Şimdi Ara

goodyear ultragrip 8 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
4
Favori
77.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hepsiburada adet fiyatı 205/55/16 91 T için 206/tl.http://www.hepsiburada.com/liste/goodyear-20555-r16-91t-ultragrip-8-kis-lastigi/productDetails.aspx?productId=otysf778886&categoryId=259720 Worldcard a 50 tl bonus var.Ayrıca 2 ay erteleme ve 12 taksit imkanı var. Ayrıca 2 gün öncesine kadar 500 tl üstü alışverişe 100tl hediye çeki veriyordu hepsiburada. Ben tüm bu kampanyaları değerlendirdim. Lastik adet fiyatı 169 tl ye geldi bana.(2 ay erteleme+12taksit) Bu arada lastikler hemen elime ulaştı. Hepsi orjinal Alman malı(made in Germany) ve Temmuz 2012 üretimi.

• 195 60 15
  • üretim tarihini bende sordum satıcıya. fabrikadan isteyeceğini söyledi ne göndereceklerini bilemem dedi. 2011 yada 2012 olabilirmis. acıkcası daha takdırmadım sadece aldım. havalar soğuyunca takdıracağım.
  • bende bugün 125 tl den 4 tane 8 taksit aldım.175.65.14 daha sonra taktırıcam inşallah
  • 185-60-15t lastik için aldığım en iyi fiyat 140 peşin, 150 taksitli +3 erteleme ve 8 taksit. Bugün çıkıp araştırıyım diyorum.

Edit : Lastik alindi. Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaman06 -- 25 Eylül 2012; 17:39:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzdere

goodyear ultra grip 8 aldım bu gün. 150 tl. istanbulda ikitelli, güngören bahçelievler taraflarında bunun altında bir fiyat bulamadım. umarım performansıda fiyatı kadar iyi cıkar.

Hocam lastikçiye üretim tarihini sormana gerek yok zira lastiklerin üzerinde ne zaman üretildiği kodlanır.
    Nasıl tarif etsem bilmiyorum lastiğin yanak kısmında daire şeklinde hafta ve üretildiği yılın son iki hanesi yer alır. ilk 2 hane haftayı son 2 hane yılı temsil eder 1 2 örenek resim koyayım...

BU LASTİK 2010'un 33. Haftası
     goodyear ultragrip 8

BU LASTİK 2005'in 9. Haftası
     goodyear ultragrip 8

BU LASTİK 2007'in 51. Haftası
     goodyear ultragrip 8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmysterious -- 30 Eylül 2012; 16:55:26 >

• bende kurban bayramından sonra ankaradan 175 65 14 almayı dusunuyorum 2013 lastık fıyatları bellı oldumu acaba bu aralar 2012 alsak dahamı ucuza alırız
  • Ben de 4 tane aldim.ankarada ne zaman taktirmak gerek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • az önce dıkmen goodyear bayısı ıle gorustum 20 ekımden sonra zam gelecekmıs ayrıca 4 lastık alana mont mu ceketmı hedıye edılecekmıs
    175 65 14 pesın 130 8 taksıt 135 fıyat aldım
  • 4 gün önce Ankara K.Karabekir'deki bayiiden 4 adet 205 60 16 UG8 aldım. Tanesi 245 TL. 3 ay ertelemeli 7 taksit. 2012 Temmuz (26.hafta) üretimi. Kasım ortası gibi gidip taktıracağım. Geçen 2 yılda eski aracımda UG7 kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redstorm -- 14 Ekim 2012; 1:49:05 >
  • 2 gun sonra lastikleri taktirmayi dusunuyorum.herhangi bi sikinti olusturur mu?havalar tam sogumadi ankarada

• Arkadaşlar merhaba.Bende kış lastiği alıcam birkaçgün içerisinde aracım e200 kompressör w211 ultragrip8 le ultragrip performance2 arasında kaldım aracıma hangisi uyumlu bilmiyorum iki lastiğin arasından hangisini taktırmak doğru olur aracıma göre?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan99747

2 gun sonra lastikleri taktirmayi dusunuyorum.herhangi bi sikinti olusturur mu?havalar tam sogumadi ankarada

Hocam bence daha erken 7'in altına daha düşmüyor hava

Kasım başında falan uygundur
  • Bu lastik için ıslak yolda,yağmurlu yolda performansı çok kötü deniyor,su kanalları olmadığı için.Bu konuda tecrübesi bilgisi olan varmı?

sitesinde kanallı lastiğin ıslak yol koşulu daha kötü

goodyear ultragrip 8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etnaxy -- 17 Ekim 2012; 17:50:54 >
  • 205 55 16 takma balans dahil 210 tlye aldım taktirdim
    İlk izlenimim biraz uğultu geldi ancak cok yeni olduğu icin olabilir
    Umarım kısın hakkını verir

• bugün 185/65 r15 lastiğimi taktırdım fakat taktırdıktan sonra eve giderken ani bir fren yapmam gerekti.
    Herhangi bir sıkıntı oluşur mu?
  • bizim lastiklerin üretim tarihini göremedim.
    sadece bir lastikte 2512 yazıyor.Ama forumda anlatıldığı şekilde değil.Diğer yazılardan çok ayrı bir yerde yazıyor.
    acaba bu goodyear bayisi eski tarihlisini mi taktı?

