Şimdi Ara

go-kart yapalım (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• ekler3

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• arkadaşlar ben kararımı verdim bu pancar motorla olacak bir sey değil ben hız güç yanlısıyım beni yarı yolda bırakmıyacak bir alet yapmak istiyorum bunun içinde plakasız bir vosvos bulacam desemde buldum zaten 2 hafta sonra falan alacam onun motor ve ön takımını buggy e bağlayacam parçaları tektek almaktan kurtulacam bence en iyi yol bu bende eğer imkanınız varsa size bu yolu öneririm kardeşlerim ben ilk önce aracı alacam sonra ölcülerine göre boruları yaptıracam

tesekkürler yorumlarınızı bekliyorum

fantastic_57@hotmail.com
  • en iyisi atvler..bakın diyorum hem daha kolay hem de daha ucuz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurkahraman

arkadaşlar ben kararımı verdim bu pancar motorla olacak bir sey değil ben hız güç yanlısıyım beni yarı yolda bırakmıyacak bir alet yapmak istiyorum bunun içinde plakasız bir vosvos bulacam desemde buldum zaten 2 hafta sonra falan alacam onun motor ve ön takımını buggy e bağlayacam parçaları tektek almaktan kurtulacam bence en iyi yol bu bende eğer imkanınız varsa size bu yolu öneririm kardeşlerim ben ilk önce aracı alacam sonra ölcülerine göre boruları yaptıracam

fantastic_57@hotmail.com

yukardaki resimde kaplumba nın üstü sökülmüş alt şase kısmıdır bende seninle aynı fikirdeyim en kolay yolu bu şasenin üzerine purofilden kafes yapıp kullanmak daha avantajlı lastikleri de tarla çapalama makinalarının dişli traktör lastikleri var tanei 60 ytl bunları koymaktır

go-kart yapalım

• quote:

arkadaşlar ben kararımı verdim bu pancar motorla olacak bir sey değil ben hız güç yanlısıyım beni yarı yolda bırakmıyacak bir alet yapmak istiyorum bunun içinde plakasız bir vosvos bulacam desemde buldum zaten 2 hafta sonra falan alacam onun motor ve ön takımını buggy e bağlayacam parçaları tektek almaktan kurtulacam bence en iyi yol bu bende eğer imkanınız varsa size bu yolu öneririm kardeşlerim ben ilk önce aracı alacam sonra ölcülerine göre boruları yaptıracam

fantastic_57@hotmail.com

Sevgili arkadaşım ben yapılmışını gördüm; aman ha diyorum...Hem çok hantal oluyor, hemde çok büyük.
    Binebileceğin, saklayabileceğin yer sıkıntısı da çabası.Gerçekten böyle bir planın varsa wosvos değil de
    Fiat 126BİS kullanmanı öneririm.Bis 126 ile benim aracın boyutları hemen hemen aynı.Hatta aracın kaportasını bile kullanabilirsin bence.Çamurlukları kesip,tekerlekleri ofroad yapıcan, üstü kesip rollbar yapıcan,ruhsata işletip trafikte bile kullanıcan..Nasıl olur sence?
    Bu linkte fiat 126 bazlı bugy ler var.Modeller hiç fena değil.
    http://www.k9rdj.co.uk/mybuggy/otherbuggies.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKINCO -- 17 Mart 2007; 12:52:04 >

• Bis 126 offroad

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• Arkadaşlar; bu işleri en kolayı yada hazır bir sistemden türetmek, benim tercihim değil, birazda bu işin tüm ayrıntılarına kafa patlatmak,yaptığın işin sonuçlarını denemek, hatta her parçayı tek tek (yapabildiğin ölçüde)imal etmek. Şu anda yapımını sürdürdüğüm aracın koltuğunu kendim imal ediyorum.Benim için gerçek anlamda hobi bu çalışma.

Bir yandan da amortisörleri arastırıyorum.Mesela gazlı havalı yükseklik ayarlı,sertlik ayarlı, bir çok bilgi edindim. Mesela bunların havalıları pnömatik silindirin ta kendisi.Eski havalı citroen otomobillerdeki. Sonuçta amacım bir araç imal etmek, ama her yerinde emek ve tecrübemi göreceğim bir sınav sonucu gibi.
    Ama genel görünümde esinlenmelerde yapmadım değil,
    Akın kardeş Yakacık ta bir ayölye buldum yakında fotoğrafları koyacağım bir şeyler ortaya çıkmaya başladı.
    Herkese kolay gelsın.

• herkese teşekkürler öncelikle alınco kardeş dediğin doğru senin dediğin gibi bis kullanabiliriz ama benim babam vosvos u 300- 400 liraya bulacağımızı söledi ve parayı verince ben bulurum dedi peki biz bunu nerden vee kaça temin edebiliriz yardımcı olursan sevinirim bu arada msn adresini yazsanda senle daha ayrıntılı konussak

tesekkürler
  • quote:

herkese teşekkürler öncelikle alınco kardeş dediğin doğru senin dediğin gibi bis kullanabiliriz ama benim babam vosvos u 300- 400 liraya bulacağımızı söledi ve parayı verince ben bulurum dedi peki biz bunu nerden vee kaça temin edebiliriz yardımcı olursan sevinirim bu arada msn adresini yazsanda senle daha ayrıntılı konussak

tesekkürler

Galiba yanlış anladın.126 bis kullanan ben değilim.Arabadan bozma birşey yapacaksan 126 bis daha uygun demek istedim.Verdiğim linkte de bu bazlı araçlar var.
    Ben de Hakkı Abi(arsipel)'nin görüşündeyim.Aracım, motor hariç tamamen benim elimden çıkmalı ki öyle oldu.

