Şimdi Ara

GOLDMASTER DVP-9000 5+1 HOPARLÖR SES SİSTEMİ HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar herkeze merhaba......Ben yeni televizyon aldım BEKOhttp://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=1144&urn=10073&lang=tr-TR

Televizyonumda ses beni pek memnun etmiyor....

üzerine ses sistemi bağlatmayı düşünüyorum...düşünce olarakda..
    http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/goldmaster-dvp-9000-5-1-hoparlor-ses-sistemi-90527727?mpch=ads&ggap_s=akakce&ggap_m=ocs&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-0

bunda karar verdim...
    şimdi sorularım şunlar..
    5+1 tam verım alabilir miyim..
    dvdplayer kullanmadan onu acmadan yani..tv ye direk diger tum aksesuarlar baglanır mı..yani tv yi acdıgımda direk ses bunlardan cıkcak..tekrar ben ses sistemi kullanmak icin dvd player'ı da acmıycam...bu mümkün müdür?..

herkeze teşekkürler..okuyan yardım eden şimdiden ............

• hocam ne dts destekliyo ne bişey. markası kötü ve watt çıkışıda çok az bu miktara bluray ev sineması alırsınız birazdaha koyarsanız 1000 watt çıkışa yakın başka sistem alırsınız. yani bu paraya bunu almanız paranızın çöpe gitmesidir.
  • kardeşim öncelikle cok teşekkürler yorum icin..
    önerine gelince..pek bi fazla bilgim yok bu konularda..acıkcası da aydınlattın beni ve dönülmez hatadan kurtardın diyebilirim..

senden bi ricam olucak..
    BEKO'nun linkini verdigim tv'sine uygun 400 - 500 lira..uzun kolonlu evsistemi istiyorum ne alabilirim..???
  • ev sinema sistemlerinden pek anlamam ama eğer o sistemde kararlı kalırsanız aşağıya farklı site yazdım fiyatı o fiyattan daha uygun olan

http://www.istanbulbilisim.com.tr/dvp-9000-goldmaster-ev-sinema-sistemi-en-ucuz-fiyatlari,52723.html
  • Öncelikle istekleriniz hakkında bilgi almam lazım televizyonunuzda optik çıkış yok büyük bi ihtimalle öğrendiğim kadarı ile böyle.
    şöyle bi soru sormak isterim receiverınızdan çıkan sesleri de almak istiyormusunuz yoksa sadece ben film izlerken ses sisteminden ses almak isterim mi dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemekshi

ev sinema sistemlerinden pek anlamam ama eğer o sistemde kararlı kalırsanız aşağıya farklı site yazdım fiyatı o fiyattan daha uygun olan

http://www.istanbulbilisim.com.tr/dvp-9000-goldmaster-ev-sinema-sistemi-en-ucuz-fiyatlari,52723.html

kardesım oncelıkle cok saol...bu sistemi arkadasımdan alıcam sıfır kutusunda magzasında duruyomuş..aldıgım fiyata veriyim dedi 450 lira ya vercekdi...ama kararsız kaldım yorumları okudukca da..

• quote:

Orijinalden alıntı: muhobjk1893

Öncelikle istekleriniz hakkında bilgi almam lazım televizyonunuzda optik çıkış yok büyük bi ihtimalle öğrendiğim kadarı ile böyle.
    şöyle bi soru sormak isterim receiverınızdan çıkan sesleri de almak istiyormusunuz yoksa sadece ben film izlerken ses sisteminden ses almak isterim mi dersiniz ?

üstadım tv nın arka cıkıslarına bakdım..bi adet kulaklık girişi..bide kırmızı ve beyaz olmak üzere dort kanal var..ama bunlar ses icin mi yoksa dvd baglama icin yada uydu ıcın mı bılmıyorum...
    ben tvden genel olarak ses almak istiyorum..yani televizyon izlerken de ..yada usb takıp film izlerkende..ses alıyım..ses tvden cıkış olsun yani.....

bide istegim kolon sistemi yapmak.. uc yada dort kolon alıp koltuk ardına koyup o şekil sistem kurmak istiyorum.........

