Şimdi Ara

Gitti canım Zalman 7700CU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Firebal'dan sıvı metal adim, eve gelir gelmez büyük bir hevesle açtım makinayı, söktüm Zalmanı...
    Ürünün sayfasında gösterildiği gibi küçük bir damla soğutucunun altına damlattım ve yaymaya çalıştım ama ürün yayılmamak konusunda büyük bir direnç gösterdi :(

Resim fırçası, diş fırçası derken en iyi yöntemin birkaç kere katlanmış sigara folyosu olduğunu keşfettim, bu arada zalmana yaymaya çalışmaktan vazgeçip direk işlemcinin üzerine yaymaya karar verdim orada daha kolay yayıldı sanki...

sıvıyı yayıp işlemciyi yerine taktıktan sonra zalman'a uzandım birde ne göreyim işlemci tabanının yanında bulunan iki gri renkli bloktan dumanlar ve hışırtı sesleri geliyor. Noluyo diye elime almamla bloğun kum gibi dağılması bir oldu.

Neyse giden gider kalan sağlar bizimdir diyerek orjinal Intel fanı taktım, sonuçlar gerçekten müthiş; default hızlarda zalman cnps7700CU ile eskiden idle 50-55 load 65-70 olan işlemci ısısı idle de 45-50 sıkı durun stok fanla loadda 3,4 GHz de 16M çiftli süperPi testinde 59 dereceyi geçmedi... performans gerçekten müthiş ama dikkatli kullanmak gerekiyor :)

Akşam dağılan zalmanın fotoğraflarını ekleyeceğim, Alanya'da olduğumdan ve burada bir CNC tezgahı bulma imkanım olmadığından sözkonusu blokların bakır veya demir versiyonlarını yapacak yer aramaktayım yardımcı olacaklara şimdidn teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi real_kuru -- 10 Ağustos 2006; 11:22:45 >

• vay canına bir reaksiyon sözkonusu desem aynı şey stock fana da olabilirdi kafam karıştı ama bence daha önceden zalman a hasar gelmiş olasılığı yüksek dağılan bloğu görmek isterim acaba tamiri mümkün olabilirmi
  • Stok fanın soğutma plakaları alüminyum olmasına karşın zemin alüminyum değil bakır oradan yırttık yani :)

Bu reaksiyon ve sıvının zemine yapışma konusundaki direnci bu maddenin bence tamamen veya yüksek oranda civa içerdiğini gösterir.

Daha önceden zalmana hasar gelmiş olma olasılığı yok akşam resimleri yayınladığımda da göreceksiniz bloğun büyük bir kısmı kum haline geldi. (alüminyum olan bölümü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi real_kuru -- 10 Ağustos 2006; 10:56:53 >
  • zaten ürünün sitesinde de yazıyor:

"Kesinlikle Alüminyum Tabanlı Soğutucularda Kullanmayın"

demek ki alüminyum ile bi reaksiyona giriyor...

Biraz Daha Dikkat
  • Hocam en iyisi alüminyum olan kısımlara silikon gibi ısıya dayanıklı birşeyi ince şekilde sürmek. Böylece sıvı metalin o kısma gelip eritme olasılığını sıfıra indirmiş olursunuz.

Gelecekte sıvı metal alacaklara duyurulur

Bana da yarın gelecek, sonuçları göreceğiz...
  • vay bee zalman fıss olmuş
  • resimdeki kırmızı dairenin bir anlamı varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: WarSaw

resimdeki kırmızı dairenin bir anlamı varmı?

Aşağıdaki resimlere bakarsanız kırmızı dairenin anlamını çözebilirsiniz sanıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: real_kuru

quote:

Orjinalden alıntı: WarSaw

resimdeki kırmızı dairenin bir anlamı varmı?

Aşağıdaki resimlere bakarsanız kırmızı dairenin anlamını çözebilirsiniz sanıyorum

hakkaten de gitmiş ya soğutucu vallaha yazık

• geçmiş olsun hocam demekki vadesi dolmuş
  • acaba o eriyen bloklar aliminyum değilde başka bi maddemi?? aliminyumun o kadar zarar göreceğini tahmin etmiyorum, ayrıca bendeki zalman ekran kartı soğutucusundada gailba aynı madden blok kullanılıyor, pek aliminyuma benzetemedim.eğer aliminyumsa, bu resimleri gören sıvı metalin enjektörünü bile aliminyum yanında tutmaz
  • Kesinlikle aliminyum baselı soğutucularda kullanmayın demiş adamlar.Bir bildikleri olduğu böylece ortaya çıkmış oldu..Geçmiş olsun ZALMAN'a...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.