Şimdi Ara

Goldmaster RC-428 pedal ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
8.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Hem iyi hem ucuz bir direksiyon seti alayım dedim, Goldmaster RC-428 iyi gibi geldi ve aldım. Birkaç oyunda denedim hepsinde de gaza ne kadar basarsam basayım hep aynı seviyede etkiliyor: her seferinde son seviyede. Sonra Denetim Masası'ndan oyun kumandası ayarına baktım orada da gaz ve fren pedallarının analog eksen (Y ekseni) değil de tuş olarak görev yaptığını fark ettim. Yani ya basılı ya da basılıı değil şeklinde yalnızca iki durumu gösteriyor. Ara kuvvet kullanmam mümkün olmuyor. Kutudan çıkan CD'den sürücü kurulumunu yapmış olmama rağmen pedalları ayarlayamadım.
    Bu konuda yardım edebilecek birileri varsa cevap bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceFlame -- 22 Aralık 2012; 20:18:35 >

• Sorunumu kendim çözdüm.

Sorunun çözümü:
    Direksiyon setini bilgisayara kendi USB girişiyle değil, PS/USB çevirici kullanarak PS girişiyle takıyoruz. Mode tuşuna basarak Negcon moduna geçiyoruz (Kırmızı LED yanıp söner). Negcon modunda pedallar eksen olarak görev yapıyor. Oynamak istediğimiz oyunun içinden kontrolleri yeni duruma göre düzenleyerek oyunumuzu oynuyoruz.

(Negcon moduna geçildiğinde eksen çerçevesindeki + işareti çerçevenin sol üst köşesinde bulunur. Bu durum fren pedalının tamamen boşta olduğunu gösterir. Pedala basıldıkça + sağa doğru kayar.)

Farklı modlarda oyun kumandası özelliklerinin görünümü:

1. Dijital Mod (Kırmızı LED söner)

2. Analog Mod (Kırmızı LED yanar)
    Dijital modun aynısı

3. Negcon (Kırmızı LED yanıp söner)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceFlame -- 24 Aralık 2012; 17:03:39 >

• konuyu hortlattık ama kutu içeriğinde var mı hocam bu çevirici.çevirici elimizde yoksa başka bir yolu var mı?
  •  Goldmaster RC-428 pedal ayarı
    Arkadaşlar bu direksiyon setinden var bende ama mod tuşu diye bir şey yok fakat mod yazılı bir led var bunu nasıl aktif hale getirebiliriz yardımcı olursanız sevinirim.
  • arkadaşlar benmde goldmaster RC 428 direksyon konsolu var ama gaz pedalı ayarını yapamadım tam olarak anlatırsanız sevinirim
  • Ben de RC 428 i almak istiyorum.Gaz için yaptığın ayar direksiyon için de geçerli mi? yani direksiyonu az sağa döndürdüğünde sağ tuşuna basmış gibi mi oluyoruz yoksa hassas bir ayar mı mevcut.hangi oyunlar için uygun?bir de vites ileri geri mi itiyoruz yoksa arabaya benzer bi ayarı mı var ?
  • ultratil U kullanıcısına yanıt
    Kardeşim RC-428 Direksiyonu 4 Gün önce Sipariş Ettim Elime Dün Geçti.Direksiyon Hassasiyetini Ayarlayabiliyorsun.Gaza Göre Değişen Fan Var Elin Terlediğinde Soğutuyor Süper Bişey.Hassasiyet Konusuna Gelicek Olursam Hiç Bir Sıkıntı Yok Anca Gaz hassasiyeti biraz sıkıntı gaza az bastığında az gitmiyor.Az bastığında Az gitmesi için PS2/USB Dönüştürücü alman gerekiyor bende bugün alıcan 5-10 TL arasında Bişeymiş.Direksiyonu Herkeze Tavsiye Ederim 270 Derece Dönebiliyor.

ÖZELLİKLERİNE GELİCEK OLURSAK

PS3/PS2/PC uyumlu
    Windows XP/vista/7 uyumlu
    Usb 2.0 ve Ps2 Portu
    PS3 oyunları için Mode Tuşu
    Ps2 için 3 mod :Analog/Digital/Neg
    8 adet konumlandırılabilir tuş
    3 seviye olarak ayarlanabilen direksiyon hassasiyeti
    Gaza göre hızı değişen dahili fan
    Titreşim sağlayan dahili Motor
    270 derece direksiyon açısı
    Yaylı fren ve gaz pedalı
    Led göstergeler
    Vites küçültme ve büyütme için özel tasarlanmış Tuşlar
    D-Pad Girişleri

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Uyumluluk PS3/PS2/PC / Windows XP/vista/7
    Turbo Ateş Tuşu Var
    Titreşim Var
    Analog Çalışma Modu Var
    Dijital Çalışma Modu Var
    Hassasiyet Ayarı Var @ultratil

• beyler bn bilgisayarı kapatp açtıktan sonra euro truck simulator 2 ye giriom çalışmıo cd sini tekrar yüklemem gerekiyor sorunun çözümünü bilen varmı ?
  • beyler gaz ayarı kesin oluyor mu ona göre dönüştürücü alıcam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.