Şimdi Ara

GITARA BASLIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gitara basliycam ama hangisinden basliycam ne alicam aralarindaki fark ne akustik bas klasik vs. Bilmiyorum. Yardimci olacak var mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akustik gitar ile klasik gitar arasında farklar var. Mesela akustik gitarın 6 telide çelikken akustik gitarın alt 3 teli misina olur. Bu da akustiğin daha kalın bir ses çıkartmasına sebep olur. Yine çelik teller yüzünen alışmak daha zor olduğundan yeni başlayanlara klasik gitar önerilir. Ben yinede akustik gitar ile başlanabileceğini düşünüyorum o eller er yada geç nasır tutacak zaten. Sevdiğin çalmak istediğin müzik türüne göre karar verebilirsin klasik akustik elektro bas vb. Önemli olan düzgün bir gitar almak, ucuza kaçarsanız gitardan çıkan kötü ses moralinizi bozar sizin yanlış çaldığınızı düşündürür. Bende çok bilgili değilim evde kendim öğrendim çalmayı yinede bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım başka sorunuz varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Akustik gitar ile klasik gitar arasında farklar var. Mesela akustik gitarın 6 telide çelikken akustik gitarın alt 3 teli misina olur. Bu da akustiğin daha kalın bir ses çıkartmasına sebep olur. Yine çelik teller yüzünen alışmak daha zor olduğundan yeni başlayanlara klasik gitar önerilir. Ben yinede akustik gitar ile başlanabileceğini düşünüyorum o eller er yada geç nasır tutacak zaten. Sevdiğin çalmak istediğin müzik türüne göre karar verebilirsin klasik akustik elektro bas vb. Önemli olan düzgün bir gitar almak, ucuza kaçarsanız gitardan çıkan kötü ses moralinizi bozar sizin yanlış çaldığınızı düşündürür. Bende çok bilgili değilim evde kendim öğrendim çalmayı yinede bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım başka sorunuz varsa.

Hocam 150 lira butce ayiricam gitar almak icin. Bu fiyata iyi bir gitar alabilir miyim. Acikcasi direk muzik aleti satan dukkana girip abi 150 lira param var bu fiyata bir klasik gitar almak istiyorum diycem. Markalari falan bilmiyorum ve cok karmasik geliyor bana. Bu sekilde almak sacma mi olur.

Bi de internette biraz arastirma yaptim. Kimi kursa git kimi kendin ogren demis. Mayista olmasak ben kursa gidicem kafaya koydum ama simdi gidersem hazirandan sonra aile evine donucem bi ara 1 ayligina baska sehire gidicem falan yani kursa baslarsam sadece adam akilli 4 5 hafta gidebilirim. Once okudugum sehirde 1 ay gidip sonra kendim ogrenmeye calisip donem basinda tekrar kursa giderim belki.

Ama beni endiselendiren kendim ogrenmeye calisirken sikilip bir kenara atmak. Cunku bunu neyde yasamistim. Ney aldim biraz cabaladim ses cikardim notalari ogrendim parca calmaya basladim ama bir sure sonra isler ters gitti. Neyle alakali ogrenmem gereken seyler oldu. Aldigim ney kaliteli miydi onu bile bilmiyordum. Benim videodan ogrendigim adam kalin notalari gosteriyodu ben ayni sesi cikarmaya calistigimda o kalinliga gelemiyordum falan. Neyimden miydi sorun yoksa ben mi yapamiyodum hic bilemedim ve o zamanlar kursa da gidememistim. Boyle olunca bir sure sonra sikilip biraktim sonra bakimini yaomadigim icin kurudu neyim.

Gitarda da boyle olmasini istemiyorum. Yani ben emek veririm azim gosteririm ama zorlugu bunlar olmasin. Emek vermek hergun calismak zor gelsin ama acaba sesi dogru cikariyor muyym acaba tellerde akordda problem mi var zoeluklari yasamiyim. Ogrenme kismindaki cile cekiliyor ama bu tarz sorunlar cikinca keyfi kaciyor insanin.

• portakallı ördek yavrusu kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi bir klasik alamazsınız o fiyata malesef. Yalnız şöyle birşey var ben gitarımı 6 sene önce aldım. O zaman 60-70 tl gibi bir fiyatı vardı. O zamandan beri kullanıyorum artık sesini pek beğenmiyorum o yüzden 800 lira bütçeyle akustik aramaya başladım bende. Eğer sıkılmam diyorsanız öyle bir gitarla da öğrenebilirsiniz tabiki.

