Şimdi Ara

GigaByte Gsmart i350 Rom, Hack, Overclock WM 6.1 GSMART İÇİN İLK Yeni Rom !!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
15.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sevgili dostlar rom'u yükledim, şimdilik iyi gibi görünüyor.

Ancak rom ile gps'i kullanabilmek için şu dosyayı kurmanız gerekiyor:

http://rapidshare.com/files/112058709/7.xxx.cab.html

rapid bir link bu

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beklen -- 2 Mayıs 2008; 21:58:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: beklen

Sevgili dostlar rom'u yükledim, şimdilik iyi gibi görünüyor.

Ancak rom ile gps'i kullanabilmek için şu dosyayı kurmanız gerekiyor:

http://****.com/files/112058709/7.xxx.cab.html

rapid bir link bu

saygılarımla

Hocam PM attım cihaz konusudaki fikirleriniz!!
  • Cihaz hakkında söylenebilecek her şey , benim fikirlerim de dahil, aşağıdaki topic'te:

http://forum.donanimhaber.com/m_19608438/tm.htm
  • Sevgili Beklen yeni romla ilgili deneyimlerini merakla bekliyoruz. Yüklemeye değer farklılıklar varmı?
    Aydınlatırsan seviniriz..
  • Yeni rom'u kullanalı yaklaşık bir gün oldu.

Maalesef birçok bug ve kilitlenme mevcut.

Cpu hızını ayarlamaya yarayan program mevcut da değil.

Bu yüzden daha önce paylaşılan 19199 sürümlü rom şu an için en iyisi.

Ancak Pdaclan sitesinin yazarının söylediğine göre,

çok kısa zamanda yepyeni ve hafızası 2mb daha fazla bir ingilizce rom'a kavuşabilirmişiz.

o zamana kadar 19199 build number'li roma devam derim,

kendinizi hiç yormayın bu yeni rom'u yüklemek için.
  • Sevgili Beklen ilgi ve alakan için sağol. Sayende cihazı yeni romla denedikten sonra 19199 a dönmekten kurtardın bizi... Bahsettiğin yeni rom'u beklemekten başka yapacak bişey yok sanırım bu durumda. Umarım yakın zamanda çıkarda cihazın problemlerini minimuma indirmek için bir adım daha atmış oluruz. Tekrar teşekkürler...

quote:

Yeni rom'u kullanalı yaklaşık bir gün oldu.

çok kısa zamanda yepyeni ve hafızası 2mb daha fazla bir ingilizce rom'a kavuşabilirmişiz.

• Evet Beklen'inde dediği gibi kararsız bir rom. Ayrıca ram de daha kötü. Yarına kadar artık dayanacağız. Şu yeni rom'u Beklen arkadaşımız yarın yayınlayacakmış...
    Oooooo................

quote:

Yeni rom'u kullanalı yaklaşık bir gün oldu.

• quote:

Arkadaşlar zip şifresi: PhamQuang

Aşağıda da bazı ekran görüntüleri

GigaByte Gsmart i350 Rom, Hack, Overclock  WM 6.1 GSMART İÇİN İLK Yeni Rom !!!

GigaByte Gsmart i350 Rom, Hack, Overclock  WM 6.1 GSMART İÇİN İLK Yeni Rom !!!

iyi yüklemeler ve denemeler

BURDA göründüğüne göre RAM 64 Mbyte bile değil 49.13 Mbyte mı yani? Doğruysa resmen 15 Mbyte eksklik var, yh be!

• arkadaşlar bende videolar çok çüçük görünüyor bütün ayarları denedim ama degişmedi fi fikri olan varsa lütfen yazsın
  • Temsan kardeş;
    Powerpoint ve video izlerken yatay kullanma seçenegi ve full ekran seçeneği var ve görüntü net.
    Katkısı olanlara sonsuz teşekkürler
    Bunlar da benden izlenim ve sorular:
    i350 yi bir aydır kullanıyorum. hepsiburada dan aldım 2 kalem de kırık ve USB ara bağlantı kablosu eksik çıktı. alet telefon olarak kullanımı biraz zor. Arandığımda ilk başta yeşile basınca 1-2 sn.de görüşmeye bağlanabiliyorum.
    pili 2 gün zor gidiyor, daha büyük pil takma şansı yok mu?.
    Navtürk ü yüklemişler ama cd. si yok. silinirse nereden bulabilirim?
    Başka ne programlar ve uygulamalar yükleyebilirim?
    Çalışan programları kapatsam da hafızada kalıyor ve hafızayı seçip "çalışan programları" seçip "stop all" seçeneğinden kapatmak zorunda kalıyorum.
    soft reset ve hard reset nedir?
    memory kartımı en çok kaça çıkarabilirim?
    Cenap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenapcevli -- 26 Ekim 2008; 11:32:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cenapcevli

