Şimdi Ara

★★GOOGLE GALAXY NEXUS KULLANICILAR KLÜBÜ (JB 4.3) (SSS)(334 ÜYE)(İLK SAYFAYI OKUYUP-SORUNUZ)★★ (1043. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.921
Cevap
88
Favori
699.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10411042104310441045
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an GNex kullanan azınlıktan biri miyim?

Kim hangi rom'u kullanıyor, yazabilir mi?

Askerlik yüzünden uzak kaldım her şeye.
  • brhndrn kullanıcısına yanıt
    Ben de kullanıyorum. Stabilite benim için daha önemli olduğundan stock 4.3 kullanıyorum memnunum hız ve pil açısından.
    Pil içinde şöyle bir konu var. Aldığımdan beri kullandığım pilin performansı baya kötüleştiği için yeni pil aldım ve şu an telefondan daha memnun durumdayım :)

Pil:
    http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-High-Quality-2700mAh-Mobile-Phone-Replacement-Battery-for-Samsung-Galaxy-Nexus-i9250-EBL1F2HVU/1938904928.html

• kecan K kullanıcısına yanıt
    Stok rom kullanamam sanırım, Carbon'un özelleştirmelerine aşırı derecede alışmış durumdayım

Telefonu üç yıldan fazladır kullanıyorum. Pil almıştım, 2000 mAh'lık yanlış hatırlamıyorsam. Bu pil de yavaştan can vermeye başladı gibi. Sanırım yavaştan yeni cihaz araştırmalarına başlamam gerekiyor
  • Nexus unda lolipop kullanan var mı? Lolipop kullanan varsa memnun mu yazabilir misiniz?
  • Merhaba arkadaşlar. Bende 18.09.2012 tarihinden bu yana google nexus i9250 sahibiyim. Yıllara bağlı olarak pili artık 1 gün anca yetiyor. Neyse sorunum bu değil. Şuan telefonumun sürümü 4.2.1 (jelly been mi ice cream mı kitkat mı yoksa lollipop mu bilmiyorum) ancak bu sürüme geçtikten sonra telefonda bir ağırlaşma oldu ama önemsemedim. O güncellemeden bu yana 1-1,5 belki 2 yıl geçti hatırlamıyorum. Ama telefon iyice sıkılmaya kasılmaya başladı. Bir faceye giriyorum yada bir internet sitesine giriyorum telefon donuyor kalıyor bazen yok işte uygulama (hangi uygulama ise face, chrome vs.) durdu falan deyip yok bildir, bekle ve tamam yazılarını içeren bir uyarı geliyor. Oyun oynama konusunda zaten neredeyse sadece okey oynayacaz telefonda. Diğer oyunlarda az görseli olan oyunda donmalar kasmalar atmalar telefon kendinden geçiyor. Geçen gün nexus i9250 kullanan başka birine rastladım hiç bir sorun olmadığını ramı boşaltmamı söyledi ama oda şaşırdı çünkü zaten telefonda bir şey yok. Hızlansın diye her şeyi kaldırdım. Telde sadece chrome, watsap, facebook ve birde tango var oyun falan bir şey yok. Anlamıyorum. Bu kadar uygulamaya rağmen telefonun 500-550 rami kullanılıyor geriye de zaten 120-180 arasında bir ramla iş yapıyor oda kasıla kasıla işte. Bende yeni tel alayım dedim. Ancak sonra bir bakayım dedim hızlandırmak için bir şeyler yapılabilir mi diye bu root lama olaylarını gördüm. Bu root işlemini uygulasam telefonun hızında değişiklik olur mu acaba? Söylemeyi unutmuşum telefon hanımın doğum günümde bana (18.09.2012 yılında) hediyesi. Garip gelebilir ama enterasan bir hikayesi vardır ve benim hayatta aldığım en değerli hediyedir (maddi olarak, manevi olanı söylemiyorum bile) bu sebepten telin hakkaten işi bitene kadar değiştirmek istemiyorum. Ama bu işlemi uygular yinede bir şey değişmezse değiştiricem artık. O yüzden önce bir fikir sonra şu root için bana bir yardım eder misiniz. Bayağı okudum sadece burasını değil kafam karman çorman oldu. Şimdi root işi google nexus toolkit ile de yapılıyor bu konunun ilk sayfasında okudum sanki direk bir kaç işlemle de yapılabiliyor, anlamadım. Birini yapıyorsun sonra girip başka bir işlem olan recoveryler yükleniyor ondan sonra costum roomlar kafam bayağı karıştı. Aslında yapılacak işlem kolay bence ama anlatan arkadaş hem xp hem w7 için ayrıca onu beceremezseniz bunu yapın falan diye yazınca konu kabarık karışık gibi görünüyor ama o kadar zor olduğunu düşünmüyorum sadece bir kere yapıp görmem lazım ama oda korkuyorum rootu yaparken bir şeyi eksik yaparım telefon bir daha hiç açılmaz. He diyebilirsiniz e zaten olmazsa yenisini alıcam diyorsun ne sorun olacak ki ama böyle pisi pisine gitmesin :) sonuçta manevi bir değeri var, hem ileride geçici olarak kullanılabilir olsun :) Telefonu verecek satacak değilim sadece kenarda bekleyecek o kadar. Benim görsel hafıza iyidir netten video bakayım dedim sırasıyla yapılmış işlemlerin yer aldığı oda yok. Yani varda hep yabancılar yapmış ispanyolu var ingilizi falan var ama birşey anlamıyorum. Sürekli konuşuyorlar belki önemli şeyler söylüyorlar anlamıyorum. Rica ediyorum arkadaşlar bana bir yardım edin LÜTFEN...

