Şimdi Ara

GoldMaster HDM-175 Media Recorder (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
5.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asaglam

Sevgili lektem,
    Goldmaster HDM-175 'e baktım Goldmaster sayfasından. Evet, muhatap önemli. Sizlerin tavsiyesi de önemli.
    Rica etsem, Goldmaster HDM-175 'i Ankara da nereden satın alabileceğimi de -şayet biliyorsan- yazar mısın?

Dün, Kentpark 'da Darty 'e baktım. Kayıt özellikli media player bakıyorum dedim. Reyon görevlisi arkadaşlar uzaydan gelmişim gibi yüzüme baktı. Belli ki Darty de böyle bir ürün yok. Elctro veya Mediamarkt da bulabilir miyim HDM-175 'i?

Bir sorum daha olacak... Bağlantı RCA (AV IN) şeklinde mi yoksa USB den mi? Benim işime yarayanı RCA bağlantı.

İlgine ve önerine çok teşekkür ederim.

http://uromedya.jux.com

Dostum, bu gibi ürünleri mağazada ararsan şansın zor. Dediğin gibi yüzüne boş boş bakarlar. Ben, Netsiparis.com'dan aldım ve bir sorun da yaşamadım.
    Linki aşağıda. Bu cihazın görüntü kaynağı girişi, üç uçlu kablo ile bağlamayı gerektiriyor. Hani vardır ya sarı, beyaz, kırmızı... yani RCA veya kompozit bağlantı. Onunla giriş sağlanıyor. Çıkışı ise HDMI / 3 uçlu. Eski CRT TV'ler için de bağlantı imkanı sunuyor yani.
    Bu ürünün tek sıkıntısı, standby konumunda soğutucu fanın çalışmaya devam etmesi ve bir de HDMI kablosundan gelen elektriğin bir süre sonra cihazda aşırı yüklenme yapması ve TV görüntüsünün kaybolması. Bu ikincisi, benim keşfim. Çaresi de çok basit. HDMI ve elektrik kablosunu çıkar, 1-2 dakika bekle. Geri tak. Düzeliyor. Belki güncellemelerle o sorun da halledilebilir. Valla Dark'ı gördükten sonra öp de başına koy diyorum. HDMI Switcher kullandığım için de zaten cihazı kullanmadığım zaman onun HDMI girişini pasifleştirdiğimden bu sorunu da yaşamıyorum. :)

http://www.netsiparis.com/detay/20751129003/GOLDMASTER-HDM-175-MEDIA-PLAYER?ref=akakce&v=1.27.3

• quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

quote:

Ben iki ay önce Egreat R6S alıp iade ettim, forumda sorunca benim şikayet ettiğim şeylerden (ses ve altyazı ile ilgili) milletin haberi bile yok. Millet daha ne dinlediğinden bile habersiz. Sanal çevresel sesleri AC3, DTS zannediyor.

Boşver şimdi Darkı goldstarını bana zerre miktar faydası yok boş işler hepsi

Sen şu sanal çevre seslerden bahset bi bakalım
    Neymiş bu muhabbet tam olarak?

Adam ses çıkışını LPCM yapıp DTS film izliyor, DTS ses alıyorum zannediyor. Oysa ki cihaz DTS'yi iki kanala çözüp o şekilde anfiye gönderiyor, anfi de bunu tekrar 5.1 yapıyor sanal olarak. Arada dağlar kadar fark oluyor ama arkadaş "sesler harika diye yorum yapıyor".

Hmm bende bilmediğim bir durum var sandım

Adam amfi kullanmıyorsa, prof. hoparlör yada basit 5+1 hoparlörü değilde ele dişe dokunur bir hoparlörü yoksa aradaki farkı anlayamaz zaten.
    O çemberin içine girdiğinde herkese güzel geliyor.

Bende 30gb lık Black Hawk Down var LCPM
    alet onu raw olarak gönderemiyor stereo ses çıkıyor, benim amfi 5+1 e çeviriyor manyak da bir ses var dersin ki savaşın içindeyim.

Ancak en basitinden bir DTS, bir AC3 ü bile açıp RAW olarak amfiye gönderip amfi de çözüm işlemini yapınca en basit bir silah sahnesinde işte bu, bu daha iyiydi diyorsun.
    öyle sanıroyum ki dolby digital yani DD5.1 diye geçen filmlerin de sesleri daha iyi.
    Yada tamami ile benim amfi ve elimdeki filmlerden ben onu hissediyorum.

• Hayır, DTS daha iyidir.
  • Hmm o zaman o yüzden genelde filmler hep DTS oluyor...