Onuda siz bilirsiniz ben kursa 3 ay gittim ama çok çok yavaş öğreniyorduk bende kursu bırakıp evde kendim öğrendim. Bu yüzden nota bilgim filan biraz az ama o açığıda kapatmaya çalışıyorum.

Aslında bu da sizle alakalı. Yani ben müziği seviyorum ve bıkmadım hiç. Gitarı öğrendim şimdi evde mızıka öğreniyorum yakında ikisini birleştiricem. Birde bu hafta ukulele alıcam onunda derslerini izliyorum bir süredir. Belki ilerde org saz filan da alırız çeşit olsun . Gitarında zorlukları var mesela bare. Alışana kadar çok zorlanabilirsiniz. Arpejde de zorlanabilirsiniz. Size tavsiyem penayla çalmadan önce parmakla çalmaya alışın. Ben penaya biraz geç kaldım şimdi sıkıntı çekiyorum ama klasik gitarda parmakla çalmanız çok daha iyi olur. İlerde flemenko filan isterseniz daha rahat öğrenirsiniz.

• quote:

Hocam iyi bir klasik alamazsınız o fiyata malesef. Yalnız şöyle birşey var ben gitarımı 6 sene önce aldım. O zaman 60-70 tl gibi bir fiyatı vardı. O zamandan beri kullanıyorum artık sesini pek beğenmiyorum o yüzden 800 lira bütçeyle akustik aramaya başladım bende. Eğer sıkılmam diyorsanız öyle bir gitarla da öğrenebilirsiniz tabiki.

Onuda siz bilirsiniz ben kursa 3 ay gittim ama çok çok yavaş öğreniyorduk bende kursu bırakıp evde kendim öğrendim. Bu yüzden nota bilgim filan biraz az ama o açığıda kapatmaya çalışıyorum.

Aslında bu da sizle alakalı. Yani ben müziği seviyorum ve bıkmadım hiç. Gitarı öğrendim şimdi evde mızıka öğreniyorum yakında ikisini birleştiricem. Birde bu hafta ukulele alıcam onunda derslerini izliyorum bir süredir. Belki ilerde org saz filan da alırız çeşit olsun . Gitarında zorlukları var mesela bare. Alışana kadar çok zorlanabilirsiniz. Arpejde de zorlanabilirsiniz. Size tavsiyem penayla çalmadan önce parmakla çalmaya alışın. Ben penaya biraz geç kaldım şimdi sıkıntı çekiyorum ama klasik gitarda parmakla çalmanız çok daha iyi olur. İlerde flemenko filan isterseniz daha rahat öğrenirsiniz.

Hocam peki ne kadar bir fiyata iyi gitar alabilirim. 800 suan icin ucuk bir rakam. Ama belki bi 200 liraya kadar cikabilirim cok fark olacaksa. 150 olanla 200 olan arasinda pek fark yoksa 50 lira da bana kalsin ogrenciyim cunku. Eger bu isi sever ve devam etmek istersem ileride daha guzel bir gitar alabilirim.

Yalniz bi de benim tirnaklarim yuvarlak. Parmakla calmak icin tirnak birakmak gerekiyor mu illaki.

Bi de ben bi keresinde arkadasimin gitariyla denemistim. Sag elle vurdugumuz tel kismi var ya adini bilmiyorm neyse iste tum telleri titretiyodum bu biraz el aliskanligiyla mi alakali zamanla alisirim dimi. Klavye kisminda da ayni sorun vardi cok tuhaf gelmisti elime ilk aldigimda. Tangu tungur birseyler cikti sonra biraktim zaten.

Bu arada cevap verip yardimci oldugunuz icin tesekkur ederim.

150 200 lira civarında çok seçenek olacağını sanmıyorum. İnternetten yorumlara bakarak belki birşeyler çıkarabilirsiniz mydukkan da filan araştırıp yorumlara bakın derim birde hepsiburada da.

Fingerstyle denilen teknikte ve flemenkoda gerekiyor. Az da olsa bırakmanız sizin için iyi olacaktır. Benim sağ el şuan çoğu kızdan iyi durumda bakımlı tırnak olarak . Tek problem temizlik.

Zaten amaç telleri titreterek ses çıkartmak değil mi orada neyi kastettiğinizi anlamadım. Yinede çalışarak herşey olur merak etmeyin sağ elinde parmak eksiği olan dünyaca ünlü gitarist var.