• quote:

bizim lastiklerin üretim tarihini göremedim.
    sadece bir lastikte 2512 yazıyor.Ama forumda anlatıldığı şekilde değil.Diğer yazılardan çok ayrı bir yerde yazıyor.

yok mu bilgisi olan?
  • quote:

quote:

bizim lastiklerin üretim tarihini göremedim.

yok mu bilgisi olan?

Lastikleriniz yeni 2012 nin 25. hafta üretimi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: talbotlago

Ben de 1-2 gün içinde (belki bugün bile olabilir) kış lastiği almak istiyorum. Yeni eve taşındık, Toki'nin yaptığı yollar mühendislik görmemiş (!!!) olduğu için kışın baya zorlu olacak benim adıma. Ev işe uzak olduğundan (toplu taşıma ile gitme imkanı da yok şirkete (şirket biraz tuhaf bir konumda)) artık kendi aracımla gidiyorum işe. Kısaca bir dağdan diğer bir dağa ulaşmam gerekiyor İstanbul içinde. :))

Aracın orjinal lastik ölçüsü biraz cins olduğundan (185-55-15) hem bu ebatta lastik bulmak zor hem de olanların fiyatı çok yüksek. Araç, basit ufak motorlu bir binek, Jazz. Ama lastikler ince yanaklı ve genelde performans tipi, az bulunuyor. Haliyle fiyatları daha büyük lastiklerden bile fazla.

Örneğin Goodyear UG8 220-230 (nette bir sitede 195 yazıyor), Nokian WR D3 249, Michelin 230, Bridgestone pazarlıkla 215 vs. Bari yaz lastiği olarak kullandığım (Hankook K110) ve her yönüyle harika olan (özellikle sessizliği) Hankook marka kış lastik alayım dedim. Geçen hafta sordum fiyatı 150 TL idi, p.tesi almak için bayiye gittim bu ebatta tüm W310 model lastikler bitti dedi (Kırşehir merkezi bile aradı). Bir an da elim boşta kaldı. :))
    Malum Avrupa, kötü kış koşulları nedeniyle tüm lastikleri çekiyormuş (bir çok farklı marka bayisi aynı şeyi söyledi), çok az lastik alabilmişler. Bu sene bitti dedi bayi. :(

Bayi aynı zamanda Petlas da satıyor, onun bir modelini önerdi, Snowmaster W651. Hakkında pek bilgim yok. Kimi iyi diyor, kimi beğenmemiş. Fiyatı ise 130 TL, gayet cazip ama kafamda soru işaretleri var. Her ne kadar memleket malı da olsa büyük firmalarla yarışabilmesi için zamana ihtiyacı var, kışın yol tutuşu, frenlemesi, ıslak yoldaki durumu özellikle gürültü seviyesi nasıldır bilmiyorum. Aldığımda ortalama seviyedeyse lastik, sıkıntı yaşatmazsa bana sorun yok ama lastik yüzünden kaza yapmak veya yolda kalmak da istemem.

Her neyse, fiyatı biraz daha düşürebilmek için 185-60-15 lastiklere bile baktım. Goodyear UG8 için 160 TL nette. Çapı biraz büyüyecek tekerin, bu yüzden çamurluğa sürtme tehlikesi var, zaten çoğu bayi de bunu belirtti.

İyice kararsız kaldım. Hem iyi bir lastik istiyorum hem de fiyatı abartı olmasın. İstanbul için kışın çok sert geçmediği malum, üstüne bu araca pahalı lastik de gereksiz bence. Ama yolda kalmak da istemem, güvenlik önceliğim, sonra sessizlik ve konfor geliyor. Nette ne kadar bilinen marka varsa hepsine bakınıyorum ama sonuç ya bir dolu para verip kurtulmak (lastiklerin bitme tehlikesi var bizim ebat için) ya da Petlas alıp uygun fiyata işi halletmek. Tabi beklentilerimi karşılar mı bilemem.

Siz ne dersiniz, ne önerirsiniz bana?

185 60 15 çamurluğa sürtmez. Güvenle takabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.