• TV NİZDE OPTİK ÇIKIŞ OLMADIĞI İÇİN SİZE ŞÖYLE BİR BAĞLANTI ŞEKLİ ÖNERİCEM.KIRMIZI BEYAZ SOL VE SAĞ STEREO ÇIKIŞTIR
    BU BAĞLANTI ŞEKLİ İLE SES ALICAKSINIZ.
    BU ÖNERİCEĞİM SİSTEM SİZİN İHTİYACINIZI KARŞILAYACAK BİR SİSTEM OLACAK.

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/home-theater/dvd-home-cinema-systems/HT-F455/TK-spec

TVNİZDEN USB İLE İZLEYECEĞİNİZ İÇİN BU SİSTEMİ ÖNERİYORUM.BU SİSTEMLE SANAL OLARAK 5.1 SES ALABİLİCEKSİNİZ.
    ÇÜNKÜ STEREO ÇIKIŞI ÇİFT KANALLI SES VERİR. SİSTEMİN ÖZELLİĞİ ÇİFT KANALLI SESİ SANAL OLARAK 5.1 YAYABİLİYOR.

• quote:

TV NİZDE OPTİK ÇIKIŞ OLMADIĞI İÇİN SİZE ŞÖYLE BİR BAĞLANTI ŞEKLİ ÖNERİCEM.KIRMIZI BEYAZ SOL VE SAĞ STEREO ÇIKIŞTIR

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/home-theater/dvd-home-cinema-systems/HT-F455/TK-spec

TVNİZDEN USB İLE İZLEYECEĞİNİZ İÇİN BU SİSTEMİ ÖNERİYORUM.BU SİSTEMLE SANAL OLARAK 5.1 SES ALABİLİCEKSİNİZ.
    ÇÜNKÜ STEREO ÇIKIŞI ÇİFT KANALLI SES VERİR. SİSTEMİN ÖZELLİĞİ ÇİFT KANALLI SESİ SANAL OLARAK 5.1 YAYABİLİYOR.

öncelikle cok teşekkürler..yazımı okudugunuz ve cevapladıgınız icin...
    ben bişi daha sorucam..
    TV nin ses menüsünü acdıgımda..ses cıkış kulaklık..sistem ve televizyon diye uc secenek yapılıyor..ayrıca srs hd diye bi secenek ac kapa yapılıyor..

ama sizin önerdiginiz sistem..benim konuyu acdıgım sistemle benzer midir..GOLDMASTER DVP-9000 ile yani..
    aynı mıdır baglantısı ve calısma mantıgı.??

• quote:

Orijinalden alıntı: ylmzzz

quote:

TV NİZDE OPTİK ÇIKIŞ OLMADIĞI İÇİN SİZE ŞÖYLE BİR BAĞLANTI ŞEKLİ ÖNERİCEM.KIRMIZI BEYAZ SOL VE SAĞ STEREO ÇIKIŞTIR

ben bişi daha sorucam..
    TV nin ses menüsünü acdıgımda..ses cıkış kulaklık..sistem ve televizyon diye uc secenek yapılıyor..ayrıca srs hd diye bi secenek ac kapa yapılıyor..

ama sizin önerdiginiz sistem..benim konuyu acdıgım sistemle benzer midir..GOLDMASTER DVP-9000 ile yani..

kulaklık 3.5mm çıkışı olan jack girişidir bunlada ses alabiliriz.tv seçeneği ile tv hopörlerinden ses alırsınız. sistemde harici bağladığınız sistemden ses alırsınız.srs ise ses efektidir.