• atesvesugibi17 kullanıcısına yanıt
    Bu konulardan anlamıyorsan cyanogenmod installer ile kolayca cyanogenmod yazılımını yükleyebilirsiniz cihaz şu anki durumundan daha hızlı olacaktır google'da aratıp nasıl yapabileceğinize bakabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba,
    Telefonunuzun zamanla ağırlaşması normaldir. Android ekosistemine özgü bir durum. Yapabiliyorsanız yılda 1 temiz kurulum yapın. Stabil bir şekilde kullanmak istiyorsanız Galaxy nexus toolkit ile telefona 4.3 stok romu kurabilirsiniz. Bu konuda da var internette aratırsanız da bulabilirsiniz. Yedeklerinizi almayı unutmayın tabiki ;)

İnanın hem 4.3 geçtiğinizden hemde sıfır kurulum yaptığınızdan dolayı yeni telefon almış gibi olacaksınız hız açısından.
  • Saolun ama işte bu işlemleri eksiksiz olarak anlatan birileri yok bir kişi buldum. Gayet güzel anlatmış Ama oda Nexus 4 müş. Acaba Nexıs 4 için olanı kendi telefonuma yapsam sıkıntı olur mu? Ayrıca 4.3 demişsiniz acaba 4.4 falan daha iyi değil midir?

Ayrıca fairtail Hocam bu uygulamaya da baktım az iyi falan diyorlar ama tam olarak anlamadım. Bu işlemide telefonu root ettikten sonra mı yoksa root etmedende uygulayabilir miyim?

Okadar çok şey okudumki kafam karman çorman oldu. Büldüm dediğim Nexus 4 için yapılan root ve rom atımını izledim hiç bir şey yok olayda sadece sırasını ve ne yapman gerektiğini bileceksin. O videoya bakarak ben yaparım işlemleride bakacaz bakalım dur. Ayrıca bir STOCK ROM birde COSTUM ROM var. Hangisi daha iyidir. Okudum kadarıyla COSTUM ROM'un daha kişiselleştirimiş olması nedeniyle daha iyidir deniyor? Siz bilenler ne diyorsunuz?
    Bende telefonu 2,5 seneden fazla kullandım ve 1,5 ay önce elden çıkardım cyanogenmod installer programını bilgisayara kur ve programı çalıştır program seni yönlendirecektir şu an için en kolay yazılım yükleme bu şekilde birde Nexus toolkit ile yazılım yükleyebilirsin bu konunun başında nasıl yazılım yükleyebileceğin anlatımı var birde forum androva ya bak

• quote:

Orijinalden alıntı: atesvesugibi17

Saolun ama işte bu işlemleri eksiksiz olarak anlatan birileri yok bir kişi buldum. Gayet güzel anlatmış Ama oda Nexus 4 müş. Acaba Nexıs 4 için olanı kendi telefonuma yapsam sıkıntı olur mu? Ayrıca 4.3 demişsiniz acaba 4.4 falan daha iyi değil midir?

