Şimdi Ara

Göbekten vitesli bisiklet ses sorunu:

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sram 3 vitesli bisiklet kullanıyorum. 2. ve 3. viteste ses sorunu var. Sanki pedalı geri geri çeviriyormuşum gibi ses yapıyor. Çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modeli bilmiyorum ama baktıklarımın hepsi Sturmey Archer'in orjinal tasarımının versiyonları.

Bu sesler tamamen normal. Çalışma prensipleri öyle. Otomobildeki gibi kavrama yapmak yerine, kayıpsız çarklı kavrama yapıyor. Pedaldaki aynı tek yön (freewheeing) kavrama mantığını kullanıp 2'ye veya 3'e alınınca diğer vitesleri kaydırıyor. 3'e alınca diğer vitesin üzerinden geçiyor. Sessiz olan vites direkt olan orandır.

Videodaki yeşil renkli mandallar sesi yapar. Bir yönde kovandaki yuvaya geçer ve çevirir, ters yönde ise boşluktan kavramadan geçer ve ses çıkarır. Hareketli bisiklette pedal durdurulunca çıkan sesin aynısı, bu defa viteslerin fark hızı kadar yavaş bir şekilde çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karbon 12 -- 24 Ağustos 2020; 14:57:23 >

• Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkçası sağlık bakanlığının bisikletini kullanıyorum. Aynısından başka arkadaşta var onda öyle bi sıkıntı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.