Şimdi Ara

★★GOOGLE GALAXY NEXUS KULLANICILAR KLÜBÜ (JB 4.3) (SSS)(334 ÜYE)(İLK SAYFAYI OKUYUP-SORUNUZ)★★ (992. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.921
Cevap
88
Favori
699.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemee kullanıcısına yanıt
    yurt dısında oyle nexus 5 Turkıye de bıraz pahalı
  • Su anda hepsi buradada guncel fiyat 1999iphone, 1299 nexus 5, galaxy s5 ise 2298tl. Galaxy s5in fiyati zamani geldiginde baya bir dusecek ki iphone 5sin cikis fiyatini hatirlamiyorum. Ama nexus zaten ucuz. Avrupa fiyatlarisa iphone 500€ nexus 300€.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemee -- 24 Mayıs 2014; 23:35:21 >
  • Arkadaslar canli tv uygulamasi tavsiyesi verebilecek olan varmi?

ben amerıka ya gore kıyaslıyorum dolar cınsınden ancak performans olarak karşılaştırıldığında iphone daha biraz önde bence google bakalım kendi telefon unu ne zaman üretecek o zaman ön plana çıkacaktır diye düşünüyorum yanlış anlaşılma olmasın bende galaxy nexus kullanıcısıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAYKOOO14 -- 25 Mayıs 2014; 11:01:40 >
  • cm-11-20140524-NIGHTLY-maguro kullanıyorum.
    1-) Bildirim aşağı indirince reset atma düzelmiş. Dolayısıyla duvarkağıdı sıfırlanma da düzelmiş.
    2-) Yeni tema yönetici güzel, sıkıntı çıkarmıyor.
    3-) 1080p film izlerken kasma devam ediyor.
    4-) Cyanogenmod ile gelen ses kaydedici WAV formatında ses kaydetme yapmıyor, hata veriyor.
    5-) Bunların dışında başka sıkıntıya rastlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hezarfenburak -- 25 Mayıs 2014; 13:48:45 >
  • SAYKOOO14 kullanıcısına yanıt
    Yok tercih senin sonucta benim anlatmaya calistigim nexusu zaten ucuza aliyoruz satarkende dusundugun kayip parayi iphoneu alirken öduyorsun zaten. Burada galaxy nexus haric cunku samsungun fiyat pokitikasiyla satildi. Iphonun giris fiyati 3000in uzerinde idi Uzunca bir sure 2500 un uzerinde satildi, bugun bilmiyorum kac para verir bir telefoncu ama 1500 dersek , nexusun kendi fiyatindan fazla ediyor. performans acisindan bence nexus daha iyi. Ama iphonun avantajlarida var ornegin her uygulama ilk onun icin cikiyor bazen bizim haftalarca hatta aylarca beklememiz gerekiyor. Bazi uygulamalarda hic cikmiyor ki gercekten cok kaliteli uygulamalar olabiliyorlar. Ayrica al kullan tarzi bir telefon hic bir seyini degistirmene gerek yok ( bu bazilari icin avantaj olsa da benim icin dezavantaj cunku ben sıkılıyorum bir sure sonra. Yeni bir rom yuklesem veya bir canli duvar kagidi, yeni telefon almis gibi hissediyorum kendimi) ama tercih senin yine

Aynen kardesım tabı tercıh meselesı evet ıphone nun ıkıncı elı bıle nexus dan pahalı dogru su an 1400 e 1500 e temız 3 4 aylık cıhaz bulmak mumkun ıphone nun evet dedıgın gıbı uygulamalar konusunda cok genıs ama eksı yonu bence ıyı uygulamalar genelde ucretlı ama androıd ın bır artı yanı ucretlı uygulamaları bıle ucret vermeden yukleyebılıyoruz bırde ıphone nun ekran ı kucuk bıraz evet dedıgın gıbı nexus da rom artısı da cabası
    bu arada buradakı tum arkadasların mırac kandılı mubarek olsun
  • SAYKOOO14 kullanıcısına yanıt
    hangis kafana yatiyorsa onu alirsin artik. Bu arada sagol herkesin kandili mubarek olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemee -- 25 Mayıs 2014; 16:23:46 >
  • Hayırlı kandiller arkadaşlar.

––––

Carbon'u o kadar seviyorum ki şu aşırı şarj tüketim olayını çoğu defa görmezden geliyorum. Ama belki pil performansı için kernel tavsiyeniz olursa uzun zaman sonra yeniden kernel denerim.

