Şimdi Ara

Google chrome yer imlerini kurtarma - [Çözüm] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
6
Favori
76.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende işe yaramamıştı, ancak anladığım kadarı ile siz bu profil simgesini kaldırmak için silmeye çalıştınız, bir ihtimal olabilir, denemeden bilemeyiz.
  • qx5 kullanıcısına yanıt
    Yok canım onun için değil bizim peder gene bilgisayarla uraşırken chrome ayarlarını bozmuş onu halledeyim derken
    profil sileyim dedim ne bileyim yer imlerinin de artık profilde kayıtlı olduğunu .... Olan oldu peki hocam bu saatten sonra
    önerebileceğiniz birşey var mı bana
  • Gladyator] kullanıcısına yanıt
    Yabancı forumları araştırmanı önerebilirim. İlla ki birisinin başına gelmiş ve farklı bir çözüm bulmuş olabilir.
  • Benim de birkaç gündür tarayıcıdan yer imi yöneticisine girilmiyor. Bi güncelleme yapmış galiba bookmark sistemini değiştirmiş Chrome. Bu değişiklikten sonra artık girmemeye başladı.
    Şu şekilde kalıyor, girmiyor.
    Google chrome yer imlerini kurtarma - [Çözüm]

Fakat aynı Chrome profilimle başka bilgisayarda da denedim orda da girmedi. Profili kaldırıp tekrar giriş yaptığımda kısa süreliğine girdi. Kapat aç yapınca yine girmedi. Ne olabilir sorun ?

• yusufevzi kullanıcısına yanıt
    Senin profilindeki yer imleri uçmuş gibi duruyor ayarlar kısmındaki kişi yazn yeri silmiştim ben sen de heralde öyle bir hata yaptın
  • Bookmarks.bak dosyasını buldum mesela.... html dosyası gibi aktaramıyor muyum? ya da chrome a önceki yer imlerini yüklemek için daha basit yöntem yok mu?
    senkronizasyon vardı. oturum açıktı. yanlışlıkla bir yer imi sildim.... doğal olarak sildiğim yer imini o şekilde senkronize etmiş oldu google.
    sonra önceki bookmarks.bak yedeğini buldum. Bunu aktarmam için bu kadar işlemi yapmam mı gerekiyor yani? senkronizasyon varken sildiğim bir yer imini geri getirmem lazım
  • Napolit@n kullanıcısına yanıt
    Dosyayı chrome'un üzerine sürekliyip bırakmayı dener misin ? Bir diğer yöntem olarakta .bak uzantısını .html dosyası olarak değiştirmeyi deneyip çift tıklayıp herhangi bir tarayıcı da açmayı dene. Liste halinde alt alta yer işaretleri sıralanmış şekilde gözükebilir.
  • yalnız hem programla hem dosyalarda bookmark ı bulamadım.
    senkronizasyon yer imlerini yedekliyor mu ?
    yok ya olmadı. recuva ile de bulamadım.
    google oturumu aktifken yerimini sildiğimde otomatik güncelliyor galiba
    html diye değiştirince dosyaları bookmark diye bir dosya şeklinde yüklüyor. yer imi olarak değil.. Ayrıca yer imleri şeklinde yüklemiyor. bookmark diye yüklüyor.
    yani html diye değiştirince de olmuyor kısacası.
    google ayarlarında bookmark yedeği varsa yaparım artık değilse zor

ya da bu bookmark ı yukardaki şekilde yüklemem lazım. ama çalıştır a yazınca hata veriyor.
    default diye bir dosya yok. userdata nın orda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 25 Mayıs 2015; 19:06:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qx5

Dosyayı chrome'un üzerine sürekliyip bırakmayı dener misin ? Bir diğer yöntem olarakta .bak uzantısını .html dosyası olarak değiştirmeyi deneyip çift tıklayıp herhangi bir tarayıcı da açmayı dene. Liste halinde alt alta yer işaretleri sıralanmış şekilde gözükebilir.

bookmark dosyasını bulmadan o yerimini bulmam biraz zor galiba
    google senkronizasyon backup yok galiba hiç sanmam
    ya da bu bookmark ı yukardaki şekilde yüklemem lazım. ama çalıştır a yazınca hata veriyor.

