Şimdi Ara

Gm 5 Plus şarj sorunu çözüldü !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
158.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3100 mah batarya denmesi ne rağmen.. En kısık ışıkta minimum kullanımda bile cihaz şarjı akşamı görmüyor.. Bana has bir sorun mu yoksa başkasında da varmı acaba?

EDİT:
    uzun soluklu kullanım sonrası cihazı sattım..

Telefonu sattığım arkadaş cihazı servise götürmüş, ve aldığı cevap, "ANAKART AKIM ÇEKİYOR DEMİŞLER VE ANAKARTI DEĞİŞTİRMİŞLER"
    Buna istinaden, telefonun bataryası konusunda şikayeti olan, yada aşırı ısınma hisseden arkadaşlar cihazlarınızı telpaya götürün, muhtemelen anakarttan kaynaklı bir arıza söz konusu..
    Anakartlarınız bataryadan düzensiz olarak akım çekimine buda bataryanın boşalmasına ve cihazın ısınmasına neden oluyor..
    Bu bağlamda Telpa'nın neden şarj ve ısınma konusuna bir açıklama getirmediği belli oldu..

Gm 5 Plus şarj sorunu çözüldü !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 18 Ekim 2016; 17:30:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ŞARZ SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLAR...

yaklaşık 1 aylık kullanım sonrası izlenimlerim...

telefonu öncelikle kendi şarj cihazı ile sarj etmeye özen gösterin. (sanırım Quick şarj özelliğinden dolayı adaptör seçiyor)

ve en önemlisi buraya dikkat edin FULL ŞARJ olduktan sonra TELEFONU KAPATIP/AÇIN..

cihazın icinde bir sistem uygulaması cihazın uyumasına engel oluyor ve sürekli batarya tüketimine neden oluyor, maalesef hard format attıktan bir süre sonra bu problem yine aynı şekilde devam ediyor.. hard reset te etkin çözüm değil..

Tek çare google bu sıkıntıyı giderene kadar sarj ettikten sonra cihazı kapatıp açmak..
    o zaman şarj yaklaşık iki günü görüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 25 Mayıs 2016; 9:03:40 >
  • merhaba 2 haftadır bende kullanıyorum telefonu fakat sarj problemi bende yaşıyorum.
    Saat 24:00 da sarjdan çıkarıyorum telefonumu sabah saat 09:00 da sarj seviyesi %65 %70 seviyelerine düşüyor.
    Birde benim tel kendi kendine ısınıyor. Hiçbir şey yapmadan telefon masanın üzerinde dururken bile ısınıyor. Ekran ve kamera civarında bariz sıcaklık farkı oluyor.
    Hard reset nasıl atılır bu telefona???
  • ustam telefonu öncelikle kendi şarj cihazı ile sarj edin.
    ve en önemlisi buraya dikkat edin full sarj olduktan sonra telefonu kapatıp açın..
    cihazın icinde bir sistem uygulaması cihazın uyumasına engel oluyor ve sürekli batarya tüketimine neden oluyor, maalesef hard format attıktan bir süre sonra bu problem yine aynı şekilde devam ediyor.. hard reset te etkin çözüm değil..

Tek çare google bu sıkıntıyı giderene kadar sarj ettikten sonra cihazı kapatıp açmak..
    o zaman şarj yaklaşık iki günü görüyor..
  • telefonu hard format attım. Telefonun sarjı 2,5 gün gitti. Ama bu yapılan kesin çözüm değil. Bu konu için servise başvurmak gerekirmi sizce. Yada bu sıkıntıdan dolayı telefon özürlü mal olarak kabul edilirmi???
    Verilen para az değil ürünü iade etsekmi acaba. Herzaman formatmı atıp duracağız telefona.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muyangor

telefonu hard format attım. Telefonun sarjı 2,5 gün gitti. Ama bu yapılan kesin çözüm değil. Bu konu için servise başvurmak gerekirmi sizce. Yada bu sıkıntıdan dolayı telefon özürlü mal olarak kabul edilirmi???
    Verilen para az değil ürünü iade etsekmi acaba. Herzaman formatmı atıp duracağız telefona.

