Şimdi Ara

gizli dosyalar hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    klasör seçeneklerinden "gizli dosyaları göster" diyorum ;
    bi de bakıyorum hemen anında "gösterme" olarak ayarlanmış.. ??
    bu nasıl iş ??
    3 yıldır kullandığım güncel tuttuğum NOD32 ile hiç bir problem yaşamamıştım ama;
    iki gün önce bulaşan her ne ise güncel NOD32 bulamıyor.. iki defa komple sistemi tarattım..
    bilgisi olan var mıdır ?

• amvo.exe diye bir virusun yaptığı iş bu

benimde başıma gelmişti,
    regeditten
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
    CurrentVersion\Explorer\Advanced yolunda supperhidden değirini 1 yap, showhidden değerini 1 yap, hidden değerini 1 yap tüm gizli dosyların görünür hale gelecektir

(bu yolla yaparken bazen değerleri kaydedemiyor, regediti kapatmadan önce tekrar anahtarı aç bak eğer kaydetmedi ise değer yerine 2 yazmayı dene , yine kaydedemezse yapış sırasını değiştir, )
  • Virüs
  • Aynı problemi bende yaşadım. Problemi yaşadığım sırada da nod32 kullanıyordum :) Neyse;

Başlat -> Çalıştır -> regedit

HKey Local Machine---Software-Microsoft-Windows-current version-explorer-advanced-folder-Hidden- altında show all göreceksin.
    showall a da tıklayınca sağ tarafta "checked value" diye bi zımbırtı var. Çift tıkla. ordaki değeri 1 yap. Kapat.

Bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FAQ -- 17 Eylül 2008; 14:08:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: deepthrone

işletim sistemim windows xp
    klasör seçeneklerinden "gizli dosyaları göster" diyorum ;
    bi de bakıyorum hemen anında "gösterme" olarak ayarlanmış.. ??
    bu nasıl iş ??
    3 yıldır kullandığım güncel tuttuğum NOD32 ile hiç bir problem yaşamamıştım ama;
    iki gün önce bulaşan her ne ise güncel NOD32 bulamıyor.. iki defa komple sistemi tarattım..
    bilgisi olan var mıdır ?

Virüs yemişsin.Şunları bir dene istersen.

1.YOL:
    Aşağıdaki yazılanları not defterine kaydettikten sonra .reg uzantılı kaydet ve çift tıkla, bu şekilde gizli dosyaları görebilmen lazım.

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden]
    "Text"="@shell32.dll,-30499"
    "Type"="group"
    "Bitmap"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,\
    00,25,00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,53,00,\
    48,00,45,00,4c,00,4c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,34,00,00,\
    00
    "HelpID"="shell.hlp#51131"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\NOHIDDEN]
    "RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\Advanced"
    "Text"="@shell32.dll,-30501"
    "Type"="radio"
    "CheckedValue"=dword:00000002
    "ValueName"="Hidden"
    "DefaultValue"=dword:00000002
    "HKeyRoot"=dword:80000001
    "HelpID"="shell.hlp#51104"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
    "RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\Advanced"
    "Text"="@shell32.dll,-30500"
    "Type"="radio"
    "CheckedValue"=dword:00000001
    "ValueName"="Hidden"
    "DefaultValue"=dword:00000002
    "HKeyRoot"=dword:80000001
    "HelpID"="shell.hlp#51105"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
    "Hidden"=dword:00000001

2.YOL:
    Aşağıdaki linkteki dosyayı indir ve çalıştır.
     gizli dosyalar hk.

http://www.speedyshare.com/119886677.html

şifre:www.depoprogram.tr.cx

3.YOL:
    Combofix programı ile tarat.
    * ÖNEMLİ: Bilgisayarınız normal kipte açıkken güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakın.

* Unutmayın aracı masaüstünden çalıştırmalısınız.

* ComboFix.exe dosyasına çift tıklayarak programı çalıştırın. Vista kullanıyorsanız yazılım üzerinde sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır"a basarak çalıştırın.

* Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Çıkan tüm uyarılara "Evet" veya "Yes" deyin. İşlemin bitmesini bekleyin.

* Bu aşamada klavye veya mouse'a dokunmayanız. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza bir metin penceresi gelecek.

gizli dosyalar hk.

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chingachgook -- 17 Eylül 2008; 19:29:35 >

• ilginize ve zahmetinize sonsuz teşekkürler arkadaşlar
    forum = donanimhaber
    bir kez daha ispatlanmıştır nazarımda..
    yaşasın paylaşım..
    yarın sabah ilk işim söylediklerinizi uygulamak olacak,
    problemi çözdüğüm zaman bilgi veririm..
    tekrar teşekkürler..
  • Rica ederim.
  • eğer onlar olmaz dosyalarını bulamazsan diskinvestigation diye bir prog var onu dene kesin çözüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.