergi ile yine aynı fiyata gelirse iyidir keza yine FM Radyo için de TRT bandrolü parası ödeyeceğiz.
  • Sanırım üetim tekniklerinin belli bir olgunluğa ulaşması gerekiyordu veya bunun bir ihtiyaç halini alması gerekiyodu.

Düşünsenize bir marka telefon alıyorsunuz telefonunuza ciddi meblağlar ödüyorsunuz ve en az bir yıl sonra yeni bir model çıkınca telefonunuzu eskimiş hissediyorsunuz. Eskime sadece bununla da kalmıyor. Yazılım olarak da üretici firma yeni bir sürümü resmi olarak çıkarmayana kadar yeni yazılımın nimetlerinden faydalanamıyorsunuz. Android kullanıcıları bilir. Google kısa sürelerde sanırım altı ayda bir işletim sisteminin yeni sürümünü çıkarıyor ancak firmaların yeni sürümünü vermesi zaman alabiliyor. Yazılım optimizasyonunu kendi özelleştirmesi ile ve buna paralel olarak ülkelerdeki farklılıklara göre gerçekleştirmesi. Burada en can sıkan şey ise telefonunuz donanım olarak yeni sürümü fazlasıyla karşılasa bile firmanın desteği sonlandırması sonucu (ki yazılım olarak değilse de sürüm olarak)yeni gelişmelerin nimetlerinden faydalanamıyorsunuz.

Bu gelişme samsung, htc, sony, Lg gibi firmaların yeni amiral gemi modeli çıkarmasından daha önemli bir gelişme bana göre. Çünkü en fazla sirkülasyon telefon piyasasında yaşanıyor zira.

• 3200 mAh Batarya , MTK6589t , Powervr sgx 544mp , qHD IPS ekran (yada HD) , 2gb ram , 13 mp kamera " = Çok sağlam uzun ömürlü bir telefon olur . fiyatıda makul ...

• quote:

Orijinalden alıntı: psicik96

3200 mAh Batarya , MTK6589t , Powervr sgx 544mp , qHD IPS ekran (yada HD) , 2gb ram , 13 mp kamera " = Çok sağlam uzun ömürlü bir telefon olur . fiyatıda makul ...

3300mah motorola bataryası, snapdragon800 1.5ghz, HD ips ekran, 3gb ram, 20.7mp exmor sensör

• S810 3gb ram 1080p/720p 5"/4.5"ekran 3000 mAh pil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BraveHeart- -- 28 Şubat 2014; 14:50:05 >
  • Ferrari'ye lpg taktıranlar gibi tipler çıkacak desenize.

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    makuldur hocam .. bence çok tutucak bir çözüm olucak .. insan kafasında istediği donanımı koyabilecek ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: psicik96

makuldur hocam .. bence çok tutucak bir çözüm olucak .. insan kafasında istediği donanımı koyabilecek ..

Vallaha bunu yaptırmazlar gibime geliyor olursa 174727 tane markaya ciddi darbe olur

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.