Müzik farklı bir boyut.
    Çalan cihaz, sesi çıkartan hoparlör hatta ve hatta en önemli etken dinleyen kulaklar.
    Sen ne anlıyorsan onu anlıyorsun fazlası değil.

Ben bende DTS ve DD filmleri kıyasladığımda DD filmler sanki daha başarılı gibi geldi en azından ben böyle hissettim.
    Daha iyi dinlemek lazım demekki

Gerçi çokda iyi bir sinema ortamım yok.
    Marantz SR 3001 amfi var
    Ön sağ sol Dali ASX3000 Center Paradigm V6 monitör
    center ı kısarak kullanıyorum o şekilde bile sağı solu herşekilde bastırıyor alet
    Daha büyük odada daha uzak mesafeden dinlemem lazım benim ev pek uygun değil böyle şeylere
  • quote:

Orijinalden alıntı: asaglam

Sayın huuso,
    Dexonic web sitesi adresini paylaşırmısınız? Ben Google da aradım ama forum siteleri çıktı karşıma. Bir de bu ürünü zincir mağazalarda bulabilir miyim? veya Ankara 'da nereden bulabilirim?

İlginize ve önerinize çok teşekkür ederim.

http://uromedya.jux.com

Dexonic cihazının Türkiye' deki satış ve servisi Dijitaltrend firmasıdır.Ben de sizin gibi Ankara da ikamet etmekteyim.Ben Dexonic cihazını acity bimeks'ten geçen sene Mart ayında 250 TL' ye almıştım.Ama şu an bimeks te yok.Bir ara Carrefour mağazası da satmıştı.Ankara teknolojik mağazalarda araştırmak lazım.Ama en uygun fiyat olarak internette bulmak mümkün.Ayrıca lektem arkadaşın bahsetmiş olduğu sorunlardan hiçbiri Dexonic cihazında bulunmamakta.Cihazı stanbaya aldığınızda fanı ve içine takacağınız harddisk duruyor.Usb bağlantısı üzerinden de kayıt yapmaktadır.İçine harddisk takmanız da zorunlu değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huuso -- 31 Mayıs 2012; 23:02:36 >

• quote:

Hala Dark'ı savunan insanlar var demek ki ? Dark firmasının ürünleriyle, zaten "tıkır tıkır" çalıştığında sorununuz olmaz. Asıl sorun tıkır tıkır çalışmamaya başladığında ve çözüm için muhatap bulamadığınızda başlar. Dark Çin'de sağdan soldan bulduğu ürünleri üzerine ismini basıp cicili bicili reklamlarla pazarlamaya çalışan bir firma. Fason üretim yaptırdıkları firmalara da uzaktan kumanda ile yazılım yaptırmaya çalışıyorlar. O firmalar da aslında düzgün yazılım yapacak kadar iyi değiller. Diğer benzer firmalarda ve hatta Egreat'de bile yazılım açısından durum aynı. Egreat yine de bunlardan iyidir.

Dark, Goldmaster vb firmalarla ilgili yorumlar genelde hep şu şekilde oluyor: Cihaz çok güzel, çok memnunum ama son yazılımdan sonra falanca özelliği çalışmamaya başladı ama düzelteceklermiş. Peki eskiden çalışan bir özellik neden sonradan bozuluyor ? Firma adam gibi yazılım geliştirmekten aciz de ondan. Kimse bunları sorgulamıyor, cihazın destekledğini söylediği özelliklerin dörtte birini kullanıyor, tabi sorun da göremiyor, sonra da herşey güllük gülistanlık.

Ben iki ay önce Egreat R6S alıp iade ettim, forumda sorunca benim şikayet ettiğim şeylerden (ses ve altyazı ile ilgili) milletin haberi bile yok. Millet daha ne dinlediğinden bile habersiz. Sanal çevresel sesleri AC3, DTS zannediyor.

neyin hesabını yapıyorsunuz anlamıyorum aldım süper çalışıyor, garantisi içindede gönderirim yaparlar, ha garanti bitti ilgilenmiyorlar atar yeni bir ürün alırım.

sinegin yagını hesaplamıyorum sizler gibi.

sanki uçak aldılar 3 kuruşluk şeyler bu cihazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: .DeDe.

quote:

Hala Dark'ı savunan insanlar var demek ki ? Dark firmasının ürünleriyle, zaten "tıkır tıkır" çalıştığında sorununuz olmaz. Asıl sorun tıkır tıkır çalışmamaya başladığında ve çözüm için muhatap bulamadığınızda başlar. Dark Çin'de sağdan soldan bulduğu ürünleri üzerine ismini basıp cicili bicili reklamlarla pazarlamaya çalışan bir firma. Fason üretim yaptırdıkları firmalara da uzaktan kumanda ile yazılım yaptırmaya çalışıyorlar. O firmalar da aslında düzgün yazılım yapacak kadar iyi değiller. Diğer benzer firmalarda ve hatta Egreat'de bile yazılım açısından durum aynı. Egreat yine de bunlardan iyidir.