Ne demek keşke daha çok insan olsa müzik bölümünde. Canlı olsa burası güzel olurdu.
  • quote:

150 200 lira civarında çok seçenek olacağını sanmıyorum. İnternetten yorumlara bakarak belki birşeyler çıkarabilirsiniz mydukkan da filan araştırıp yorumlara bakın derim birde hepsiburada da.

Fingerstyle denilen teknikte ve flemenkoda gerekiyor. Az da olsa bırakmanız sizin için iyi olacaktır. Benim sağ el şuan çoğu kızdan iyi durumda bakımlı tırnak olarak . Tek problem temizlik.

Zaten amaç telleri titreterek ses çıkartmak değil mi orada neyi kastettiğinizi anlamadım. Yinede çalışarak herşey olur merak etmeyin sağ elinde parmak eksiği olan dünyaca ünlü gitarist var.

Ne demek keşke daha çok insan olsa müzik bölümünde. Canlı olsa burası güzel olurdu.

Bu saatlerde aktif oluyosunuz galiba hocam

Simdi ben kesin bi enstruman alip basliycam kafaya koydum hayatima muzigi ekliycem ama ara ara fikir degistiriyorum. Acele de etmek istemiyorum ki sikilip bir kenara atmiyim alacagim aleti.

Inanin kac kere fikir degistirdim gitar ney yan flut keman...

En son bi kemani eleyebildim. Zira zor diyorlar bir de genelde huzunlu sarkilar caliniyor.

Bir zamanlar neyim oldugu icin az cok bilgim var biraz ilerletebilmistim bu yuzden tekrar adam akilli ney alip baslasam mi diye dusunuyorum ama neyde de hep ilahi turu muzikler cikiyor. Yani kisitlanmak istemiyorum. Bir de dinle aram yok su aralar. Neyimi aldigim zaman epey dindardim zaten sirf bu yuzden almistim. Ama ney uflemek ses cikarmak bana cok zor gelmemisti. Keyif aliyordum ama neyim iyi degildi. Simdi 150 liraya iyi bir ney alabilirim. Sonucta 70 liraya da ney var ve kaliteli almak daha kolay. Gitar da durum boyle degil malesef. Iyi bir gitarin fiyatlari 600 700den basliyor.

Yan flutu de neye alternatif olarak dusundum. Hem slow sarkilari calabilirim hem hareketli calabilirim diyerekten. Ama meger yan flut en pahalisiymis. 500 liraya ortalama bir yan flut bile alinmiyor.

Gitarla ney arasinda kaldim yani suan.

Edit: ayrica 3 gundur enstrumantal muzikler dinliyorum. Her turlu aleti dinledim karar vermek icin karar veremedim bi turlu. Normalde de kararsizim zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portakallı ördek yavrusu -- 1 Mayıs 2017; 23:33:20 >

Evet bu saatlerde giriyorum .

Bu durum aslında sizin dinlediğiniz müzik türüyle de alakası var. Gitarın şöyle güzel avantajları var: kolay öğrenebilirsin giriş seviyesinde büyük bir sıkıntı çekmezsin. İnternette çok fazla kaynak var tab akor video ders ne isterseniz. Yine müzik forumlarda sorunca en kolay cevap alacağınız enstürmanda bu. Taşınabilir, piyano gibi derdi yok. Ucuz (tabi pahalıları var ama ben merak ediyorum bi deniyim diyip 100 liranın altında da gitar bulabilirsiniz aynı şey piyano klarnet akordeon gibi enstürmanlar için geçerli değil mealef. En güzel özelliklerinden biri ise her türlü müziğe bir şekilde uyması sadece size bağlı. Yani mızıka çoğunlukla blues de kullanılır filan diyebilirsiniz ama aynı gitarı elinize alıp rock, pop, blues gibi birçok türü çalabilirsiniz.

Ders alabilecekseniz ney de güzel bir seçenek ancak ders verecek birini bulmak filan zor olur. Aynı şekilde gitar gibi alıp sahile pikniğe çalamazsınız. Yada önce nothing else matter çalıp sonra saydım çalamazsınız. Benimde aynı şarkıyı bir enstürmanla çalıyorlar mesela ukele ve kayıt alıyorlar. Sonra bunu dinleyerek üstüne gitar piyano filan ekleyip en sonda hepsinin üstüne şarkı söylerek bunları birleştiriyorlar. Çok güzel şeyler çıkıyor ortaya gerçekten.

Şöyle bir örnek veriyim:

• quote:

Evet bu saatlerde giriyorum .

