Şimdi Ara

GOLF 6 TDI radyatör eğildi sizce ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2012 model GOLF 6 tdi comfortline arabamla otobanda giderken tırdan düşen plastik takoz arabanın altına girdi. Çok şükür bende birşey yok. Ancak tamponun altından giren plastik takoz, karlığı parçalamış. Akabinde Ön panel denilen plastik parçayı alttan kırmış. En öndeki klima radyatörünü çok hafif eğmiş, turbo radyatörü ve motor suyu radyatörü V şeklinde derin bir eğikliğe sahip. İlk servise götürdüm ustalar değiştirelim dedi. 3 değişik servisle görüştüm parça fiyatı sormak için durumu anlattım hepsi aynen şunu dedi " Abi su kaçırmıyorsa, çekişten düşmediyse ve devirdaimde sıkıntı yoksa değiştirme. Radyatör eğilsin bişe olmaz." Şimdi sorularım size 2 tane.

1. Arabanın kaskosu var, kasko ile görüştüm yaptırırız sıkıntı olmaz dedi. Sizce yaptırmalımıyım? 2000 lira gibi bi tramer çıkıcak.
    2. Sizce ustalara güvenmeli ve hiçbişe yapmadan bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim ?
    3. Yoksa kasko harici yaptırıp devam mı etmeliyim? 1200 lira gibi bi masraf çıkarıyorlar.

Şimdiden teşekkür ederim.

Not : eşşeklik ettim ve fotoğraf çekmedim unuttum.

• Ben olsam yetkili serviste kaskodan yaptırırdım. 2 bin bir şey değil. Geçmiş olsun hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotoğrafını çekin değiştirin gitsin.Uzun vadede ne olacağını kimse bilemez

• Hocam şu kaskoyu kullanın ya, yaptırın serviste gitsin. İleride ne olacağı belli olmaz, sağlama alın.

• teşekkür ederim arkadaşlar.
  • aracım çeyrek altın ...değerli araca değer vermek gerekir...kasko delinsin ama için rahat olacak...1200 tl cepten verilmez deymez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 9 Ağustos 2017; 21:28:29 >
  • Birşey soracağım öncelikle geçmiş olsun

Tırın plakasını almadınız mi sonuçta hata onun şimdi sizin kasko delinecek

• tırın plakasını alsam bile araç kameram olmadığından tırcıyı suçlayamam 120 ile otobanda giderken tam olarak Gaziantep- Adana otobanı nurdağı viyadüklerinde gerçekleşti olay. Orayı bilenler çok sert rüzgar estiğini bilir ben en sol şeritteydim tır en sağ şeritte. tırın plastik takozunu rüzgar fırlattı önüme. direksyonu kırmadığımdan ki kırsam kesin toparlayamazdım, mecbur takoza bodozlama girdim. Şükür tekere falan denk gelmedi o zaman durumum daha fena olurdu.

Şimdi diyorsunuz ki kaskoyu deldir. Kazasızlık indirimini boşver :\
  • Bu şekilde kullanma ilerde büyük arizalar açabilir. Eğik yerden su kacirir motora zarari olur.İster cepten ister kaskodan değiştir.Kasko varkense cepten vermek saçma olur.Satarken radyatör değişiminden dolayı girilen hasar kaydı araç değerini etkilemez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.