Google belki klasörü değiştirmiş olabilir son günlerde yer imleri ile baya değişiklik yapıyordu. Yukarda ki iki farklı klasörün içini inceledin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qx5

Google belki klasörü değiştirmiş olabilir son günlerde yer imleri ile baya değişiklik yapıyordu. Yukarda ki iki farklı klasörün içini inceledin mi?

2 şekilde de denedim. Ama zaten olsa bile bookmark yedeğini bulamadım ki. senkronizasyon hemen güncellemiş. programla da bulmadı.Büyük ihtimalle olmaz..
    neyse. Bu arada ben google chrome 64 bit kullanıyorum. default dosyası yok. çalıştır ondan bulmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 26 Mayıs 2015; 19:03:36 >
    Google da yabancı kaynaklara bakmak lazım, aklıma gelenler bu kadar.
  • İşte sizlere en kolay CHROME SİLİNEN YER İMLERİNİ GERİ GETİRME
    Başlat > Çalıştır alanına aşağıdakini kopyalayın ve yapıştırın. Ardından Tamam butonuna basın.
    C:\Users\Kullanici_Adiniz\AppData\Local\Google\Chrome\
    Açılan bölümde dosyaya sağ tıklayın ve Önceki Sürümleri Geri Yükle butonuna tıklayın. Sonra karşınıza çıkan pencere içerisinden istediğiniz tarihi seçin ve sağ alt kısımda bulunan Geri Yükle butonuna tıklayın. Seçeceğiniz tarihteki veriler geri yüklenecektir.

https://store.donanimhaber.com/5b/c8/12/5bc8123eec395bdb469e642583c0bbf8.PNGGoogle chrome yer imlerini kurtarma - [Çözüm][album][/album]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mylmz62 -- 1 Haziran 2015; 1:17:13 >

• mylmz62 kullanıcısına yanıt
    Güzel ve pratik bir yöntemmiş, ilk mesaja da ekleyelim müsadenle ?
  • Rica ederim Müsadeye gerek yok kardeş müsade sizlerin
    Bilgi baylaşmak ile güzeldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mylmz62 -- 31 Mayıs 2015; 19:07:12 >
  • Xp de yapamayan arkadaşlar bu olay dünde benim başıma geldi biraz uğraştıktan sonra buldum.
    Bilgisayarıma girip gizli dosyaları göster seçeneğini işaretleyin
    C:\Documents and Settings\kullanıcıadınız\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data
    klasörüne girin orda default dosyası var onun içinde 3 tane bookmarks dosyası vardır o bookmarks dosyalarını kopyalayıp
    C:\Documents and Settings\kullanıcıadınız\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data
    konumundaki profile 1 klasörüne kopyalayın google chromei kapatıp açınca gelecektir inşallah işinize yarar. :)
  • yapamadım hocam lütfen yardım eder misiniz? hepsini denedim en sondaki geri yükleme şeysini bulamadım.
    @qx5
  • arkadaşlar ben silindiği için tekrar yükledim ama o geçmiş kayıt oldugu için bütün yer imleri yok bu yöntemleri denedim ama yapamadım.Profile 2 dosyası var heralde ondan mı bir de bu öncekileri yükle diye bir şey yok.
  • ======== Yeni Alternatif Yöntem===========
    işe yaradı sağolasın.
    :)
  • arkadaşlar benim chrome da misafir kullanıcısı silince yerimleri kayboldu
    yukarıda default klasöründe bookmarks dosyasını bulamıyorum, bütün pc yi arattım bookmarks diye yine bulamadı
    Eski yerimlerime nasıl ulaşıcam ben?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.