• beyler selamlar. pistlerde kullanılan go-kart yapmak istiyorum.maliyeti ne olur nelere dikkat etmeliyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

beyler selamlar. pistlerde kullanılan go-kart yapmak istiyorum.maliyeti ne olur nelere dikkat etmeliyim?

Pistlerde kullanılan gokartla ilgili bir dosya eklemiştim "mainkart" adında.önceki sayfalarda bulabilirsiniz.
    Pist gokartı ile ilgili, ön düzen geometrisi ve şase simetrisi dışında çok da dikat edilecek bir konu yok.
    Standart bir pist aracı istiyorsanız size tavsiyem 2.el bir gokart almanız.Tek tek alacağınız parçalar ile
    muhtemelen 1500-2000 ytl arası bir maliyete ulaşırsınız.Gürcan Tic.(Ersen Bey) ile bir görüşmenizi tavsiye ederim.Sıfır ve 2.el gokart satışları var.(Tel:0216 354 34 91)En azından parça fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.
    http://www.gurcanticaret.com/yedekparca.html

• Ewet arkadaslar beklenen zaman geldı androit kardesler yaptı gene yapıcagını ve bır dahıyane cıkardı pıyasaya Ama daha coookkkkk işimiz var.. Akın Abi bı turlu yakalayamıoz senı konusalım şöle uzun uzun bea neyse fotoları inceleyin yeni başlayanlar ıcın ıyı bır tecrube olabılır ve bızım goremedıgımız eksıklıklerımızı forumda paylasalım kı bırbırımıze yardımcı olabılelım
  • sayfanında baslangıcını ben yapmısım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• Arkadaslar gece gece kaynaklamak ıstemedım hemen ıple bagladım forma resımlerını paylasmak ıcın Umarım bole de guzeldır Begenmenız dılegıyle Emre&Yücel Kardesler (Dinç Balıkçılık)

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• BEN YAPTIM

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• quote:

Orjinalden alıntı: androit_kardesler

Ewet arkadaslar beklenen zaman geldı androit kardesler yaptı gene yapıcagını ve bır dahıyane cıkardı pıyasaya Ama daha coookkkkk işimiz var.. Akın Abi bı turlu yakalayamıoz senı konusalım şöle uzun uzun bea neyse fotoları inceleyin yeni başlayanlar ıcın ıyı bır tecrube olabılır ve bızım goremedıgımız eksıklıklerımızı forumda paylasalım kı bırbırımıze yardımcı olabılelım

Tebrik ederim arkadaşlar.Epeyce ilerleme var ama işin en önemli kısmı geride.Eminim onu da başarırsınız.
    Şimdi biraz bilgiçlik taslayalım...Şase oldukça başarılı ancak kafesi hiç beğenmedim.Aynı benim gibi,üstünkörü yapıp geçiştirmişsiniz.Kafes (rollbar) için 30-40 mm çaplı boru kullanmanızı tavsiye edicem.Köşeleri de mümkün olduğu kadar yuvarlak yaparsanız daha yakışıklı olur.Köşeler için-büküm yapamazsanız-boru dirseği kullanabilirsiniz(tesisatçılarda var).Arka aksları çizimdeki gibi yapacaksanız umarım mafsal bulmuşsunuzdur.Mafsal konusunda Hakkı Abi (arsipel) baya araştırma yapmıştı.Detayları ondan sorarsanız daha aydınlatıcı olur.
    Bir de öndüzen geometrisini unutmayalım.Tekerleklerin hizada olması yeterli olmuyor.Benim araç hızlandıkça kontrolden çıkma eğilimi gösteriyordu.Hakkı Abi sağolsun o konuda bilgi verdi.Araştırdım, aşağıdaki linki buldum.Pekçok sunu var.İlgilenen arkadaşlar Öndüzen Geometrisi adlı sunuyu incelesinler.Kesin olarak gerekli bilgiler.
    http://www.obitet.gazi.edu.tr/sunu.htm

• Hemen düzeltme yapayım; zaten boru ve dirsek kullanmışsınız.Benim kastım daha kalın boru kullanmanız ve kafesin hatlarını yuvarlatmanızdır.
  • akınco hocam ben kırıkkale uni. öğrencisiyim biz de hocamızla beraber bir go kart yapmayı pilanlıyoruz şasiyi olusturduk ama parçaları nasıl temin edebiliriz şimdi den teşekürler birde motor olarak bis motoru kullanıyoruz ve direksiyon sistemini felanda bu arada çıkarmış olduk aradan

• selam akın abı aynen dedıgın gıbı boru koselerınde dırsek var ve borular ınce gıbı duruo fakat 30 mm kalınlık var borularda o boruları pompalı press makınası ıle kıvırmak ıstedım ama cok para ıstıolar bende dırsek kullandım ve verdıgın on takım lınk ıne kesın bakıcam benım salıncak la sası arasındakı baglantılar cok dandık bı sey oldu lar onları duzeltmem gerekıcek ve zaten usttekı roll bar lar sası ye baglanmadı sadece ıple tutturduk onun ayarlamalarını da yapıcaz bılgılerın ıcın cok tesekkurler akın abı gelısmelerı sureklı bıldırıcem gorusmek uzere
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.