Temsan kardeş;
    Powerpoint ve video izlerken yatay kullanma seçenegi ve full ekran seçeneği var ve görüntü net.
    Katkısı olanlara sonsuz teşekkürler
    Bunlar da benden izlenim ve sorular:
    i350 yi bir aydır kullanıyorum. hepsiburada dan aldım 2 kalem de kırık ve USB ara bağlantı kablosu eksik çıktı. alet telefon olarak kullanımı biraz zor. Arandığımda ilk başta yeşile basınca 1-2 sn.de görüşmeye bağlanabiliyorum.
    pili 2 gün zor gidiyor, daha büyük pil takma şansı yok mu?.
    Navtürk ü yüklemişler ama cd. si yok. silinirse nereden bulabilirim?
    Başka ne programlar ve uygulamalar yükleyebilirim?
    Çalışan programları kapatsam da hafızada kalıyor ve hafızayı seçip "çalışan programları" seçip "stop all" seçeneğinden kapatmak zorunda kalıyorum.
    soft reset ve hard reset nedir?
    memory kartımı en çok kaça çıkarabilirim?
    Cenap

@temsan

Biraz geç cevap ama kusura bakma. Videonun çözünürlüğü 320*240 gibi ise, ki telefon için olan videolar en fazla bu kadar oluyor ve bizim cihazın çektiği videonun çözünürlüğü de budur, ekran çözünürlüğüne göre çok düşük kalıyor ve ekranda küçük görünüyor. Video çin Coreplayer dene derim.

@cenap

geç cevap verme sorunu için beklen'in yayınladığı en son Korand ROMu baya çözüm oluyor. ROM burada:http://resim.donanimhaber.com/m_23027896/mpage_2//tm.htm#27410307

Pilin 2 gün gitmesi normal, PPClerin pili fazla dayanmaz. Daha büyük pil var mı bilmiyorum ama e-bay'den araştırılabilir.

Navtürk gibi navigasyon yazılımları genelde SD kartta gelir, yani ayrı br CD olmaz. O SD kartın içindekileri bilgisayarına yedekleyebilirsin. Ama ben onu tamamen sildim çünkü iGo8 kullanıyorum, çok daha iyi.

Özellikle Windows'a gömülü gelen programlar X ile kapanmıyor, uyguladığın yöntem iyi. Ama alternatif task manager programları kullanabilirsin. İnternette Dotfred task manager diye arama yap, bulacağın program iyidir.

Yüklenebilecek programları bu forumda arayıp ihtiyacına göre bulabilirsin. Ayrıca cebimdeki.com ve pocketpc.gen.tr forumlarında bol bol program var.

Soft reset: Cihazı kapatıp açma işlemidir. Sağ taraftaki delik içindeki butona kalem ile bazınca veya bazı programlarla yapılabilen birşey.

Hard reset: Bilgisayara format atıp yeniden windows kurmaya eşdeğer bir işlem, cihaz fabrika ayarlarına döner, tüm programlar ile rehber, mesaj vs gibi tüm veriler silinir. Cihazı kapattıktan sonra Windows ve OK tuşlarına basılı tutarken cihazı açarsan hard reset olur. Ayrıca programlar için de "restore to default" kısayolu var, o da aynı şey yapar.

Teorik olarak 32 GB'a kadar kart desteği var. Ben 4 GB kullanıyorum ama 8 GB da çalışıyormuş. Piyasada 4 veya 8 GB miniSD kart zor bulunuyor, bunun yerine miniSD adaptörlü microSD kart almak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klæl -- 27 Ekim 2008; 10:27:38 >

• ki su an teknosa da sandisk 4 gb micro sdhc kart 29 lira. fiyat makul gibi.
  • Arkadaşlar,

Aşağıdaki mesajımı inceleme başlığında yazdım ama cevap yok henüz, bir de buraya yazayım.

Touch Diamond'ı bizim cihazla kıyaslamak için biraz inceleme zamanım oldu. Ve bence aradaki tek önemli fark RAM eksikliği. Yeterli RAM olsa TouchFLO 3D'nin daha hafifletilmiş ama hala çok güzel versiyonu olan Touch FLO 2D'yi de rahat rahat kullanabileceğiz, iGO vb navigasyon programlarını da...

pdaclan forumunda RAM'in 128 MB ile değiştirilmesi için bir konu var. Google translator ile anlamaya çalıştım ama pek anlaşılmıyor. Ancak kullanılması gereken 128 MB RAMin markası modeli belli.

RAM değişimi yapılabilmesi için bu işlerden anlayan bir tanıdığı olan var mı?
  • Arkadaşlar ben de aldım i350 fakat wireless e bağlanıyorum internet exp.dan bi yere girmeye girmeye çalıştığım zaman yukarıdan bi pencere çıkıp ayarlar falan diyo

benim modemim wireless değil , normal , ve usb den pc ye bağladığımda internete girebiliyorum fakat wireless ayarlarım yok sanırım

içinden çıkan cd yi de kuramıyorum bilgisayarımdan kaynaklı bi problem sanırım flash playerım yüzünden giremiyorum cd ye , acaba eksik programdan mı kaynaklanıyor yoksa bi ayar mı yapmam gerekli lütfen yardımcı olun wirelesse girmek istiyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.