Şimdi Ara

Gökçeada 5. Komando Alayı- Askerliğini Yapanlar - Yeni askere gelecekler. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
56.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cinemat

quote:

Orijinalden alıntı: frddrst

forumdan başka bi arkadaş batıda çıkabilecek en kötü yer demiş :S içime kurt düştü şimdi :)

ayıp etmiş kim dediyse =)

senin öğrenebildiğin bi bilgi varmı kardeş? ben bi kaç yerde daha zor diyene rastladım. hatta yanınızda vazelin götürün diyen bile var :D:D
  • quote:

quote:

quote:

forumdan başka bi arkadaş batıda çıkabilecek en kötü yer demiş :S içime kurt düştü şimdi :)

senin öğrenebildiğin bi bilgi varmı kardeş? ben bi kaç yerde daha zor diyene rastladım. hatta yanınızda vazelin götürün diyen bile var :D:D

rahat ol tertip bi kaç kişi sırt sırta verirsek vazelini düşünmeye gerek yok =) bak ögrendiklerimi söliim sana. feribot 4 te çanakkaleden kalkıyormuş ama hava şartları el vermezse kalkmıyormuş o durumda çanakkale içinde birlige teslim olmamız gerekiyormuş. gidecegimiz yer içinse öyle çok kötü şeyler söylenmedi hatta bulundugum ildeki bir paşa torpil yaparak gidilebilecek 30 yerden biri diye bahsetti.tek sorunun soguk oldugu elektriklerin zaman zaman gidebilmesi ve duş problemi olabilecek olması..bunlarda olsun artık askere gidioruz tatile degil =)

• quote:

quote:

quote:

quote:

rahat ol tertip bi kaç kişi sırt sırta verirsek vazelini düşünmeye gerek yok =) bak ögrendiklerimi söliim sana. feribot 4 te çanakkaleden kalkıyormuş ama hava şartları el vermezse kalkmıyormuş o durumda çanakkale içinde birlige teslim olmamız gerekiyormuş. gidecegimiz yer içinse öyle çok kötü şeyler söylenmedi hatta bulundugum ildeki bir paşa torpil yaparak gidilebilecek 30 yerden biri diye bahsetti.tek sorunun soguk oldugu elektriklerin zaman zaman gidebilmesi ve duş problemi olabilecek olması..bunlarda olsun artık askere gidioruz tatile degil =)

tabi yaa sorun bunlarsa raziyim ben :) feribota da sabah saat 10da binicem. 4e kalirsam gec olur. sabahtan gokceadaya gecip orda zaman oldurucem.

• 230 civarında kısa dönem varmış.. ben sabah 10a yetişemiyorum. 4 te çanakkaleden kalkan feribotla geçmeyi planlıyorum. en nihayetinde orda görüşmek üzere beyler
  • oraya inince askerler birbirini tanir bence :) gozumuze kestirdigimiz birinin yanina gidip muhabbete giricez sonrasi allah kerim :)
  • 305 kd
  • Yaklaşık 12 yıl önce gökçeadada asteğmendim , kaçıncı dönem oluyor artık unutttum .
    Adanın pek bi özelliği olmasa da , arkadaş ortamımız çok güzeldi . Kaleköyün girişindeki büfenin yanında akşamları üstüne oturduğumuz eski bi mezar taşı vardı , eski kaleköy kıralının kızının mezarıymış :) . .
    Çanakkaleden gökçeada arası feribotla normalde 3 saatken , bi defasında görevden dönüşte fırtına sebebiyle 7 saate gelmiştik . Beni deniz tutmuştu galiba , yata kalka 7 saat geçti ve gökçeadaya ayak bastığıma hiç bu kadar sevinmemiştim :) .

Hatırladığım kadarıyla subayları gayet disiplinlidir , şöyel gezeriz , böyle yatarız gibi büyük umutlarla giderseniz ilk gördüğünüz rütbeli sizi hayal kırıklığına uğratır büyük bir zevkle haberiniz olsun :) .
    Yapacağınız en iyi şey ortama uyum sağlamak .

