Şimdi Ara

Google, Android TV’lere minimum sistem gereksinimi şartı getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android TV, televizyonlarımızı akıllı hale getirmek için önemli ve popüler bir işletim sistemi halini almaya başladı. Çoğu üretici hem dahili hem de harici olarak Android TV bulunduran ürünler tanıtmaya başladılar. Ancak uygun fiyatlı bazı cihazların düşük donanımlar içermesi sebebiyle Android TV deneyimi olumsuz etkilenebiliyor.

Minimum sistem gereksinimi şartı

Bundan sonra Android TV içeren cihazlar için minimum sistem gereksinimi şartı konulacak. Böylece kullanım deneyimini olumsuz etkileyen işletim sistemi imajı sonlandırılıyor. Yeni şartlar televizyonlar ve harici Android TV kutuları dahil olmak üzere tüm cihazlara mecbur kılınacak. Cord Cutters News isimli kaynak CES 2019 içerisinde Android TV ürün yöneticisi Shalini Govil-Pai ile konuşarak habere ulaşmış. Dolayısıyla bu şartlar resmi olarak ne zaman uygulanmaya başlayacak şu an için bilinmiyor.

Ayrıca Bkz.Redmi Note 7 tanıtıldı: 48 MP kamera ve uygun fiyat

Shalini Govil-Pai, düşük donanımlı Android TV kutularının popülerliğini bildiklerini belirtiyor. Yani amaçları başka bir çözüm bularak Android TV deneyimini en üst seviyeye çıkarmak olacak. Örneğin akıllı telefonlardaki Android GO sürümü gibi televizyon tarafı için de daha hafif bir işletim sistemi seçeneği sunulabilir. Son olarak Android TV uygulama mağazasının genişletilmesi için özel bir ekip kurulduğu da açıklamalar arasında.

• Sony xd85. Android bir tv.nin bluetoothu olup da bt ses profili olmayacağı aklıma gelmezdi. Bilsem almazdım. Bt kulaklık bağlanamayan bt'yi ben naapayım?

Ayrıca google playdeki uygulamaların %90'dan fazlası android tv'e yüklenemiyor. Android tv box.lar gene iyi tv.lere göre. Ama 2. aygıtı açıp kapama ve ayrı kumandası olması sorun.

Diğer bir sorun da sony android tv.ler, usb belleklerle geçinemiyor. 2 tane belleğim bu tv yüzünden kullanılamaz hale geldi çöp oldu.
  • Hele şükür akıllarına gelmiş. Akıllı TV'ler ne açılmak biliyor ne kapanmak biliyor. Koymuşlar içine ne olduğu belirsiz bir donanımı, bekle dur artık kanal değişecek diye.

• Google ağırlığını koymuş..

• Gayet yerinde bir karar olmuş. Kasım kasım kasılan televizyonlar istemiyoruz. Hızlı olsun kardeşim. Evde Philips’in ilk amblightlarından var menüde gezerken slowmotion yaşıyorsunuz kanser oluyoruz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke telefon üreticilerine de en az 2 büyük Android güncellemesi verme zorunluluğu getirilse. Ayrıca Android 9 çıkalı ne zaman olmuş halen Android 8 ile gelen telefonlar var. Üreticilerin buna göre plan yapıp buna zorunlu tutulması lazım.

• lg webıs bin beteri, bir site açnak eziyet, donma reset atma vs. Bir tek youtube sorunsuz o kadar da olsun artık. Size tavsiyem alacaksanız donanımı güçlü bir tv alın benim gibi pişman olmayın..

• Akıllı Tv alırken, hiç kimse denemiyor mu da yavaş diyor.
    Ayrıca mesela 2000 TL olan TV "akıl"lanınca, 4000 TL oluyor,

Sizi bilmem ama ben T95z Plus aldım çok mutluyum :)

• rCoder R kullanıcısına yanıt
    Denense de bir şey değişmiyor çünkü tüm android TV'ler böyle, alternatifi yok. Android box işini de herkes sevmez, alan kişi tek kumanda tek cihaz istiyor, karışıklık istemiyor.