Bu önerdiğim sistemin çıkışı 1000 waat sizinki 300 watt bile değil yani benim önerdiğim sistemden alacağınız ses çok daha yüksek çok daha kaliteli olucak.
    ayrıca televizyonunuzda optik çıkış olmadığı için başka bağlantı seçeneğimiz yok.mecbur rca kabloyla bağlayıp ses alıcaksınız aldığınız ses optik kadar kaliteli olmuyacak ama sanal olarak 5.1 alıcaksınız yani buda size rahatlıkla yeticektir. 2 ürününde bağlantı şekilleri aynı olucak hiç bir fark olmuyacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhobjk1893 -- 8 Mart 2014; 22:06:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ylmzzz

quote:

ben bişi daha sorucam..

kulaklık 3.5mm çıkışı olan jack girişidir bunlada ses alabiliriz.tv seçeneği ile tv hopörlerinden ses alırsınız. sistemde harici bağladığınız sistemden ses alırsınız.srs ise ses efektidir.

Bu önerdiğim sistemin çıkışı 1000 waat sizinki 300 watt bile değil yani benim önerdiğim sistemden alacağınız ses çok daha yüksek çok daha kaliteli olucak.
    ayrıca televizyonunuzda optik çıkış olmadığı için başka bağlantı seçeneğimiz yok.mecbur rca kabloyla bağlayıp ses alıcaksınız aldığınız ses optik kadar kaliteli olmuyacak ama sanal olarak 5.1 alıcaksınız yani buda size rahatlıkla yeticektir. 2 ürününde bağlantı şekilleri aynı olucak hiç bir fark olmuyacak.

Kardeşim Fotograflarda Ses Menüsünü paylaştım..nasıl bi baglantı kurabilirim..Senin dedigin sistemde bütcemi cok aşıcak kardesım... SAMSUNG yani..
     GOLDMASTER DVP-9000 5+1 HOPARLÖR SES SİSTEMİ HAKKINDA GOLDMASTER DVP-9000 5+1 HOPARLÖR SES SİSTEMİ HAKKINDA

• Televizyonunuza rca bağlantı dışında başka bağlantı yapamassınız. Eğer tvniz hdmi cec destekleseydi ses dönüş kanalından tek bir kabloyla ses alabilirdiniz ama tvnizde bu özelliği göremedim.Fiyat konusuna gelirsek sizin goldmasterdan 100 lira daha pahalı Anlamadığım nokta ise tvde optik çıkış olup olmadığı tv'nin tüm girişlerinin fotoğrafını çekip buraya koyarmısınız.
    http://www.teknosa.com/urunler/110100713/samsung-ht-f455-dvd-ev-sinema-sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhobjk1893 -- 10 Mart 2014; 8:37:20 >
  • quote:

Televizyonunuza rca bağlantı dışında başka bağlantı yapamassınız. Eğer tvniz hdmi cec destekleseydi ses dönüş kanalından tek bir kabloyla ses alabilirdiniz ama tvnizde bu özelliği göremedim.Fiyat konusuna gelirsek sizin goldmasterdan 100 lira daha pahalı Anlamadığım nokta ise tvde optik çıkış olup olmadığı tv'nin tüm girişlerinin fotoğrafını çekip buraya koyarmısınız.
    http://www.teknosa.com/urunler/110100713/samsung-ht-f455-dvd-ev-sinema-sistemi

kardeşim öncelikle teşekkürler..bilgiler icin..

Tv ye ayarlardan bakdım.. hdmi cec destegi var.. yani hatta onu acmak ıcın kumanda da tek bı tuş bile var..tıkladıgımda hdmi cec menüsü acılıyor diyo güncelleniyor diyo..tabi olmadıgı icinde..bulunamadı diyo kapanıyo menü otomatik...
    bi diger sorunum..tv nın sırtı duvara bitişik oldugu ıcın arka donanım'ı cekemedım..servıs ılk aldıgımda monte etti tv'yi..oyle duruyor halen..sokemedim kendim acıkcası tv'yi bida..ama sukadarını solyım..muhtemelen rca baglantılar mevcut.. uydu kablosunu elımle takıp edıp kontrol ettıgımde..tvnın arkasında rca yuvalarını goremesem de secebıldım elımle bı bakdımdı da?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.