• Evet arkadaşlarrr 343. dönem toplanalım =))))))))))))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: kewerme

Evet arkadaşlarrr 343. dönem toplanalım =))))))))))))))))

burdaaa :))

ayrıca şöle bişey de var itüsözlükte..yukarıdaki yazıyı okuyup karşılaştırınca, iyice kafam karıştı

kışın, kısa dönem olarak askerliğimi, 5nci komando alayı'nda yaptığım adadır. 5 ay 5 günüm, hiç ayrılmadan bu adada geçmiştir. gitmeden önce, gideceğim yeri meraktan, ada hakkında çok şey okumuşumdur. türkiye'nin en büyük adasıdır, harbiden büyüktür, içinde havaalanı bile vardır(küçük ve askeri uçaklar için). küçük bir merkez çarşısı vardır. merkezde büyük bir cami ve kilise vardır. yine merkezde 3-4 tane otel vardır, ayrıca kaleköyde deniz kenarında çok güzel bir otel daha vardır. şayet askerlik dışında kışın yolunuz düşerse kaleköydeki deniz kenarındaki oteli mutlaka tavsiye ederim. kışın gecelik fiyatı merkezdeki otellerle aynıdır. lüks gözüktüğünden burası pahalıdır demeyiniz(kış için). gökçeada'nın en çok zeytinini ve zeytinyağını sevmişimdir. çarşı iznine çıktığımızda, sabah kahvaltısı yapardık, ilk o kahvaltılarla alışmışımdır zeytine ve zeytinyağına. organik ürün yetiştiriciliği çokçadır. meydanda bir tane büyük pastanesi vardır. gazeteler her gün 14:00 gibi gelir, mecbur internetten okursunuz gazetenizi. ayrıca hafta sonu askerlerce doldurulduğundan 4 tane internet kafesi vardır, komando birliği içerisinde de internet cafe mevcuttur. askerlik yapıp tatil yapmadığımdan, adanın diğer yerleri hakkında bilgi sahibi olamamışımdır. fakat istanbul'a göre karşılaştırıldığında havası muhteşem temizdir,

"kışın felakettir, şayet kışın askerlik yapacaksanız soğuğa, kara ve yağmura dayanıklı olmalısınız, değilseniz benim gibi mecbur alışacaksınız. askeri birlikten ve askerlikten bahsetmeyeceğim fakat burada askerlik yapacaksınız en zor şartlara göre kendinizi hazırlayıp, tatile gidiyor havasından kurtulmalısınız."

http://www.itusozluk.com/goster.php/g%F6k%E7eada

• ayrıca bulunabilme ihtimalinin yüksek olduğu bilgi yumağı niteliğinde bir link:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=5.+komando+alay%C4%B1

4. entry'de, "alay içerisinde internet, sinema salonu vs yoktur." cümlesiyle beraber soru işaretleriyle ayrı bir uğraş içerisindeyim :) her kafadan bir ses çıkmakta veya bir askerin kişisel bakış açısı nedeniyle işler daha bi sarpa sarmakta. en güncel bilgi de 4. entry'de olduğundan onlara inanmaktan başka bir çare yok gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano_rock -- 10 Aralık 2011; 5:50:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcano_rock

ayrıca bulunabilme ihtimalinin yüksek olduğu bilgi yumağı niteliğinde bir link:

4. entry'de, "alay içerisinde internet, sinema salonu vs yoktur." cümlesiyle beraber soru işaretleriyle ayrı bir uğraş içerisindeyim :) her kafadan bir ses çıkmakta veya bir askerin kişisel bakış açısı nedeniyle işler daha bi sarpa sarmakta. en güncel bilgi de 4. entry'de olduğundan onlara inanmaktan başka bir çare yok gibi...

Kardeşim iletişim içinde olalım.. zaten tüm internette bulabilcegimiz tek bilgiler bunlar.. bende itusozluktekini okumustum.. sonra bi kaç arkadasımla konustum asteğmen olarak yapan orda tanıdıkları varmış... sakın tatile gidiyorum modunda gitmesin demişler onlarda.. sonuçta komando alayına gidiyorsun.. eğitimler sıkı.. kışları çok sertmiş... tabi yer olarak güzel bi yere gidiyoruz kardeşim orası dogru... bence cok rahat beklemeden gidip ülkemizin en güzel yerlerinden birinde komanda eğitimi alcaz.. güzel yönünden bakalım ;)

Bu arada msn: emrekrpksz@hotmail.com
    Facebook :https://www.facebook.com/emre.kirpiksiz

• quote:

Orijinalden alıntı: kewerme

quote:

Orijinalden alıntı: volcano_rock

ayrıca bulunabilme ihtimalinin yüksek olduğu bilgi yumağı niteliğinde bir link:

Kardeşim iletişim içinde olalım.. zaten tüm internette bulabilcegimiz tek bilgiler bunlar.. bende itusozluktekini okumustum.. sonra bi kaç arkadasımla konustum asteğmen olarak yapan orda tanıdıkları varmış... sakın tatile gidiyorum modunda gitmesin demişler onlarda.. sonuçta komando alayına gidiyorsun.. eğitimler sıkı.. kışları çok sertmiş... tabi yer olarak güzel bi yere gidiyoruz kardeşim orası dogru... bence cok rahat beklemeden gidip ülkemizin en güzel yerlerinden birinde komanda eğitimi alcaz.. güzel yönünden bakalım ;)

Bu arada msn: emrekrpksz@hotmail.com
    Facebook :https://www.facebook.com/emre.kirpiksiz

aynen doğru söylüyorsun kardeşim..aslında Türkiye'nin en batısında askerlik yapmkta olduğumuzdan kendimizi şanslı olduğumuza ikna etmeliyiz..ne zorluklar çekenler var allah onlara sabır versin.

yalnız anlatanların bahsettikleri bazı konular birbiriyle çelişiyor. neyse hayırlısı olsun artık şimdiden.. bu arada forumda yok herhalde bizden başka gökçeada tayfası..face'den de ekledim şu saat itibariyle..oradan daha iyi irtibata geçeriz..

• arkadaşlar nişanlımın askerliği gökçe adaya cıkdı. gideli daha bir gün oluyor.ama konusamadık cok sıkı bir yermiş...kısa dönem gitti ..usta birlikte cep telefonu kullabilirmiki.. bilgisi olan varmı arkadaslar..çok zor bir yermi..
  • burada askerlik yapan arkadaşlar yakın zamandaki son durumu anlatabilirler mi? birde meslek seçimlerinde gözlemlediğiniz en rahat bölümler hangileriydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1e1 -- 6 Ağustos 2012; 1:25:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxiforum

burada askerlik yapan arkadaşlar yakın zamandaki son durumu anlatabilirler mi? birde meslek seçimlerinde gözlemlediğiniz en rahat bölümler hangileriydi

bakım bölüğü
    en rahatı
  • benim nişanlım bozcaadada askerlik yapıyo ona hediye göndermek istiyorum kargo ile ama kargonun oraya servisi olmadıgını söylüyorlar ama gönderme secenegi var mı
    ?
  • gidince görürsün fazla merak etme :) cehenneme hoş geldin :) Allah kolaylık versin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wuckuat

ben 327. dönem olarak orada yaptım,1 ay acemilikten sonra bozcaada ya gönderdiler.dua edinde bozcaada ya göndersinler.yatarak askerlik bitirirsiniz...

bende orda yaptım be 84/4 elimi kaldırırdım ekmek gelirdi acaip bi yerdi sen kaça kaç yaptın
  • 358.dönem kd'yim usta birliğim gokceadaya cikti arkadas yakin tarihte gitmis bi vatan evladi yok mu havan bolugune düştüm nasil olur iyi mi kotu mu bi yorum yapacak olan yok mu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • askerliği buraya düşenlerin ilk sevinç yaşadığı alaya katıldıkdan sonra keşke doğuya düşseydim dediği bi komando alayıdır .

bnm zamanımda sık sık intihar vakaları olurdu devrecilik en üst seviyedeydi
    ve devrecilikle ilgili şikayetler göz ardı ediliyordu birçok sebebi var tabi bunun
    yemekleri derseniz iğrenç ötesi ben rahat 15 - 16 kilo verdim sıcaklarında etkisi var tabi : )
    kışın rüzgar ve yağmur yazın sıcak ve nem eksik olmaz
    banyo başlı başına problem zira banyo yapacağınız yer koğuşlar bölgesinden 500 metre uzakta
    çarşı izinleri derseniz ada 'da yapılabilecekler sınırlı ya internet cafe ye ya kahve de okey çevirmeye gidersiniz bir de askerin çarşı izin günleri ada da fiyatlar iki katına çıkar
    bir uzman çavuş dahi size s.kinin üstünde tuz yalatır disiplin hat safadadır .
    göze batarsanız s.ki tuttunuz demektir .
    en güzeli yazıcı olmaktır az bir world excel bilginiz varsa tamamdır yazıcı olabilirsiniz bu cehennem de en rahat siz olursunuz ( yazıcıydım ben )
    ve sağlık - ciddi söylüyorum hasta olmamanız gereken biyer
    buraya düşenlerin allah yardımcıları olsun diyorum
    söylediğim bilgilerin tarihi ( 2012-2013 )

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.