Ayrıca fairtail Hocam bu uygulamaya da baktım az iyi falan diyorlar ama tam olarak anlamadım. Bu işlemide telefonu root ettikten sonra mı yoksa root etmedende uygulayabilir miyim?

Okadar çok şey okudumki kafam karman çorman oldu. Büldüm dediğim Nexus 4 için yapılan root ve rom atımını izledim hiç bir şey yok olayda sadece sırasını ve ne yapman gerektiğini bileceksin. O videoya bakarak ben yaparım işlemleride bakacaz bakalım dur. Ayrıca bir STOCK ROM birde COSTUM ROM var. Hangisi daha iyidir. Okudum kadarıyla COSTUM ROM'un daha kişiselleştirimiş olması nedeniyle daha iyidir deniyor? Siz bilenler ne diyorsunuz?

istanbuldaysanız uğrayın yanıma hallederiz 2dk'da ücretsiz

• Size özelden PM attım bakığp bana dönüş yaparsanız memnun olurum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atesvesugibi17 -- 5 Eylül 2015; 0:09:20 >
  • Bu sabah itibari ile media mark ın note 4 kampanyasından yararlanıp terfi ettim. Gnex le yolları ayırma vakti geldi artık...
    Şu ana kadar olan herşey içi teşekkürler
    Güle güle nexus...

• quote:

Orijinalden alıntı: Erreguay

Bu sabah itibari ile media mark ın note 4 kampanyasından yararlanıp terfi ettim. Gnex le yolları ayırma vakti geldi artık...
    Şu ana kadar olan herşey içi teşekkürler
    Güle güle nexus...

hayırlı olsun hocam, kaça aldınız acaba
  • JohnMullins kullanıcısına yanıt
    Saol 1799a aldım dün

• Merhaba arkadaşlar. Telefonumu root ettikten sonra Cyonegenmod 11-20150626-SNAPSHOT 4.4.4 sürümünü yükledim. Rehberim gmailde kayıtlı olduğu için silinmesi falan beni çok fazla endişelendirmedi. Belki silinmiyordur da neyse o önemli değil. Ancak şimdi gmailimdeki numaralarla senkronize etmek istiyorum ama numaraları senkronize edemiyorum. Anlamadım normalde rehber içine girdiğimde hesaplar deyip gmail'i seçiyordum olup bitiyordu. Ayrıca maillerimde senkronize olmuyor. Hesaplara geldiğimde gmail hesabı bulunmuyor. Eklemek istediğimde ise gmail hesabımı yazıyorum ileri dediğimde zaten bu hesap kullanılıyor diyor ama ne maillerimi ne de rehberimi göremiyorum. Sebebi nedir nasıl çözülür? Ayrıca bir şey daha gmail ekranında mailimin içinden senkronize et tikini de işaretliyorum yine olmuyor. teli kapayıp açarsam olur diyorum açıp kapıyorum tekrar gmailde senkronize alanına geldiğimde tik koyduğum yer boş oluyor. Tekrar tik koyuyorum ama değişen bişey yok olay böyle devam ediyor. Yardım edebilecek olan var mı?

Ayrıca telefonun aramalar kısmından ne zaman yeni bir kişiyi rehbere eklemek istesem "WHİSPER PUSH DURDU" arkasından yada biraz sonra da "GOOGLE PLAY HİZMETLERİ DURDU" uyarısı veriyor. Rehberde gmail hesabımı göremiyorum. Yardım eder misiniz?

Arkadaşlar şimdi farkettim de GOOGLE PLAY da açılmıyor. Of sinirlerim bozuldu ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atesvesugibi17 -- 28 Eylül 2015; 11:28:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atesvesugibi17