Dark, Goldmaster vb firmalarla ilgili yorumlar genelde hep şu şekilde oluyor: Cihaz çok güzel, çok memnunum ama son yazılımdan sonra falanca özelliği çalışmamaya başladı ama düzelteceklermiş. Peki eskiden çalışan bir özellik neden sonradan bozuluyor ? Firma adam gibi yazılım geliştirmekten aciz de ondan. Kimse bunları sorgulamıyor, cihazın destekledğini söylediği özelliklerin dörtte birini kullanıyor, tabi sorun da göremiyor, sonra da herşey güllük gülistanlık.

neyin hesabını yapıyorsunuz anlamıyorum aldım süper çalışıyor, garantisi içindede gönderirim yaparlar, ha garanti bitti ilgilenmiyorlar atar yeni bir ürün alırım.

Kardeşim alma dememe rağmen gitti aldı, şimdi de güncellme çıkmıyor diye isyan ediyor ? Bu ne olacak peki ? Ha siz ne gerek var güncellemeye diyebilirsiniz ama ben öyle demiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .DeDe.

quote:

Kardeşim alma dememe rağmen gitti aldı, şimdi de güncellme çıkmıyor diye isyan ediyor ? Bu ne olacak peki ? Ha siz ne gerek var güncellemeye diyebilirsiniz ama ben öyle demiyorum.

Güncelleme tabii ki önemli. Böyle cihazların güncellenmesi lazım. Mesela YouTube videosu izliyorsun, di mi? Gün geliyor, YouTube, siteye giriş protokollerinde veya video kodeklerinde değişiklik yapıyor. Cihazın bunlara göre güncellenmesi lazım. Güncellenmezse o özellik yalan oluyor.

• Bu cihaz hala gayet düzgün şekilde çalışıyor. Dark'taki sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım.
  • O kadar tartışılmış ki Ben anlamadım :) şimdi bu cihaz DTs ses çözebiliyor mu çözemiyor mu?

Bir de çok basit bir soru olacak muhtemelen. Gördüğüm kadaıyla optik çıkışı felan mevzut. bu cihaza örneğim logitech z506 gibi bir 5.1 hoparlör takımı bağlayıp surroung ses elde edebilirimiyim.
    1
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapsikoli

O kadar tartışılmış ki Ben anlamadım :) şimdi bu cihaz DTs ses çözebiliyor mu çözemiyor mu?

Bir de çok basit bir soru olacak muhtemelen. Gördüğüm kadaıyla optik çıkışı felan mevzut. bu cihaza örneğim logitech z506 gibi bir 5.1 hoparlör takımı bağlayıp surroung ses elde edebilirimiyim.
    1

DTS'yi bilmiyorum da 5.1 ses elde edersin herhalde. Ben de 5.1 sistem bağladım. Ses geliyor önden, arkadan, her yerden. Tatmin olmadıysan Goldmaster'ı aç sor, uzun uzun anlatıyorlar.
  • teşekkür ederim şu an ilgim dark andoroid box a kaydı biraz. İkisi arasında kararsızım. Ama genel anlamda çok açıklayıcı ve faydalı veriler sunmuşsunuz ilginiz ve emeğiniz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapsikoli

