Şimdi Ara

Google chrome yer imlerini kurtarma - [Çözüm]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
6
Favori
76.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, chrome tarayıcısının varsayılan profil hesabını yanlışlıkla sildiğimden dolayı yer imlerimi kaybetmiştim. İnternette araştırma yaptığımda, google'ın grup sayfasında yer alan aşağıda ki bilgiler ile kurtarmaya çalıştım ancak yöntemde bahsi geçen "Bookmarks.bak" dosyası, profili sildiğimden dolayı otomatik olarak silinmiş. Sistem geri yükleme yapayım dedim ancak windows bildiğiniz üzere dosyalara karışmadığndan silinen dosya geri yükleme ile de gelmiyordu. Bende dosyanın recovery programları ile geri getirebiceğimi düşündüm ve nitekim olduda. Öncelikle yer imlerinizi kurtarmak için aşağıda ki 1. Aşamayı deneyiniz. Eğer sizde benim gibi "Bookmarks.bak" dosyasını bulamıyorsanız şimdilik ikinci aşamaya geçin.

Güncelleme: Chrome klasör adres yolunda, ekstradan bir klasör daha eklemiş yeni adresi ekliyorum Yeni olarak.

Güncelleme 2 Windows 10 için: Windows 10 dan dolayımıdır yoksa chrome'un yeni sürümlerinden dolayımıdır bilmiyorum ancak yer imlerinin saklandığı klasör yine yer değiştirmiştir. En sonda ki Profile 1 yerine Default klasörü içinde Bookmarks.bak dosyasını aratınız.

C:\Users\Kullanıcı adınızı yazın\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\

Güncelleme 3: Yeni ve farklı kurtarma yöntemi konunun sonuna eklenmiştir.

1. Aşama:

quote:

Windows kullanıcısıysanız ve sistem korumasını etkinleştirdiyseniz aşağıdaki adımları takip ederek yer imlerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz.
    Öncelikle tüm Google Chrome pencerelerinizi kapatın
    Başlat'ı tıklayın
    Çalıştır'ı tıklayın
    Aç: satırına

Eski: C:\Documents and Settings\Kullanıcı_Adınız\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

Yeni: C:\Users\Kullanıcı adınızı yazın\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\ yada \User Data\Default\

yazıp Tamam'ı tıklayın
    Kullanıcı_Adınız ifadesi yerine Windows'da oturum açtığınız kullanıcı adınızı yazın
    Bookmarks adlı dosyayı bulun ve bu dosyaya sağ tıklayın
    Önceki Sürümleri Geri Yükle'yi tıklayın
    Önceki sürümler arasında yer imlerinizi kaybettiğiniz zamandan daha önce kaydedildiğinden emin olduğunuz bir sürüm seçin
    Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın
    Eğer sistem koruması (ve geri yükleme noktası) Windows sisteminizde etkin değilse Bookmarks dosyası için herhangi bir önceki sürüm görüntülenmeyecektir. Bu durumda bir ihtimal aşağıdaki adımları takip ederek yer imlerinizi kurtarabilirsiniz. (Eğer yer imlerinizi başka bir bilgisayardan Chrome hesabınızda oturum açarken hatalı bir senkronizasyon işlemi sonucu kaybettiyseniz, kendi bilgisayarınızda oturum açarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.)
    Başlat'ı tıklayın
    Çalıştır'ı tıklayın
    Aç: satırına

Eski: C:\Documents and Settings\Kullanıcı_Adınız\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

Yeni: C:\Users\Kullanıcı adınızı yazın\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\ yada \User Data\Default\

yazıp Tamam'ı tıklayın
    Kullanıcı_Adınız ifadesi yerine Windows'da oturum açtığınız kullanıcı adınızı yazın
    Bookmarks ve Bookmarks.bak adlı dosyaları seçin ve CTRL+C tuşlarını tıklayarak bu iki dosyayı kopyalayın (Klasörü kapatmayın)
    Kopyaladığınız iki dosyayı Windows masaüstüne yapıştırın (CTRL+V)
    Şimdi tekrar dosyaların bulunduğu klasöre dönün ve aşağıdaki iki adımı takip edin:
    Bookmarks dosyasına sağ tıklayın ve Yeniden Adlandır'ı tıklayın. Dosyayı Bookmarks.old olarak yeniden adlandırın
    Bookmarks.bak dosyasına sağ tıklayın Yeniden Adlandır'ı tıklayın. Dosyayı Bookmarks olarak adlandırın
    Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın

Bu yöntem google grup sayfasından alınmıştır, https://productforums.google.com/forum/#!searchin/chrome-tr/yer$20i%C5%9Faretleri/chrome-tr/Ye7MbKShNlY

2. Aşama:

Yukarıda ki yöntemi denediniz ve "Bookmarks.bak" dosyasını bulamadıysanız , dosyayı geri kurtarmak için ücretsiz sürümü mevcut olan "Recuva" kurtarma programını aşağıda ki linkten indiriniz;

http://www.piriform.com/recuva/download

- Programı bilgisayarınıza kurunuz ve çalıştırınız.