Her zaman format atmayacaksiniz hocam full şarj ettikten sonra telefonu kapatıp açın şuan çözüm bu diyorlar. Format durumu tek seferlik yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muyangor M kullanıcısına yanıt
    konuya edit yapmıştım daha önce.. cihazı sarj ettikten sonra kapatıp açın.. yazılımsal bir sorun oldugu icinde iade alacaklarını sanmıyorum ki gelecek güncellemeyle çözülecegini umuyoruz..
  • zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    Hocam hard format dediğiniz fabrika ayarlarına dön mü yoksa bi tuş kombinasyonu var mı?

• thugur kullanıcısına yanıt
    fabrıka ayarları degil, tuş kombinasyonu ile yapılıyor.
    cihaz kapalıyken power+ses açma
    yatan android gelince elini power dan cek sonra tekrar power+ses açma ordan wipe yapıyorsun..

lakin dediğim gibi sarj icin yapacaksan gerek yok. cihazın şarjını fulle sonra kapatıp aç telefonu..
    Teşekkür ederim telefonu dün aldım sarjini bitirip yaklaşık 7 saat şarjda bıraktım telefonu su an için 3100mah gibi değil daha fazla gidiyor gibi hissediyorum tahminimce 1 haftaya oturur 😃

• Merhaba bende aynı problemden magdurup telefonu aldığım 2 hafta oldu ara ara ısınma ve şarj sıkıntısı yaşıyorum bunun çözümü neler olabilir ve yapıp ta bulabildiğiniz önerileriniz bundan başka neler var
  • Hasan İpek H kullanıcısına yanıt
    cihazın ana konusunda da bu konuda sıkıntı yaşayan çok kişi var..
    ve sıkıntı yaşayanların büyük kısmı şarjdan sonra kapatıp açma ile normale döndüler ustam, kalıcı sorun ise haziran güncellemesiyle yada android n ile düzelecek diye umuyoruz..

ilaveten, cihazın ekran çözünürlüğü/işlemci performansı yüksek oldugu icin ekran açıkken şarjın hızlı gitmesi kaçınılmaz zaten, bu konuda çok fazla bişey beklemeyin
    cihazı kapatıp açmak sadece cihaz uyurken batarya performansını düzeltiyor.. ki buda çok etkiliyor batarya ömrünü
  • Umarız bu sorun düzelir şarjdan sorun kapatıp açıyorum nadirde olsa dedğiniz üzere sarjdan sonra hep kapatıp açayım bakıyım bi gözlemleyeyim eger olmaz ise güncellemeyi bekliycez hocam yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • cihazı hemen hemen 3 haftadır kullanıyorum gece şarja takıp sabah alanlardan değilim bana şarjı hep internet açık kalmasına rağmen 1 günü kurtarıyor ama ekran ışığı kısık ve avast antivirüs kullanıcısıyım onunla beraber olan battery saver belki bunun faydası vardır bilmiyorum
    Hocam ana konudada bana yardımcı olmuştunuzda bişey sorucam Şimdi mesela telefon açık halde sarjını doldurduk sarjdan çekmeden mi açıp kapatmak gerekiyor sarjdan çekip mi ? Belki biraz saçma soru oldu ama ikisinin arasında fark olabilir diye soruyorum
  • Nevooo kullanıcısına yanıt
    ustam fark olurmu o konuda net fikrim yok, belki de benim yaptıgımda bi totem ama yapmazsam işe yaramıyor sonucta :) ben şarja takılıyken kapatıp açıyorum öyle çekiyorum şarjdan..
  • arkadaşlar telefonu yatarken şarja takıp kalkınca sarjdan çıkarıyorum 2 güne yakın gidiyor. fakat sarj %100 olduğunda hemen çıkarırsan anca 1 gün gidiyor. bilginize.
  • Bu telefon 0 dan 100 e kac dakikada doluyor

• kaanbocuk kullanıcısına yanıt
    1 SAAT 40 DK civarı
  • GM 5 plus kullanıcısının telefonumu alali 1ay falan oldu ve aldgmdan bu yana telefonu sarja taktiktan bir sure sonra şarj olmuyor şarj aletini çıkartıp tekrar takiyorum şarj oluyor bunu şarj olurken 1-2 kez yapıyorum %100 şarj oluyor böyle bir problem olması normal mi o kadar para verdim heba olsun istemiyorum yardımcı olur musunuz lütfen

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.