Şimdi Ara

Gigabyte G41MT-S2PT anakart ısınma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir süredir anakart, harddisk ve işlemci sıcaklığını ölçmekteyim. İki farklı sistem 

bilgisi ve tanılama programı kullanıyorum: Birisi Aida64, diğeri de Speccy. Yükte sıcaklıklara baktığımda anakartın fazla ısındığını farkettim. Sizce, termal pad taksam sıcaklığı düşürür mü? Veya, başka tavsiyeleriniz var mı?

Boşta:

Yükte:

• Yükte sıcaklık (55) çok sayılmaz aslında ama yine de pad değişimiyle birkaç derece daha serin çalışabilir muhtemelen. Kart çok eski, yani PCH heatsink altındaki pad yıpranmış olabilir ve pad değiştirmek yararlı olabilir. Daha düşük bir sıcaklık hedefliyorsan PCH'nin üstüne minik bir fan tutturarak yükteki sıcaklığı 40-45 derece arasında tutabilirsin. Ben bu şekilde kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

Yükte sıcaklık (55) çok sayılmaz aslında ama yine de pad değişimiyle birkaç derece daha serin çalışabilir muhtemelen. Kart çok eski, yani PCH heatsink altındaki pad yıpranmış olabilir ve pad değiştirmek yararlı olabilir. Daha düşük bir sıcaklık hedefliyorsan PCH'nin üstüne minik bir fan tutturarak yükteki sıcaklığı 40-45 derece arasında tutabilirsin. Ben bu şekilde kullanıyorum.

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.