Şimdi Ara

Goldmaster Spark HD 1200 (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
470
Cevap
6
Favori
26.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    spark hızlı bir şekilde istediğin uyduyu kör tarama yapabilir.

Yada Enigma2 kanal listelerini spark menu içinden dönüştürebilirsin.
    Aşağıdaki siteye benzer çok sayıda döküman vardır.

http://www.uydukurdu.com/forum/showthread.php/spark_sti7111_ve_enigma2_kanal_listesi_alma_atma_ve_kanal_piconlari_resimli_anlatim-206849.html?s=da3d456ea15440a851d8732fed18a005&

• cemmail kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Bu cihaz halen alınır mı yoksa bu cihazdan daha iyi 200 lira civarına alınabilecek cihaz varmıdır? scart girişi olması şart..
  • spark mod kullanıyorum iptv kullandığımda tv donuyor. stabil bi şekilde nasıl kullanabilirim. enigma2 kurulumu felan ne gerekiyosa bi yardımcı olur musunuz
  • Zendo kullanıcısına yanıt
    Korsan IPTV donmayanı imkansız

DH içerisinde bu sorulara cevap bulman zor.
    Uydu alıcıları konusunda uzmanlaşmış sitelere bakman lazım.

https://linuxsat-support.com/board/429-amiko-alien-mini-shd-8900-sti-7111-images/

http://www.uydukurdu.com/forum/forumdisplay.php/spark_st_7111-1355.html

Uydukurdu enigma

• quote:

Orijinalden alıntı: mfselektronik

Korsan IPTV donmayanı imkansız

DH içerisinde bu sorulara cevap bulman zor.
    Uydu alıcıları konusunda uzmanlaşmış sitelere bakman lazım.

https://linuxsat-support.com/board/429-amiko-alien-mini-shd-8900-sti-7111-images/

Uydukurdu enigma
    Ccam ve iptv için almıştım pişman oldum vallaha ya!!! ))))))) teşekkürler linkler için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

Ccam ve iptv için almıştım pişman oldum vallaha ya!!! ))))))) teşekkürler linkler için

Alıntıları Göster
    Neden pişman olduğunu anlayamadım.
    Spark 1200 IPTV özelliği yok ki WebTV var, onunla korsan IPTV izleyemezsin.

Enigma2 nasıl kullanılır onuda bilmiyorsun.
    Sparkta Enigma2 korsan IPTV yine hayal kırıklığı olacaktır.
    Korsan IPTV yi diğer cihazlardada sorunsuz izleyebilen varsa ben hiçbir şey bilmiyorum.

Adam akıllı maç izlemek istiyorsan paraya kıyacan digiturk, dsmart ne halt ise satın alacan.
    Gerisi boşa çene.

Spark 1200 cccamden ncam , Powervu ya kadar görevini 4x4 yapar. Adam akıllı Uydu alıcısı isteyenlerin tercihi olmalıdır.
    SD kalitesi olsun HD kalitesi olsun her boyuttaki TV için yeterlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

Bu cihaz halen alınır mı yoksa bu cihazdan daha iyi 200 lira civarına alınabilecek cihaz varmıdır? scart girişi olması şart..
    İkinci el 300-350 TL vu+ serisi var . 120-160 TL dm800hd bulunuyor.
    Enigma2 uydu alıcısı özelliği ile alışan için en doğru seçimdir.

Sıfır istiyorsan, iptv gibi luzumsuz şeyler lazım değil demekte ise en iyi seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfselektronik

İkinci el 300-350 TL vu+ serisi var . 120-160 TL dm800hd bulunuyor.
    Enigma2 uydu alıcısı özelliği ile alışan için en doğru seçimdir.

Sıfır istiyorsan, iptv gibi luzumsuz şeyler lazım değil demekte ise en iyi seçenek.

Alıntıları Göster
    Hocam iptv le falan isim yok kanallarda otomatik guncelleme yapsin iyi goruntu versin yeter butcem 200 250 tl civarinda spark tavsiye edermisiniz yoksa bu fiyatlara baska alinacak alicilar varmidir tesekkurler

• performansı çok düşük
  • ScreamEagles kullanıcısına yanıt
    Hocam, Görüntü kalitesi ile sti cpu spark 55" televizyona kadar işini görebilir.
    Kanal geçişleri 1sn civarında.
    TKGS otomatik kanal güncelleme yok.(sadece turksat içindir) Kanal güncellemeli uydu alıcıları havuz medyasını öne çıkararak seni fıtık edebilir.
    Tüm favori ayarlarını bozar.
    Yılda bir iki kere scan yaparsın TKGS gerek yok.