Cihazı şarj ettikten 1saat 16 dk sonra 50 dk ekran açık kalma ile %38 düştü. Yani %62 kaldı. Eskiden böyle değildi sanki, sizce normal mi bu değerler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brhndrn -- 25 Mayıs 2014; 23:22:09 >
  • 50dk icinde ne yaptigina bagli. Ama sarj pek dayanmiyor o gercek. 4.3 romlarda bu kadar kotu degildi. Artik bizim pillerde eskidi biraz tabi. bazi oyunlarda full sarj 1.5 saate bitebiliyor. Interneti cok yormadan biseyler okumak ile (makale vs gibi) 3.5saate kadar cikabiliyor. Genel ortalamam ise 2-2.5saat. hattin cekim gucu de baya bir etki ediyor. Evde oldugum gunler daha cabuk bitiyor mesela. Cunku pek iyi cekmiyor. Ama daha once de benim sarjim 3saat gitmezken, 4saat ve uzerinden bahsenler vardi. Ne kadar dogrudur bilemem
    Modem çalışma masamın üstünde duruyor ve ben sabahtan akşama kadar o masanın başında (güya) ders çalışıyorum işte. Chrome ile eğitim bilimleri metinleri okuyorum yani sık sık sayfa yükleme durumu olmuyor. Whatsapp kullanıyorum. Arada twitter'da birşeyler okuyorum. Başka da bi şey yok. Bu kadar yüksek tüketime sebep olacak şeyler değil bunlar.

Pil yaşlandı, orası kesin. Hatta emin olmadığım ve karşılaştıracak başka bir nexus pili bulamadığım için üstünde durmuyorum ama sanki pil şişmiş gibi duruyor. Arka kapağa baskı yapacak kadar hatta. Sizin dikkatinizi çekti mi hiç?

• brhndrn kullanıcısına yanıt
    Iki saat cevap yazdim baglanti hatasindan gonderemedim silindi benim modemle alakali... neyse bende sisme yok. Bence pili degistir sakata gelme. Whatsapp sarji sömüruyor ama kaldirsan olmaz, diger pil ömrü tavsiyeleride kisaca "telefonu kullanma" seklinde oldugu icin tek tavsiyem telefonu kapa ac arada sirada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yeni pil almalıyım, evet

Önceki sayfada bir pil vardı ama daha önce adını sanını duymadığım bir site. Tecrübeniz veya bilginiz var mı?

http://www.bataryashop.com/u282/samsung-batarya/samsung-galaxy-nexus-batarya.html
    Yok maalesef ama arkadaslar yardimci olur bu konuda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben kullaniyorum bu pili. Kendi pilinden daha iyi, tavsiye ederim. Linkteki site hakkinda bir bilgim yok fakat guvenilir bir yere benziyor. Pil Aliexpress'te 12 dolar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 26 Mayıs 2014; 2:42:50 >
  • benim nexusta kapandı hic acılmıyor sarja takınca boot menü ve recoveryi acabiliyorum her türlü wipe islemlerini yaptım yeni rom vs yükledim kar etmedi tam acılıyor ekranda titrek cizgiler beliriyor sonra kapanıyor bidaha açılmıyor simdi telin garantisi devam ediyor ben pilden olabilir diyorum s3 bataryasını tırnakları deyirip teli actım ve pil arızalı dedim sarja takınca bi yüzde 80 bi 60 bi full gösteriyor ama sarjdan cıkarınca kapanıyor bazen sarjda iken bile acılmıyor servise vericem teli lakin rom yüklü root var boot kilidi açık bu sekılde versem sorun olurmu olursa nasıl eski haline dönerim

• cibitci kullanıcısına yanıt
    Forumlarda okuduğum kadarıyla rom ve root garantiyi devre dışı bırakan uygulamalar. Garanti dışı kalması muhtemel....
  • Yukarıdaki mesajlarda iphone konuşulmuş. Bende kısa süre önce iphone 4 kullanıcısıydım. Telefonu elinize aldığınızda boyutu, ağırlığı tam bana göreymiş dedirtiyor.

Jeilbreak yapmadan düz kullanmıştım telefonu. Nexus'a ise Carbon rom yükledim. Carbon Rom ile gerçekten yeni bir telefon almış gibi oldum. Hele hele kullandığım tema ile telefonu verip yeniden andorid kullanan bir cihaz alacağımı sanmıyorum.

Söylenen doğru. Androidli cihazlarda 2. el piyasası çok kötü fakat iphone için aynı politika geçerli olmuyor. Telefon alıp satan birisi için iyi tercih olacaktır iphone. Sürekli kullanıcılar için androidli cihazlar özellikle Nexuslar :)
    3g ile kullanıyorsanız normal, 2g ise normal değil.
  • 
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.