Bu durum aslında sizin dinlediğiniz müzik türüyle de alakası var. Gitarın şöyle güzel avantajları var: kolay öğrenebilirsin giriş seviyesinde büyük bir sıkıntı çekmezsin. İnternette çok fazla kaynak var tab akor video ders ne isterseniz. Yine müzik forumlarda sorunca en kolay cevap alacağınız enstürmanda bu. Taşınabilir, piyano gibi derdi yok. Ucuz (tabi pahalıları var ama ben merak ediyorum bi deniyim diyip 100 liranın altında da gitar bulabilirsiniz aynı şey piyano klarnet akordeon gibi enstürmanlar için geçerli değil mealef. En güzel özelliklerinden biri ise her türlü müziğe bir şekilde uyması sadece size bağlı. Yani mızıka çoğunlukla blues de kullanılır filan diyebilirsiniz ama aynı gitarı elinize alıp rock, pop, blues gibi birçok türü çalabilirsiniz.

Ders alabilecekseniz ney de güzel bir seçenek ancak ders verecek birini bulmak filan zor olur. Aynı şekilde gitar gibi alıp sahile pikniğe çalamazsınız. Yada önce nothing else matter çalıp sonra saydım çalamazsınız. Benimde aynı şarkıyı bir enstürmanla çalıyorlar mesela ukele ve kayıt alıyorlar. Sonra bunu dinleyerek üstüne gitar piyano filan ekleyip en sonda hepsinin üstüne şarkı söylerek bunları birleştiriyorlar. Çok güzel şeyler çıkıyor ortaya gerçekten.

Şöyle bir örnek veriyim:

Hocam o olay guzel de benim sesim zaten iyi degil. Gitari alip sahilde piknikte de calamam ben heralde yani o kadar yapabilir miyim bilmiyorum. Ben bunu kendime ugras olsun diye istiyorum tabi olursa da guzel olur. Ama yani dedigim gibi sanki benim karakterime uygun bir alet degil gibi ama calmak da istiyorum cunku her turlu muzik calinabiliyor gitarla. Ve daha once hic telli calgi calmadigim icin denemek de istiyorum.

Ama dedigim gibi sanki ney daha benlik gibi sarki soylemene gerek yok ama cok sufi isi. Hep melankoli hep melenkoli. Sanirim gitar alicam en azindan denemis olmak icin cunku neyi denedim ileride belki guzel de bir ney alirim ya da aliexpresten yan flut siparis veririm. 2 muzik aletiyle ugrasirim. Suan sanirim gitarda karar kilcam gibi ama hadi hayirlisi.

Ben sirf sarki soylenmiycek bisey olsun diye kemani bile dusundum. Sadece muzik yapmak istiyorum. Ya boyle ben 5 yildir gitar keman vs. caliyorum diyebilmek istiyorum. Boyle insanlara hep ozenmisimdir bu yuzden bir yerden baslamak istiyorum. Profesyonel olmak gibi bir amacim yok ama kendime uygun bir muzik aleti secip normal hayatimin yaninda bunun uzerinde ugrasip ilerleyebilmek isterim. Suan ogrenciyim dersler disinda uzun sureli ugrastigim bir sey olmali. Bos zamanlarda gezmek eglenmek guzel evet ama elimde bir seyler kalsin istiyorum zaman geciyor. Gunde 1 2 saat ilgilenicem mesela zamanla ilerliycem hem normal gunlerim guzel gecicek ugrastigim keyif aldigim bir sey olucak hem de 2 3 sene sonra donup baktigimda universitede gitar vs. calmayi ogrendim diyebilcem. Boylelikle belki 40 yasima kadar devam edicem ve hayatimda hep muzik olmus olacak hatta gitari secersem mesela 2 sene sonra baska bir gitar aliriim 10 sene sonra daha cok param olunca daha kaliteli gitar alabilirim veya daha farkli gitar turlerine gecebilirim. Tabi bu herhangi bir baska muzik aletiyle de olabilir.

Bu arada sohbet etmek maksadiyla yaziyorum. Boyle muzik hakkinda konusacak birini bulmak cok guzel :)

• quote:

Bu arada anlamadim dediginiz kismi atlamisim. Yani demek istedigim arkadasin gitarini elime aldim en ustteki veya ortadaki teli titretip ilerden klavyeyle nota basmaya calistim ama tek teli titretemedim yani zor geldi. Resmen ince iscilik. Benim de el becerim yoktur cok fazla. Belki alisirim hic calmadigim icin oyle olmustur.