- Dosya türü bölümünde "All Files" seçeneğini seçiniz.

- Dosya yolu bölümünde "Belirli bir yerde" seçeneğini seçiniz ve aşağıda ki yolu yazınız. Dikkat: Kullanıcı adı bölümüne kendi bilgisayarınızda ki kullanıcı adını yazmayı unutmayın:

Eski: C:\Users\Kullanıcı adınızı yazın\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\

- Yeni gelen pencerede "Başlat" butonuna basıp işlemi başlatıyoruz. Aşağıda ki pencere gelene kadar 25-30 saniye taramanın tamamlanmasını bekliyoruz.

- Görüldüğü gibi aradığımız dosya listede kurtarılabilir durumda. Bookmarks.bak dosyasının kutusunu işaretliyoruz ve kurtar butonuna basıyoruz. Kurtaracağımız dosya C: de olduğundan bizler D: sürücüsünü seçmek durumundayız. Dosyamızı kurtardıysak eğer şimdi tekrar birinci aşamaya geçiniz ve dosyanızın ismini değişitirip ilgili yere kopyalayanız. Sonuç %100 olarak tüm yer imleriniz kurtarılmış olacak. Kendim bu sıkıntıyı yaşayıp sistem geri yükleme v.b gibi denemeler yaparak zaman kaybettiğimden istedim ki başkaları da benim gibi sıkıntı çekmesin. Hadi geçmiş olsun şimdiden... Bu arada xmarks v.b gibi siteleri ile yer imlerinizi yedekleyin. İhmalkârlık edip eklentiyi kurmadığımdan bu sıkıntıyı yaşamış oldum ben.

======== Yeni Alternatif Yöntem===========

Başlat > Çalıştır alanına aşağıdakini kopyalayın ve yapıştırın. Ardından Tamam butonuna basın.
    C:\Users\Kullanici_Adiniz\AppData\Local\Google\Chrome\
    Açılan bölümde dosyaya sağ tıklayın ve Önceki Sürümleri Geri Yükle butonuna tıklayın. Sonra karşınıza çıkan pencere içerisinden istediğiniz tarihi seçin ve sağ alt kısımda bulunan Geri Yükle butonuna tıklayın. Seçeceğiniz tarihteki veriler geri yüklenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 9 Ocak 2019; 22:26:49 >

• Sabah linklerim kendi kendine silinmişti. Yöntemi deneyip sonucu yazacağım buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.J.93

Sabah linklerim kendi kendine silinmişti. Yöntemi deneyip sonucu yazacağım buraya
    chrome u sık kullanılanları yedeklemeden kaldırdım.xp kullanıyorum.sık kullanılanları bu halde geri getirmek mümkün mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbirsin18

chrome u sık kullanılanları yedeklemeden kaldırdım.xp kullanıyorum.sık kullanılanları bu halde geri getirmek mümkün mü

Denemekte fayda var , olması muhtemel. Siz xp de ki klasör adresini yazın arama bölümüne.
  • quote:

Sabah linklerim kendi kendine silinmişti. Yöntemi deneyip sonucu yazacağım buraya

Son durum ne oldu sizde ? İşe yaradı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qx5

quote:

Son durum ne oldu sizde ? İşe yaradı mı ?

