Şimdi Ara

GOLF'E ALTERNATİF OLARAK HANGİ ARACI TERCİH EDERDİNİZ ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet kısa süre kullanıp satacaksanız mazda baya bi zarar ettirir kesinlikle. Ama uzun vade kullanılacaksa vede servisi yaşadığınız şehir veya yakın sayılıyorsa tercih edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eshotçu

Evet kısa süre kullanıp satacaksanız mazda baya bi zarar ettirir kesinlikle. Ama uzun vade kullanılacaksa vede servisi yaşadığınız şehir veya yakın sayılıyorsa tercih edilebilir.

evet uzun vade kullan, zararın katlansın...

10 yaşında golfler, boralar hala iyi para ediyor. mazda'yı yok pahasına elden çıkarırsın. öyle donanım bolluğuna aldanmayın. cruise kontrolmüş vs.. vs.. hikaye hepsi diyecem ama bir işe yaramayacak biliyorum. ben öyle full donanımlı araç kullandım. şimdi donanımı bol olmayan ama gidişi sessiz, temiz sürüşü olan ve 2. eli de güçlü olan aracı tercih ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: eshotçu

evet uzun vade kullan, zararın katlansın...

10 yaşında golfler, boralar hala iyi para ediyor. mazda'yı yok pahasına elden çıkarırsın. öyle donanım bolluğuna aldanmayın. cruise kontrolmüş vs.. vs.. hikaye hepsi diyecem ama bir işe yaramayacak biliyorum. ben öyle full donanımlı araç kullandım. şimdi donanımı bol olmayan ama gidişi sessiz, temiz sürüşü olan ve 2. eli de güçlü olan aracı tercih ettim.

Bir ömür mutluluklar dilerim size

• golf'ü satıp bütçem yeterse passat variant veya skoada superb combi alırım.

onun haricinde alınacak araç gti olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

golf'ü satıp bütçem yeterse passat variant veya skoada superb combi alırım.

sw araçları ben de severim ama türk halkı nedense sevmiyor. 2. elde çok zarar edersin.
    bagajını bahane edip sedan alıyor insanımız ama sw'nin bagajının daha büyük oluşu es geçiliyor. türk halkının asıl sedan alma sebebi sedan araçların daha bir ağır abi duruşuna sahip olduğu inanışı. böyle ağır, makam arabası gibi dursun filan istiyor insanımız. sw tüm o havayı bozuyor. passat'ınkini bilmiyorum da megane ve 307'nin sw'lerini gördüğümde hasta olurdum. tip olarak çok güzeldi onlar.
  • quote:

quote:

sw araçları ben de severim ama türk halkı nedense sevmiyor. 2. elde çok zarar edersin.
    bagajını bahane edip sedan alıyor insanımız ama sw'nin bagajının daha büyük oluşu es geçiliyor. türk halkının asıl sedan alma sebebi sedan araçların daha bir ağır abi duruşuna sahip olduğu inanışı. böyle ağır, makam arabası gibi dursun filan istiyor insanımız. sw tüm o havayı bozuyor. passat'ınkini bilmiyorum da megane ve 307'nin sw'lerini gördüğümde hasta olurdum. tip olarak çok güzeldi onlar.

türk halkının tercihlerine göre araç almam. öyle olsaydı benzinli manuel araca dizel otomatik parası vermezdim.

• quote:

quote:

quote:

türk halkının tercihlerine göre araç almam. öyle olsaydı benzinli manuel araca dizel otomatik parası vermezdim.

öyle mi? golf sınıfının en çok satan aracı türkiye'de. tam türk halkının tercihlerine uyuyor...

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    dizel otomatik boş comfortline da alabilirdik :)
  • Benim açımdan olay sadece ikinci el değeri değil, Golf'te genel olarak bir bütünlük var, düşünülmüşlük var ve bence bu büyük bir artı.

Golf'te ufak tefek artılar, düşünülmüşlükler üst üste gelince araca karşı bir güven bir saygı oluşturuyor. Kapı ceplerinde kaplamalar, torpidonun içinin kadife kaplaması, bagajda 12 volt çıkışı, kaputu kaldırınca çubuk yerine amortisör görmek, arka koltuk havalandırması görmek, arka koltuk kol dayamasından bagaja ulaşabilmek, koltuk altında çekmeceler olması, akünün çıplak olarak değilde kılıf içinde yer alması vs. bunlar baktığınızda çok ufak tefek ve hatta tek tek düşündüğünüzde olsa ne olur olmasa ne olur diyebileceğiniz ayrıntılar belki ama baktığınız her yerde bu ufak ayrıntıları görünce bu kadar ufak tefek şeylerin bile düşüldüğünü, maliyet kaygısıyla çıkarılmadığını görünce araca olan güveniniz ve kalite algınız artıyor. Bunları bile düşünen bir firmanın diğer yerlerdende çalmadığını düşünüyorsunuz. Bunu nasıl unutmuşlar ya da düşünememişler dediğiniz bir eksiklik görmüyorsunuz.

Golf size çılgın bir tasarım, kasa değişimlerinde radikal değişiklikler vadetmiyor. Yıllarca geliştirilmiş, sürekli üstüne konulmuş ve eksikliklikleri azaltılmış bir araç vadediyor. Golfe baktığınızda aracın herhangi bir tarafı(yol tutuş, tasarım, motor, donanım vs.) diğer taraflarından öne çıkmıyor. Bir bütün olarak duruyor araç. İşte tam da bu yüzden sınıfında referans araç konumda bence.

• makyajlı golf ne zaman geliyor duyum var mı 10 ileri dsg ile
  • makyajlı golf ne zaman geliyor duyum var mı 10 ileri dsg ile
  • Ilk tercihim golf idi.
    Araci alirken torosta olsa en dolusunu tercih eden birisiyim.
    Golfun el dolusu eksik bir iki opsiyonla 114bin tl ye geldi.

Bende i30 aldim.(tek eksik direksiyon arkasindan vites olmamasi ama ekstra özellijleri var.)

I30 almasam;
    Audi a3
    Opel astra
    Seat leon
    Ford focus
    Seat leon fr
    Toyota corolla
    Honda civic

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son olarak;
    Premium sınıfta Mercedes E serisi
    Premium Suv Range Rover Sport veya Evoque
    Manuel dizel Suv Nissan Qashqai
    Otomatik Suv BMW X serisi
    C sınıf Manuel vites Tsi. Motor A3 veya Golf
    Otomatik vites Bmw 3 serisi ve Mercedes C serisi ile Eat vites PSA grubu.
    B sınıf otomatik Eat vites Peugeot 208
    B sınıf eski araçlarda Opel C serisi dizel manuel. tercihim olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mazi09 -- 17 Temmuz 2022; 0:32:44 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.