Benimde sesim güzel değil ancak sesi kullanabilmek önemli. Hele güzel bir gitar ve bunun gibi bir alt yapı ile eşlik ederseniz o ses sırıtmaz orda illaki güzel birşeyler çıkar. En olmadı sen çalarsın diğerleri söyler.

Bende 6 senedir gitar çalıyorum ama hiç çıkıpta 6 senedir gitar çalıyorum demedim . 4 akor bilip çok iyi gitar biliyorum yiğaaa diye gezen enteresan tiplemeler var malesef. Hatta bizim okulda da var öğlende koca koca gitarlarla müzik sınıfa filan çıkıyorlar gereksiz, insanların kendini kanıtlama çabası beni deli ediyor.

Tabiki her ne kadar bilgili olmasamda konuşabiliriz :).

İkinci söylediğiniz içinde zamanla alışıyorsunuz. O da klavyede yazı yazmaya benziyor. En başta bakarak yerlerini görerek basarsınız. Zamanla yerlerini ezberler karşıda tabları okurken çat diye 4. tel 7. perdeyi bulabilirsiniz.

• quote:

Benimde sesim güzel değil ancak sesi kullanabilmek önemli. Hele güzel bir gitar ve bunun gibi bir alt yapı ile eşlik ederseniz o ses sırıtmaz orda illaki güzel birşeyler çıkar. En olmadı sen çalarsın diğerleri söyler.

Bende 6 senedir gitar çalıyorum ama hiç çıkıpta 6 senedir gitar çalıyorum demedim . 4 akor bilip çok iyi gitar biliyorum yiğaaa diye gezen enteresan tiplemeler var malesef. Hatta bizim okulda da var öğlende koca koca gitarlarla müzik sınıfa filan çıkıyorlar gereksiz, insanların kendini kanıtlama çabası beni deli ediyor.

Tabiki her ne kadar bilgili olmasamda konuşabiliriz :).

İkinci söylediğiniz içinde zamanla alışıyorsunuz. O da klavyede yazı yazmaya benziyor. En başta bakarak yerlerini görerek basarsınız. Zamanla yerlerini ezberler karşıda tabları okurken çat diye 4. tel 7. perdeyi bulabilirsiniz.

Iste acikcasi ben de bu tipler yuzunden gitardan soguyorum her gecen gun. Insanlar ortamlarda calmak icin ogreniyor. Dediginiz gibi 3 4 akor ogrenip sekil yapmaya calisiyorlar. Ben direk sanat olarak goruyorum muzigi ve uzun sure ilgilenip kendimi bir muzik aletinde gelistirmek istiyorum uzun yillar. Boylelikle bir muzik aletine tam anlamiyla vakif olmak istiyorum. Bu tarz insanlar yuzunden eger gitar alirsam ben de boyle yapmam gerekecekmis gibi hissediyorum.

Bir nevi gitar ele ayaga dustu diyebiliriz. Farkli muzik aleti dusunmemin bir sebebi de bu. Ney sesinden de hoslaniyorum onun etkisi de var ama toplumsal bakis acisini da onemsiyorum tercihimde etkili oluyor. Ama sanirim gitar alicam gibi. Ileride de bir ney veya yan flut dusunebilirim.

Artik cok fazla celiski yasamadan alip baslamak istiyorum. Yarin firsatim olursa bir muzik aleti satan dukkana gidip gitar bakicam.

Bir de bu kilifi paneyi falan gitarla birlikte mi veriyolar ayri para istiyorlar mi. Cok pahali degildir zaten de 150 160 liraya gitar alirsam yaninda vermelerini isterim neticede :D

Öyle olmanız şart değil hatta öyle olmayın derim .

Ele ayağa düşmüş filan önemli değil siz hoşlanmaktan çalıyorsanız sizin isteklerinize yanıt veriyorsa sorun yok bence diğer insanların ne düşündüğü önemli olmamalı.

O değişiyor 350-400 liralık setler var manuel raymand mı öyle bir marka var onun mesela eğitim cd si askı birkaç pena akort aleti filan oluyor ama bence fiyatı arttırabilmek için gitarın yanına sıkıştırma gibi geliyor bana. Onları kendinizde alabilirsiniz çok pahalı şeyler değil zaten.

Bu arada bende şimdi bunun siparişini verdim.https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=24683&gid=4&oid=35810

• quote:

Öyle olmanız şart değil hatta öyle olmayın derim .

Ele ayağa düşmüş filan önemli değil siz hoşlanmaktan çalıyorsanız sizin isteklerinize yanıt veriyorsa sorun yok bence diğer insanların ne düşündüğü önemli olmamalı.