• Ben android tv ile google tv versiyonu olan philips belası ile tanıştım. O kadar berbatti ki tv yi aldığım hafta kirasim vardı. Simdi 8.1 versiyonlu mibox kullanıyorum sorun yok ama philips hala 4.2 versiyonunda Netflix bile en guncel versiyonu bile yuklenemiyor beenconnect min 4.4 te çalışırım diyor Chrome ise v26 da hic bir şey çalıştırmıyor. Kısacası philips o zamanin adı ile google tv olarak aldım ve hayatımın pişmanlığını yaşadım. Şimdiki versiyonları nasıldır bilmem ama sistemin mutlaka yükseliyor olması gerek yoksa çok sorun yaşatır.

• Vestellerin Menülerine ve hızına ne demezsin Kağnı bile daha iyidir.Philips'e şükredin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Vestellerin Menülerine ve hızına ne demezsin Kağnı bile daha iyidir.Philips'e şükredin bence.
    Hepsi elde kalan, en alt seviye ve çağ dışı MTK işlemcilerle 1GB Ram kullanıyor (genellikle 4 çekirdek Cortex A7 olanlardan), bunun üstüne Vestel'in kerneli iğrenç, tam bir kod spagettisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üretici markalar tv’lerde daha iyi nasıl bir görüntü sunabiliriz
    yerine

içlerine geçmişte ucuz Çin markalarının herbirşeyleri tıkıştırdıkları
    o garibetlere döndürerek kullanıcılara güzelce pazarlıyorlar

• Webos işletim sistemli LG kullanıyorum ps4 Dü TV kumandasından splink üzerinde kontrol edebiliyorum netflilix YouTube İnternet tarayıcısı konusunda hiç bir sorun j yaşamıyorum

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    WebOS kullanıyorum, açıkçası hem hız hem kullanım kolaylığı açısından hiç üzmedi. Tek kötü tarafı Android'deki gibi 3. parti yazılım çeşitliliği bulamıyor olmak.

• Sony xd85. Android bir tv.nin bluetoothu olup da bt ses profili olmayacağı aklıma gelmezdi. Bilsem almazdım. Bt kulaklık bağlanamayan bt'yi ben naapayım?

Ayrıca google playdeki uygulamaların %90'dan fazlası android tv'e yüklenemiyor. Android tv box.lar gene iyi tv.lere göre. Ama 2. aygıtı açıp kapama ve ayrı kumandası olması sorun.

Diğer bir sorun da sony android tv.ler, usb belleklerle geçinemiyor. 2 tane belleğim bu tv yüzünden kullanılamaz hale geldi çöp oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Gayet yerinde bir karar olmuş. Kasım kasım kasılan televizyonlar istemiyoruz. Hızlı olsun kardeşim. Evde Philips’in ilk amblightlarından var menüde gezerken slowmotion yaşıyorsunuz kanser oluyoruz...

merhaba. ben tv alicam aynı hataya düşmek istemiyorum. sşzdekştv tam model numarası nedir.
    benim almak istediğim model philips 50pus7303.bu nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksi09

quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Gayet yerinde bir karar olmuş. Kasım kasım kasılan televizyonlar istemiyoruz. Hızlı olsun kardeşim. Evde Philips’in ilk amblightlarından var menüde gezerken slowmotion yaşıyorsunuz kanser oluyoruz...

merhaba. ben tv alicam aynı hataya düşmek istemiyorum. sşzdekştv tam model numarası nedir.
    benim almak istediğim model philips 50pus7303.bu nasıl

Alıntıları Göster
    Hocam bizdeki model artık satılmıyor en azından model değiştirdiler yani sorun olmaz. Verdiğiniz kodlu ürünü internette yorumlarını okumanız lazım maalesef ben kullanmadım yorum yapmam doğru olmayacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.