teşekkür ederim şu an ilgim dark andoroid box a kaydı biraz. İkisi arasında kararsızım. Ama genel anlamda çok açıklayıcı ve faydalı veriler sunmuşsunuz ilginiz ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Rica ederim. Beni de Goldmaster'a yönelten, Dark'ın Record Mania ürünüyle yaşadığım sorunlardı. Bilgine. ;-)
  • Farkındayım. Uzun bir süredir takip ediyorum dark'ın vukuatlarını ;)
  • Kaç zaman oldu, bu Goldmaster media recorder ürünü hala sorunsuz çalışıyor. Goldmaster'i bu kalitede ürünler sunduğu için tebrik ediyorum. İsteyince oluyormuş demek.
  • güzel bir cihaz dün aldım ama benim flat crt sony televizyonum ve profesyonel pioneer home teather sistemimle sorun çıkardı.. az önce iadesini yaptım :( rca kablosunu home teather girişine bağladığımda ekranda belli belirsiz soldan sağa dalgalanmalar yapıyordu.. kablo süper kaliteli olmasına karşın tv rca girişine bağladığımda ise ana menüde dalgalanmalar devam ederken filmde kesiyordu.. bir de tüm tv sistem ayarlarını yapmama karşın menülerde çerçevelerin köşeleri yamuk yumuk görünüyordu :(( ses çıkışını pek beğenmedim hdm 175 in sesini maks 31 e getirmeme rağmen tv de sesi yarıya kadar açmadan doğru düzgün duyulacak canlı ve etkili bir ses vermiyordu.. denemediğim film kalmadı hepsinde ses seviyesi aynı.. zayıf...home teather şart.. kaldı ki benim home sistemini volume 40 a almadan yeterli ses alamıyordum ki..pioneer dvd mde film varken sesi 40 a aldığımda odada durulmuyor, yer gök inliyor.. son olarak flouresan display güzel ama ucuz görünümlü..tüm karakterler ortada sırıtıyor smoke siyah şeffaf ön panel arkasına gizleselermiş daha iyi olurmuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 12 Ocak 2014; 21:23:24 >

• Yetkililer sesimizi duysun. Bu cihaza artık bir güncelleme gerekiyor. YouTube, Facebook, Twitter, popüler diğer mecralar eklenmeli. Goldmaster'ın ürünü terk etmesi hoş değil. Akıllarda soru işareti yaratıyor.
  • Arkadaşlar, birkaç ay önce HDM 175 modelini aldım ve sorunsuz kullandım. Dün usb ile güncelleme seçeneğini seçtim. Sadece menüleri kurcalıyordum, usb takılı olmadığı için olumsuz yanıt alırım diye düşünerek. Ekranım kapandı gitti :) İnternetten biraz araştırdım, ftp sitelerinden install.img dosyasını indirip bir flashdiske attım. Flashdiski takılıyken power düğmesine basarak elektriğe taktım 5 saniye bekledim, sistemi tekrar yüklesin diye. Birçok kez denememe rağmen bir çözüm bulamadım. Servisi aradım yollamanız lazım dediler. Yardımınız ile bir çözüm bulursam kendi kendime halletmek isterim.

teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: scerdem

Arkadaşlar, birkaç ay önce HDM 175 modelini aldım ve sorunsuz kullandım. Dün usb ile güncelleme seçeneğini seçtim. Sadece menüleri kurcalıyordum, usb takılı olmadığı için olumsuz yanıt alırım diye düşünerek. Ekranım kapandı gitti :) İnternetten biraz araştırdım, ftp sitelerinden install.img dosyasını indirip bir flashdiske attım. Flashdiski takılıyken power düğmesine basarak elektriğe taktım 5 saniye bekledim, sistemi tekrar yüklesin diye. Birçok kez denememe rağmen bir çözüm bulamadım. Servisi aradım yollamanız lazım dediler. Yardımınız ile bir çözüm bulursam kendi kendime halletmek isterim.

teşekkürler,

Flashdisk'i FAT32 olarak formatlamış mıydın?
    img dosyasının doğru olduğundan emin misin?
    img dosyasını doğrudan belleğe atacaksın. bir klasör içinde olmasın yani.
    cihazı kapatacaksın. fişini de çekeceksin. sonra belleği usb girişine takacaksın.
    parmağınla kapatma-açma düğmesine basacaksın ve parmağını orada tutarken, cihazın fişini takacaksın.
    5 saniye kadar tutup parmağını çekince güncellemenin başladığını göreceksin.

http://ftp.goldmaster.com.tr/Yaz%C4%B1l%C4%B1mlar/HDM%20Medya%20Oynat%C4%B1c%C4%B1lar/ Linkte en eski HDM 175 firmware dosyasını bulup onunla yap işlemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanAkkor -- 13 Nisan 2016; 11:25:39 >

• bende bu cihazdan aldım. hepsiburadada 259 tl. bu fiyata bu özellik şahaneydi benim için hemen kaptım.1 tana de wifi dongle hediye koymuşlar. daha önceden dark kullanıyordum. illallah ettirdi. 2 sene içinde 5 kez servise gitti. en son satıp kurtuldum. yeni cihazda fabrika sürümü kurulu. yeni versiyonu yüklememe gerek varmı ?. varsa ne gibi değişiklikler var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdemirbozan57 -- 20 Nisan 2016; 9:04:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.