Virüs yüzünden format atmak zorunda kaldım deneyemedim malesef
  • Konu uplancak ama bunu android cihazinda nasil yapabiliriz. Ayni sey telefonumun basina geldide
  • İşe yaramadı bende
  • qx5 kullanıcısına yanıt
    bende ise yaradi tesekkurler fakat vrolan yer imlerini nasil kaydedebilirim ice disa aktarda hesabima aktarmaya calistim ama olmadi
  • igetsky kullanıcısına yanıt
    Yer imi yönetici ile dışarı aktarın, daha sonra chrome'u bilgisayardan silip yeniden yükleyiniz. Büyük bir ihitimal chrome dosyaları zarar görmüş olabilir. Yükledikten sonra tekrar yer imlerini içe aktarınız.
  • Bunlar ben de işe yaramadı eğer sizde de işe yaramadıysa yani geri yükleme seçeneği aktif değilse, bookmarks.bak dosyasını yukarıdaki yeri açıp masa üstüne kopyalayın. Sonra google chromu açın bu dosyayı sürükleyip google chroma atın, resimdeki ekran açılacak oradaki işaretle gösterdiğim linkleri tek tek açıp ekleyebilirsiniz.
  • rekyva kullanıcısına yanıt
    Edit: Bilgi için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 13 Ocak 2015; 21:21:51 >
  • quote:

Edit: Bilgi için teşekkürler.
    Arkadaslar merhaba ben celal
    2 gündür google hesabımda daha önceki yüklemis oldugum yer imlerini format atma sonucu veya chrome silme yükleme sonucu bulamıyordum
    çözümünü arastırdım fakat forumların bile yardımı olmadı biraz ugras sonucu çözümü buldum ve bunu siz degerli arkadaslarımla paylasmak istiyorum

öncelikle yerimi çubugumuzun en solundaki UYGULAMALAR bölümüne tıklıyoruz

Yeni açılan sekmede yada sayfanın sag üst kösesinde Oturum açmamız için olusturulan bölmeye tıklayarak oturumumuzu açalım

Böylelikle yerimleriniz tekrar aktif olacaktır,,

kendinize iyi bakın ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cello61

Arkadaslar merhaba ben celal
    2 gündür google hesabımda daha önceki yüklemis oldugum yer imlerini format atma sonucu veya chrome silme yükleme sonucu bulamıyordum
    çözümünü arastırdım fakat forumların bile yardımı olmadı biraz ugras sonucu çözümü buldum ve bunu siz degerli arkadaslarımla paylasmak istiyorum

öncelikle yerimi çubugumuzun en solundaki UYGULAMALAR bölümüne tıklıyoruz

Yeni açılan sekmede yada sayfanın sag üst kösesinde Oturum açmamız için olusturulan bölmeye tıklayarak oturumumuzu açalım

Böylelikle yerimleriniz tekrar aktif olacaktır,,

kendinize iyi bakın ;)

Alıntıları Göster
    ula habunu nasıl silecem ben ;D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cello61 -- 28 Ocak 2015; 20:55:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cello61

ula habunu nasıl silecem ben ;D

Alıntıları Göster
    ya sen varya adamın dibisin.ne kadar tşk etsem azdır yani o derece.ilk yöntemin anlatımı eksik olmuş o yüzden kafam çok karıştı
    1.si bendeki adres c/kullanıcılar/kullanıcı adı/appdata/local/google/chrome/user data/default
    2.si de sadece tek 1 bookmarks dosyasını geri yüklemek yetmiyor.uzantısı "dosya" olarak gözüken bookmarks ve uzantısı "bak" olan bookmarks ı geri yüklemek lazım.
    3. olarak da Bookmarks.bak dosyasının adını Bookmarks yapın yazmışsın ama dosya adı değiştirmeye gelince .bak uzantısı değiştirilmiyor.Allahtan Unlocker vardı bilgisayarımda onunla hallettim.bunları da eklersen daha açıklayıcı olur
  • yattarali Y kullanıcısına yanıt
    Konu eski tarihli olduğu için , google devamlı güncelleme ile bazı şeyleri değiştiriyor. Bazen klasörleri, bazen ayarları. Bu yüzden tam tutmuyor olabilir. Bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

Konu eski tarihli olduğu için , google devamlı güncelleme ile bazı şeyleri değiştiriyor. Bazen klasörleri, bazen ayarları. Bu yüzden tam tutmuyor olabilir. Bilgilendirme için teşekkürler.

rica ederim senin yardımın yanında solda sıfır kalır
    Hocam bende recuvayla tarattıktan sonra bookmark.bak dosyasını bulmuyor neden acaba ?
  • Gladyator] kullanıcısına yanıt
    Google her yeni sürümde değişiklik yapmış olabilir, bundan dolayı klasör yeri ve bu belirttiğimiz dosyanın adı ya da uzantısı değişmiş olabilir. Üstte kalan yorumlarda ki yöntemleri de denemenizde fayda var.
    Hocam hepsini denedim malasef olmadı sistem geri yükleme yapsak nasıl olur ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.