Enigma2 cihazlarda tkgs yoktur. İkinci el VU+ zero vs 300 tl civarında bulunabiliyor. GET üzerinden alır test edersin.
  • arkadaşlar uzun süredir digitürk kullanıyorduk artık yolları ayırdık normal uydu alıcısına geçtik. ancak yazılım ve kanal listesi olarak 3 sene önce aldığımız gibi duruyor. güncel yazılım ve kanal listesi konusunda yardımcı olabilir misiniz ?
  • Arkadaşlar m3u uzantılı İptv dosyasını Spark cihazımda nasıl açıp izlerim?

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Arkadaşlar m3u uzantılı İptv dosyasını Spark cihazımda nasıl açıp izlerim?

Putty adlı program ile bilgisayardan cihaza bağlanarak atılır. Google da program linki ve nasıl atılacağı var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Arkadaşlar m3u uzantılı İptv dosyasını Spark cihazımda nasıl açıp izlerim?

Putty adlı program ile bilgisayardan cihaza bağlanarak atılır. Google da program linki ve nasıl atılacağı var.

Alıntıları Göster
    Hocam Enigma tarafına değil Spark tarafına yüklemek istiyorum olur mu?

• emurat E kullanıcısına yanıt
    O program ile olmaz, nasıl olur o konuda bilgim yok ama Enigma2 gibi bir nimet varken cihazı düz kullanmazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

O program ile olmaz, nasıl olur o konuda bilgim yok ama Enigma2 gibi bir nimet varken cihazı düz kullanmazdım.
    Hocam farklı bir sürü rom denedim Enigma tarafı bizim cihazda yavaş geldi bana. Senin tavsiye edebileceğin rom var mı?

• emurat E kullanıcısına yanıt
    Bu cihazı satalı uzun zaman oldu. Aşağıdaki siteye bakın.

• ulusalonur kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam cevabın için.

• Merhabalar. İnşallah Cihazla ilgili bir usta vardır hala :) yahı ben bu cihazı 2. el almıştım sahibinden den Enigma 2 kısmı ile epey uğraşmıştım yükleyene kadar ama sonunda başarmıştım. Ben aslında ips led asus m239 monitörümde tv ve internet kullanmak için almıştım. o zaman malesef monitörümden görüntü almayı başaramamıştım. sonradan pes ettim ve 37 ekran tüplü tv imde bağlı çalışıyordu 3 yıldır. Gerçi bu arada onun yerine sky s960 tv kartı da aldım FHD gayet güzel pratik bir Tv kartı. bir kez kurdunmu gayet güzel.

Ama bir kaç gün önce cihazı monitörde kullanmanın püf noktasını tesadüfen yine ilgili bir youtube videosundan öğrendim. mesele meğerse Çözünürlük uyumu meselesiymiş. Monitörümde stereo ses de olunca gerekli çözünürlüğü ayarlayınca Monitörüm aniden cam gibi tv gibi oldu. :) Spark ve Enigma2 tarafıda çalışıyor. fakat enigmada ( gerçi Egami yazıyor) görüntü net olmasına rağmen ekrana tam oturmuyor. bir sürü ayar var sanırım ayar yapmak gerekiyor. esas sorunsa dediğim gibi internet içinde almıştım. ama malesef Spark tarafında youtube çalışmıyor opera ise beklemeye değmeyecek kadar yavaş. internet üzerinden linux için indirmeye çalıştım ama yüklenmedi. Enigma 2 tarafında ise yani Egami de, geçişler falan daha seri. Ama o taraftada youtube açılmıyor. Web tarayıcı ise oarada hiç yok. sonra yine pes ettim. ve Tv kartımla bilgisayarımdan istediğim tüm işlevleri yapmaya geri döndüm. bir 3 yıl sonrada seri internet kullanmayıda öğrenebilirim belki :)) Hayır bu şaka tabi. bunu hemen istiyorum ama işte bu yazıma bir usta yanıt verir yardımcı olabilirse.. Evet arkadaşlar Spark ve Egami kısmında interneti youtube u nasıl seri bir şekilde izleyebilirim? Yoksa bunun imkanı artık yokmu? Egami kısmında zaten web tarayıcı yok oraya web tarayıcıyı nasıl yükleyeceğim ve her iki tarafta interneti nasıl seri kullanabilirim? Saygılar..

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.