Merhaba arkadaşlar. Telefonumu root ettikten sonra Cyonegenmod 11-20150626-SNAPSHOT 4.4.4 sürümünü yükledim. Rehberim gmailde kayıtlı olduğu için silinmesi falan beni çok fazla endişelendirmedi. Belki silinmiyordur da neyse o önemli değil. Ancak şimdi gmailimdeki numaralarla senkronize etmek istiyorum ama numaraları senkronize edemiyorum. Anlamadım normalde rehber içine girdiğimde hesaplar deyip gmail'i seçiyordum olup bitiyordu. Ayrıca maillerimde senkronize olmuyor. Hesaplara geldiğimde gmail hesabı bulunmuyor. Eklemek istediğimde ise gmail hesabımı yazıyorum ileri dediğimde zaten bu hesap kullanılıyor diyor ama ne maillerimi ne de rehberimi göremiyorum. Sebebi nedir nasıl çözülür? Ayrıca bir şey daha gmail ekranında mailimin içinden senkronize et tikini de işaretliyorum yine olmuyor. teli kapayıp açarsam olur diyorum açıp kapıyorum tekrar gmailde senkronize alanına geldiğimde tik koyduğum yer boş oluyor. Tekrar tik koyuyorum ama değişen bişey yok olay böyle devam ediyor. Yardım edebilecek olan var mı?

Ayrıca telefonun aramalar kısmından ne zaman yeni bir kişiyi rehbere eklemek istesem "WHİSPER PUSH DURDU" arkasından yada biraz sonra da "GOOGLE PLAY HİZMETLERİ DURDU" uyarısı veriyor. Rehberde gmail hesabımı göremiyorum. Yardım eder misiniz?

Arkadaşlar şimdi farkettim de GOOGLE PLAY da açılmıyor. Of sinirlerim bozuldu ya...

Sorunu çözebildiniz mi? Umarım çözebilmişsinizdir. Neyse ben de diğer konuda sorduğum sorunun aynısını sorayım.

Emektar Nexusum ile yola devam ediyoruz. Cihaza 4.3'ten sonra güncelleme gelmedi. Hiç Kitkat ya da Lollipop sürümlerinden rom atanlar oldu mu cihazı? Varsa bilgilendirirseniz sevinirim. Geçen gün kısa bir araştırma yaptım Türkçe Kitkat Rom atma rehberi gördüm 5.1.1 ve 5.0 Lollipop sürümlerinin de İngilizce olarak anlatımlı rehberini buldum. Yeni bir telefon alana kadar böyle bir şey denemeyeceğim ama deneyen sonuç alan varsa yazılarını esirgemesin.

Ayrıca bundan birkaç ay önce format atmam gerekmişti telefona. Format atmadan önce numaraları sim kartıma yedekleyeyim demiştim güvenemiyordum çünkü numaramı da Vodafone'a yeni taşımıştım. 50 defa içe akartar filan demişimdir. Buna rağmen formattan sonra eksik numaralarımın olduğunu gördüm. Eksikleri sonradan toparladım. Böyle saçma bir şey yaşayan var mı?

Wi-Fi'nin 3g'den daha fazla şarj götürdüğünü bilmiyordum hatta tam tersi sanıyordum ben. İlginç. Çünkü Wi-Fi açıkken sarjım 3g'de olduğundan daha çabuk bitiyor. Wi-Fi şarjı minimumda kullanma ayarı açık. Belki de şu batarya yiyen otomatik senkronizasyon yüzündendir. Onu kapadım öğrendiğim iyi oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feykbey -- 23 Ekim 2015; 17:33:05 >
  • Merhaba, Galaxy Nexus'um galiba brick oldu. Google yazısından sonra Cyanogenmode logosu çıkıyor, sonra kapanıyor. PC hiç bir şekilde algılamadı telefonu. USB'den takılıyken recovery mode ve download (odin) mode'a girebiliyorum fakat sonuç olumsuz. PC görmüyor öylece kalıyor alet. Lütfen bana bir çözüm önerin. Yapılabilecek bir şey midir en azından?
  • hezarfenburak kullanıcısına yanıt
    PC de doğru usb sürücüleri kurulu muydu? Hangi işlemi yaptınız da telefon duruma geldi. Ona göre yorumlayalım. Pc de işletim sistemi nedir? Ben odn yerine wugs toolkit kullanma taraftarıyım. Belki wugs tan yapabilecek birşeyler vardır.
  • qazxcv Q kullanıcısına yanıt
    Pc'ye nexus toolkit kurdum ve sürücüleri yükle seçeneğinden yükledim. Sonra samsung driver yükledim. Olmadı. Odin zaten görmüyo görse bişiler yapılır belki. İşletim sist. Win10. Tel bi süre arkadaşımdaydı, naptı bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 10411042104310441045
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.