Şimdi Ara

GİTAR SEÇİMİ (ARKADAŞLAR BUYRUN Bİ :D ) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: RevelationS16

quote:

Orijinalden alıntı: Warrior_Knight

quote:

Orijinalden alıntı: VendettA

Bu tip şekilli kasaların başlangıç modelleri pek iyi olmuyor. Özellikle o bc richin bronze serisi, one serisi, tribal bilmemne serisi rezalet gitarlar. (Kullanan varsa alınmasın) Bu giriş seviyesi şekilli kasalarda benim en beğendiğim jackson js32 kelly oldu fakat 1000 küsür tl verilecek bi gitar bence değil. Elin oğlu yurtdışında 1200 dolar asgari ücret alıyor, 300 dolarına da bu gitarı alabiliyor. Biz türkiyede adamla aynı işte çalışıp 800 tl alıyoruz, gitar ise 1100 TL... O fiyata ikinci el temiz japon üretimi jackson kelly ke3 alınabilir. Js32den kat be kat kalitelidir... O fiyata js32 almak, İkinci el temiz bmw m3 varken aynı fiyata sıfır diye ford fiesta almak gibi bişey olur..

doğru söylüyorsun hocam bende ibanezimi sattıktan sonra explorer kasa arayışına girdim ve js 32 kelly sabit köprülü veya japon jackson arayışına girdim lakin 2.el japonlara bakıyorumda çok hor kullanmışlar orası burası kırık dökük insan gitarı eline alınca temiz bir gitar istiyor bulabilirsem temiz 2. el jackson kelly veya rr3 taraftarıyım

bc rich warlock revenge lerin şekli bitiriyor beni nede olsa metal manyağıyım gitara başladığımdan bu yana hep metal ağırlıklı çaldım böylede gidecek...gönlüm KE 3 ten yana tabi temiz ve çok tuzlu fiyat istemeyen birilerini bulursam kaçırmayacağım fakat 2.el JS32T kelly ve RR lar 500 600 tl lere satılıyor buda beni ayrıca cezbediyor sen nedersin bu konu hakkında çok prof değilim çok fazla soloda atmıyorum ağırlıklı olarak power ritm atıyorum thrash ve death çalıyorum evde kıllatıyorum açıkçası.. ama 2. el gitar alıp sap atması köprü sorunu v.s ile de karşılaşmak istemiyorum açıkçası...Floyd rose istemiyorum kullanmıyorumda açıkçası en temizi sabit köprü bana göre...neden diyeceksin çoğunlukla cover yapıyorum grup çalarken bende eşlik ediyorum falan fakat floydrose gitarı istediğim akora çekmek ölüm geliyordu..:( haa standart tuninge ayar çektiğim zaman hayvan gibi abanayım akor kaçmazdı o da ayrı bir konu...ama varsın akor kaçsın ben akortlayayım 1-2 burgu hareketine bakar ama floydda öyle değil akort işlemi en az 10 dk mı alıyordu köprüyü paralel yapmak altına takoz koyup akortlamak akordu sabitlemek tekrar ince ayar çekmek falan uğraştırıyor.....

neyse JS sersi Kelly leri nedense TR forumlarında yerden yere vururken yabancı forumlarda bayağı övüyorlar F/P açısından
    kafam allak bullak olmuş vaziyette
    2.el JS ler 500-600 tl lere satılıyor 2.el sitelerinde buda beni cezbediyor ama B.C rich in şeklide beni bitiriyor kırmızı tribal desenli revenge modeli...Resmen kararsız kaldım kafayı yemek üzereyim 1100 tl ye KE 3 bulunabilir demişsin keşke temiz bulabilsem hiç düşünmem hemen kaparım üstünde seymour duncan manyetiklerle tadından geçilmez.Hele birde EMG varsa offff diyorum

Elimde temiz bir rr3 var düşünürsen görüşebiliriz :)
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-jackson-rr3-emg-81-85-japan-sabit-floyd-rose-lu-acil-262907897/detay

bc rich aldım hocam sağol.. jackson u almanyadan bir arkadaşıma getirteceğim ileride para durumlarını biriktirdiğim zaman jackson kelly kexmg veya rrxmg alacağım yekpare gövde olanlardan

• Warrior_Knight kullanıcısına yanıt
    Basswood onlar pek tavsıye etmem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevelationS16

Basswood onlar pek tavsıye etmem

gönlüm alder den yana tabi ama nedense jackson tuhaf bir şekilde japon üretimlerini bıraktı hindistana yöneldi evet dediğin gibi yeni modeller basswood body ton olarak ibanezlere benziyor mid ve bass ağırlıklı..adamlar usa modellerinde artık alder kullanıyor onlarında yanına yaklaşmak imkansız gibi bir şey tabi benim için :)) hocam gitarın güzel bir alet bence satma duygusal imkanım olsa alırdım :)
  • Warrior_Knight kullanıcısına yanıt
    Ltd snakebyte almak ıstıyorum zaten satamıyorum bu gıdıslede satmayıp sadece para bırıktırıcem :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben olsam satmazdım o gitarı.. çalım pozisyonundan dolayı satıyorum demişsin ben bu gitarı aldım daha 1-2 haftalık.. izlenimlerimi ve yüksek çözünürlüklü resimlerini paylaştım alet japon pahalı gitarlara kafa tutacak kalitede...bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum beni çok şaşırttı ve mutlu etti.. oturarak ta çok rahat çalınıyor dengeli. düşünürsen takaslayabiliriz 2 yıl garantisi kutusu faturası kılıfıda var

http://forum.donanimhaber.com/m_75061773/f_//tm.htm#114731389

• İki sene oldu çalıyorum, sweeptir, economydir, hybrid picking falan hallettim progresif metale yöneldim, nu türde parçalar yazdım şimdi bunları nasıl mixleyip sanal ortama salarım onun hayalini kuruyorum. Uzun zaman oldu kontrol etmek istedim hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, bir sorunum daha var yardımlarınızla onu da hallederim umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eddie Van Halen

Şekli için gitar alıyorsun ve çok iyi müzisyen olcam diyorsun hocam, kusura bakmayın ama ben gülerim buna.

Şimdi de ben gülüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.