O değişiyor 350-400 liralık setler var manuel raymand mı öyle bir marka var onun mesela eğitim cd si askı birkaç pena akort aleti filan oluyor ama bence fiyatı arttırabilmek için gitarın yanına sıkıştırma gibi geliyor bana. Onları kendinizde alabilirsiniz çok pahalı şeyler değil zaten.

Bu arada bende şimdi bunun siparişini verdim.https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=24683&gid=4&oid=35810

Hayirli olsun hocam gule gule kullanin.

Ben de gitari aliyorum karar verdim fikrim insallah degismez yarina kadar

Edit: klasik gitar alicam bu arada. Cogu kisi penayla calmami tavsiye etti. Siz de oyle demistiniz. Ben zaten parmaklarimla calamiycam gibi gozukuyor direk pena da alir oyle baslarim. Simdi de akustik mi klasik mi ikilemine dusuyorum :D cunku zaten penayla calacak olursam fark etmiycek sanirim cunku celik olmasi bisey degistirmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portakallı ördek yavrusu -- 2 Mayıs 2017; 4:49:53 >

Teşekkür ederim. Sol eliniz var . Nasır tutacak o sol eldeki parmaklar. Ben penadan çok parmakla çalmanızı öneriyorum. Pena bana baştan beri pek hoş gelmiyor o fingerstyle lar flemenkolar hep daha çekici geliyor. Bende hiç elime akustik almamıştım bu güne kadar. Bakalım alışabilecekmiyiz . Yalnız akustikler biraz daha pahalı oluyor sanki. O yüzden klasikle başlayıp baktınız oluyor sonraki gitarınızı iyi bir akustik alarak devam edebilirsiniz (şekil 1a da olduğu gibi ).
  • quote:

Teşekkür ederim. Sol eliniz var . Nasır tutacak o sol eldeki parmaklar. Ben penadan çok parmakla çalmanızı öneriyorum. Pena bana baştan beri pek hoş gelmiyor o fingerstyle lar flemenkolar hep daha çekici geliyor. Bende hiç elime akustik almamıştım bu güne kadar. Bakalım alışabilecekmiyiz . Yalnız akustikler biraz daha pahalı oluyor sanki. O yüzden klasikle başlayıp baktınız oluyor sonraki gitarınızı iyi bir akustik alarak devam edebilirsiniz (şekil 1a da olduğu gibi ).

Aynen akustik fiyatlarina baktim daha pahaliymis. Yarin sinavim var sinavdan sonra gidip bir klasik gitar alicam kendime. Cok heyecanliyim

Hem başarılar hem hayırlı olsun o zaman .
  • 13 Telli bas gitar al.
    Çalması baya kolay diyorlar...
  • Bazı yanlışlıklar var.
    Gitar kolay falan değil. Ancak bunu gitar çaldığını '' ZANNEDENLER '' söyler, başka kimse değil.
    Zor enstürman öğrenmek istemediğiniz ensturmandır.
    Zor olduğunu bilerek yola çıkın.
    100 TL gitar başlangıç için sıkıntı yapmaz. Ama 7 ay geçer eğer yetenekli iseniz yetmez o alet. Daha iyisini istersiniz.
    Klasik ile akustik gitar arasındaki ana fark tondur. Teller zaten bunun için değişik. Klasik gitarın kalın 3 teli ipeğe sarımlı, diğer 3 teli naylondur. Üst tellerin sarımının ne olduğunu bilmiyorum. Demir çelik değil, elektro gitar teli gibi mıknatıs çekmiyor fakat elektriği de iletiyor ( Evet, denedim. ).
    Gitarı alırken yanınızdan bilen biri olursa iyi olur.
    Forumlara çok bakmayın. Azı olan konuşuyor sonuç olarak. Hani bende çok deneyimli değilim ama en azından olayın ne olduğunu biliyorum.
    Akustik gitar:

Klasik gitar:

[link=]https://www.youtube.com/watch?v=FM9avwKL9DQ

Elektro gitar:

Buda bas gitar. Diğerlerinden baya farklıdır:

[link=]https://www.youtube.com/watch?v=9S8XfTcGEyo&t=35s

Hepsini tanı. Bil bunları. Klasik gitar kursunda bana seninki elektro gitar mı diye soran oldu. Olma...

• Julimezar kullanıcısına yanıt
    800 lira bütçeyle Fender, Lag gibi markalarda akustik gitar bulabilirsin hocam :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.